reklama
Semilsko
Ode dneška skiareály omezují provoz, Ještěd ukončil sezónu
18. 3. 2019 I když se v sobotu v krkonošském středisku Harrachov loučili tradičně spolu s Krakonošem se zimou, lyžařská sezona v Libereckém kraji zdaleka nekončí. Naposledy se sice lyžovalo v libereckém Ski areálu Ještěd, další střediska pojedou ale dál, i když někde bude provoz...
Nová knížka vtáhne a provede zajímavými místy Semil
16. 3. 2019 Veliké pozornosti z řad čtenářů se těšil čtvrteční křest zbrusu nové knížky Městské knihovny v Semilech s názvem „Objevuj Semily s Krákorkou“. Autorství knihy pro nejmenší čtenáře si připsaly Jana Baánová a Bc. Petra Luňáková, kouzelnými kresbami příběhy doprovodil ilustrátor Viktor Blažek.
Český ráj vsadil na zahraniční i domácí veletrhy cest. ruchu
13. 3. 2019 První měsíce nového roku jsou pro pracovníky Sdružení Český ráj a jejich kolegy v informačních centrech již tradičně ve znamení příprav na nadcházející turistickou sezonu. Jejich součástí je také účast na řadě domácích i zahraničních veletrhů cestovního ruchu. Český ráj se již v letošním roce představil návštěvníkům na několika významných evropských akcích, například na veletrhu Vakantie Utrecht v Holandsku, ITF Slovakiatour Bratislava,...
Rekonstrukce komunikací začne v Tunově 1. dubna
7. 3. 2019 Dne 1. dubna 2019 bude zahájena rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově a rekonstrukce silnice II/610 z Turnova až na hranici kraje. Celá operace bude trvat 2 roky. Zhotovitelem stavby bude společnost EUROVIA CS a STRABAG. Akce za více než 205 milionů korun bude spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP ve výši necelých 146 milionů korun.
Nemocnice v Jilemnici a Semilech zrušily zákaz návštěv
6. 3. 2019 Nemocnice v Jilemnici a Semilech zrušily od středy zákaz návštěv, který v nich kvůli chřipkovým a respiračním onemocněním platil od 4. února. ČTK o tom informoval Jiří Kalenský, předseda představenstva společnosti MMN, pod kterou obě zdravotnická zařízení spadají. Nemocnost v Libereckém kraji klesá, zákazy návštěv tak už v minulém týdnu odvolali v nemocnicích v Jablonci nad Nisou a České Lípě.
V údolí Olešky připravují na Semilsku stavbu cyklostezky
27. 2. 2019 Za finanční podpory Libereckého kraje začaly v loňském roce práce na projektu Cyklostezka Oleška, což je první krok k realizaci záměru stavby cyklostezky ze Semil přes Slanou do Košťálova a výhledově možná i dál proti toku Olešky. Již v roce 2011 studenti Fakulty dopravní ČVUT v Praze v rámci diplomové práce navrhli variantní řešení polohy cyklostezky v úseku Semily – Košťálov.
Čtyři lyžaři se v pondělí vážně zranili v Harrachově
27. 2. 2019 Čtyři lyžaři se v pondělí odpoledne krátce po sobě vážně zranili na sjezdovce v krkonošském Harrachově. Tři z nich musel do nemocnice přepravit vrtulník. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Horské služby Radek Zeman. Záchranáři nabádají lyžaře za současných podmínek k opatrnější jízdě. Incidenty spolu nesouvisely. První dva úrazy se staly v Harrachově na černé sjezdovce a oba byly důsledkem zřejmě riskantní jízdy a nárazu do stromu.
Masopusta na statku v Dolánkách odsoudili a pověsili
24. 2. 2019 Soudem a pověšením Masopusta vyvrcholily tradiční oslavy masopustu na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova na Semilsku. Pro Čechy poněkud nezvyklá tradice nebyla podle historických pramenů v oblasti Pojizeří ničím neobvyklým. Na Dlaskově statku jde o divadlo, které ukazuje, jak se masopust slavil v 19. století. Díky tomu se ale tato tradice postupně vrátila i do řady okolních obcí.
Turnovská hotelová škola spolupracuje se ZŠ Žižkova
22. 2. 2019 Dvě sousední školy v Turnově mají k sobě blízko nejen co do vzdálenosti, ale i co do spolupráce. Řeč je o ZŠ Turnov, Žižkova a OAHŠ a SOŠ Turnov. V rámci svých projektů se tamní žáci navštěvují a rozšiřují si tak své obzory.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).