reklama

Kysela: Co se stalo za zavřenými dveřmi? Hysterickou reakci vyvolal můj "prášeček"

9. 2. 2018
Celé je to o poslední radě města Liberce. Chřipková epidemie ovládla i Liberec. I já se potýkal s tímto problémem a měl jsem předepsaná antibiotika. Jejich pravidelné užívání je klíčem úspěchu léčby. Toto sdělení bude mít velký význam v dění budoucím. Může totiž stát hlavu primátora!
Kysela: Co se stalo za zavřenými dveřmi? Hysterickou reakci vyvolal můj "prášeček"
archivní foto

Požádal jsem kolegu Tibora (Batthyányho, libereckého primátora), aby mě okolo 11. hodiny upozornil, že si mám vzít tabletu. Kdybych náhodou, ve víru schvalovacích procesů, zapomněl. Rada začala standardně - v úterý v 10:00. Omluveni byli náměstkyně Karolína Hrbková a pozdější příchod omlouval radní Čulík.

Zcela normálně začalo projednávání jednotlivých bodů. Až k číslu 17. Bod kolegy Ivana Langra se týkal vyhlášení konkursních řízení na ředitele libereckých škol. Legislativa jasná, bod měl být standardní záležitostí.

 Ovšem všeznalý a vševědoucí statutární náměstek Jan Korytář se začal silně angažovat v gesci náměstka Langra. Že se angažuje v mých gescích a pravomocích, na to jsem si už zvykl. Už mě nechává v klidu, když chce řešit například semafory nebo když svévolně odstraňuje dopravní značky. Vím, jak rád by buzeroval stavební firmy, které město najalo na opravu komunikací…

 Kolega Langr na radě zcela klidně vysvětloval, argumentoval i odrážel, s klidem jemu vlastním, útoky Korytářovy. Ten měl hodně nápadů, kdo a kde by měl ředitelovat. Celá diskuze k poměrně nekonfliktnímu bodu se postupně přesměrovala jinam. Klasika.  

A právě v tu chvíli spojil primátor dvě věci. Chtěl zklidnit jednání a chtěl mi připomenout moje tabletky. Zkrátka řekl: „Dáme si pauzu, rozdýcháme to a dáme si prášeček.“. A pohodil hlavou stranou ke mně.

Smůla. Vedle mé osoby sedí Jan Korytář. To byl kámen úrazu a začátek problému, kvůli kterému dodnes nevycházím z údivu. Jan Korytář totiž můj „prášeček“ vztáhnul na sebe!

Kdyby se nenadmul a neopustil jednání, mohli jsme si vysvětlit, že to bylo jedno velké nedorozumění. Jenomže vztahy v radě jsou tak napjaté, že i taková maličkost stačí k explozi.

Když se Jan Korytář s velkou slávou a pompou v rozhovoru v Drtinové DVTV veřejnosti svěřoval se svým zdravotním problémem, zároveň se i chvástal, jak je transparentní. Proto se veřejně v televizi přiznal k braní prášků na deprese i k hospitalizaci v psychiatrické léčebně. Vysvětloval všem, proč je dobré svůj privátní problém zveřejnit. Tak to všichni víme. Proč ale vztahuje zmínku o každém prášku jen na svou osobu, tomu nerozumím.

Otevřeně přiznávám: Poznámka primátora o prášečku patřila mě. Nastal čas, abych si ho vzal a tím zároveň vznikl i prostor pro pauzu.

Rozpoutala se ale neadekvátní reakce a hysterie.

Korytář vstal, oznámil všem, že primátor je blb a opustil radu města. K tomu se přidali radní Kocumová a Šedlabauer. Ten navíc zcela zřetelně a opakovaně nazval primátora idiotem. Poté oba odešli z jednání. Profesor vysoké školy a takovéto jednání? To už je skandál! Proti tomu je můj prášeček hodně chabý odvar.

Neuvážené a neadekvátní chování trojice reprezentantů Změny, jejich arogance a sebestřednost a tato scénka už skutečně přesáhly únosnou míru. Nedokážu si představit, čeho dalšího jsou tito egoisti ještě schopni…

Protože hysterie Změny, která hned rozeslala tiskovou zprávu o potřebě odvolat primátora z funkce, našla mediální odezvu, rozhodl jsem se popravdě napsat, co se stalo za zavřenými dveřmi a co dovedlo Jana Korytáře a hulvátsky konajícího profesora k takové reakci. Bylo to výhradně nedopatření a přecitlivělá reakce.

Nemusím nic překrucovat, nic zakrývat, nemám to zapotřebí. Jsem chlap v letech a život mě naučil. Neprahnu po další politické kariéře. Jenom jsem se cítil povinován veřejnosti osvětlit, co se skutečně na neveřejném jednání radních stalo. Mám rovněž potřebu svým dětem a vnoučatům vysvětlit, že člověk nemusí být úplný kretén, když se stal politikem. Já jsem si to zkusil, není to můj šálek kávy, život jde dál. Nerad bych ale, aby se připomínka mého prášku a z ní pramenící nedorozumění staly záminkou pro odvolání primátora.

Změna ale záminku k hysterické akci hledá soustavně. Teď si vybrala můj prášek.

Tomáš Kysela (býv. ANO), náměstek primátora města Liberce
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
9. 2. 2018 06:54
pane
Kdybyste věděl, co se strhne, asi byste si raději dal připomínku do mobilu, že
9. 2. 2018 07:48
můj názor
Nevím, ale myslím si, že můžou mít používání mobilů během jednání zakázané (odhlasovali si) kvůli prostorovým odposlechům. To je dneska běžná praxe, protože štěnice a odposlechy jsou všude.
9. 2. 2018 08:34
Hans
Ti co odposlouchávaj se už naučili sprostý slova co ještě neznali. Taková je asi úroveň jednání Rady Statutárního města Liberce. Bravo. Jsme na Vás pyšní.
9. 2. 2018 11:53
Ole
Predstavuju si ty stydici se odposlouchavace, ktery si nejsou jisty, jestli ty stenice omylem neinstalovali do nejakeho pastaku
9. 2. 2018 09:04
Karel
To by menilo situaci, ale v tom pripade ecistuji treba barevne lepiky ty barevny papirky co se lepi na diar nebo na lednici. Je to ale blbustka, ktera nabobtnala potom co se stalo. Hysterie na radu nepatri, svedci o nedospelosti a nevyzralosti.
9. 2. 2018 10:08
Josef
No to jsou rady nad zlato.
9. 2. 2018 06:58
lol
Že je Korytář hysterka, to všichni víme. Jednak to přiznal v televizi a sklony k ní těžko skrývá i na zastupitelstvu, když se mu nedaří. Viděli jsme když musel řídit zastupitelstvo a vztekal se jak rozmazlené děcko. Celá situace mi připomíná scénku ze zvláštní školy.
9. 2. 2018 07:58
???
Jak děcka na pískovišti. To je úroveň! Jestli Kysela píše pravdu, pak je to hodně tragikomické. Dočkáme se verze psychouše Korytáře?
9. 2. 2018 11:54
Howg
Psychous ma napilno. Snazi se co nejvic nastvat slk
9. 2. 2018 08:48
kyselo a ještě kyseleji
Nejneschopnější náměstek, který kdy byl na radnici, se snaží opět něco vysvětlit... Jak asi vypadá jeho práce, když si musí nechat od kolegů připomenout, že si má vzít prášek??? Jestli jste chlap v letech a politika není váš šálek kávy, tak proč tam proboha už tolik let zabíráte místo? Zatím jsem od vás neslyšel žádný názor k jakékoli problematice live, tzn. že vždy jste řekl, že odpovíte písemně nebo že nemáte důvod něco vysvětlovat. Obvykle se dozvíme nějaký slint podobného ražení ex post.. Jestli už politiku nechcete ani vidět, tak proč se znovu chystáte kandidovat? Batthyany, Kysela, Neuhaser - kolik hlasů si myslíte, že dostanete jako trojka mizerných komiků?
9. 2. 2018 08:54
Pavel
Tenhle náměstek bez teatrálních vystoupení a gest se svými odbory nechal třeba opravit kus silnic, když byly peníze. Bylo to nepříjemné, ale potřebné. Je to opravené.Neprojeb.l ty peníze za nesmyslné projekty jako jiný náměstek, za kterým není vidět za korunu práce. Že TK zbytečně neexhibuje mu připisuji k dobru.
9. 2. 2018 11:16
!!!!!!
To snad není možný, to je sebranka
9. 2. 2018 09:00
Jozef
To je tedy historka. Vypovida o totalnim rozkladu ve vedeni mesta i o labilnich personach tamtez. Je dobre ze to pan Kysela zverejnil
9. 2. 2018 09:30
Gogi
Tohle myslí Kysela vážně nebo to nepsal za střízliva?
9. 2. 2018 10:27
nauč se číst
Spíš v horečce, je pod práškama, jak sám píše
9. 2. 2018 11:16
Jan2
Jsem pobaven
9. 2. 2018 11:56
Howg
Taky jsme se hned po ranu dobre pobavili. Diky za vhled, jak to chodi tam, kde se rozhoduje o stamilionech danovych poplatniku
9. 2. 2018 11:20
dotaz
Teď jste taky na prášečkách?
9. 2. 2018 14:32
Kytka
K tomu není co dodat... Doufám, že si to pan primátor nenechá líbit. Za vyhlášenou přestávku a slovo ,,prášek" se na něj od Korytáře s Kocumovou a Šedelbauerem sesypou taková slovní napadení? Jak si to mohou vůbec dovolit? Přesně jak píše Howg, takhle se chovají lidé kde se rozhoduje o investicích města, o stamiliónech. Korytář vystupuje v médiích se svou nemocí jenom proto, že až se bude muset zpovídat ze svých evidentních chyb, tak vlastně : ,,všichni víte, že jsem nemocný, já za to nemohu,já to netajil". Dobře, moc dobře promyšlený tah. Šedelbauer o tom pak napíše článek, jak Korytář za nic nemůže, protože je to nemocný člověk a všechny na to upozornil a veřejně s tím vystoupil.
9. 2. 2018 13:12
Liberečák
Do podzimu to už vydržíme. Volby vás vyženou z radnice svinským krokem. Všechny!
9. 2. 2018 14:37
petr
Kysela udelal chybu, ze sel nemocny na jednani rady, korytar udelal daleko vetsi chybu, kdyz jako dusevne nemocny clovek sel do politiky.
9. 2. 2018 14:41
Jj
Tohle vytesat
9. 2. 2018 16:17
volič
To co předvádí politici na radnici vzbuzuje pochyby, že jsou tam dospělí lidé. Bohužel asi v podzimních volbách nebude z čeho vybírat. Mám pochybnosti, že to může být v příštím volebním období lepší, proto volit nepůjdu. Liberec si tohle nezaslouží.
9. 2. 2018 20:11
č
Ale zaslouží, zaslouží !
9. 2. 2018 16:18
Ach jo
Absurdni divadlo v liberci, komousia stbaci ve vlade samoliby senila na hrade. To jsou konce tolik let po plysaku.
9. 2. 2018 16:41
jen počkej
Proč mu skoro všichni nadáváte?Co když má pravdu,to se pak budete omlouvat?Nejsem jeho příznivec:
9. 2. 2018 19:04
Bingo
Dobre pane kyselo. Uz asi strihate metr
9. 2. 2018 20:36
netopýr
Na chřipku či jiná virová onemocnění se neberou antibiotika. Pokud tedy si pan Kysela tuto historku nevymyslel, tak buď nemá chřipku, nebo má divného doktora. Pokud ale píše pravdu, že se s primátorem takto dohodli, pak se jednalo o trapné nedorozumění a v duchu se primátorovi omlouvám, protože jsem ho po této aférce označil za hulváta nejhrubšího kalibru.
10. 2. 2018 11:51
taky volič
A já myslel, že Sexmise a spolkni prášek bylo pouhé scifi :)

https://www.youtube.com/watch?v=KSHQIYCD1UQ
tramvaj
22. 4. 2019 19:04 DPMLJ zahájí 23. dubna výluku na tramvajové trati do Lidových sadů. Až do 31. května se bude opravovat. Trať se významnější opravy dočkala naposledy roku 1992.
vítr
22. 4. 2019 17:42 Česko v úterý zasáhne silný vítr, který bude v nárazech dosahovat až 70 km/h. Foukat bude až do noci na středu, kdy by měl vítr pomalu slábnout. Výstraha platí i pro Liberecký kraj.
černá nisa
22. 4. 2019 16:17 Turistům se před letní sezonou uzavře cesta přes hráz jizerskohorské přehrady na Černé Nise v Bedřichově. Důvodem je oprava hráze, která potrvá do podzimu příštího roku.
ještěd
22. 4. 2019 16:16 Zatímco v Harrachově teprve končí sezona zimní, na libereckém Ještědu už zahájili sezonu letní. Čtyřsedačková lanovka Skalka u konečné tramvaje bude do konce dubna v provozu jen o víkendech.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).