reklama

Je to krásná oficiální tečka za mou hráčskou kariérou, říká legendární gólman Ján Lašák

2. 10. 2017
AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE UVNITŘ: Vydařenou sportovní neděli zažila liberecká Home Credit arena. Hokejisté Liberce zabrali po třech zápasech bez bodu a porazili v 9. kole extraligy poslední Pardubice 4:1. Utkání předcházel ceremoniál, při němž se Bílí Tygři i soupeř z Pardubic loučili se svou bývalou oporou Jánem Lašákem, který v létě ukončil bohatou kariéru. Slovenský gólman, mistr světa z roku 2002 a dvojnásobný vítěz extraligy, také vhodil slavnostní buly.
Je to krásná oficiální tečka za mou hráčskou kariérou, říká legendární gólman Ján Lašák
Foto J. Lašáka s prezidentem klubu: Artur Irma

Bílé Tygry dvakrát dovedl k zisku Prezidentského poháru, dvakrát došel s týmem až do finále play-off a vychytal Liberci první extraligový titul. Dnes se Ján Lašák oficiálně rozloučil se svou bohatou kariérou. „Je báječné, že to vyšlo zrovna na zápas s Pardubicemi,“ usmívá se slovenský gólman, který si již pomalu zvyká na novou roli.

Pohybuješ se stále v hokejovém prostředí?
Ano, dokonce si myslím, že mám teď hokeje ještě víc, než předtím! Musím říct, že snad ani nemám čas na to, aby mi už brankářská kariéra chyběla.

Jak je to možné?
Stal jsem se trenérem brankářů slovenské hokejové reprezentace a v rámci toho mám za úkol spojení celé slovenské brankářské komunity. Cestuji po celé republice, scházím se s jednotlivými trenéry a připravujeme společně program pro slovenské brankáře.

Snad poprvé v kariéře jsi před ohlášením konce kariéry zažil volné léto. Jaké to bylo?
Úplně skvělé! Velmi jsem si to užil. Pojezdil jsem si na motorce, byl jsem s dětmi na Slovensku, tatínka jsem pro změnu vzal na ryby do Norska... Mám díky tomu zase kopec nových zážitků. A zároveň mi to ukázalo, že se člověk může bavit i mimo hokej. Ale pořád si myslím, že hrát hokej je nejkrásnější práce na světě.

Chybí ti tedy aktivní kariéra, přestože jsi z hokeje úplně nezmizel?
Jak říkám, je to zkrátka nádherná práce. Každý sportovec, který měl svůj sport tak rád, jako já, se s ním loučí hrozně těžko. Přiznám se, že jsem se bál, jaké to bude. Ale zatím jsem opravdu tak vytížený, že se mi snad ani nestihlo začít stýskat.

Ale asi už chápeš hráče, kteří se po ukončení kariéry zase vraceli?
To rozhodně chápu. Dáváte tomu celý život. Je to pro vás prostě vše – a najednou to musí nějak skončit. Ale já myslím, že mám takový program a takovou pracovní náplň, že mi něco takového nehrozí. (úsměv)

 Těšíš na svou dnešní rozlučku?
Hrozně moc. Dělá mi strašnou radost, když vidím, co kvůli mně vedení klubu a všichni kolem připravili. Se všemi se rád uvidím. Zároveň se moc těším i na fanoušky, kteří byli v Liberci vždy skvělí. A vyšlo to opravdu báječně, že jde zrovna o utkání s Pardubicemi. Také jsem tam poznal spoustu skvělých lidí, vyhrál jsem tam svůj první titul. Bude to skutečně taková krásná oficiální tečka za mou kariérou.

Chybí ti také tygří kabina?
Spoluhráči mi velmi chybí. Poslední dva roky byly snad nejzábavnější částí mé kariéry. Užili jsme si kopec srandy, do toho jsme byli úspěšní. A to šlo ruku v ruce, bylo prostě potřeba si ze sebe dělat srandu a přidat nějaký vtípek. Jenže ono to na dálku nijak neustalo. (smích) Už jsem něco klukům do kabiny posílal, připravil jsem jim tam takovou fotokoláž. No a vím, že oni také něco připravují. V kontaktu jsme prakticky neustále.

Sleduješ výkony svých bývalých spoluhráčů?
Jasně! Vše důkladně sleduju. Nejen výsledky, ale i statistiky, jak se mění tým... S klukama jsem v kontaktu, všechno moc dobře vím! (úsměv)

A komu vlastně budeš v utkání s Pardubicemi fandit?
No, bude to těžké. Tomáš Rolinek je mým velkým kamarádem, je tam také Tomáš Mojžíš, který s námi hrál v Liberci... A řada dalších kluků. No a vlastně i doktor Strnad, kterému jsem se po zranění svěřil do rukou a který mě operoval. Teď bude stát na pardubické střídačce. Bude to rozhodně velký souboj. Ale asi budu i tak fandit Bílým Tygrům!

Autorem fotogalerie je Artur Irma a www.hcbt.cz.

www.hcbilitygri.cz
oldřichov
25. 9. 2018 06:11 Škodu za 2,2 milionu korun způsobil víkendový požár rodinného domu v Oldřichově na Hranicích u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Příčina požáru se stále vyšetřuje.
fioJNplz
25. 9. 2018 05:55 Fotbalová liga: Jablonec - Plzeň 3:0 (27. a 39. Trávník, 56. Chramosta). Viktoria klesla na třetí místo, v Jablonci nebodovala poprvé od roku 2009.
teplo
24. 9. 2018 12:48 Včera zahájila Teplárna Liberec letošní topnou sezónu. V loňském roce producent tepla a TUV zahájil topnou sezónu už 4. září, tedy o 19 dní dříve.

 

dárky
24. 9. 2018 12:01 Liberec na odměny učitelů základních škol přidá dva miliony korun. Na jednoho učitele v průměru vychází 4000 korun, rozhodnutí je na řediteli školy.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).