reklama

STYL: Terapie módou podle salónu Meescha P.

22. 2. 2014
Jablonecký Palace Plus je sice otevřený teprve čtvrt roku, ale se sympatickou vervou naplňuje, co si předsevzal: Být nejen centrem prodeje skla a bižuterie, ale stát se i místem tvůrčích setkání a půdou pro prezentaci regionálních tvůrců.
O centru Palace Plus, jedné z klíčových marketingových aktivit Svazu výrobců skla a bižuterie, jsme vás již v naší rubrice STYL informovali v reportáži přímo z jeho otevření (28. listopadu 2013) ZDE  Tato největší středoevropská prodejna skla a bižuterie nabízí na ploše 650m2 více než 5.000 druhů módní bižuterie z produkce třiceti regionálních výrobců pod společnou značkou Made in Jablonec. Dále zde naleznete i výrobky firem Crystalex Nový Bor, Bohemia Poděbrady a společnosti Preciosa a.s. Pro zákazníky s tvůrčím duchem je připravený rozsáhlý hobby sektor. Tolik k prodejně, ovšem Palace Plus je víc než obchod. Prorazit ve 21. století na přesyceném trhu není jednoduché a Palace Plus zvolil velmi sympatickou marketingovou strategii. Nabízí vzdělávací a tvůrčí programy. Má stálou tvůrčí dílnu, připravuje módní zpravodajství a přednášky módních tvůrců...

Manažerka Irena Bulířová nám na kameru "zapomněla" říct, že nápad oživit Palace Plus kreativními dílnami a setkáními s regionálními tvůrci pochází přímo z její hlavy, přesto jsme se od ní dozvěděli spoustu dalších zajímavostí:


Tento čtvrtek proběhlo v rámci aktivit Palace Plus pozoruhodné setkání s mladou módní tvůrkyní a designerkou Pavlou Michalíkovou a s jejím projektem Fashion Therapy.
Pavlina cesta k tvůrčí krejčovině má zajímavý počátek. Šít začala, když si zlomila nohu a přemýšlela, jak vyplní čas do uzdravení. Zabavila se šitím a s údivem zjistila, že jí to jde a že jí to jde "samo od sebe". To jí bylo 12 let. Následovala liberecká textilní průmyslovka a po ní Technická univerzita, na které si, jak jinak, zvolila obor oděvnictví. Již na vysoké škole pro ni bylo prioritní technicky dokonalé zpracování výrobků. Kvalita práce je pro ni totiž pro úspěch výrobku podmínkou nutnou. Dnes spolupracuje s experty z ostatních oborů. Nejen se šperkaři, ale například i s bytovými architekty a svým zákazníkům nenavrhuje jen šaty, ale nabízí komplexní řešení stylu oblékání.

Je na čase, aby nám Pavla Michalíková vysvětlila, na jaké neduhy její léčba módou zabírá a jak proces probíhá:


Firma Meescha P. funguje tři roky, ale Pavla Michalíková má za sebou již řadu velkých projektů. Tím zatím posledním je účast na prestižní přehlídce Made in Jablonec 2014 (naši obrazovou reportáž naleznete ZDE), pro kterou připravovala modely pro firmy Bižu nova s.r.o. ze Smržovky (Urban Jungle - ukázka je ZDE ) a Rexpo z Jablonce (Geomerie). Co je ale asi nejzajímavější, byla i autorkou souboru modelů pro čtyři retrovstupy Muzea skla a bižuterie v Jablonci n.N., které celou akci provázaly.

Přítomná modelka měřila "pouhých" 185 cm, takže dostala lodě s patnácticentimetrovými podpatky, aby při komentované předváděčce salonu Meesha P. alespoň trochu vyčnívala. No řekněte, kdy jste zažili přehlídku, na které by se vám tvůrkyně osobně věnovala a detaily šatů na modelce jste si mohli prohlédnout doslova z pár centimetrů? 
Foto: Mad

Foto: Mad  Foto: Mad

Každá léčba má vedlejší účinky. V případě Fashion Therapy tu vzniká otázka, pro koho to ženy vlastně dělají:


K dispozici byla řada dalších modelů na figurínách, které se bohužel chovaly dost toporně...
Foto: Mad  Foto: Mad

...a protože šatům salónu Meescha P. sluší pohyb, rozhodli jsme se to napravit.
Foto: Mad

...po fotce stačí přejet myší :-)
Foto: Mad

...a po těchto fotkách rovněž. Vpravo se raduje stylistka Dominika Studentová, mající nošení svršků Meeschy P. tak říkajíc v popisu práce.
Foto: Mad  Foto: Mad

Každý bulvár má svoji módní policii, exkluzivně pro náš STYL se této role ujala Pavla Michalíková. Jako kapitánce módní policie jí pochopitelně patří závěrečné slovo:


Informační zdroje:

Palace Plus:
http://www.bizuterie-bijoux.cz/
http://palace.svsb.cz/subdom/palace/

Pavla Michalíková:
http://meeschap.com/
http://www.fler.cz/meeschap
https://www.facebook.com/meescha.pe?fref=ts

http://havj.rajce.idnes.cz/Modni_prehlidka_-_Pavla_Michalikova_-_,,Panna_a_Netvor/
http://www.bizu-nova.cz/aktualne/fotky-z-prehlidky-made-in-jablonec-2014/?aktualitaId=7
http://www.rexpo.cz/domains/rexpo.cz/index.php/cz/o-nas

Pavla Michalíková se též aktivně věnuje charitě, konkrétně aktivně podporuje canisterapii:
http://www.donas-canisterapie.estranky.cz/
http://www.canis-donas.cz/donas.html
https://www.facebook.com/SchodyVenOs?hc_location=timeline
https://www.facebook.com/donas.pac?fref=tsText a obraz Mad, rozhovory bLeCha
hrady a zámky
19. 10. 2018 06:51 Sezóna na hradech a zámcích končí, už ale plánují vánoční a adventní akce pro návštěvníky. Více ZDE.
zoo
19. 10. 2018 06:48 Dnes v 10:00 hodin se v ZOO Liberec slavnostně otevře zrekonstruovaná vyhlídka u venkovního výběhu žiraf Rothschildových a zeber bezhřívých. Více ZDE.
tramvaj
19. 10. 2018 06:26 Pachatel cestujícímu tramvají na trase z Liberce do Jablonce nejprve rozpáral kapsu a potom z ní ukradl peněženku a osobní doklady. Poškozenému způsobil škodu 560 Kč. 
crytur
18. 10. 2018 16:05 Turnovský výrobce syntetických monokrystalů CRYTUR vyvinul technologii, která umožňuje zvýšit světelný výkon LED diod. Na projekt získal dotaci z EU.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).