reklama

STYL: Na starobylý Sychrov pro mladou módní inspiraci

18. 10. 2014
Prostor Galerie zámku Sychrov je honosný, dlouhý, jakoby přímo projektovaný pro pořádání reprezentativních módních přehlídek. Ta zatím poslední, která se tu konala minulý víkend, patřila určitě k tomu nejlepšímu, co jsme zde mohli dosud vidět.
STYL: Na starobylý Sychrov pro mladou módní inspiraci
Foto + video Mad
Na akci se podílely tři inspirativní ženy s různým přístupem k módní tvorbě. Paní Hana Vignerová, organizátorka show a zároveň i tvůrkyně tradice těchto akcí na zámku Sychrov, připravila blok historické módy od baroka do 50. let minulého století. Je úsměvné, že prvky vyskytující se na modelech, které nosili naši předkové, jsme vystopovali i v kolekcích ze žhavé současnosti, které dále prezentovaly dvě mladé módní tvůrkyně. Jako druhá vyslala své dívky na molo, pardon, na parkety galerie, Martina Trnková. Předvedla ucelenou, velmi nápaditou a zároveň velmi nositelnou kolekci, která šokovala tím, že ji navrhla žena, která se módě věnuje jen ve volném čase. Co se renimiscence na historii týče, byl by to podle nás začátek 20. století. Zlatým hřebem odpoledne i večera byly společenské modely Pavly Michalíkové, tvořící pod značkou Meescha P. O zlatém hřebu by v tomto případě šlo mluvit doslova, protože řada modelů hýřila zlatem jako rámy barokních obrazů. V této době bychom možná našli i inspiraci detaily. My jsme pro vás připravili obrazovou reportáž z odpolední přehlídky. Reprezentativní výběr předvedených modelů naleznete jako součást videorozhovorů s tvůrkyněmi.

Vstup do Galerie zámku Sychrov je umístěný celkem nenápadně stranou hlavního vchodu. Přesto, kdo přišel, nebloudil, protože ho nasměrovala neobvyklá koncentrace mnoha neobvykle oblečených krásných žen na jednom místě. (Abychom vás nemystifikovali, vchod do Galerie není na fotce, ale přímo za námi.)
Foto Mad

Takových krásných míst, kterými kráčela historie a přitom se v nich pořádají velké společenské akce, je u nás pomálu. Buďme rádi, že jedno z nich je na Sychrově.
Foto Mad


Sychrovská Setkání s módou, během kterých jsou historické oděvy konfrontovány s těmi současnými, se stala již tradiční akcí, takže i tentokrát jako první proběhla scénická prezentace dobových modelů v režii Hany Vignerové, která historické módní přehlídky pořádá v rámci projektu Příběh módy. Kromě toho organizuje i další historické akce a akce pro děti.

Historická přehlídka Hany Vignerové sál změnila ve stroj času.
Foto Mad

Zajímavé je, že dobové šaty nepadnou dnešním modelkám, a tak paní Vignerová hledá ženy a muže šatům na míru. Jádro jejího týmu tvoří zámecké průvodkyně, mající vztah k historii.
Foto Mad

Laik nepoznal, co byly originály z depozitáře a co dokonalé repliky dobových originálů. Předvádět takové modely vyžaduje specifický přístup. Paní Vignerová o tom ví svoje:Jak jsme již řekli, Martina Trnková má oděvní tvorbu zatím jako koníček, což je škoda, protože její modely vysoko převyšují to, co běžně visí na ramínkách obchodů. Prodává na různých fashion marketech a na internetové nákupní galerii Fler.cz. Tato přehlídka měla bohužel jednu vadu, v záplavě různých variant podobných modelů se divák začal poněkud topit. Méně je prostě často více a škoda je to o to větší, že šlo opravdu o jinak mimořádně kvalitní kolekci.

Martina přivezla především šaty pro denní nošení.
Foto Mad

Modely Martiny Trnkové zaujaly i nejmladší generaci a to jak pány (vlevo), tak dámy (vpravo),...
Foto Mad

...které neváhaly pořídit on-line špionáž.
Foto Mad

Martina Trnková, ač inzeruje na Fler.cz, má poměrně vyhraněný názor na nakupování šatů přes internet (součástí rozhovoru je průřez její přehlídkou):


Martina Trnková si nepřivezla profesionální modelky, ale profesionální sportovkyně. Své modely svěřila týmu českých reprezentantek ve sportovním aerobiku. Děvčata využila příležitost a na závěr předvedla, co umí. Držme jim palce, za čtrnáct dní je čeká mistrovství světa.
Foto Mad


Pavla Michalíková, o které jsme již psali ZDE, je dobře zavedená návrhářka. V centru Liberce vlastní módní salón Meescha P. Kromě tvorby se věnuje i fashion terapii a komplexnímu osobnímu poradenství. Její extravagantní, ale sebevědomými ženami stále ještě dobře nositelné společenské modely jsou zároveň uměleckými díly, nesoucími originální rukopis s podpisem opravdu vymazlených detailů.

Meescha P. využívá, na rozdíl od svých dvou kolegyň, především služeb profesionálních modelek.
Foto Mad

Miss nemiss, my chlapi máme jiné starosti!
Foto Mad

Meescha P. oživila přehlídku svých žhavě současných modelů retrobublinami alá léta šedesátá a film Kdo chce zabít Jessii?
Foto Mad

Kde nakupuješ? Pozor, Meescha P. je volba i pro odvážné pány!
Foto Mad

Některé návštěvnice byly z modelů tak unešené, že pro ně vystartovaly, ač je měla modelka ještě na sobě... zde konkrétně Dominika Hužvárová, majitelka webu www.stopfeminismu.cz, které do sbírky víc jak dvaceti titulů z nejrůznějších Miss chybí již jen Miss maminka a Miss babička.
Foto Mad

...ostatně... viz. bublina. Mimochodem, prodej modelů z autorských kolekcí přímo na místě patří ke koloritu sychrovských show.
Foto Mad

Pavla Michalíková alias Meescha P. nás ve videorozhovoru seznámí s trendy pro letošní zimu. Video obsahuje průřez celou její přehlídkou!


Meescha P. team.
Foto Mad

To je prozatím ze zámku Sychrov vše. Již se těšíme na další akci. Byl to krásný zážitek, ač jsme si žádný z předvedených modelů tentokrát (zatím) nekoupili.

Info:
http://www.pribeh-mody.cz/o-naacutes.html
http://www.fler.cz/saticky
http://meeschap.com/
http://www.genusplus.cz/zblizka/styl-terapie-modou-podle-salonu-meescha-p.
http://www.huzvarova.cz/

Zaujal vás tento článek? Pak by vás mohlo zajímat i toto:
Rok 2141, rok koně, dřeva a budhismu v Čechách
STYL: Šťastný a veselý nový (akademický) rok!
Matylda a Tylda, babči s elánem dorostenek
Když zadarmo dostanete víc než za peníze
Otevření Libereckého technického muzea
Inteligentní textil ochrání (bohaté) noční jezdce
Báječní muži a ženy se šarmem a s klikou
Rumburské Stonehenge třetího milénia
Kostel Luková, instalace Jakuba Hadravy
Tatra v Českém ráji, rallye postaru
Zapomeňte na starý Imperial, v novém převezme vládu světlo
Příliš krátká noc pod Ještědem
Ferdinand Dobrotivý opět přijel na své Zákupy
Z Kateřinek na Red Carpet Moments
Policajti ze Saint-Tropez by žasli
Literatour 2014
Baletní flash mob v chrámu konzumu
Zámek Zákupy, líc a rub krásné mince
Vizuální hodokvas žitavských postních pláten
Zittau - Die Reiche, cesta k novému bohatství
Eva Samková a Martina Sáblíková na dolarech z České mincovny

Euroregion Tour, svět víkendových dobrodružství
Karneval, kousek Brazílie v Novém Boru
Křehká krása 2013
Do IQlandie pas potřebovat nebudete, peníze ano 
Lázně tři, dva, jedna... Restart!
Terapie módou podle salónu Meescha P.
Tiskařem v Centru textilního tisku v České Lípě
Zdolat ledový vodopád je nejkrásnější v noci
Poznání táhne, když se stane dobrodružstvím
Báječné dorty po česku aneb ojedinělá cukrářská svatební show
Chcete být IN? Buďte Made in Jablonec!Text a obraz Mad, rozhovory Darka
reklama
18. 2. 2019 10:02
Liberecký kraj zatím vyzval k odstranění 55 nepovolených reklam umístěných podél silnic prvních tříd v kraji. Problémy byly jen s jediným vlastníkem.
silnice
18. 2. 2019 08:05 V Libereckém kraji by měli být opatrní hlavně řidiči v horách. Na silnicích nižších tříd je zledovatělá vrstva sněhu, tvoří se v ní vyjeté koleje.
kvk
18. 2. 2019 06:57 V úterý 19. 2. od 18 hod. přináší KVK milovníkům pitoreskní liberecké historie povídání Putyky, šenky a hospody v Liberci. Spisovatel Marek Řeháček nám přiblíží svět starolibereckých náleven.
lyže
17. 2. 2019 18:00 V Libereckém kraji jsou podle vlekařů ideální podmínky pro lyžování, podobně jako jinde v Česku. Do hor vyrazily o víkendu tisíce lidí, sníh se drží.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).