reklama

STYL: Hoďte se do gala, přichází emoce, projekt e-moc-e

21. 11. 2014
Často žasneme, kolik skvělých umělců u nás tvoří, aniž bychom na ně narazili v rádiu, nedej bože v televizi, a tak na ně chodí jen ti zasvěcení. Jabloneckému rodákovi Milanu Deutschovi to vadilo natolik, že se rozhodl přispět ke změně a založil projekt.
STYL: Hoďte se do gala, přichází emoce, projekt e-moc-e
Foto + video Mad
Ten projekt s trochu zvláštním názvem e-moc-e běží již od roku 2006 a každoročně dává příležitost se zviditelnit umělcům z oblasti hudby, poezie, malby a fotografie. Zpočátku byl zaměřen na amatéry, nebo bychom možná měli spíš psát "na umělce, kteří se uměním neživí", ale během let se do něj postupně zapojila i řada profesionálů, nebo možná lépe umělců, pro které je umění zdrojem obživy.
O prestiži, kterou si projekt e-moc-e vybudoval, jasně hovoří jména známých osobností, které se staly tvářemi projektu anebo e-moc-e podpořily třeba účastí v odborné porotě. Jsou mezi nimi například Chantal Poullain, Ester Kočičková, Barbora Hamplová, Štěpánka Duchková, Lukáš Hejlík, Kateřina Pospíšilová, významní galeristé, režiséři a muzikanti.
Dnes je hlavním cílem projektu, lépe řečeno stejnojmenné neziskové organizace, propojovat umělce různých profesí s diváky i navzájem, což, jak jsme na galavečeru v jabloneckém divadle viděli, je možná nejzajímavějším výstupem projektu. Podstatné pochopitelně je, aby e-moc-e vzbudil emoce i mezi sběrateli umění, renomovanými galeriemi a hudebními kluby, ve kterých pak vítězové každého ročníku mají možnost se prezentovat. Těch umělců je od roku 2006 již pěkná řada. Kdyby měli všichni najednou vystoupit, naplnili by dva zájezdové autobusy.

Ptáte se, jak do projektu vstoupit? Ne že bychom chtěli vystavovat nebo někde hrát, ale zajímalo nás to taky, a protože líná huba, holé neštěstí, zeptali jsme se přímo otce myšlenky, Milana Deutsche. Jelikož byla na blízku i Lucie Dolfi, kastelánka pražské Jindřišské věže, v jejíž prostorách laureáti e-moc-e vystavují, informovali jsme se, na co se máme připravit, kdybychom si to rozmysleli a něco do e-moc-e také přihlásili:


Protagonisté středečního (19.11.2014) galavečera vyhlášení vítězů e-moc-e 2014 v jabloneckém divadle.
Foto Mad

Černé divadlo HILT (Hoidekr Interactive Light Theatre) přivezlo ukázku z připravovaného představení Popelka, které bude provázané s živou hudební produkcí Lenky Ambrožové, letošní vítězky e-moc-e v kategorii hudba. Rozhovor s šéfem souboru Theodorem Hoidekrem a dalšími členy HILTu doprovázejí ukázky z představení:


Jestli toužíte po herecké kariéře, abyste byli viděni a obdivováni, nedávejte se k černému divadlu. Tady je základem úspěchu být neviditelný a za výsledkem stojí především týmová práce. Hana Šámalová by o hodinách dřiny ve tmě mohla vyprávět celé hodiny. Třeba někdy příště :-)
Foto Mad

...výsledek ale stojí za to.
Foto Mad
Foto Mad

Theodor Hoidekr na generálce probírá detaily s Monikou Pavlíčkovou, která se ujala role průvodkyně galavečerem. Na fotce to vypadá, jako že paní Pavlíčková má přiletět odněkud shůry. Na to ale nemají v Jablonci technické vybavení.
Foto Mad

Monika Pavlíčková, členka poroty v kategorii básnické tvorby, představuje pár ukázek z díla Marka Šlechty, letošního vítěze této kategorie.
Foto Mad

Dámy a pánové, vítězkou hudební kategorie e-moc-e 2014 se stává ... Lenka Ambrožová, alias Lenka Houslenka. Tato mladá dáma, studovaná houslistka, aranžérka a zdatná improvizátorka, si elektrické housle (přesněji kvinton) nepořídila, aby se sluchátky na uších nerušila při hraní své dvě děti a sousedy, ale naopak proto, aby to pořádně rozjela. Jejím oborem jsou totiž nejrůznější fúze tak zvané vážné a populární hudby. I když, co je vlastně klasika? Beethoven, Leed Zeppelin, nebo obojí? Podle nás C je správně. 
Foto Mad

Rozhovor je, jak je u nás zvykem, proložený ukázkou z Lenčiny tvorby. "Česká Vanessa Mae" se nám zapomněla pochlubit, že kromě vystoupení ve velkých sálech i malých klubech a na soukromých akcích je i autorkou scénické filmové hudby.


Pro nás byla objevem večera Simona Maierová, zpěvačka, kytaristka, klavíristka, autorka písní i textů, vítězka hudební kategorie e-moc-e v roce 2008. Na hlasovém rozsahu je znát studium operního zpěvu, kterému se zpočátku věnovala, na barvě hlasu a textech sílu emocí. Doufáme, že o této dámě ještě uslyšíme, na tu se vyplatí jet i kilometry daleko.
Foto Mad

Tak si ukázku produkce Simony Maierové užijte. Ostatně, i rozhovor je zajímavý. Kdo u nás zhudebňuje texty anglických básníků?


Součástí večera byla vernisáž obrazů vítěze kategorie malba, Vladimíra Macha, samouka a samorosta z Jeseníků. Mimochodem, maluje i flanelem bez použití štětce a tvrdí, že se úmyslně neinspiruje žádnými vzory.
Foto Mad

Přistoupíte-li blíž, obrazy Vladimíra Macha odkryjí druhý, třetí úhel pohledu.
Foto Mad

Možná jste byli překvapeni stejně jako my, když v jednom rozhovoru výše bylo řečeno, že projekt funguje, aniž by čerpal z nějakých podpor či dotací. Odměnou zúčasněným může být jen pocit zadostiučinění. Jablonec touto formou odměny nešetřil. Paní pokladní nám sdělila, že návštěvnost je velmi slušná. Navzdory tomu, že v bedně galavečeru e-moc-e konkurovali Policajti z centra, Doktoři z Počátků, Cesty domů, i Vtip za stovku by se našel a v týlu bitevní pole jistila Enterprise. Všechno je o lidech, elementary, dear Watson!

Další zdroje informací:
http://www.e-moc-e.cz/
http://www.blacklight-event.wbs.cz/
http://www.hilt-theatre.cz/
https://www.facebook.com/blacklight.theatre?fref=ts
https://www.facebook.com/pages/Lenka-Houslenka-official/599493573447533?fref=ts
http://lenka-houslenka-violinist.webnode.cz/

Zaujal vás tento článek? Pak by vás mohlo zajímat i toto:
Výlov Velkého rybníka na severu, ryby do sádek, raky zpátky
Ewa vypustila Tygry z klece
Sochy inspirované secesí ožily před očima překvapených diváků
Liberecká Popelka okouzluje děti, baví dospěláky
Na starobylý Sychrov pro mladou módní inspiraci
Rok 2141, rok koně, dřeva a budhismu v Čechách
STYL: Šťastný a veselý nový (akademický) rok!
Matylda a Tylda, babči s elánem dorostenek
Když zadarmo dostanete víc než za peníze
Otevření Libereckého technického muzea
Inteligentní textil ochrání (bohaté) noční jezdce
Báječní muži a ženy se šarmem a s klikou
Rumburské Stonehenge třetího milénia
Kostel Luková, instalace Jakuba Hadravy
Tatra v Českém ráji, rallye postaru
Zapomeňte na starý Imperial, v novém převezme vládu světlo
Příliš krátká noc pod Ještědem
Ferdinand Dobrotivý opět přijel na své Zákupy
Z Kateřinek na Red Carpet Moments
Policajti ze Saint-Tropez by žasli
Literatour 2014
Baletní flash mob v chrámu konzumu
Zámek Zákupy, líc a rub krásné mince
Vizuální hodokvas žitavských postních pláten
Zittau - Die Reiche, cesta k novému bohatství
Eva Samková a Martina Sáblíková na dolarech z České mincovny
Euroregion Tour, svět víkendových dobrodružství
Karneval, kousek Brazílie v Novém Boru
Gustav Klimt - život jako tanec - část první
Gustav Klimt - život jako tanec - část druhá
Křehká krása 2013
Do IQlandie pas potřebovat nebudete, peníze ano 
Lázně tři, dva, jedna... Restart!
Terapie módou podle salónu Meescha P.
Tiskařem v Centru textilního tisku v České Lípě
Zdolat ledový vodopád je nejkrásnější v noci
Poznání táhne, když se stane dobrodružstvím
Báječné dorty po česku aneb ojedinělá cukrářská svatební show
Chcete být IN? Buďte Made in Jablonec!


Text a obraz Mad, rozhovory Darka
trhy
20. 3. 2019 13:01 Farmářské trhy v centru Liberce budou poprvé už zítra. Vracejí se před OD Plaza. Trhy mají v Liberci několikasetletou tradici. Právo pořádat je má město od roku 1577.
čokoláda
20. 3. 2019 11:28 Od 22. do 24. března 2019 se v Kulturním centru Turnov uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou a stánky s delikatesami.
ruprecht
20. 3. 2019 06:33 V rámci revitalizace místa vzpomínek - rozptylové loučky na hřbitově v Liberci - Ruprechticích byly pro návštěvníky hřbitova nainstalovány nové lavičky.
koruny stromů
20. 3. 2019 06:26

Stezka korunami stromů Krkonoše oslaví své druhé narozeniny, od otevření v červenci roku 2017 ji navštívilo přes 540 000 návštěvníků. Letos má číslo vzrůst na 750 tisíc lidí.

 

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).