reklama

STYL: Chcete být IN? Buďte Made in Jablonec!

11. 1. 2014
Jedno přehlídkové molo, 4 témata, 19 regionálních výrobců bižuterie, 14 regionálních návrhářů, 56 modelů rozšířených o retromodely ze sbírek jabloneckého Muzea skla a bižuterie. To je jednou větou prestižní přehlídka MADE IN JABLONEC 2014.
Akce, pořádaná Svazem výrobců skla a bižuterie, úspěšně navázala na dlouholetou tradici velkolepých přehlídek Jablonexu a dnes opět patří k největším společenským událostem začátku roku. Letošní, již pátá v pořadí, má podtitul „4 inspirations“. Výrobci a návrháři si mohli vybrat ze čtyř témat – MĚSTSKÁ DŽUNGLE, GEOMETRIE, DOTEK SNŮ a VELKÝ SVÁTEK – a navrhnout modely tak, aby odrážely aktuální trendy pro sezónu jaro/léto 2014. Jak jsme již řekli, letos bylo na molo posláno 56 modelů, což je sice méně než loni, ale není to známkou stagnace, ale důsledek poznání, že méně je často více, protože přehlídka loňská byla pro diváky příliš dlouhá. "Made in Jablonec 2014" je navíc také upoutávkou na Mezinárodní trienále skla a  bižuterie Jablonec 2014, velkolepou akci, která proběhne v létě. I z toho důvodu byly do přehlídky zařazené 3 retro bloky v režii Muzea skla a bižuterie. Mimochodem, tento počin byl nesmírně zajímavý, protože nabídl jednak srovnání dnešní produkce s érou vrcholné slávy jablonecké bižuterie, a pak také kouzlem nechtěného i některé paralely k modelům současným. Prostě vše už tady bylo.

Dnes budeme textově úsporní, vše podstatné se dozvíte z našeho videa. Dozvíte se nejen něco z historie a co to všechno stojí, ale i jak dlouho se připravuje model a jak dlouho se líčí modelka. A abychom vás informacemi hned na začátek nezahltili, nechali jsme si některé informace a jedno milé překvapení ještě na další tři videovstupy.


K videu ještě dodejme jednu zajímavou informaci. Ačkoliv "Made in Jablonec 2014" již proběhla, není správné o ni mluvit v čase minulém. Dvě třetiny přehlídky budou reprezentovat um jabloneckých firem po celý rok na různých akcích. Zbylou třetinu, tedy každá firma jeden ze tří modelů, které pro premiéru vyrobila, si převezme zpět pro účely marketingových aktivit.
Na konci roku 2014, kdy už budou vrcholit přípravy na "Made in Jablonec 2015", se ke svým autorům vrátí i "putovní" modely. Pravda, značně obnošené, protože za sebou budou mít odhadem dvě až tři desítky akcí. Dámy, která z vás si na sebe vzala 20x stejné plesovky? Prostě ani zrno nazmar.

Generálka, nebo spíš secvičná bez kostýmů, končí a hlediště se vzápětí rychle plní. (Fotka reaguje na přejetí myší!)
Foto: Mad

Večerem provází moderátor Honza Žíla.
Foto: Mad

Pracovat za režijním pultem, to znamená z přehlídky moc nevidět.
Foto: Mad

První téma mělo název "Městská džungle". Někdo to vidí na plavky.
Foto: Mad

Foto: Mad

Co se může stát, když návrhář pustí fantazii ze řetězu. (Fotka reaguje na přejetí myší!)
Foto: Mad

Na své si přišly dámy...
Foto: Mad

...a možná ještě víc pánové, ač byli v absolutní menšině.
Foto: Mad

Nebojte se, na své si přijdete i vy! Zjistili jsme, jaké jsou současné trendy!


A to jsme si mysleli, že nás nic nemůže překvapit!
Foto: Mad   Foto: Mad

Součástí přehlídky byly retrobloky, které ze svých depozitářů sestavilo MUZEUM SKLA A BIŽUTERIE V JABLONCI NAD NISOU. V pravo model pro Miss Cuba.
Foto: Mad

Jednotlivá dějství programu uváděly tanečnice z jabloneckého tanečního klubu JATAK. Nejenže vymyslely skvělou choreografii a skvěle ji odtančily, ale především se nebály v konkurenci modelek ukázat normální zdravé ženské proporce :-)
Foto: Mad

...jedeme dál.
Foto: Mad   Foto: Mad

Foto: Mad   Foto: Mad

Foto: Mad

Potlesk je jistě pěkné ocenění odvedené práce, důležitější jsou však hmatatelné výsledky. Jeden pěkný úspěch činnosti Svazu výrobců skla a bižuterie si nechal jeho předseda Pavel Kopáček jako překvapení právě na čtvrteční večer:


Druhé retro...
Foto: Mad

Následuje opět žhavá současnost.
Foto: Mad

Nejgeniálnější nápady jsou většinou prosté, jejich realizace ale bývá složitá. Perličkové deštníčky jako doplněk perličkových šatů nás úplně dostaly. I když, co je v tomto případě vlastně doplněk?
Foto: Mad

Foto: Mad   Foto: Mad

Markéta Urbanová by si jako sestra imaginárního Rudy Pivrnce mohla hrát na celebritu. Nemusí, nejenže umí a své modely si sama předvádí, ale na rozdíl od tatínkových jsou její nápady vtipné, leč nikoliv vulgární.
Foto: Mad  Foto: Mad

Poslední retro.
Foto: Mad

...a poslední z několika tanečních předělů. Holky byly opravdu super, ale nemůžeme fotit všechno.
Foto: Mad

Ač motto finále bylo "Velký svátek", nepřineslo očekávané vyvrcholení a oproti začátku a středu představení trochu ztrácelo dech. Ale to byl jediný kaz jinak slušné dramaturgie.
Foto: Mad   Foto: Mad

Foto: Mad   Foto: Mad

Foto: Mad   Foto: Mad

Kdo nevěří, že jdou skleněné figurky nosit na krku, ať se běží přesvědčit do Preciosy.
Foto: Mad

Podtitul přehlídky „4 inspirations“ je hříčka, kterou lze přeložit jako "4 inspirace" i jako "Pro inspirace". Bohužel, realita všedních dnů nám ukazuje, že nemáme moc odvahy se nechat inspirovat. A co hůře, překvapivě to platí i pro události sváteční. Schválně, kolik lidí vás svým zjevem upoutá v divadle, na plese? A není to vinou výrobců, ale nás, konzervativních, stádních spotřebitelů:


Jako každá správná pohádka končí svatbou, naše pohádková přehlídka končí závěrečným defilé, za které by se Jablonec nemusel stydět ani před Milánem, Paříží, Njů Jorkem, ...
Ostatně, my viděli víc než pohádku. Pohádkoví princové a princezny žijí většinou šťastně až do smrti. Některé z modelů předvedených ve čtvrtek 9.1.2014 mají nepochybně nakročeno k tomu, aby byly obdivovány ještě příštími generacemi.
Foto: Mad

Tak co, chlapi, docela jsme to zvládli... ...a za necelé dvě hodiny to vypukne nanovo.
Foto: Mad

Info:
http://www.msb-jablonec.cz/archiv-aktualit/nenechte-si-ujit-velkou-modni-show-jablonci
http://www.jbxpromo.cz/index.php/cz/aktuality
http://www.ilonaceskova.com/o-nas/
Text a obraz Mad, rozhovory Darka
basa
26. 5. 2019 06:25

Ve věznici Rýnovice mělo původně přijít k eurovolbám devadesát devět vězňů, devět z nich si to ale nakonec rozmyslelo, uvedl liberecký Český rozhlas.

sjezd
26. 5. 2019 06:11 V prvním červencovém týdnu bude kvůli opravám uzavřen na dálnici Liberec - Praha nájezd od Jablonce na Hodkovice a sjezd do Hodkovic.
apka
26. 5. 2019 06:10 Vlastní mobilní aplikaci bude mít Letní olympiáda dětí a mládeže, která se od 23. do 28. června uskuteční v Libereckém kraji. Mobilní aplikace je maturitní prací.
rekola
26. 5. 2019 06:08 V Liberci je k dispozici 100 růžových kol s třírychlostní přehazovačkou. Po překonání 15 minut grátis se začne výpůjčka počítat po 30 minutách, stojí to 24 Kč.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).