reklama
Zblízka
Dvě nové výstavy v Oblastní galerii Liberec jsou inspirovány původní funkcí budovy
21. 5. 2019 Pakliže se ale domníváte, že v Lázních naleznete obrázky aktů slečen rozkošnicky se protahujících pod sprchou a pánů diskutujících v páře, ve velkém podbazénovém sále pravděpodobně utrpíte šok. Mezinárodní projekt nazvaný Mystika hygieny zkoumá možnosti naší...
Tradiční majáles Střední odborné školy v Liberci byl tradičně povedený navzdory počasí
18. 5. 2019 Nedávno se v Liberci konaly hned dva majálesy vysokoškolské. Tento týden se trochu stranou odehrál i majáles třetí, na rozdíl od prvních dvou méně okázalý, dalo by se říci, že přímo rodinný. Pro své studenty ho SOŠ Liberec pořádá s podporou Nadace SYNER. A tato spolupráce je rovněž tradiční.
Do Mimoně přijelo na druhé setkání osmdesát historických kočárků a několik rebornů
15. 5. 2019 Srazů sběratelů historických kočárků se v Česku pořádá mnoho, většinou ve stylovém prostředí zámků. Mimoňský sraz je ale v rámci Libereckého kraje jediný. Stojí za ním sběratelka Lenka Špačková, která je zároveň předsedkyní Spolku historie Mimoňska.
Závod Ještědská hlídka ukázal, že dětem chybí branná výchova
12. 5. 2019 V areálu Kristýna se 10.5. konal první ročník branného závodu Ještědská hlídka. Velkoryse pojatá a dobře zorganizovaná akce ukázala, že naše mládež nemá fyzičku ani obecné znalosti tak špatné, jak se často soudí, zato má velké mezery ve schopnosti poskytnout první pomoc.
Hrad Valečov, vizitka dobré péče Bosně o památku
9. 5. 2019 Zřícenina skalního hradu Valečova tvoří krajinnou dominantu přímo vyzývající k napsání dalšího dílu VĚŽÍ SEVERU přesto, že se nachází na západním okraji Českého ráje již ve Středočeském kraji. A místo v našem seriálu si zaslouží, i když výhled shora není zdaleka 360°.
Návštěva na bálu spiklenců tance napříč staletími
6. 5. 2019 OBSAHUJE 360° VIDEO. Současné plesy trpí několika chronickými nemocemi. Ačkoliv jsou parkety plné, že by jehla nepropadla, tak se vlastně moc netančí, ačkoliv lidé sedí u stolů, komunikace kvůli všeobecnému kraválu vázne. Plesy historické těmito neduhy netrpí a v poslední době se v našem kraji pořádaly hned dva, ples ve stylu 19. století v liberecké kavárně Pošta navštívilo 70 dobově oblečených lidí lidí a v sálu hradu Grabštejna se 50 tanečníků a...
Bozkovské dolomitové jeskyně oslavily 50. výročí založení
3. 5. 2019 OBSAHUJE VIDEO Jediný jeskynní systém zpřístupněný na severu Čech se chlubí největším českým podzemním jezerem a délkou 1 060 m dosud objevených prostor je nejdelším dolomitovým komplexem v Čechách. Zpřístupněn byl 2. května 1969, ale současní i bývalí zaměstnanci a spolupracovníci slavili s předstihem.
Volnej kulcajk, trenky s příběhem a s certifikátem původu
30. 4. 2019 Designerka Martina Strouhalová je se svými originálními autorskými trenkami Volnej kulcajk další nositelkou certifikátu Regionální produkt Jizerské hory, kterou jsme zařadili do našeho volného seriálu o regionálních výrobcích produkujících něco opravdu pozoruhodného.
Jak si užít výlet do ráje navzdory tomu, že cesta Peklem je zavalená
27. 4. 2019 Aby nevznikla mýlka, tím rájem myslím NPP Peklo, romantický pískovcový kaňon vyhloubený Robečským potokem mezi Zahrádkami a Pekelským rybníkem u České Lípy, který patří k nejnavštěvovanějším místům regionu i poté, co vycházkovou trasu přeříznul zhruba v polovině sesuv skalního bloku.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Tibor by měl být primátorem další 4 roky, doufám, že nevyhraje...
Bude stát 5 minut videomapingu zase půl milionu jako minule?
Dnes nic proti Korytářovi ?? Mám absťák!!
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).