reklama
Zblízka
Horké léto Technického muzea Liberec, do podzimu se třikrát zvětší
21. 7. 2017 Technické muzeum Liberec bude 6. září slavit teprve třetí výročí otevření, ale dárek si hodlá nadělit pořádný, na sobotu 9. září připravuje otevření nových expozic v dalších prostorách bývalého areálu LVT, který muzeu nedávno propůjčilo (zatím) na deset let...
STYL: Rumburské Stonehenge třetího milénia
19. 7. 2017 Názory na duchovní potenciál Hvězdy života, jak se tento útvar správně jmenuje, se různí. Její potenciál marketingový však nikdo nezpochybňuje. Je obrovský a přitahuje návštěvníky z široka daleka.
Procházka dějinami moderního umění podle Klewana a dobrá investice do Střížkové
17. 7. 2017 Oblastní galerii v Liberci se podařil husarský kousek, možná i největší v jejích dějinách. Lázně až do konce září představují celou plejádu umělců, jejichž jména plní hesla encyklopedií světového moderního umění. Za shlédnutí stojí i výstava Johany Střížkové, finalistky ceny Jindřicha Chalupeckého za loňský rok.
Liberecký zámek zůstává zakletý i bez Růženy řečené Šípkové
14. 7. 2017 Nápady, jak získat pro město liberecký zámek, sleduji již delší dobu. Některé disponují značnou dávkou absurdního humoru a pak, fascinuje mě převrácená logika té věci. Město nehledá budovu pro něco, co potřebuje, ale vymýšlí, na jakou bohulibou aktivitu koupi naroubovat.
TECHNO: Janatův mlýn slaví 250 let své existence v dobré kondici
12. 7. 2017 Malebné podkrkonošské Buřany jsou proslulé tradicí dřevosochařských festivalů. Již méně se ví, že zde stojí technická památka první kategorie. Janatův barokní vodní mlýn je bezpochyby nejlépe zachovaný mlýn v Libereckém kraji a jeden z nejvýznamnějších funkčních mlýnů v Česku.
INSPIRACE: Bärwalder See, moře s Uchem Evropy
10. 7. 2017 Jezero Medvědího lesa se nachází severně od Bautzenu na místě, kde nedávno zela rána po povrchovém dole Bärwald. Investovat hodinu cesty od českých hranic se vám rozhodně vyplatí, protože dnes tu září novotou letovisko s německým komfortem a plážemi jako na Riviéře.
Paříž, Berlín i zasněžený Mnichov, to vše Liberec nabízí na sto metrech
8. 7. 2017 Na to, že se Liberec v posledních letech stal městem filmu, jsme si již zvykli. Teď zde Němci s podporou české produkce celých čtrnáct dní točili dvoudílný televizní film o komunistickém bohémovi Bertoltu Brechtovi. Liberec a divadlo F.X. Šaldy za tuto roli a služby s ní spojené vyfakturovaly kolem tří milionů korun.
Trosecká highline, nechej se vést Sílou a dokážeš to!
6. 7. 2017 Vzpomínáte na finální scénu IV. epizody série Star Wars (Nová naděje), kdy se Luke Skywalker nechá vést "Sílou" a podaří se mu nemožné, torpédem zasáhne malou větrací šachtu Hvězdy smrti? Tak když podobnou "Sílu" naleznete v sobě, po lajně přejdete cokoliv.
4. 7. 2017 Uplynulý víkend byl na liberecku ve znamení motorů. Kromě Rally Bohemia se v Pavlovicích konal sraz motorkářů a ve sportovním areálu ve Vesci se za nepříliš velkého zájmu médií a slabší divácké návštěvy uskutečnil dvoudenní MČR a Pohár Cross Country Open enduro. Bohužel, promo této zajímavé akce pro veřejnost nebylo příliš účinné a také se doteď nepodařilo najít výsledky.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to bohuzel je jedna z tíživých ocelových koulí Liberce, i když asi...
Liberecký zámek jsou luxusní prostory. Škoda. že není soukromník,...
Děkujeme za upozornění, bude zapracováno.
tady to máš i s plochou voe http://www.vipcastle.com/cs/my-product/412/
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).