reklama
Událost
1. 9. 2017 Ještědské skokanské můstky byly před několika lety kompletně rekonstruované, aby odpovídaly mezinárodním parametrům a mohlo se na nich uskutečnit mistrovství světa a jako jedny z mála jsou kompletně pokryty umělou hmotou, takže jsou využitelné po celý rok. Přesto se na...
Do liberecké zoo přicestovaly tři klisny koně Převalského
30. 8. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Poslední srpnové úterý dorazil do liberecké zoologické zahrady dlouho očekávaný a plánovaný transport z německé zoo v Norimberku. Právě z této zahrady přijela po necelých sedmi hodinách cesty pod Ještěd trojice koňů Převalských. Jedná se o tři klisny, které se stanou základem pro rozmnožení a posílení světového genofondu těchto vzácných asijských lichokopytníků. Během následujících několika měsíců však klisny čeká...
28. 8. 2017 Nový rodinný festival LÉTOFEST, v sobotu přivezl do Liberce české hvězdy a bohatý doprovodný program. Ve Sport Parku vystoupila přední česká hudební jména v čele s kultovní kapelou Wanastowi Vjecy. Fanoušci si kromě nich užívali Ewu Farnou, Mandrage, Mňágu a Žďorp, Rybičky 48 nebo Iné Kafe.
22. 8. 2017 Do prostor ZOO Liberec a areálu Lidových sadů opět po roce zavítalo sochařské sympozium známé pod názvem Etnoart. Třináctý ročník této tradiční akce pod širým nebem byl stejně jako v předchozích dvou letech i letos zaměřen na vytvoření nových soch z pískovce, které následně obohatí areál zoologické zahrady. V rámci těchto sochařských sympozií se v Liberci již představilo celkem 15 umělců z celé České republiky.
18. 8. 2017 Přesto, že se neustále zvyšuje návštěvnost liberecké ZOO, není město schopno zajistit dostatečné parkování vozů návštěvníků v blízkosti jejího nového vchodu v Lidových Sadech. To bylo potřeba řešit zároveň s novým vstupem, teď už si ostudu neodpáře. Jediné, čeho dosud bylo schopno, je zpoplatnění parkoviště ve vnitřku smyčky pro otáčení tramvají a zlegalizování parkování v ulicích, kde zoufalí návštěvníci nechávají své vozy....
14. 8. 2017 Kromě nákupu křehké krásy mohli návštěvníci Jablonce v sobotu navštívit i první Tatrhy na náplavce u autobusového nádraží a v neděli si v Liberci milovníci grilování užili na tržnici v Kostelní ulici.
7. 8. 2017 Slunečnou neděli využili vyznavači závodních aut k uspořádání Extreme Cupu u liberecké arény a nadšenci pro dnes už historické malé motocykly JAWA 50 k poměření sil na dalším Fichtl Cupu na Milířích.
6. 8. 2017 V sobotu došel naplnění kontroverzní nápad radničních milovníků zeleně a v už tak problematicky průjezdném Liberci byla uzavřena další z ulic, která dosud alespoň trochu odlehčovala hustému provozu na Jablonec. Ulice byla uzavřena výradně kvůli odpočinkovým aktivitám, nikoli kvůli nezbytým opravám. Ty zde provoz komplikovaly už v červenci.
31. 7. 2017 Po studeném a deštivém týdnu se v sobotu konečně vrátilo léto. Teplé dny využili lidé ke koupání, sportování i návštěvě společenských akcí pod širým nebem. Třeba ve Všelibicích oslavovaly 520 let založení části Budíkov.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).