reklama

Předvánoční víkend bude v galerii ve znamení designu

28. 11. 2018
V pořadí již 5. ročník Design Days Reichenberg proběhne v termínu od pátku 30. listopadu do neděle 2. prosince 2018 v prostorách Oblastní galerie Liberec. Přehlídka designu představí na padesát převážně regionálních designerů a svým návštěvníkům nabídne to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, design studií, dětského interiéru, originálních hraček, dále pak grafický design či městská jízdní kola. V Lázních můžete nakoupit dárky a budete mít Vánoce nejenom zaručeně krásné a designové, ale také podpoříte lokální tvůrce. Nebo si můžete jen prohlédnout originální a jedinečné výrobky.
Předvánoční víkend bude v galerii ve znamení designu
Ilustrační foto: Mad

Design Days Rechenberg se snaží návštěvníkům zpříjemnit předvánoční čas, ale také jim zprostředkovat kvalitní design zejména regionálních tvůrců. „Každý rok se nám hlásí více zájemců, takže se výběr stává stále složitějším. Snažíme se ale volit to nejlepší a zároveň designéry obměňovat, aby se akce nestala jednotvárnou,“ komentuje organizátorka Petra Kašková. Z místních autorů se představí třeba Božská, Hrst, Lamparium, Mat, Reforma, To chceš a další. Návštěvníci budou moci vybírat z autorské bižuterie, módy, papírenského zboží, autorských hraček, pánských doplňků, nábytku, grafiky, ale také třeba porcelánu, květin nebo městských jízdních kol. „Snažíme se sortiment stále rozšiřovat, aby si vybrali opravdu všichni,“ dodává Petra Kašková.

Každý na DDR pozná, že nejde o masovou produkci a zakoupí-li si na místě dárek, může si být jistý, že si kupuje i kus originality a jedinečnosti. S tím samozřejmě souvisí otázka cen. „Samozřejmě se setkáváme s názorem, že designové výrobky jsou drahé. Částečně je to pravda, ale myslím, že návštěvníci se budou moci přesvědčit, že dobrý design se dá pořídit i za rozumné peníze. A hlavně ty věci jsou krásné!“ láká návštěvníky Petra Kašková.

Akce bude stejně jako v loňském roce obohacená o originální výtvarný workshop pro děti v doprovodu rodičů, Malí návštěvníci si budou moci vyrobit sklenici či skleničku s vlastním vypískovaným motivem. Výtvarný workshop Pískovačka bude otevřen po celou dobu Design Days Reichenberg.

Příjemnou atmosféru designových dnů hudebně dokreslí DJ Pup-shmeer z Turnova. O občerstvení se postará galerijní kavárna ART CAFÉ, která bude po celou dobu otevřená a dobře zásobená nejen předvánočním svařákem.

Vstup na Design Days Reichenberg bude po celou dobu zdarma. A praktická rada na závěr – u většiny designérů není možné platit kartou, proto organizátoři doporučují vzít si s sebou hotovost.

Oblastní galerie Liberec je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Akce Design Days Reichenberg je podpořena Fondem kultury a cestovního ruchu Statutárního města Liberec.

TZ/Jan Randáček
čižip
24. 5. 2019 05:50 Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) loni provedli v Libereckém kraji rekordní počet kontrol, rovných 900. V roce 2017 jich bylo o 112 méně.
hejtman
24. 5. 2019 05:49

V pátek 31. května 2019 zavítá hejtman Libereckého kraje Martin Půta do Hejnic. Hejtmanský den začne setkáním se starostou města Jaroslavem Demčákem.

sklo
24. 5. 2019 05:47 Liberecký kraj získal od sklářské firmy Preciosa ochranné známky Crystal Valley a Křišťálové údolí, které chce využít k rozvoji turistiky v atraktivních lokalitách.
phm
23. 5. 2019 16:14 Pohonné hmoty v Libereckém kraji dál zdražují. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 už u čerpacích stanic prodávají za 33,26 Kč, před týdnem byl o devět haléřů levnější.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).