reklama
Tipy a pozvánky
Proč se říká, že jsme opilí láskou? Odpověď skrývá iQLandie
21. 5. 2019 Co mají společné láska a alkohol? Odpověď zjistíte na dalším iQCAFÉ, které se uskuteční v pátek 24. května v iQLANDII. Do tajů chemických explozí našeho mozku vás zasvětí uznávaný docent Peter Szolcsányi z Technické univerzity Bratislava, a to hned ve dvou...
Ptačí hodiny na Stezce jsou jediné svého druhu v republice
20. 5. 2019 Stezka korunami stromů Krkonoše se může pochlubit novým unikátem ve svém repertoáru. Na samotném vrcholku vyhlídkové věže jsou totiž nově nainstalované speciální Ptačí hodiny, které nelze vidět jinde v České republice.
Uzávěrka soutěže o místo v kalendáři Jizerských hor se blíží
19. 5. 2019 Už jen necelý měsíc zbývá do uzávěrky fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky, která je 7. června. Devátý ročník oblíbené fotosoutěže vyhlásila Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody koncem března a přihlásit se může kdokoliv zasláním až 4 snímků Jizerských hor. Odborná porota následně vybere 13 nejlepších fotografií, ze kterých vydá benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020. Výtěžek z jeho prodeje poputuje na projekt obnovy evropsky...
Festival Dvořákův Turnov uvede letos sedm koncertů
19. 5. 2019 Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov je tradiční regionální kulturní událostí s více než šedesátiletou tradicí, která navazuje na silný vztah Antonína Dvořáka k oblasti Turnovska a okolí. Festival letos uvede sedm koncertů publiku v několika městech Libereckého kraje, který je dlouhodobým partnerem. Již v loňském roce se do festivalu zapojila partnerská města Železný Brod a Český Dub, kde se letos představí nejen komorní ansámbly, ale...
Výstava 100 let v bílém plášti doputovala do České Lípy
17. 5. 2019 Libereckým krajem putuje výstava nazvaná 100 let v bílém plášti, kterou uspořádal resort zdravotnictví Libereckého kraje ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci u příležitosti loňského stého výročí založení republiky. Expozice, která se ohlíží za historií zdravotnictví, měla premiéru loni počátkem listopadu ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje.
Ranní rozbřesk se snídaní na Stezce korunami stromů
16. 5. 2019 Jsou věci, které člověk zažije a vidí na vlastní oči jen jednou v životě. A jsou také věci, které člověk může zažít dokonce jako úplně první na světě. Kombinaci obojího vám nabídne během sobotního rána 25.května Stezka korunami stromů Krkonoše, kdy jako naprostou novinku pořádá unikátní ranní prohlídku, která vyvrcholí pozorováním východu slunce z vyhlídkové věže vysoké 45 metrů.
Maloskalská noc 2019 je rodinný festival v Českém ráji
14. 5. 2019 OBSAHUJE FOTOGALERII: Největší neckyáda za poslední roky - přes padesát účastníků na různých plavidlech se zúčastnilo neckyády 2018. Amorkové, Dědové Mrázové, fréza z filmu Slavnosti sněženek a další. Dětský den na Žluté plovárně, jehož je neckyáda součástí, tradičně dopoledne zahajuje hudební festival Maloskalská noc, který se koná v areálu místního fotbalového klubu. A bude tomu tak i v tomto roce, v sobotu 1. června 2019!
Muzejní noc pod Ještědem bude návratem do budoucnosti
13. 5. 2019 V pátek 17. května 2019 se na Liberecko vrací oblíbená tradiční akce Muzejní noc pod Ještědem. Kromě noční prohlídky jednotlivých institucí se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program ve formě vystoupení, stánků s občerstvením nebo výtvarnými dílnami pro děti. Vstup zdarma. „Akci letos zaštítí společné téma, kterým je návrat do budoucnosti,“ prozradila Petra Kašková, koordinátorka programu.
Na třech místech kraje startuje populární Hvězdicová cyklojízda
10. 5. 2019 Tisíce cyklistů se v sobotu 11. května vydají na cestu Euroregionem Nisa. Cílem tradiční Hvězdicové cyklojízdy bude městečko Seifhennersdorf v Žitavských horách, kde je připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Tři startovní místa jsou přímo v ČR, a to v Liberci, Cvikově a Frýdlantě.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
Nebezpečný živočich opustil své stádo. Co by mně či kohokoli jiného...
dobře, třikrát ex!
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).