reklama
Styl
Prohlídka libereckého zámku jako volební agitace za dvacku
24. 9. 2018 Strany lákají voliče nejen na program, ale i na různé požitky, jako je guláš, koblihy, propisky, vystoupení straně nakloněných umělců a tak dále. Změna pro Liberec teď přišla se změnou v pravdě revoluční, za volební masáž spojenou s prohlídkou zámku jste naopak vy...
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers hráli mezi soustruhy a NC stroji
18. 9. 2018 Firma Monroe Czechia s.r.o je součástí nadnárodní společnosti Tenneco Inc. a ačkoliv patří k největším zaměstnavatelům v našem regionu, povědomí o značce dosud nebylo příliš velké. I to byl jeden z důvodů, proč firma pozvala na den otevřených dveří hvězdu formátu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.
Memoriál generála Karla Mrázka je soutěž i společenská událost
15. 9. 2018 Soutěž ve střelbě z 9 mm vojenské pistole, pořádaná Krajským vojenským velitelstvím v Liberci, se letos konala již po dvaadvacáté. Jejím charakteristickým znakem je, že ač ji organizují vojáci, je otevřená široké veřejnosti, dokonce ani nepotřebujete mít zbrojní průkaz.
Hit libereckého volebního bilboardového folklóru: Nebudeme se hádat
6. 9. 2018 AKTUALIZOVÁNO Letošní žeň krajských volebních plakátů překvapuje v několika ohledech. Z šedi frází o lepší budoucnosti především vyčnívá Liberec, kde k nejfrekventovanějším heslům patří variace na "My nebudeme jako oni", přičemž je v tomto případě míněný styl (ne)vládnutí nekoalice ZPL(EX)ANO.
7. ročník festivalu
3. 9. 2018 Kolik cizinců a příslušníků národnostních menšin v Liberci žije, ví přesně jen cizinecká policie. Jisté je, že festival dokážou svorně naplnit skvělým jídlem i programem. Akci připravuje komunitní středisko Kontakt ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců v LK a Technickou univerzitou v Liberci.
Frýdlantský zámecký rybník vydal zlaté mince i prosté střípky historie
25. 8. 2018 Letošní hradozámecká sezona byla zatím hubená, ač by jeden čekal, že tropická vedra návštěvníky do chladných zdí památek přitáhnou jako magnet hřebíky. Bilanci možná vylepší takzvaný frýdlantský poklad, přístupný od dnešního večera (25.8.) jako součást nové prohlídkové trasy hradu a zámku Frýdlant.
21. 8. 2018 v Liberci, tank přijel zase, ale následovaly pocty i happening
22. 8. 2018 Letošní připomenutí 50. výročí sovětské okupace je velkolepější akce než v uplynulých letech nejen na úrovni celostátní, ale i regionální. Neslavné kulatiny si důstojně připomíná i město Liberec. Organizaci svěřilo spolku G 300, peníze z velké části poskytl Liberecký kraj.
Liberecká ZOO získala pět nových zvířat, v klecích ale nebudou
19. 8. 2018 Inventář ZOO se od pátku rozrostl, bráno podle velikosti: o velrybu, mamuta, hrošíka, vzácnou šnečí princeznu z Panenských Břežan a o chameleona, který se možná teprve vybarví. Všechny nové exponáty pro ZOO "ulovilo" tradiční sochařské sympozium Etnoart.
Zrestaurovaný morový sloup přepíše průvodce Libercem
16. 8. 2018 Na otázku, proč Liberec nemá, na rozdíl od jiných měst, morový sloup, málokterý Liberečák odpoví, že má, ale že není přístupný. Nejpozději od listopadu se to změní, zahrada za kostelem sv. Kříže bude zpřístupněna a zrenovované barokní dílo mistra Matyáše Bernarda Brauna bude představeno široké veřejnosti.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Prokázaná fakta.... Dříve sloužila silnice pro min. 700 lidí ( 700...
No někdo, kdo se pod svůj výtvor boji podepsat jménem..divíte se :)?
jestli je tady někdo ko..t, pak to není novinář nýbrž ten druhý.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).