reklama
Semily a Turnov
Ze Semil už zmizela mozaika s komunistickými symboly
14. 9. 2018 Z náměstí v Semilech zmizela po letech kontroverzní mozaika s komunistickými symboly - srpem, kladivem a rudou hvězdou. Zatím ji skrylo lešení, postupně ale zmizí pod novou zateplenou fasádou. O jejím zakrytí rozhodli městští radní už před třemi lety, stalo se to ale až...
Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad ze 14. století
17. 8. 2018 AKTUALIZOVÁNO: U Vysokého nad Jizerou na Semilsku byl objeven stříbrný poklad z počátku 14. století. Nálezce mince z doby Václava II. a Jana Lucemburského odevzdal spolu se zlomky keramické nádoby, v níž zřejmě poklad původně byl, Muzeu Českého ráje v Turnově. Vedle nálezného, na které má nárok a jehož výše se bude odvíjet od hodnoty pokladu, ho chce Liberecký kraj ještě odměnit. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí krajského úřadu Lenka Klimentová.
Ústav ve Vysokém nad Jizerou stále čeká na slíbenou šedesátimilionovou dotaci
10. 7. 2018 Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou stále čeká na slíbenou šedesátimilionovou dotaci od ministerstva zdravotnictví na modernizaci. Mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová ČTK řekla, že část dotace by mohl ústav začít čerpat od podzimu. "Na financování investiční akce Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou je pro rok 2018 vyčleněno 35 milionů korun," uvedla Štěpanyová. Zbývajících 25 milionů bude podle ní zařazeno do...
Řetězová hladovka v Turnově skončí, až se česká vláda obejde bez podpory komunistů
27. 6. 2018 Česká republika má od dnešního rána novou vládu ANO a ČSSD. Aby získala nezbytnou důvěru parlamentu, musí se opřít o přislíbenou podporu komunistů. Po bezmála 30 letech od listopadové změny tak máme vládu, která čeká na rozhodnutí ústředního výboru komunistické strany. Ten až v sobotu rozhodne, zda novou Babišovu vládní sestavu, v níž jsou čtyři ministři za ČSSD, z nichž jeden sedí hned na dvou ministerských židlích, podpoří.
V Jilemnici otevřeli nový areál pro běžecké lyžování a biatlon
27. 5. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ: Nový areál Hraběnka pro běžecké lyžování a biatlon v sobotu otevřeli v Jilemnici na Semilsku. Jeho výstavba přišla na 76 milionů korun a sloužit bude nejen sportovcům, ale i široké veřejnosti. Na jeho výstavbu přispělo 20 miliony korun ministerstvo školství a 15 milionů přidal Liberecký kraj. O dalších deseti milionech pro Hraběnku budou krajští zastupitelé rozhodovat v úterý, řekl u příležitosti slavnostního otevření areálu...
Svérázná přednáška o drogách šokovala asi jen tvůrce reportáže v pořadu 168 hodin
9. 5. 2018 Semilská televize je díky pořadu 168 hodin veřejnoprávní ČT slavná po celé zemi. Její záběry z přednášky dlouholetého pracovníka věznice Valdice Pavla Kuřátka, který stovkám 15 a 16letých teenagerů svérázně přednášel o drogách a jejich nebezpečí, už zhlédlo na oficiálním facebookovém profilu města 141 tisíc diváků. Po odvysílání záběrů v pravidelném nedělním televizním publicistickém pořadu na celostátním kanále se úroveň přednášky...
Kraj přidá deset milionů Kč na biatlonový areál v Jilemnici
4. 5. 2018 Liberecký kraj přidá dalších deset milionů korun městu Jilemnice na modernizaci biatlonového areálu Hraběnka. Na projekt zhruba za 76 milionů korun tak kraj přispěje 25 miliony, dalších 20 milionů získalo město od ministerstva školství. Zbytek zaplatí Jilemnice ze svého, na nákladnou investici má našetřeno. ČTK to řekla starostka Jana Čechová (SNK). Areál už je hotový, zbývají už jen dokončovací práce. Slavnostně ho chtějí otevřít už 26. května.
Turnov si nechá na výstavbu knihovny zpracovat dvě studie
3. 5. 2018 Městská knihovna v Turnově se možná za pár let přestěhuje ze současných nevyhovujících prostor do nového objektu, jehož výstavba si vyžádá desítky milionů korun. Projekt je ale teprve ve fázi příprav, město si nechá do podzimu vypracovat dvě verze architektonické studie. O případné výstavbě rozhodne až nové zastupitelstvo. Novináře o tom informovala místostarostka Jana Svobodová (ANO). Realizace v ideálním případě začne nejdřív v roce 2020.
Muzeum připomene obrodný proces, psal o něm i Vaculík
11. 4. 2018 Muzeum v Semilech letos natočí dokumentární film a v létě nabídne výstavu k takzvanému obrodnému procesu z roku 1968. Před půlstoletím o dění ve městě napsal spisovatel Ludvík Vaculík. Díky tomu se staly události roku 1968 v Semilech mimořádné v celostátním kontextu, řekl ČTK ředitel muzea v Semilech Miroslav Šnaiberk. "Semily se staly učebnicovým příkladem toho, jak se mimo Prahu dá dělat obrodný proces," dodal.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Zrádci národa jsou všichni poslanci ANO a ČSSD, kteří hlasovali pro...
Volič za tuto pohromu muže,volič jí musí také napravit.Svadět to na ty...
Faktická jazyková poznámka: Sbor národní bezpečnosti = zkratka "SNB",...
Jestlipak bude hladovku držet i starosta Hocke, který - ač se rád zdobí...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).