reklama
Semily a Turnov
Poslanecká sněmovna obdržela petici za zřízení okresu Turnov
16. 1. 2019 Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR odvezla místostarostka Turnova Jana Svobodová petici za zachování stávající územní působnosti Obce s rozšířenou působností Turnov a vznik okresu Turnov. Petici podpořilo svými podpisy téměř 7.800 občanů.
Modernizace Ústavu chirurgie ruky začne nejdříve na podzim, čekalo se na dotaci
11. 1. 2019 Modernizace Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku začne nejdřív letos na podzim. ČTK to řekla ředitelka ústavu Marcela Škodová. Podle dřívějších plánů už měla být v té době hotová, za zpožděním je čekání na přislíbenou šedesátimilionovou dotaci od ministerstva zdravotnictví. Potvrzení o registraci akce z ministerstva dostal ústav podle ředitelky až v závěru minulého roku. "Teď budeme žádat schválení zadávací dokumentace,...
Největším tahákem budou dva vystavené poklady mincí
11. 1. 2019 V Muzeu Českého ráje v Turnově připravili po deseti letech čistě „archeologický“ výstavní projekt, kterým představí výsledky nejdůležitějších archeologických výzkumů. Od 24. ledna do 31. března 2019 tak návštěvníci budou moci obdivovat vše, co se podařilo najít.
Největší investicí Turnova bude výstavba Alzheimer centra
8. 1. 2019 Turnov v Českém ráji bude v letošním roce hospodařit bezmála se 431 miliony korun. Největší investicí bude výstavba Alzheimer centra, řekl novinářům starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Jeho vybudování si vyžádá odhadem asi 42 milionů korun, městu se podařilo na stavbu a vybavení získat státní dotaci 31 milionů korun. Alzheimer centrum bude stát na místě, kde jsou dnes dva bytové domy s 30 byty.
Semily zahájí rok tradičně s rozpočtovým provizoriem
11. 12. 2018 Semily zahájí rok 2019 tradičně s rozpočtovým provizoriem. Rozhodli o tom semilští jablonečtí zastupitelé. O samotném rozpočtu se bude jednat až v únoru, se znalostí zůstatků na účtech města. Tento postup město uplatňuje již řadu let, žádné problémy to nepůsobí, řekl ČTK místostarosta Tomáš Sábl (Volba pro Semily), který návrh v zastupitelstvu předkládal. "Je pro nás důležité, abychom na konci roku věděli přesně, kolik nám zůstalo na...
Náklady na stavbu nové radnice v Turnově stouply o 12 procent
4. 12. 2018 Náklady na výstavbu nové radnice stouply oproti ceně, která vzešla ze soutěže, o 12 procent. Celkově tak město za přestavbu bývalého sirotčince zaplatí asi 65 milionů korun. Novinářům to řekl starosta Tomáš Hocke (nezávislý blok). Rekonstrukce budovy ve Skálově ulici, která začala loni v srpnu, je již hotová. Nyní město stavbu přejímá, uvedl starosta.
Starostkou Semil je znovu Lena Mlejnková z Volby pro Semily
6. 11. 2018 Starostkou Semil je znovu Lena Mlejnková z vítězné Volby pro Semily. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva pro ni hlasovalo 17 z 19 přítomných zastupitelů. Semily mají 21 zastupitelů, dva se ale omluvili, jeden je po operaci, druhý na dlouho plánované dovolené, řekla ČTK znovuzvolená starostka. Volbě pro Semily se podařilo vyjednat širokou podporu s uskupeními ANO, SPOLU, Piráty a Společně pro Semily. Dohromady mají 18 mandátů.
Hradecký soud zamítl návrh na neplatnost voleb v Jilemnici
26. 10. 2018 Krajský soud v Hradci Králové zamítl návrh na neplatnost komunálních voleb v Jilemnici na Semilsku. Stěžovatel se domníval, že jeho lístek někdo zfalšoval a doplnil křížky k dalším kandidátům. Domáhal se proto jeho dohledání a kontroly. I kdyby někdo na daný lístek křížky doplnil, nemohl podle soudu zásadním způsobem ovlivnit výsledek voleb. Rozdíly ve volebních ziscích mezi jednotlivými stranami jsou v řádu stovek hlasů, uvádí se v odůvodnění...
Starostou Turnova zůstane T. Hocke z Nezávislého bloku
24. 10. 2018 Koaliční smlouvu v úterý v Turnově podepsali zástupci vítězného Nezávislého bloku s uskupením PROTO a Piráty. Přidala se k ním i Jana Svobodová, jež kandidovala za ANO. V 27členném zastupitelstvu bude mít koalice většinu 19 mandátů. Starostou by měl zůstat lídr Nezávislého bloku Tomáš Hocke, který je v čele čtrnáctitisícového města od února 2013. Ustavující zastupitelstvo bude 30. října, řekl ČTK Hocke.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Proč dosud spadá Jilemnice a Semilsko vůbec pod Krajský soud v Hradci? Po...
Nás, českodubáků, se nikdo neptá. Přitom už dnes nás odmítá...
Jestli toto neni lepsi napad nez neuvazene referendum za 2 mil.
Tak to máme hezkých cca 45%, ne?
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).