reklama
Semilsko
Turnovští nezapomněli přes léto na opravy a budování ve školách
22. 9. 2017 Prázdné školní třídy v průběhu letních prázdnin jsou příhodné pro opravy a nutnou údržbu objektů základních a mateřských škol. Letošní prázdniny se usilovně pracovalo v několika školních zařízeních. Nejvýznamnější investiční akce probíhala na Základní...
Nové propagační předměty nesou nápis Semily se mi líbí
17. 9. 2017 Pro velký zájem z řad veřejnosti i turistů byl sortiment Turistického informačního centra v Semilech v průběhu letošní turistické sezóny rozšířen o nové propagační předměty města Semily. Na prodejním pultu se tak objevily multifunkční šátky, deštníky, termolahve, notesy či cestovní hry se znakem města i nápisem "Semily se mi líbí".
Když učení, tak bez mučení. Pro pěstounské rodiny grátis
15. 9. 2017 Spolu s novým školním rokem se po prázdninové přestávce rozběhl také projekt „Učení bez mučení“. Už třetím rokem ho bezplatně nabízí dětem z ohrožených skupin turnovské Centrum pro rodinu Náruč.
Příběh člověka připomene čtvrtstoletí waldorfské školy
14. 9. 2017 Přesně před dvaceti pěti lety se otevřela první třída waldorfské základní školy v Semilech. Jak na to vzpomínají tehdejší prvňáčci, učitelé a rodiče? Vše se dozvíte 22. září od 16 hodin na slavnostním vzpomínkovém večeru v Kulturním centru Golf v Semilech.
Soud v Semilech se vrátí ke sporu o majetek rodu Walderode
12. 9. 2017 Okresní soud v Semilech začne dnes znovu projednávat žádost dědičky šlechtické rodiny Walderode o vydání rozsáhlého majetku na Turnovsku včetně zámku Hrubý Rohozec. Johanna Kammerlanderová se domáhá vrácení majetku už zhruba dvě desítky let. Soud už v roce 2011 nárok dědičky na vydání majetku v hodnotě asi tří miliard korun potvrdil, Krajský soud v Hradci Králové ale verdikt zrušil a kauzu do Semil vrátil. Soud musí znovu přezkoumat, zda byly splněny...
Nejstarší mechanická tkalcovna v Čechách je využívaná z pětiny
11. 9. 2017 Několik set lidí si o víkendu prohlédlo v Lomnici nad Popelkou bývalou továrnu Mastných, jež byla první mechanickou tkalcovnou v Čechách. Dnes je továrna využívaná z jedné pětiny, řekl ČTK majitel objektu, umělecký kovář Pavel Doležal. Pětipodlažní továrnu koupil v roce 2013 a postupně se ji snaží s dalšími nadšenci obnovovat. "To nebude nikdy uzavřené, to je celoživotní práce," uvedl. Nejprve musel továrnu vyčistit, odvezlo se na 1500 metrů...
Areál Šroubárny Turnov se o něco zmenšil, produkce ale roste
10. 9. 2017 Zhruba o třetinu se za posledních šest let zmenšily prostory využívané firmou Šroubárna Turnov, cílem bylo snížení nákladů. Produkce ale zároveň roste. Loni tržby stouply o šest milionů na 242 milionů korun. Letos by mohly přesáhnout 250 milionů korun. ČTK to při dnu otevřených dveří řekl ředitel firmy Jaroslav Vávra.
V Českém ráji se zranil horolezec při pádu ze skály
10. 9. 2017 Středně těžké zranění utrpěl v sobotu po poledni horolezec při pádu ze skály v Českém ráji. V nepřístupném terénu v oblasti Hruboskalska zasahoval vrtulník záchranné služby a lékařka musela k zraněnému slanit. ČTK to řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.
V Bystré nad Jizerou auta opět jezdí přes věšadlový most
6. 9. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: Jedinečný věšadlový most ze dřeva přes řeku Jizeru se slavnostně otevřel v Bystré na Semilsku ve středu 6. září. Do této doby ho mohli využívat pouze chodci a nově se na něj může vrátit také automobilový provoz. Jedná se o nadregionálně unikátní památku, jejíž oprava přišla na téměř pět milionů korun.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).