reklama
Semilsko
Domov důchodců v Turnově má nový automobil Dacia Dokker
11. 3. 2018 Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Domova důchodců Pohoda v Turnově. Slavnostní předání sociálního automobilu se konalo ve čtvrtek 8. března 2018 v prostorách areálu. Přítomní byli zástupci sponzorujících firem, ředitel domova...
Zázemí k relaxaci vyroste na Ostrově v Semilech již letos
10. 3. 2018 Posezení s přáteli či dětmi, na dosah od hracích prvků, v přírodě a přece nedaleko od centra města si již letos v létě budou moci v Semilech dopřát všichni ti, kteří v horkých letních dnech využijí k odpočinku lokalitu parku na Ostrově. A to díky zázemí, které v příštích měsících na Ostrově vybuduje semilské radnice.
Turnov prodal pozemky u kdysi vyhlášené restaurace Šetřilovsko
7. 3. 2018 Turnov prodal pozemky v blízkosti kdysi vyhlášené restaurace Šetřilovsko, která je už ale několik let uzavřená. Nový majitel má vysoké ambice navrátit tomuto místu původní využití výletního cíle, řekl novinářům starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Restaurace rozšířená o hotel by tam měla být v provozu nejpozději za čtyři roky.
Dopravu v Turnově ovlivní rekonstrukce dvou silnic
6. 3. 2018 Dopravu v Turnově v Českém ráji ovlivní v následujících měsících rekonstrukce dvou důležitých silnic. Opravovat se bude Palackého ulice v centru města a Nádražní, na níž jsou napojené sjezdy z průtahu a silnice II. třídy ve směru na Středočeský kraj. Uzavírka v Palackého ulici začne v úterý, hlavní práce v Nádražní ulici v první polovině března. ČTK o tom informovala mluvčí města Anna Šupíková. Zatímco v Palackého ulici by mělo být hotovo v...
Jilemnice s jásotem vítala slavné žáky, mj. olympioničku Vítkovou
2. 3. 2018 Podkrkonošská Jilemnice ve čtvrtek v podvečer s jásotem vítala své olympioniky. V mrazivém počasí dorazila na podium před radnicí bronzová medailistka z biatlonového sprintu Veronika Vítková a doprovázel ji reprezentační kolega Adam Václavík. Pozváni byli i další místní sportovci. Mezi těmi, kteří Česko reprezentovali na hrách v Pchjongčchangu, totiž byla zhruba desítka těch, kteří z Jilemnice buď pocházejí nebo jsou absolventy zdejšího sportovního...
Semily vystaví méně známá díla Komárka, hledají vlastníky
25. 2. 2018 Muzeum v Semilech chystá na léto reprezentativní výstavu děl Vladimíra Komárka. Jejím prostřednictvím připomene nedožité devadesátiny tohoto uznávaného českého malíře, který zemřel jako čtyřiasedmdesátiletý v roce 2002. Na výstavě chce muzeum prezentovat Komárkovy méně známé obrazy či grafiky, o pomoc proto žádá soukromé vlastníky jeho děl. ČTK to řekl ředitel muzea Miroslav Šnaiberk.
Hrubá stavba nové části muzea v Turnově je už skoro dokončena
22. 2. 2018 Hrubá stavba nové části muzea v Turnově v Českém ráji je z vnějšku už skoro hotová. Stavební práce by měly skončit v létě, poté se uvnitř bude dělat nová horolezecká expozice. ČTK o tom informovala ředitelka muzea Vladimíra Jakouběová. Otevření interaktivní expozice je plánované na červen 2019, na projekt za bezmála 40 milionů korun se podařilo získat evropskou dotaci.
V Semilech vymění více než čtvrtinu lamp veřejného osvětlení
13. 2. 2018 Semily vymění ještě letos 274 lamp veřejného osvětlení za úsporná svítidla. Obnoví tak více než čtvrtinu z tisícovky lamp ve městě. Náklady na energie by to mělo snížit na polovinu. Na projekt za tři miliony korun získalo město polovinu z programu na podporu úspor energie ministerstva průmyslu a obchodu. Nového osvětlení se lidé ve vybraných lokalitách dočkají do konce května, řekla ČTK semilská starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
Festival Modrý kocour v Turnově láká provokativním plakátem
11. 2. 2018 Provokativním plakátem polonahých mužů a žen lákají organizátoři na 23. ročník multižánrového divadelního festivalu Modrý kocour. V Turnově se uskuteční od 21. do 25. února. Podle organizátorů to je druhý největší festival amatérského divadla v republice. Dramaturgicky jde o nejlepší ročník, řekl ČTK ředitel festivalu Mario Kubaš.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).