reklama
Semilsko
Do parku v Turnově se po roce vrátí trhy, řemeslníků bude více
18. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO: K největším přehlídkám řemesel v České republice se řadí Staročeské řemeslnické trhy v Turnově. Za dosavadních třiadvacet ročníků si vybudovaly silnou tradici. Čtyřiadvacátý ročník této oblíbené akce se uskuteční 25. a 26. května.
Průjezd Turnovem zkomplikuje rekonstrukce mostu přes Jizeru
14. 5. 2019 Rekonstrukce mostu přes Jizeru zkomplikuje od úterý průjezd Turnovem na Semilsku. Kvůli pracím na frekventované silnici 35 z Liberce na Jičín se most zúží ze čtyř pruhů na dva a ještě v květnu se navíc uzavře chodník pro pěší, kteří budou muset místo složitě obcházet. ČTK to řekl vedoucí Odboru dopravy Krajského úřadu v Liberci Jan Čáp. Pracovat se tam podle něj bude až do konce prázdnin, původně Ředitelství silnic a dálnic ČR žádalo dopravní...
Semilské krematorium je další kulturní památkou ve městě
12. 5. 2019 Další kulturní památkou se od března může pyšnit město Semily. Po novorománském kostelu sv. Petra a Pavla, hotelu Obecní dům a dalších stavbách z počátku 20. století byl kulturní památkou prohlášen např. semilský Sbor Dr. Karla Farského nebo spálovský betonový most, obě s datem dokončení v roce 1938. Nyní se stejného označení dostalo i semilskému krematoriu.
Lidé z geoparků se snaží v Č. Ráji přesměrovat návštěvnost
12. 5. 2019 Mezi experty v rámci geoparků UNESCO stále intenzivněji rezonuje téma: šetrná geoturistika. Hlavní náplní geoparků je především péče o zachování přírodního dědictví. V Českém ráji odborníci již delší dobu vnímají velký problém v podobě turisticky přetížených jádrových území hlavně v letní sezoně - Trosky, Prachovské skály, Hruboskalsko, Valdštejn…
V Turnově vystavují insignie i další tvorbu Josefa Soukupa
4. 5. 2019 V Klenotnici turnovského muzea jsou vystavené šperky a glyptiky rodáka z Přepeř u Turnova Jozefa Soukupa. Mezi exponáty jsou i vysokoškolské insignie, rektorská žezla a řetězy z AMU, UMPRUM, VŠE, VŠCHT a Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové. Výstavu muzeum pořádá ke dvěma výročím, Soukup se narodil před 100 lety a zemřel před 15 roky. ČTK o výstavě informoval její kurátor Miroslav Cogan.
Podoba knihovny v Turnově bude známá do konce roku
3. 5. 2019 Podoba nové knihovny v Turnově v Českém ráji by mohla být známá do konce letošního roku. Město osloví místní projekční firmy a další tři architektonická studia z republiky, která už výstavbu nějaké knihovny navrhovala. Podle starosty Tomáše Hockeho (Nezávislý blok) půjde o uzavřenou soutěž.
Vstupné na koupaliště Maškova zahrada v Turnově zdraží o 20%
2. 5. 2019 Základní vstupné na nejmodernější venkovní koupaliště v Libereckém kraji, které je v Maškově zahradě v Turnově, letos zdraží o pětinu. Základní vstupné stoupne ze 100 na 120 korun, zlevněné pro děti či seniory bude za 80 korun. Novinkou v městském areálu budou předem připravená místa pro umístění slunečníků. Lépe chránění před sluncem budou i zaměstnanci, loni někteří ve vedru omdlévali. Novinářům to dnes řekl jednatel společnosti Městská...
Požár skládky v Košťálově se podařilo hasičům v noci uhasit
2. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Požár na skládce odpadu v Košťálově na Semilsku, který byl nahlášen ve středu kolem 19:30, se hasičům podařilo uhasit už v noci na dnešek. Zásah skončil kolem půlnoci, řekla dnes ČTK mluvčí libereckých hasičů Zdeňka Štrauchová. Hořelo na ploše 2500 metrů čtverečních. Hasiči lidem z okolních obcí doporučovali, aby kvůli znečištění ovzduší v noci nevětrali.
 Policie obvinila jednu osobu kvůli pádu dítěte z lanovky
30. 4. 2019 Policie v souvislosti s pádem šestiletého dítěte z lanovky v krkonošském Harrachově na Semilsku obvinila jednoho člověka. Za ublížení na zdraví z nedbalosti mu hrozí až rok vězení. Informaci České televize dnes potvrdila ČTK Silvie Sochorová z Okresního státního zastupitelství v Semilech.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).