reklama
Policie a hasiči
Hasičští lezci zachraňovali psa, který sklouzl na skalní římsu
20. 4. 2019 Záchrana nejen osob, ale také zvířat patří mezi činnosti hasičů. Na Velký pátek potřeboval záchranu pes, který sklouzl na skalní římsu zříceniny hradu Fredevald (Pustý zámek) na Českolipsku. Událost byla hasičům ohlášená v 16:51 hodin. Jako první dorazili na...
V noci pátrali po ženě, která nechala dopis na rozloučenou
19. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: V noci na dnešek policisté v půl čtvrté přijali oznámení o tom, že z místa svého bydliště na Železnobrodsku odešla 28letá žena a zanechala doma dopis na rozloučenou. Policisté ihned po této mladé ženě začali pátrat a na pomoc jim přiletěla i posádka s vrtulníkem s termovizí z Letecké služby Praha. Do pátrání se zapojilo několik policejních hlídek a jedné z nich se ženu ráno krátce před osmou hodinou nalézt ve srubu v lese nedaleko...
Zdrogovaný zloděj BMW byl po divoké honičce zadržen v Č. Lípě
17. 4. 2019 OBSAHUJE VIDEO Z POLICEJNÍ AKCE: V sobotu v 6:30 hodin zjistil obyvatel bavorského městečka Obernburg am Main, že mu před domem chybí zaparkovaný luxusní vůz tovární značky BMW 520 D v hodnotě přesahující jeden milion korun. Auto zmizelo v čase mezi páteční třiadvacátou hodinou a sobotním ránem. Krádež okamžitě nahlásil tamním policistům s tím, že ho má zabezpečené GPS lokátorem, a tudíž je jeho pohyb možné sledovat.
Požár domu ve Smržovce vznikl asi od cigarety, škoda je za milion
17. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Škodu za milion korun způsobil úterní požár rodinného domu ve Smržovce na Jablonecku. Z hořícího objektu zachránili hasiči jednoho muže, ven se dostal po jejich nastavovacím žebříku. Další dva lidé dům opustili sami. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností manipulace s hořící cigaretou, řekla dnes ČTK krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek zhruba za 800.000 korun.
Policisté se psy kontrolovali rekreační objekty na Frýdlantsku
16. 4. 2019 V pondělí 15. dubna kontrolovali policisté chaty, chalupy a další rekreační zařízení v lokalitě Albrechtic u Frýdlantu. Policisté z Obvodního oddělení Frýdlant spolu s psovodem Oddělení služební kynologie zahájili kontrolu lokality, v níž je množství nemovitostí sloužící k rekreaci. Nejen v rámci běžného výkonu služby, ale i v souvislosti s celorepublikovým projektem „Zabezpečte se!“.
V Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka, v Č. Lípě evakuovali 3 lidi
15. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Dnes v 10:38 hodin byl hasičům ohlášen požár v bytovém domě v Jablonci nad Nisou v ulici Průmyslová. Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou a dobrovolní hasiči Jablonec n. N. - Paseky. V bytě se nikdo nenacházel, a proto museli hasiči provést násilný vstup.
Krutého majitele staforda se podařilo vypátrat přes facebook
15. 4. 2019 29. prosince loňského roku oznámil policii muž, který se vrátil z krmení lesní zvěře, že v lesním prostoru mezi Novinami pod Ralskem a Mimoní objevil amerického stafordšírského teriéra uvázaného u stromu bez jídla a pití. Na místo se společně se státní policií dostavili mimonští městští strážníci, kteří psa zajistili a převezli do útulku. PČR začala pátrat po majiteli i jeho důvodu, proč psa v hlubokém lese zanechal.
Havárie vypadala dramaticky, byla ale neštěstí jen cvičná
13. 4. 2019 FOTOGALERIE UVNITŘ: Včera se na komunikaci I/13 ve směru od Rynoltic na Bílý Kostel nad Nisou odehrálo velké taktické cvičení, jehož tématem byl nácvik koordinace složek Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, Vězeňské služby ČR Vazební věznice Liberec, Policie ČR Krajského ředitelství Libereckého kraje a Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje při řešení mimořádné události.
Kriminálka v Jablonci řeší případ podezřelých preparátů zvířat
12. 4. 2019 Kriminalisté v Jablonci nad Nisou tento týden zajistili 14 vycpaných zvířat a ptáků a větší množství drog v případu, u kterého mají podezření na trestný čin neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy. Zatím nikoho neobvinili, uvedla na webu policie jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Kriminalisté provedli domovní prohlídky ve dvou objektech v Lučanské ulici. Preparáty našli v jednom z nich.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Když vidí že se tam nevejde má vycouvat. Takhle přivedla chudáka do...
To je ichtyl, ještě že nikomu nic neudělal. Myslel si že v horách je v...
tak to je ovšem borec. Borec na konec. Toho potkat, tak je jasnej.
ja teda nevim jak kde ale v Liberci sníh mokne a ubývá
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).