reklama
Názory politiků
Vyjádření I. Langra k projektu prevence šikany Princezna Julie
17. 4. 2019 Před 14 dny se liberecká veřejnost mohla seznámit s otevřeným dopisem skupiny pracovníků ve zdravotnických a poradenských profesích k projektu prevence šikany Princezna Julie. Se signatáři dopisu jsem se o týden později sešel, abychom diskutovali jejich připomínky a hledali...
Piráti: Právo citovat máme stovky let, není důvod jej omezovat
25. 3. 2019 Na libereckém Soukenném náměstí v sobotu odpoledne demonstrovalo několik desítek lidí proti chystané evropské směrnici o autorském právu. Účastníci přinesli i symbolickou rakev. Liberec se tak připojil k celoevropské vlně protestů za svobodu internetu. Protestní akci "Zachraňme internet před články 11 a 13" uspořádala Pirátská strana, která se snaží zvrátit podobu směrnice, o které se bude tento týden hlasovat v Evropském parlamentu.
Regionální organizaci TOP 09 v Liberci povede Z. Chmelík
18. 1. 2019 Ve středu 16. ledna 2019 bylo na sněmu regionální organizace TOP 09 Liberec zvoleno nové vedení. Funkci předsedy nově zastává Zdeněk Chmelík. Místopředsedkyněmi se staly Jana Vlková a Dana Lapáčková. Petr Faistauer, Josef Holický, Dita Habhab a František Gábor se stali členy regionálního výboru.
Vosecký: Senát schválil mírnou toleranci alkoholu u cyklistů
20. 11. 2018 Výraznou převahou hlasů poslali senátoři k projednání poslancům návrh zákona, který za určitých předpokladů toleruje u cyklistů 0,5 promile alkoholu v krvi. Po dvou letech debat tak svítá českým milovníkům cyklistiky naděje, že si budou moct dát na výletě pivo či víno. Zároveň se přiblížíme západním zemím.
M. Půta na Hrad pozván nebyl, figuruje zřejmě na blacklistu
24. 10. 2018 Slavnostního vyznamenávání u příležitosti 100. výročí vzniku Československa na Pražském hradě se v neděli nezúčastní několik hejtmanů a primátorů. Někteří z nich pozvánku vůbec nedostali. Jiní sice pozváni byli, ale dají přednost například akcím ve svém regionu.
Kampaň v Liberci je burzou nápadů, říká hejtman Půta
4. 10. 2018 Předvolební klání v krajském městě nenechal bez povšimnutí ani hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Jakkoli nepřekvapí podpora jeho Starostům, postřehy, které má k tomu, co bylo, a co je nyní, jsou poměrně dobře mířeny.
Soc. demokraté: Plánovanému referendu říkáme „NE“
4. 10. 2018 V rámci komunálních voleb v Liberci dne 5. a 6. října 2018 prosadil jeden z kandidujících politických subjektů konání místního referenda s pěti otázkami občanům města. Souhlasíme s referendem jako prvkem přímé demokracie, které by se ale mělo použít jen při řešení zcela zásadních otázek pro další život občanů. Je na rozhodnutí voličů, jestli se vůbec referenda zúčastní a jak případně budou hlasovat.
Starostové protestují proti zneužití vlastního loga
2. 10. 2018 Dne 1. 10. 2018 se na facebookovém profilu „Jan Korytář a Změna pro Liberec“ objevil příspěvek, ve kterém bylo použito logo hnutí Starostové pro Liberecký kraj. Další takový se objevil dnes, tedy 2. 10. 2018. V obou případech jde samozřejmě o zneužití loga, ke kterému má SLK zaregistrovánu ochrannou známku u Úřadu průmyslového vlastnictví.
Absurdní divadlo už Liberec nemá zapotřebí, konstatuje lídr kandidátky ODS Petr Židek
2. 10. 2018 Kandidátku sestavenou většinou z nových tváří, které pro letošní komunální volby oblékly dres Občanské demokratické strany, vede Petr Židek. Mgr. Petr Židek, MPA, člen regionální kontrolní a revizní komise liberecké ODS je podnikatel, který se zabývá administrací veřejných zakázek, poradenstvím v eGovernmentu a veřejné správě. Dlouholetý člen ODS se do komunálních voleb zapojuje v premiéře a rovnou na postu lídra kandidátky.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Máte samozřejmě pravdu, že hlavní zodpovědnost mají rodiče, pokud ti...
Kor když jsou ve vleku psychologa v žoldu Změny.
Langerovi jde především o děti. Přestávám odborníkům věřit.
Milý Frigo - věřte že to není o pedagozích,ale hlavně o rodičích....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).