reklama
Názory politiků
Blog T. Kysely: Nejsem nakloněn tomu, aby se šťouralo do něčeho, co dobře funguje
13. 7. 2018 Asi se shodneme, že nejobsažnější jsou informace "zevnitř". Proto v plném znění, se souhlasem autora, přetiskujeme blog náměstka libereckého primátora Tomáše Kysely, který už v místní politice "stříhá metr" a má tudíž chuť se s veřejností podělit i o věci, o nichž...
Piráti nabízí komplexní řešení pro Jablonec i odborníky
29. 6. 2018 Pirátský koráb vyplouvá do komunálních voleb v Jablonci nad Nisou se silnou posádkou a komplexním programem. Řada kandidátů se do Jablonce vrátila se zkušenostmi nabytými v jiných městech i zahraničí. Svůj zájem o podobu a fungování města prokázali kandidáti ve svých občanských aktivitách. Setkat se s nimi můžete již tuto sobotu na akci “Kormidlo směrem prázdniny” u jablonecké přehrady.
M. Rosenbergová: Přes skvělé příjmy město nesplácí dluhy, neinvestuje, a vše „projídá“
28. 6. 2018 Červnové zastupitelstvo města Liberce bude projednávat materiál k Závěrečnému účtu města za rok 2017. Ten poskytuje podrobné informace o správě a rozvoji města, které nelze ani zpochybnit, ani zmanipulovat tak, jak by se to mohlo před volbami hodit. A to ani samotnými náměstky, kteří si údaje o rozvoji města velmi často přikrášlují ku prospěchu svému.
M. Hoza (ODS): Standard u referendových otázek - neřeší ekonomiku a udržitelnost
11. 6. 2018 V posledních dnech mám pocit, že i když otevřu konzervu, tak na mne vyskočí informace o tom, že Liberečané budou “opět” rozhodovat v referendu. Nebudu polemizovat o jistotě autorů, že seženou dostatečný počet podpisů pro vypsání referenda, jako občan Liberce bych se ale měl zamyslet nad jeho důvodem a otázkami, o kterých by měli občané našeho města rozhodovat.
Ondřej Červinka (ODS): Kampaň za erár? Kdo to má?
8. 6. 2018 Komunální volby se nezadržitelně blíží a s menší či větší intenzitou se rozjíždějí i volební kampaně jednotlivých stran. S každým zastupitelstvem se stupňuje předvolební populismus, některé strany už prezentovaly své kandidátky, některé je budou mít doslova až na poslední chvíli, ale kampaň už visí na billboardech doslova na každém rohu.
Jiří Kittner (ODS): Vykladači „pravdy“ jsou těmi, kdo fakticky ničí demokracii
7. 6. 2018 V liberecké knihovně, veřejné instituci, měl mít přednášku sociolog Petr Hampl. Veřejně prezentovaný odpůrce islámu. Nesoudím Petra Hampla a jeho názory. Soudím ale ty, kdo konání akce v prostoru veřejném a téměř akademickém zatrhli konstatujíc, že názory někoho jsou „kontroverzní“, tedy škodlivé. A soudím politiky, že takovému nebezpečnému jednání neučinili jednou provždy a velmi ostře přítrž.
I. Langr (exZPL): Souhlasil jsem se stavbou na Papírovém náměstí, ale musí se změnit
23. 5. 2018 Španělský investor, zastoupený společností Talcovi Properties, dostal v radě města můj souhlas se stavbou víceúčelového objektu na Papírovém náměstí, resp. s vizí jeho změny. Důvody pro tento krok se dají shrnout do tří vět – jde o jediné reálné řešení, které kauzu zbaví politického balastu a vytvoří prostor pro žádoucí změnu projektu. Proč?
Celé léto budeme opět trpět v autech a klepat si na čelo
21. 5. 2018 POZNÁMKA: Všichni víme, jak jsme na tom s časem. V dnešní uspěchané době nám ho moc nezbývá, a pokud ano, tak ho chceme věnovat rodinně, koníčkům, prostě věcem příjemným. V Liberci ho již druhým(!) rokem musíme věnovat i objíždění objížděk a hledání cesty alespoň z poloviny průjezdné. Tam, kde to ráno šlo, mnohdy odpoledne stojí zákazová značka. A nic na tom nemění, pokud ji jeden nezodpovědný náměstek otočí a uvede tím chaos do nové...
Z politika aktivistou, s vírou v lepší dobu pro Liberec, toť je budoucnost Jiřího Kittnera
17. 5. 2018 KOMENTÁŘ: V posledních týdnech a měsících jsem se nestačil divit tomu, kolik lidí vědělo, že budu kandidovat do libereckého zastupitelstva, na které pozici na kandidátce budu, a co to bude znamenat. Jaké bylo překvapení těchto „politologů“, když se ukázalo, že tyto ambice nyní nemám. A jen tak mimochodem, kdyby se, dříve než začali šířit svá moudra, zeptali, tak jsem jim odpověděl a nemuseli se blamovat. Nikoli jim, ale obecně považuji za podstatné...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Pan Kysela, při vší úctě, a to nemíním jízlivě ani ironicky,...
Hlavně, že se nešťourá do koncesní smlouvy na arenu, že
Nahnuty co a kam? Tenhle náměstek a ještě Langr něco udělali. To se o...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).