reklama
Liberecký kraj
Kultura, památky a cestovní ruch mají čtyři dotační programy
18. 1. 2018 Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně...
Zdravotnictví v proměnách času, lipový sirup i stavba století
17. 1. 2018 V letošním roce si celá Česká republika připomíná sté výročí založení samostatného československého státu (ČSR). Do oslav kulatého jubilea se významně zapojil i Liberecký kraj. Kromě tematického nástěnného kalendáře nyní představuje i putovní výstavu s ním spojenou, přehledný kalendář akcí, lipový sirup, logo a tematické zapojení odborů krajského úřadu.
Silný vítr a sněžení zkomplikovaly dopravu v Libereckém kraji
17. 1. 2018 Silný vítr a sněžení v úterý zkomplikovaly dopravu v Libereckém kraji. Problémy měly hlavně kamiony ve stoupáních. Přes den vázla kvůli nákladním automobilům doprava na dálnici na Prahu, na silnici 13 na Frýdlant i na silnici 9 směrem na Českou Lípu a na Rumburk. ČTK o tom informoval Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK, která má údržbu silnic v kraji na starosti. Pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny zatím zůstává zavřená silnice 10 z Tanvaldu na...
Kraj vypisuje tendry na opravu silnic, dočkají se ve všech koutech
15. 1. 2018 Liberecký kraj zahájil další čtyři výběrová řízení na zhotovitele rekonstrukcí krajských silnic. Nově se velkoplošné opravy dočkají vozovky silnic v Horní Řasnici, Jindřichovicích pod Smrkem, v Semilech a Horce u Staré Paky. Kompletní rekonstrukce se dočká i most přes Mlýnský potok na trase mezi Železným Brodem a Semily. Současně rada kraje rozhodla o uzavření smlouvy se zhotoviteli na rekonstrukce silnic III. třídy v Desné a Ludvíkově pod Smrkem. Kraj...
Mrazivé počasí dovolilo pustit zasněžování v mnoha areálech
15. 1. 2018 Zimní střediska v Libereckém kraji zažila navzdory úbytku sněhu rušný víkend. Na svahy v Jizerských horách a západních Krkonoších i do běžeckých stop vyrazily tisíce lidí. V neděli se navíc podmínky ve střediscích zlepšily, mrazivá noc dovolila znovu naplno rozjet sněhová děla. Ve všech střediscích budou zasněžovat dokud to počasí dovolí, zjistila ČTK. V Libereckém kraji je pro lyžaře upraveno zhruba 65 kilometrů sjezdových tratí a také desítky...
Kraj vyhlašuje soutěž o logo IX. letní olympiády dětí a mládeže
14. 1. 2018 Liberecký kraj vyhlašuje soutěž pro žáky a studenty uměleckých oborů středních a vyšších odborných škol v Libereckém kraji. Jejím předmětem je návrh loga Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019. Podmínky soutěže schválila Rada Libereckého kraje na svém jednání 9. ledna 2018. Vítězné logo by mělo být představeno v dubnu.
Obce se mohou do 19. ledna hlásit do soutěže Zlatý erb
13. 1. 2018 Nejpozději do pátku 19. ledna do 14 hodin mají obce Libereckého kraje možnost přihlásit se do krajského kola soutěže Zlatý erb (www.zlatyerb.cz). Liberecký kraj se do soutěže zapojuje opět od roku 2011. Soutěž je určena městům a obcím, které mají oficiální webové stránky, elektronické služby nebo turistické webové prezentace. Pořadatelem soutěže je Český zavináč.
Na potírání drogové závislosti dá Liberecký kraj 3,8 mil. Kč
13. 1. 2018 Suma 3,8 milionu korun poputuje mezi čtyři poskytovatele protidrogových služeb v Libereckém kraji. Peníze, čerpané z rozpočtu kraje, budou rozděleny mezi organizace Advaita, Most k naději, Laxus a Maják. Přidělení finančních prostředků schválila na svém zasedání 9. ledna Rada Libereckého kraje, a ještě jej budou mít na programu také krajští zastupitelé.
V Libereckém kraji výrazně přibylo nemocných s virózami
13. 1. 2018 V Libereckém kraji za poslední týden výrazně přibylo nemocných s akutními respiračními infekcemi. Nemocnost stoupla o 45,2 procenta. V přepočtu na 100.000 obyvatel hygienici evidují 1504 nemocných. ČTK to sdělila mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. V průměru za celou republiku nebyl nárůst tak výrazný. Nemocnost stoupla o 12,2 procenta a na 100.000 obyvatel připadá 1110 nemocných.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kocumová má za zády zeleného pučmelouna, tak si asi na téma kácení na...
s tím se dá souhlasit, taková zima a tam jak za krále klacka.
Beranova cesta je spojnice od tramvaje ke kabinové lanovce - pro lyžaře...
S výjimkou Plání je nezbytné všechny sjezdovky na Ještědu rozšířit....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).