reklama
Liberecký kraj
Liberečtí hygienici na táborech uložili 9 pokut, kontrol bylo 95
21. 8. 2018 Hygienici v Libereckém kraji v souvislosti s letními dětskými tábory zatím provedli 95 kontrol. Za zjištěné nedostatky uložili devět pokut celkem za 8000 korun. Žádný tábor nemuseli zatím zakázat a neobjevili ani žádný nenahlášený. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala...
Zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě platí pro celý Liber. kraj
20. 8. 2018 Český hydrometeorologický ústav vydal z důvodu dlouhotrvajícího sucha a vysokých teplot výstrahu před požáry. Od 26. července platí nejen zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě na Českolipsku. Zvýšené riziko vzniku požáru platí od 14 hodin dne 20. srpna i pro území okresů Liberec, Semily a Jablonec nad Nisou.
Liberecký kraj zmodernizuje odbavovací systém v dopravě
20. 8. 2018 Liberecký kraj připravuje modernizaci odbavovacího systému v autobusech a vlacích regionální dopravy. Odbavení cestujících by se mělo sjednotit a zjednodušit. Dnes jsou třeba v tramvajích do Jablonce nad Nisou tři různé systémy, což není z pohledu odbavování cestujících komfortní, řekl ČTK hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Vybavení kraj nabízí i dopravním podnikům měst, náklady na pětiletý provoz se předběžně odhadují mezi 35 až...
Liberecký kraj ocenil hrdinství vězňů z období nacismu
20. 8. 2018 Političtí vězni z druhé světové války se i letos dočkali drobného finančního příspěvku od Libereckého kraje. Symbolický šek s celkovou sumou 32 500 korun, který je výrazem úcty vedení kraje k jejich hrdinství, jim v budově Krajského úřadu ve čtvrtek 16. srpna předal hejtman Libereckého kraje Martin Půta spolu s náměstkem pro sociální věci Pavlem Svobodou.
Mistři tradiční rukodělné výroby vystavují svá dílka na Kraji
19. 8. 2018 Od roku 2012 oceňuje Liberecký kraj „Mistry tradiční rukodělné výroby Libereckého kraje“. Jedná se o výrobce činné v oborech tradiční rukodělné výroby, které jsou ohroženy, nebo jim přímo hrozí zánik. Od letošního června jednotliví mistři představují své výrobky ve vitrínách kanceláře radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje Květy Vinklátové.
Znalost zásad první pomoci by měla být samozřejmostí
18. 8. 2018 Konference s názvem „Nebezpečně bezpečné je poskytnout první pomoc“ se koná pod záštitou náměstka hejtmana Mgr. Petra Tulpy, radního pro rezort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti ve čtvrtek 30. srpna. Je určena nejen pro pedagogy a lektory první pomoci, ale i širokou veřejnost, která má zájem se v tomto oboru poučit.
Zažít hrad nebo zámek v noci, to je úplně jiná zkušenost
17. 8. 2018 Jak vypadá památka v jiném světle mohou návštěvníci vidět a zažít během Hradozámecké noci, která letos proběhne v noci ze soboty 25. na neděli 26. srpna. Do velkolepého rozloučení s létem na hradech a zámcích v záři měsíce i plamenů se zapojily i památky v Libereckém kraji, které spadají pod Národní památkový ústav.
Pohonné hmoty v kraji mírně zlevnily, ceny jsou ale vysoké
17. 8. 2018 Pohonné hmoty v Libereckém kraji od minulého týdne mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 se aktuálně prodává v průměru po 33,16 Kč, před týdnem byl o 11 haléřů na litru dražší. Jen o haléř na litru klesla v kraji průměrná cena nafty, motoristé aktuálně za litr dají v průměru 32,22 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, byla před rokem paliva u čerpacích stanic v kraji téměř o čtyři koruny na litru levnější.
V Libereckém kraji stále platí zákaz koupání v Sedmihorkách
17. 8. 2018 V Libereckém kraji stále platí zákaz koupání v rybníce v oblíbeném Autocampu Sedmihorky, který hygienici vyhlásili před týdnem. Důvodem je množství sinic ve vodě, které překročilo bezpečnou hranici. Zhoršenou kvalitu vody má kvůli sinicím od začátku léta také Máchovo jezero a od minulého týdne i jablonecká přehrada Mšeno, zjistila ČTK na webových stránkách Krajské hygienické stanice v Liberci.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kocumová má za zády zeleného pučmelouna, tak si asi na téma kácení na...
s tím se dá souhlasit, taková zima a tam jak za krále klacka.
Beranova cesta je spojnice od tramvaje ke kabinové lanovce - pro lyžaře...
S výjimkou Plání je nezbytné všechny sjezdovky na Ještědu rozšířit....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).