reklama
Liberecko
Návštěvníci liberecké zoo dva týdny neuvidí lachtaní cvičení
23. 9. 2017 Návštěvníci zoo v Liberci přijdou zhruba na dva týdny o oblíbené komentované cvičení a krmení lachtanů. Zoo musí tyto ploutvonožce dočasně přemístit do zázemí. Důvodem je prasklé sklo u průhledu do bazénu, které se musí vyměnit. Práce začnou v pondělí, řekla ČTK...
Zemědělská škola ve Frýdlantu bude mít moderní dílny
23. 9. 2017 Střední škola ve Frýdlantu na Liberecku bude mít novou budovu s dílnami pro výuku zemědělských a technických oborů. Její výstavba je projektem Libereckého kraje za více než 76 milionů korun s podporou evropských dotací. Pro školu to bude znamenat další zvýšení kvality výuky, řekla ČTK ředitelka Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant Alena Dvořáková.
Liberec začal sčítat bezdomovce, jejich počet zatím jen odhadoval
23. 9. 2017 Liberec začal tento týden sčítat bezdomovce. Jejich počet dosud jen odhadoval. Město si od toho slibuje, že lidem bez přístřeší bude umět lépe pomoci. ČTK to sdělil náměstek libereckého primátora pro sociální oblast Ivan Langr (Změna pro Liberec). Podle analýzy radnice žilo v roce 2015 v Liberci 170 lidí bez přístřeší, od té doby jich výrazně přibylo. Radnice odhaduje, že jich ve stotisícovém městě nyní žije minimálně 300.
Vydání Lotyše do vlasti podle soudu v Liberci nic nebrání
22. 9. 2017 Krajský soud v Liberci vydal souhlas s předáním Lotyše Ansise Ataolse Berziňše do Lotyšska, kde byl odsouzen v souvislosti s účasti na protivládních protestech. Dvaačtyřicetiletý muž se vydání do vlasti brání. Tvrdí, že byl odsouzen z politických důvodů a protiprávně. Obává se prý o svůj život, pokud bude v lotyšském vězení. V něm by si měl odpykat dvacetiměsíční trest. Ministerstvo vnitra už dříve zamítlo Lotyšovu žádost o azyl. Berziňš...
Bezpečný přechod pro chodce bude u dopravního hřiště
21. 9. 2017 Na jaře schválila rada města, v souladu s investičním plánem roku 2017, zadávací řízení „Zvýšení bezpečnosti dopravy v Liberci - 7 lokalit“ a první vlna realizací začne v podzimních měsících. Stavební úpravy za účelem zvýšení bezpečnosti chodců odstartuje přechod pro chodce u Dětského dopravního hřiště na ulici Zhořelecká a na křižovatce ulic Zhořelecká x Krajinská x Ostřížová.
Zatáčky u Lvové patří k nejrizikovějším místům v kraji
21. 9. 2017 Úsek silnice 13 s dvěma protisměrnými zatáčkami u Lvové na Liberecku patří mezi nejrizikovější místa v dopravě v Libereckém kraji. Od roku 2011 se tam stalo 20 nehod, při nichž jeden člověk zemřel a pět lidí bylo zraněno. Na dopravní konferenci s Besipem v Liberci to uvedl auditor bezpečnosti dopravních komunikací David Pauk.
Opera Panna orleánská bude mít v Liberci premiéru v pátek
20. 9. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: Opera ruského skladatele Petra Iljiče Čajkovského Panna orleánská bude první novinkou sezony libereckého divadla F. X. Šaldy. Premiéru na velké scéně bude mít dílo z konce 19. století v pátek. V hlavní roli Johanky z Arku se představí talentovaná mezzosopranistka Alžběta Vomáčková. ČTK to sdělila dramaturgyně divadla Lenka Chválová. Opera bude uváděna v ruském originále s českým a německým překladem.
Kraj má trasu budoucího napojení průmyslové zóny Jih
20. 9. 2017 Rada kraje včera projednala technickou studii napojení průmyslové zóny Jih v Liberci na silnici I/35, kterou si nechal letos v březnu zpracovat Liberecký kraj. Součástí jeho zadání bylo kromě rozptylové studie, hlukové studie, biologického průzkumu i stanovisko, zda je pro stavbu nutné mít podrobnější posouzení vlivů na životní prostředí – EIA. Výsledky budou známy do konce letošního roku. Liberecký kraj dlouhodobě usiluje, aby se ulevilo přetížené...
Ženy si často neumí říct o vyšší mzdu, pomůže kalkulačka
20. 9. 2017 Kalkulačka férové odměny má ženám pomoci získat vyšší mzdu. Výzkumy v rámci projektu "22% k rovnosti" totiž ukázaly, že jsou často hůř placeny než muži i proto, že si o lepší peníze neumí říct. Často ani nevědí, o kolik by si mohly říci. Mzdy se v Česku nezveřejňují a někde o nich ani zaměstnanci nesmí mluvit. Kalkulačka férové odměny by se měla brzy objevit na internetových stránkách projektu www.rovnaodmena.cz. Na konferenci o rovném...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).