reklama
Liberecko
Liberec převede Vesecký rybník zřejmě zdarma na Povodí Labe
20. 3. 2019 Liberec zřejmě zdarma převede Vesecký rybník na Povodí Labe, které by následně opravilo hráz a rybník odbahnilo. Vedení radnice upustilo od myšlenky, že by rekonstrukci udělalo město samo. Náklady na ni se odhadují na 30 milionů korun. Novinářům to dnes řekl primátor...
Silnice ve Frýdlantu se uzavře kvůli rekonstrukci mostu
20. 3. 2019 Od 1. dubna bude na pět měsíců úplně uzavřená silnice III. třídy ve Frýdlantu, v místní části města Větrov. Důvodem uzavírky je rekonstrukce havarijního stavu mostu. Uzavírka si vyžádá omezení veřejné linkové autobusové dopravy. Celkové náklady na rekonstrukci mostu dosahují 3,9 milionu korun. Stavbu zaplatí kraj ze svého rozpočtu.
Liberec chce získat pro své úředníky sídlo Skloexportu
20. 3. 2019 Liberec začne jednat se státem o získání bývalého sídla Skloexportu, které je na strategickém místě v blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Město chce sedmipodlažní kancelářskou budovu koupit za symbolickou cenu a bez omezujících podmínek jejího využití. Podle znalce má budova, která je prázdná už deset let, hodnotu mezi 27 až 55 miliony korun. Náklady na rekonstrukci se odhadují skoro na půl miliardy korun. Novinářům to dnes řekl primátor...
Cyklostezka v Liberci bude dražší a nelze ji zkolaudovat
20. 3. 2019 Prodloužení cyklostezky kolem Nisy v Liberci, která se staví s evropskou dotací, bude o více než milion korun dražší. Původní cena s daní byla zhruba 11 milionů korun. Náklady navíc zaplatí město a bude je zřejmě vymáhat jako škodu. Zhruba kilometrový úsek měl být hotový loni na podzim, práce se ale budou dokončovat až letos. Kdy se podaří cyklostezku otevřít, se zatím neví. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Jiří Němeček.
Technická univerzita otevře v příštím roce tři nové obory
20. 3. 2019 Liberecká univerzita nabízí tři nové technické a ekonomické obory. Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií nabízí nově akreditovanou specializaci Inteligentní systémy v bakalářském programu Informační technologie. Nový magisterský program zaměřený na Technologii plastů a kompozitů otevře Fakulta strojní a studium Hospodářské politiky v globálním prostředí nabízí nově Ekonomická fakulta. ČTK to sdělila mluvčí univerzity Barbora Jónová.
Rekonstrukce základní školy na Broumovské vyjde na 21 milionů
20. 3. 2019 Staveniště objektu Základní školy Liberec, Broumovská 847/7, příspěvkové organizace bylo 1. 3. 2019 předáno stavební firmě Pozemní stavitelství s.r.o., která uspěla ve výběrovém řízení jako zhotovitel stavebních prací. Cílem rekonstrukce je snížit energetickou náročnost provozu školy. Během úprav dojde k zateplení plášťů budov, bude provedena výměna oken, dveří a také řada dalších opatření, která v objektu školy zajistí řízené...
Liberec investuje do údržby svých sportovních objektů
20. 3. 2019 K rozličnému sportovnímu vyžití funguje v Liberci řada zařízení. Objekty, které jsou ve vlastnictví města, spravuje Oddělení správy sportovních objektů statutárního města Liberce. Jde například o městský plavecký bazén, skatepark, fotbalový stadion U Nisy a fotbalový stadion ve Vesci.
Nemocnice zkrátí vyšetření dárcům krve před odběrem
19. 3. 2019 Krajská nemocnice Liberec chce výrazně zkrátit vyšetření dárců krve před odběrem a tím i jejich celkový pobyt na transfuzním oddělení. S odběrem se už nebude čekat na kompletní krevní obraz, ale měřit se bude jen hemoglobin z prstu. Krevní obraz vyšetří dárci až ze vzorku získaného při samotném odběru krve, řekla dnes novinářům primářka oddělení Renata Procházková. Dárce tím podle ní ušetří deset až patnáct minut, po které by musel na...
Zoologická zahrada chová nový, ne zcela obvyklý druh zoborožců
19. 3. 2019 V pavilonu tropů mají návštěvníci liberecké zoo možnost spatřit zcela nové obyvatele – pár zoborožců hrubozobých. Jedná se o unikátní ptačí druh, jehož chov není v zoologických zahradách zcela obvyklý. V České republice je kromě liberecké zoo chová ještě Zoo Zlín-Lešná, odkud byl chovný pár před pár dny do Liberce dovezen.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).