reklama
Liberecko
Krajská vědecká knihovna Liberec vystavuje faksimile biblí
21. 6. 2018 Bible je nejpřekládanější a také nejčtenější knihou světa. Téměř každá knihovna vlastní výtisky této knihy knih. Nejinak je tomu i u Krajské vědecké knihovny v Liberci, která ve svém fondu uchovává řadu výtisků bible, od Vulgáty přes Lutherův překlad až po...
Divadlo přiblíží mladým operu, zazní české i světové
21. 6. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ: Nový projekt libereckého divadla Opera? Opera! chce zábavným způsobem přiblížit náročný žánr mladým divákům. Na představení, které je kombinací operních výstupů a činohry, spolupracovala opera Divadla F. X. Šaldy s Naivním divadlem. Je to hodně barevné, hodně kostýmované a hodně veselé, řekla novinářům sopranistka Lívia Obručník Vénosová, která si v představení zahraje třeba Mercedes z Bizetovy Carmen, Violettu z Verdiho opery...
Zoo Liberec věnuje den nejvyšším zvířatům planety
20. 6. 2018 Světový den žiraf, který symbolicky připadá vždy na nejdelší den v roce (21. června), si liberecká zoo připomene v sobotu 23.6. Tento speciální den, který vyhlásila mezinárodní organizace Giraffe Conservation Foundation (GCF), se snaží upozornit na stále klesající počty žiraf ve volné přírodě. Za posledních třicet let klesla populace žiraf ve volné přírodě o 40 procent a tito nejvyšší savci světa se ocitají na seznamu ohrožených druhů. V...
Při happeningu Tady jsem doma se objímalo divadlo
20. 6. 2018 V sobotu 16. června 2018 proběhla v Liberci netradiční letní happeningová akce plná kultury, dobré nálady a především příjemné pohody - objímání budovy Divadla F. X. Šaldy. Akce se konala ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců v Libereckém kraji, Krajským úřadem Libereckého kraje, Divadlem F. X. Šaldy, Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci a Statutárním městem Liberec.
V Lázních v létě vystaví fotografie Sudka, Funkeho a dalších
19. 6. 2018 Originální fotografie Sudka, Funkeho, Drtikola a dalších známých českých a slovenských fotografů budou přes léto v Oblastní galerii v Liberci. Jsou ze sbírky společnosti PPF. Na výstavě bude 153 snímků od více než 30 fotografů. ČTK o tom informoval kurátor výstavy Luděk Lukuvka. Sbírka společnosti PPF čítá přes 1900 fotografií od 170 českých a slovenských autorů vytvořených od 70. let 19. století po současnost.
Neptunovu kašnu v Liberci čeká rekonstrukce, zaplatí ji filmaři
19. 6. 2018 Neptunova kašna se vrátila na náměstí před radnici v červenci roku 2010. Od té doby byly některé její části poničeny vandaly, jiné postupem času degradují. Jedná se především o okrasné prvky, jako je Neptunův trojzubec nebo kované florální okrasné prvky a ulomený prst Neptuna.
Úpravy na silnici 13 ve Frýdlantu zvýší bezpečnost chodců
19. 6. 2018 Úpravy na hlavní silnici 13 ve Frýdlantu na Liberecku zvýší bezpečnost chodců. Bezpečnější by měly být také dvě křižovatky v Dětřichovské ulici na výjezdu z města. Silnice je frekventovaným tahem do Polska, v poslední době na ní přibývá dopravních nehod, vedení Frýdlantu proto spolu s policií a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD) jedná o úpravách, které by zvýšily bezpečnost provozu. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Martina Petrášková.
Před rokem zemřela Marta Kottová, která přežila holokaust
18. 6. 2018 Před rokem zemřela ve věku 88 let v Liberci Marta Kottová, která přežila holokaust. V Liberci žila Marta Kottová od konce 90. let. Byla předsedkyní Historické skupiny Osvětim. Navštěvovala školy a studentské a vzpomínkové akce, kde o svých otřesných zážitcích z mládí přednášela. V roce 2008 obdržela od prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy o stát v oblasti výchovy, v roce 2016 získala od hejtmana ocenění jako osobnost Libereckého kraje.
Školy o prázdninách neutichnou, žáky tradičně nahradí stavbaři
16. 6. 2018 Každý rok, když se vypne školní zvonek a budovy základních a mateřských škol utichnou od dětského křiku, začíná nejvíce práce pro stavebníky. Také o letošních prázdninách proběhne řada oprav a investic v majetku města, kterými jsou budovy libereckých základních a mateřských škol. Na objektech libereckých mateřských a základních škol běží přípravy stavebních prací plným proudem.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).