reklama
Liberecko
Radní v Žitavě zajímalo i zázemí tamních technických služeb
17. 2. 2019 Členové vedení města v čele s primátorem Jaroslavem Zámečníkem navštívili ve čtvrtek 14. února partnerské město Žitava, kde se seznámili s představiteli města a prohlédli si zázemí tamních technických služeb. "Po nedávné návštěvě Jablonce nad Nisou jsme se...
Liberecká univerzita nabízí nový bakalářský obor Mechatronika
16. 2. 2019 Nový tříletý bakalářský obor Mechatronika nabízí Technická univerzita v Liberci. Na rozdíl od jiných bakalářských studijních programů na Fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií čeká studenty vedle běžné výuky i praxe v průmyslových podnicích. Studentům umožní lepší orientaci v podmínkách praxe a zvýší jejich schopnosti řešit konkrétní praktické problémy, řekl dnes ČTK proděkan fakulty pro vnější vztahy Miloš Hernych. Fakulta...
Frýdlant chystá projednávání územní studie pro Podzámčí
14. 2. 2019 Budoucnost lokality nazvané Podzámčí hledá od listopadu město Frýdlant. Jedná se o prostor tvořený ulicemi Hejnická, Zámecká a Jizerská. Město Frýdlant v této souvislosti žádá obyvatele nejen zmíněné oblasti o součinnost při hledání budoucího smysluplného využití lokality. Další projednávání územní studie lokality Podzámčí proběhne 27. února 2019 opět v prostorách Zámeckého pivovaru Frýdlant.
Bláznivá komedie pracuje s mnoha klišé moderní popkultury
14. 2. 2019 FOTOGALERIE UVNITŘ: Jako první mimo Velkou Británii uvede liberecké divadlo F. X. Šaldy bláznivou komedii Paula Lucase Naše sebrané trable. V Malém divadle bude mít v režii Petra Palouše premiéru tento pátek. Novinářům Palouš řekl, že ho zaujala vícevrstevnatost textu. "Máme tam příběh tatínka a dcery, který jako by byl vystřižený z melodramatu 19. století a do toho je zapojena normální realita století 21., zároveň se vším dopadem všech popkulturních...
Liberec obnovuje přestárlé aleje, jež se už staly nebezpečnými
13. 2. 2019 Liberec na svých webových stránkách informuje o probíhajících a plánovaných větších zásazích ve veřejné zeleni zejména pak u několika topolových alejí. V 70. a 80. letech probíhala v Liberci výstavba nových sídlišť s převážně panelovou zástavbou a s tím bylo spojena i výsadba nových stromů. Např. na sídlišti Kunratická v Ruprechticích i v Pavlovicích bylo vysazeno mnoho nových topolových stromořadí.
Pro okolí libereckého vlakového nádraží se chystá revitalizace
13. 2. 2019 Vedení města se zabývá budoucí podobou vlakového nádraží tak, aby nabídlo komfortní zázemí pro cestující a kvalitní zázemí pro řidiče a zaměstnance vlakového i blízkého autobusového nádraží. Nad situačním výkresem nové podoby této lokality se sešli primátor Jaroslav Zámečník a jeho náměstci Jiří Němeček a Jiří Šolc spolu s jednatelem společnosti Korid LK Pavlem Blažkem a Jaroslavem Šrajerem, zastupitelem a odborníkem ČD Cargo.
Neznámý
12. 2. 2019 Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že neznámý "autor" posprejoval vlak na hlavním vlakovém nádraží v Liberci. Během nedělní noci z 10. na 11. února 2019 v době od půlnoci do 04,00 hod. řádil na hlavním nádraží v ulici Nákladní opět neznámý "umělec", který měl potřebu dát svému okolí na odiv své výtvarné umění.
140x do Bedřichova a zpět, i to je Jiz. 50 od volantu autobusu
12. 2. 2019 Z Liberce do Bedřichova v Jizerských horách a zpět byla nejfrekventovanější trasa o právě uplynulém víkendu, kdy zde probíhal 52. ročník Jizerské 50. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. již tradičně zajišťoval dopravu tisíců závodníků a diváků na letošní závod. V pátek a v sobotu se vypravovaly v nestandardním režimu také autobusy na libereckou městskou linku č. 500.
V Nemocnici Frýdlant začnou po otravě devíti pacientů operovat
12. 2. 2019 V soukromé Nemocnici Frýdlant ze skupiny EUC začnou po otravě devíti pacientů poprvé znovu operovat. V plánu jsou dnes první dvě operace, ve středu a čtvrtek budou následovat další. Krajští hygienici v minulém týdnu ukončili kontrolu operačních sálů, a nic tak nebrání obnovení operací. Vyšetřování příčin otravy ale zatím neskončilo. Podle policie potrvá ještě měsíce.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).