reklama
Liberec
Trvalo tři roky, než se sliby proměnily ve skutek. Cyklostezka bude o kilometr delší
18. 1. 2018 Až těsně před termín komunálních voleb si liberecká radnice naplánovala prodloužení jediné liberecké cyklostezky. Ačkoliv se rozvoj cyklodopravy v krajském městě stal vlajkovou lodí volebního programu koaličních stran, trvalo tři roky, než se od slibů pokročilo k...
Někteří osvobození zastupitelé budou chtít náhradu za palmáre a újmu na pověsti
17. 1. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Je rozhodnuto. Krajský odvolací soud v Liberci v úterý potvrdil osvobozující verdikt pro 23 zastupitelů Liberce. Obžaloba jim kladla za vinu, že v roce 2007 schválením nevýhodného prodeje dvou pozemků připravili město minimálně o 3,5 milionu korun. Rozhodnutí soudu je pravomocné, lze proti němu podat jen dovolání.
Další radniční třesk na obzoru, Korytář naplánoval revoluci v kolegově rezortu
16. 1. 2018 DUEL: K velkému třesku se schyluje na dnešním jednání libereckých radních. Permanentními rozpory zmítané vedení města, jež tvoří radní zvolení za vnitřními potížemi rozloženou Změnu, a radní vyloučení z ANO, budou muset vyřešit revoluci, kterou v rezortu radního pro technickou infrastrukturu Tomáše Kysely (exANO) plánuje podniknout Jan Korytář ze Změny. Jistě, vždycky je jednodušší řešit agendu toho druhého. A zastírat tím fakt, že nezvládám tu...
Zadavatel může rozdělit každou veřejnou zakázku na části, píše radniční právník
13. 1. 2018 REAKCE: K článku "V Liberci se standardními tendry nezdržují, na výjimku se vybral i dodavatel kávy", který jsme publikovali 9. ledna, přišla reakce z právního odboru libereckého magstrátu. Původní článek vycházel ze zveřejněných usnesení po první letošní radě města, na něž je odkazováno. Nebyl k dispozici zápis a radnice k jednání radních, byť se projednávala závažná témata, nevydala ani žádnou tiskovou zprávu.
V Liberci se standardními tendry nezdržují, na výjimku se vybral i dodavatel kávy
9. 1. 2018 Dvě výjimky ze směrnice o zadávání veřejných zakázek a dvě podlimitní řízení schválili hned po Novém roce liberečtí radní. Vyplývá to ze zveřejněných usnesení prvního letošního jednání Rady města. Při složení rady, kde čtvrtým rokem sedí i Změna, odpradávna u svých předchůdců kritizující každou, i logickou výjimku při zadání veřejné zakázky, jde o tragikomický postup.
Rezidenti budou za parkování u domu platit i mimo centrum
4. 1. 2018 Liberec zřídí modré parkovací zóny pro rezidenty i mimo centrum města. Podle náměstka primátora Tomáše Kysely (býv. ANO) tím chce vyhovět obyvatelům, kteří v daných místech bydlí a kteří mají problém zaparkovat své auto. Jako první přijde na řadu už po skončení zimy oblast Březové aleje v Lidových sadech.
Největší investice ve skiareálu Ještěd jsou závislé na prosazení změn územního plánu
4. 1. 2018 Pokud se naplní plány nového provozovatele, ze skiareálu na Ještědu by se mělo stát do několika let moderní zimní středisko s širokými sjezdovkami a lepšími službami. Tatry mountain resorts ČR (TMR) získala areál od města do pronájmu od letošní sezony na deset let s opakující se opcí. Investovat hodlá TMR až 700 milionů korun. Symbolicky převzala firma středisko od města třetí lednový den. "Nová doba" ve skiareálu tak může začít.
Obnovené Lesní koupaliště v Liberci otestovali otužilci
27. 12. 2017 Nedávno obnovené Lesní koupaliště v Liberci ve druhý svátek vánoční jako vůbec první vyzkoušeli otužilci. Založili tak novou tradici Svatoštěpánského otužování - Memoriálu Jáchyma z Hradce. Do chladné křišťálově čisté vody se dopoledne vrhly bezmála dvě desítky lidí. Počasí jim na Štěpána přálo, v Liberci bylo jasno, jen lehce mlhavo a svítiko i slunce. Ideální počasí na koupání, poznamenal jeden z účastníků.
Liberec dá dopravnímu podniku rekordních 247 milionů korun
23. 12. 2017 Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) dostane příští rok od Liberce rekordní příspěvek 247 milionů korun, letos to bylo 200 milionů. Peníze navíc firma podle generálního ředitele Luboše Wejnara použije na růst mezd a opravy tramvajových tratí a vozidel. Platy stoupnou zaměstnancům dopravního podniku od ledna. Řádově se mzdy řidičů zvýší o 9,5 procenta, uvedl Wejnar.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Existuje nějaký plán, kdy a kudy povedou další kilometry cyklostezek?
Já se popadám za břicho, kilometr cyklostezky, vybetonovaná vana lesního...
Všichni cyklisti to vítaj, ale mělo to být hotové už dávno plus...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).