reklama
Liberec
Prohlídky Liberce se letos spojily s výročím zoo a legendární výstavou Socha a město
19. 4. 2019 Letošní komentované prohlídky Liberce budou procházkou po Lidových sadech, jedné z nejhezčích čtvrtí města. Spojené budou se 115. výročím od vzniku zoo a 50 let od konání slavné liberecké výstavy Socha a město. ČTK to řekla pověřená vedoucí Městského informačního...
Liberec chce na silnici na levém břehu přehrady přidat chodník
19. 4. 2019 Jak už jsme vás informovali, chce Liberec vybudovat chodník ve Zvolenské ulici na levém břehu přehrady. Slibuje si od toho zvýšení bezpečnosti pro pěší. Zatím jde ale jen o záměr. Podle radního Petra Židka (ODS) by chodník chtěli vybudovat při rekonstrukci přehrady, kterou by mělo Povodí Labe zahájit příští rok. Město se na chodník pokusí získat evropskou dotaci. Přehrada je oblíbeným místem pro vycházky i rekreační běhání.
Do nevyužívaného areálu bývalé slévárny se má vrátit výroba
18. 4. 2019 Bývalá slévárna v Ostašově, která je asi největším průmyslovým brownfieldem v Liberci, možná opět ožije. Zájem převést tam výrobní a vývojové centrum ze západní Evropy má jedna nadnárodní firma. Zatím se neví, o koho jde. Soukromý vlastník areálu začal jednat s městem o vybudování nové silnice k bývalé slévárně. Novinářům to řekl náměstek primátora Jiří Šolc (SLK).
Liberecký kraj a Město Liberec se dohodly na stavbě terminálu
15. 4. 2019 Liberecký kraj a město Liberec se dohodly na výstavbě dopravního terminálu v prostoru současného autobusového nádraží. Náklady na výstavbu objektu se zhruba 12 stáními pro autobusy a parkovacím domem pro 400 aut se odhadují na 100 až 200 milionů korun. Zaplatit by je měl kraj, který požádá o dotaci. Vyplývá to z memoranda o spolupráci, které dnes podepsali liberecký hejtman Martin Půta a liberecký primátor Jaroslav Zámečník (oba Starostové pro Liberecký...
Ministr školství vyznamenal ředitelku liberecké ZŠ Husova
15. 4. 2019 Nejvyšší ocenění, jaké může v oblasti školství pedagog získat, převzala od ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy ředitelka liberecké Základní školy Husova Blanka Lukeš Reindlová. Za vynikající dlouholetou pedagogickou činnost obdržela Medaili MŠMT. K mimořádnému úspěchu ředitelce včera na radnici poblahopřál náměstek primátora Ivan Langr.
V Liberci se chystá výstavba pomníku podle návrhu D. Vávry
12. 4. 2019 V Liberci začaly přípravné práce na pomníku za 4,4 milionu korun, na kterém budou jména všech padlých obyvatel města z první světové války. Liberec ho nikdy neměl, vznikne podle návrhu architekta a herce Davida Vávry. Hotový by měl být do 30. listopadu, k 101. výročí od konce války. ČTK to dnes řekl jeden z iniciátorů projektu a archeolog muzea Petr Brestovanský.
V projektu GreenNet dělníci vymění kolem devíti kilometrů ztrátových parovodů
12. 4. 2019 Modernizace teplárenské sítě ve stotisícovém Liberci má být hotova do konce letošního roku. V projektu GreenNet dělníci vymění kolem devíti kilometrů ztrátových parovodů, které nahradí moderní a úspornější horkovodní potrubí. Modernizace se týká i 28 výměníkových stanic. Projekt za 300 milionů korun má být hotov do konce roku, zatím je hotová asi třetina. Novinářům to dnes sdělil Petr Heincl, místopředseda představenstva Teplárny Liberec, která...
Liberec se pokusí o malý zázrak: Chce měnit rozpočtové určení daní a získat víc peněz
11. 4. 2019 Liberec se pokusí změnit zákon o rozpočtovém určení daní, současný systém považuje za nespravedlivý. Osloví i další krajská města, cílem je získat pro ně více peněz. Návrh řešení chce Liberec připravit do června. Novinářům to dnes řekl ekonomický náměstek libereckého primátora Zbyněk Karban (ANO). O totéž usilovalo i předchozí vedení Liberce, k žádnému výsledku ale nedospělo. "Bude to běh na dlouhou trať," řekl Karban.
V Liberci se začnou opravovat Valdštejnské domky, postará se o to stavební průmyslovka
11. 4. 2019 V Liberci se budou letos opravovat Valdštejnské domky, které patří k nejstarším dochovaným stavbám ve městě. Postavené byly na konci 17. století. Dostanou novou střechu, opravovat se bude fasáda a staticky zajišťovat krov. ČTK to dnes řekl ředitel Střední školy stavební v Liberci Radek Cikl. Škola, která se nachází v sousedním historickém Appeltově domě z konce 18. století, se o domky stará. "Pečujeme o ně. Celkem jsou v dobrém stavu, nicméně je to...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Alespoň vidíte,koho jste si zvolili....to se museli hodně snažit,aby...
porad nevim jak to budu resit kdyz prijede navsteva? jinak cekala bych, ze...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).