reklama
Liberec
Liberecká zoologická zahrada jako první zoo v Evropě odchovala mláďata orla jestřábího
26. 4. 2018 Protože se na jednání libereckých zastupitelů patrně nic zvláštního nestane, nejzajímavější body ani neprošly na program, zařazujeme tiskovou zprávu, která právě přišla ze zoologické zahrady. "Liberecká zoologická zahrada opět slaví další prvenství. Díky odborným...
Korytář zůstává statutárem, Liberec se diskutabilní smlouvy na pozemky a buňky nezbaví
26. 4. 2018 AVIZO: Na liberecké radnici zůstává vše při starém. Jan Korytář ze Změny zůstává statutárním náměstkem primátora, byť ten s tím má osobní problém, a městu zůstanou nemovitosti pod a na autobusovém nádraží, jež si za 23,5 milionu koupilo, aniž by je mohlo plně využít k plánovaným záměrům. Část jich leží nad libereckým tunelem a nemohou po nich jezdit vozidla těžší 3,5 tuny.
ŘSD Liberci potvrdilo, že nad tubusy tunelu nelze nadále provozovat autobusové nádraží
26. 4. 2018 Liberečtí zastupitelé dostali před dubnovým jednáním informaci, jak to skutečně je s libereckým tunelem, nad nímž se nalézá autobusové nádraží. Pozemky pod nádražím, včetně zcela nepotřebných stavebních buněk, které už na místě nemají co pohledávat, si od soukromníka koupilo město Liberec za 23,5 milionu a chce je mj. použít jako součást realizace nového dopravního terminálu a parkovacího domu.
Nová doba,
25. 4. 2018 Bývalý dlouholetý primátor Liberce Jiří Kittner (ODS) nebude na kandidátce ODS pro podzimní komunální volby v krajském městě. Kittner ČTK řekl, že jde o jeho rozhodnutí. O jeho kandidatuře za ODS a návratu do liberecké politiky po čtyřech letech se spekulovalo několik měsíců. "Ani jsem nekandidoval. Rozhodl jsem se z osobních i politických důvodů," uvedl. Kittner byl v čele města 11 let od prosince 1999.
Obviněný ředitel DPMLJ z firmy odchází, dopravce povede rovněž obviněný Šulc
24. 4. 2018 Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) povede zřejmě od května předseda představenstva Pavel Šulc. Stejně jako končící ředitel Luboš Wejnar patří do skupiny devíti obviněných v korupční kauze. Právě předseda představenstva může podle stanov plnit funkci ředitele společnosti, pokud není vybrán ředitel. Výběrové řízení na nového ředitele zatím podnik nevypsal a pravděpodobně ho vypíše až po komunálních volbách. Novinářům to...
Projekt RetaiLink vybádal, že ulicím města sluší čistota a že chybějí veřejné záchodky
23. 4. 2018 Cestovka pro papaláše, tak se začalo přezdívat aktivitám zastřešeným mezinárodním projektem RetaiLink. Jeho cílem je "oživení městského centra" především prostřednictvím maloobchodu v kooperujících městech, tedy i oživení centra krajského Liberce. Evropské peníze se čerpají především na "studie" a "setkávání se". Výsledek? Vybádalo se, že k oživení centra Liberce by přispěla mj. větší čistota v ulicích a fungující veřejné záchodky. Na...
Na okraji Liberce možná vznikne nová čtvrť s 800 byty
23. 4. 2018 Na okraji Liberce při cestě na Jablonec nad Nisou možná vznikne nová čtvrť s 800 byty, školkou i domovem pro seniory. Projekt Zelené terasy je ale teprve na začátku. Pozemky za sídlištěm Kunratická vlastní město, podnikatel Jaromír Johann a firma S group holding. Podle náměstka primátora pro ekonomiku Jana Korytáře (Změna pro Liberec) se zatím domluvili na uzavření memoranda.
Zájem o sdílená růžová kola předčil v Liberci očekávání
22. 4. 2018 Zájem o sdílená růžová kola předčil v Liberci očekávání. Takzvaný bikesharing spustilo město před měsícem, k dispozici je zatím 60 bicyklů. Magistrát eviduje v průměru 270 výpůjček denně, to je víc než v Českých Budějovicích nebo Brně, kde je bikesharing už několik let a jsou to města považovaná za příznivá pro cyklisty. ČTK to řekla Lenka Svobodová z libereckého magistrátu. Ve stotisícovém Liberci jde o pilotní projekt, provoz je zatím...
Liberecký soud návrh na vazbu na obviněné v kauze DPMLJ zamítl
22. 4. 2018 Okresní soud v Liberci zamítl návrh na vzetí do vazby tří obviněných v korupční kauze, jež se týká libereckého dopravního podniku (DPMLJ). ČTK o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Policie případ prošetřuje pro šest trestných činů, včetně podplácení a poškození finančních zájmů Evropské unie.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kdo s kým vymetl? To by se tomu lemplovi Honzíkovi hodilo, aby mu...
Pane vachmajstr, vy jste ale hlava. Přece nebudou dělat z korytare...
Trapnosti ČSSD a ODS pokračují.V min.volebním obd.hodéj JK přes palubu...
Solidně s nimi vymetl,ale je to dobře. Nejdřív pro to hlasují, pak se to...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).