reklama
Liberec
Pro referendum je sebrána půlka podpisů, dedline je už blízko
13. 7. 2018 Přípravný výbor pro konání chystaného referenda v Liberci má již k dispozici 5 tisíc podpisů. To je více než polovina potřebného počtu. V referendu by Libere-čané měli rozhodovat o výkupu libereckého zámku, omezení hazardu, MHD pro děti do 15 let a seniory nad 65 let...
K návrhu územního plánu dostal Liberec 600 námitek, na řešení čeká i 2700 podnětů
11. 7. 2018 K návrhu nového územního plánu dostal Liberec kolem 600 námitek a připomínek. Jejich vyhodnocení bude probíhat zřejmě do konce letošního roku. ČTK to řekla mluvčí radnice Jana Kodymová. Na vytvoření územního plánu, jenž by měl řešit rozvoj stotisícového města v příštích 20 až 30 letech, pracuje radnice od roku 2007. Platnost současného skončí v roce 2020.
Stovky fuchsií rozkvetly tradičně v zahradě libereckých pěstitelů, k vidění jsou celé léto
9. 7. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: V Liberci začala výstava fuchsií, která patří k největším v republice. Je na ní 1100 až 1200 kultivarů fuchsií a další květiny - přes 300 pelargonií nebo více než stovka honzíků. Výstava se od roku 2007 každoročně v létě koná na zahradě manželů Pevných. Letos ale bude o měsíc kratší než obvykle, řekla ČTK Ivana Pevná. "Máme hodně práce, proto je kratší," uvedla.
Zbraní mikrotýmu bude taková práce v terénu, aby se problémy nenechaly vyšumět
6. 7. 2018 Liberec vytvořil pro řešení sociálních problémů takzvaný mikrotým, který začal pilotně působit ve Vesci a Doubí. Tvoří ho policista, strážník, asistent prevence kriminality a terénní pracovník města. ČTK to sdělil náměstek primátora pro sociální oblast Ivan Langr (býv. Změna pro Liberec). Vesec a Doubí podle něj patří mezi sociálně nejzatíženější oblasti v Liberci. V budoucnu by mikrotýmy měly působit i v dalších problematických lokalitách...
Všechna koupaliště jsou OK, jen to Lesní není otevřeno a má problém se žábami
5. 7. 2018 Na začátku letních prázdnin jsou v provozu už skoro všechna koupaliště v Libereckém kraji. Sezonu zatím oficiálně nezahájilo jen liberecké Lesní koupaliště. Otevírá v pátek 13. července, uvedl náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec). Pro koupaliště na okraji Liberci to bude první sezona po 17 letech, za 6,6 milionu korun nechalo město opravit bazénovou vanu a provést sadové úpravy. Zatím platí zákaz vstupu do areálu, aby mohla vyrůst...
Snížení tepelných ztrát se sebou přinese menší množství emisí
5. 7. 2018 V červnu Teplárna Liberec zahájila velkou rekonstrukci tepelných sítí v oblasti Pavlovic a Ruprechtic. Nahrazením parovodů úspornějšími horkovody dojde k významnému snížení ztrát a zvýšení efektivity dodávek tepla.
Hrbková kritizuje technické služby, práci si ale mají objednávat jí řízené odbory města
4. 7. 2018 V poslední době jsme zaznamenali sílící nespokojenost veřejnosti a také vedení města Liberce s prováděním údržby veřejné zeleně v letošním roce. Vedení Technických služeb města Liberce, a.s. (TSML) si uvědomuje, že údržba neprobíhá vždy v rozsahu a v čase, který je potřeba, a že kritika má mnohdy svá opodstatnění.
Obě mláďata bílých tygrů odjela do Francie, v Liberci zůstávají Surya Bára a samec Paris
3. 7. 2018 Z liberecké zoo v pondělí ráno chovatelé odvezli obě koťata bílých tygrů, která se zde narodila v únoru 2016. Novým domovem pro samce a samici bude zoo Pont Scorff v západní Francii. ČTK o tom informovala mluvčí liberecké zoo Barbara Tesařová. "Návštěvníci o oblíbené bílé tygry ale nepřijdou. V liberecké zoologické zahradě nadále zůstává samice Surya Bára a samec Paris," dodala.
Omezení přístupu do zóny v Liberci se obešlo bez problémů
3. 7. 2018 V Liberci začala rozsáhlá dopravní opatření kvůli rekonstrukci ulice České mládeže, která je hlavní přístupovou komunikací do průmyslové zóny Jih. Policie nasadila hlídky i vrtulník, větší problémy v ranní ani odpolední špičce nezaznamenala. Stejně tak se vyjádřili mluvčí firem Denso a Magna, které patří mezi největší zaměstnavatele v Liberci.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Co čtu mezi řádky? Potřebujeme oškubat stát, když se dostaneme k moci...
Zpochybňujete zcela regulérní nástroj demokratického státu ??
Naprostý souhlas. Kde je Změna, tam je změna. Ale k horsimu. Blíží se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).