reklama
Liberec
Liberec ve Vojanově ul. vyhlásí první bezdoplatkovou zónu
22. 9. 2018 Liberec chce zavést první takzvanou bezdoplatkovou zónu, v níž nově příchozí nebudou mít nárok na doplatek na bydlení. Problematický je jeden dům ve Vojanově ulici ve Františkově. Novinářům to řekl náměstek primátora pro sociální oblast Ivan Langr (býv. Změna pro...
Areál bývalé Textilany změnil majitele, nový vlastník je propojen s majitelem zámku
20. 9. 2018 Politický handl, který se měl uskutečnit na minulém jednání libereckých zastupitelů, totiž, že Změna Starostům podpoří koupi pozemků v lokalitě Textilana výměnou za podporu nákupu libereckého zámku, dostává jasnější kontury. Jak vyplývá z níže zveřejněné zprávy ČTK, pozemky koupila firma propojená s majitelem zpustošeného zámku. Zastupitelstvo koupi strategických pozemků v krajském městě neodsouhlasilo i díky hlasům ZPL.
Liberec podá kvůli referendu kasační stížnost, šibeniční termín to ale neposune
19. 9. 2018 Liberec podá kasační stížnost na postup krajského soudu, který rozhodl o konání místního referenda v Liberci spolu s komunálními volbami 5. a 6. října. Na termín hlasování to ale zřejmě nebude mít vliv. Kasační stížnost nemá odkladný účinek, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Kodymová. V referendu budou voliči v Liberci odpovídat na pět otázek, které se týkají například koupě zámku či MHD zdarma pro děti a seniory.
Rereferendum se uskuteční v termínu voleb, rozhodl soud
15. 9. 2018 V Liberci se spolu s komunálními volbami 5. a 6. října uskuteční i referendum, rozhodl o tom liberecký krajský soud. Jeho rozhodnutí nahrazuje rozhodnutí zastupitelstva. Přípravný výbor místního referenda tak uspěl u soudu se stížností proti postupu úředníků libereckého magistrátu. Soud nevyhověl námitkám města na podjatost soudců ani žádosti magistrátu o posunutí termínu referenda na pozdější dobu. Rozhodnutí dnes zveřejnil krajský soud na své...
Návrh na místní referendum nemá podle soudu nedostatky
13. 9. 2018 Přípravný výbor místního referenda v Liberci uspěl u soudu se stížností proti postupu úředníků libereckého magistrátu. Krajský senát určil, že návrh nemá nedostatky a je formálně bezvadný. Vyplývá to z usnesení Krajského soudu v Liberci. Referendum by se mělo týkat pěti témat, například MHD zdarma pro děti a seniory či nákupu zámku. Zatím ale není jisté, zda se bude konat souběžně s komunálními volbami na začátku října.
ODS slibuje v Liberci snížení daně z nemovitosti, lidi netřeba dál zatěžovat
11. 9. 2018 Občanští demokraté v Liberci chtějí prosadit snížení daně z nemovitosti, je to jedna z priorit volebního programu, který v pondělí představili. Daň z nemovitosti krajské město zvýšilo v době krize, kdy potřebovalo, každou korunu. Teď se ekonomice daří a příjmy Liberce vzrostly v posledních letech zhruba o půl miliardy korun, není proto nutné obyvatele města dál zatěžovat. Novinářům to řekl lídr liberecké kandidátky ODS Petr Židek.
Předvolební kampaň v Liberci připomíná soutěž o největší plakát, zatím vede ANO
10. 9. 2018 Předvolební kampaň ve stotisícovém Liberci připomíná soutěž o největší plakát. Stranám už nestačí obyčejné billboardy, plachty s tvářeni politiků mění celé fasády domů. Polepené jsou plakátovací plochy, kandidáti shlížejí na cestující z autobusů. Do kampaně dají letos v Liberci strany a uskupení dohromady několik milionů korun, zjistila v průzkumu ČTK. O přízeň voličů se v krajském městě bude v říjnových volbách ucházet 12 politických...
Začala přestavba vily na azylový dům pro ženy a rodiny
9. 9. 2018 V Liberci začala za 15 milionů korun přestavba bývalé mateřské školy na azylový dům pro rodiny s dětmi a ženy. Rekonstrukce dvoupatrové vily ve Věkově ulici by měla skončit do jara příštího roku. Budou tam dvě sociální služby, které v Liberci, potažmo v Libereckém kraji dlouhodobě zcela chybí, řekl ČTK náměstek primátora pro sociální oblast Ivan Langr (býv. Změna pro Liberec). Nejbližší azyl od Liberce pro ženy bez přístřeší je v Jablonci,...
Liberec o pozemky po Textilaně usilovat nebude, veřejný politický handl se nekonal
7. 9. 2018 Liberec nebude usilovat o koupi pozemků po bývalé Textilaně v dolním centru města. Zastupitelé rozhodli, že město nabídku nepodá. Podle dvou odhadů, které si nechala radnice vypracovat, má devítihektarový areál hodnotu 69 až 71 milionů korun. Výkup areálu ve tvaru L prosazovali zejména opoziční Starostové pro Liberecký kraj. Podle nich jde o strategický pozemek. "Město si přímo určí, co v té lokalitě bude," uvedl zastupitel Starostů Jaroslav Zámečník.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Bůhví kdo je skutečný vlastník ztrátové firmy MEI a.s. A kde se...
A ku..a, sociální byty na zámku :-) :-) Největší fór posledních let....
Pozemky po textilaně koupí majitel zámku, zámek prodá městu, město v...
Je to divočina a chaos. Kasační stížnost je podle mne zcela na místě,...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).