reklama
Krajské události
Semily jako jediné nepřenáší jednání zastupitelstva on-line
16. 7. 2018 Města v Libereckém kraji stále víc komunikují se svými obyvateli. Na internetu zveřejňují rozpočty, zakázky i smlouvy, lidi oslovují prostřednictvím sociálních sítí i vlastních tiskovin. Jednání zastupitelstva jsou přenášena on-line. Stále častěji mají sami obyvatelé...
Lib. kraj přispěje na obnovu cyklostezky z Rádla do Jablonce
15. 7. 2018 Liberecký kraj přispěje na obnovu cyklostezky z Rádla do blízkého Jablonce nad Nisou. Obec připravila rekonstrukci lávky přes frekventovanou silnici I/65 a také opravu asfaltu na cyklostezce, dohromady za bezmála 2,2 milionu korun. Polovinu nákladů zaplatí kraj z programu na podporu rozvoje cyklistické dopravy. ČTK o tom informovala mluvčí krajského úřadu Lenka Klimentová. Na projektovou přípravu cyklostras a jejich výstavbu rozdělil letos Liberecký kraj už více...
Růst platů zvýšil v 1. pololetí roku 2018 daňové příjmy kraje
14. 7. 2018 Daňové příjmy Libereckého kraje v první polovině tohoto roku činily bezmála 1,6 miliardy korun, což je oproti předpokladům o 116,5 milionu korun více. Ve srovnání se stejným obdobím v roce 2017 kraj získal navíc 120 milionů. Na zvýšení příjmů kraje má nejvýznamnější podíl nárůst inkasa daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a daně z příjmů fyzických osob vybíraná srážkou podle zvláštní sazby daně, což přímo souvisí s růstem...
Kraj získá za 100 tisíc licenci na užití vyobrazení své dominanty
12. 7. 2018 Kraj podepíše na pět let licenční smlouvu na užití architektonického díla Televizního vysílače a horského hotelu Ještěd u Liberce vyjádřené kresbou, malbou, grafikou, fotografií, filmem nebo jinak zaznamenané. O obsahu právního dokumentu rozhodla Rada Libereckého kraje na svém zasedání.
Kraj podá správní žalobu. Je to reakce na rozhodnutí ÚOHS
11. 7. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Liberecký kraj obdržel ve čtvrtek 25. června 2018 rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v záležitosti majetkové účasti kraje ve společnosti zajišťující autobusovou dopravu. Úřad zamítl s konečnou platností krajem podaný rozklad. Rada Libereckého kraje na svém včerejším zasedání proto v reakci na rozhodnutí ÚOHS odsouhlasila podat správní žalobu ke Krajskému soudu v Brně.
Papírna Hamr na Jezeře a zámecký areál Navarov jsou památkami loňského roku
11. 7. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Papírna Hamr na Jezeře a zámecký areál Navarov vyhlásil Liberecký kraj Památkami roku 2017 Libereckého kraje. Oběma památkám bude udělen titul a odměna ve výši 50.000 Kč. Liberecký kraj tímto způsobem oceňuje úspěšné projekty obnovy budov nebo staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí.
Vyhlášky o hazardu se mění dost často. Jako ponožky.
7. 7. 2018 Vyhlášku o regulaci hazardu v Liberci a Jablonci nad Nisou zastupitelé v posledních letech změnili několikrát, v Jablonci se kvůli tomu dokonce konalo referendum. V obou městech jsou aktuálně povolená jen kasina. V České Lípě a Semilech se zastupitelé regulací hazardu nezabývali, vyplývá z ankety ČTK. Liberečtí zastupitelé se pravidly pro hazardní hry v tomto volebním období zabývali takřka na každém svém jednání.
Liberecký kraj připravuje další opatření proti suchu
2. 7. 2018 Zima chudá na sníh, rychlý nástup letních teplot již v jarním období. I v Libereckém kraji chybí půdě a lesům vláha. Stal se letos regionem s největším deficitem srážek. Varování hydrologů a vodohospodářů nabylo konkrétních rozměrů. Hladiny zásobáren vody jsou pod stav. Některé obce zakázaly lidem brát vodu z obecního řadu na jiné účely než jako pitnou.
Nemocnice v Liberci už má návrh pavilonu urgentní péče, stavět se začne roku 2020
28. 6. 2018 Krajská nemocnice v Liberci má hotový návrh pro výstavbu pavilonu urgentní medicíny. Lékaři s ním jsou docela spokojeni, řekl novinářům generální ředitel nemocnice Richard Lukáš. Pavilon se má začít stavět v roce 2020 a dokončen by měl být o dva roky později. Vedle něj by měl vyrůst i parkovací dům pro 250 aut a počítá se i s vytvořením prostranství, kam by mohl zajíždět autobus MHD. Zastávka u zdravotnického zařízení, které se nachází v...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Parkování je nutnost, ale především v tom parkovacím domě má být...
Korytář posr.l parkhaus v nemocnici a jeho klaka řeší co kdy kdo...
raději nic. Snad to nemocnice nějak vyřeší a Korytářovy vidle neshodí...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).