reklama
Krajské události
Zástupce MedicCor odmítl, že by uplácel, Nečesaná jezdila s letáky
20. 1. 2018 Zástupce zdravotnické firmy MedicCor Tomáš Macháček v pátek u soudu v Liberci odmítl, že by uplácel bývalého ředitele Krajské nemocnice Liberec Luďka Nečesaného. Za podplácení mu hrozí rok až šest let vězení. Podle obžaloby přijal Nečesaný úplatky od čtyř firem v...
Nečesaný nemá podklady k ničemu, zač inkasoval miliony. Syn mu prodal i počítač
19. 1. 2018 Obžalovaný bývalý ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný nemá žádné výstupy svých prací, za něž zaplatily zdravotnické firmy přes 23 milionů korun. Podle obžaloby šlo o úplatky, Nečesaný to důrazně odmítá. Za přijetí úplatků Nečesanému hrozí pět až 12 let vězení. Nečesaný před soudem vypovídal dva dny, dohromady skoro 12 hodin. Dnes bude líčení pokračovat výslechem Tomáše Macháčka, který je v případu obžalován za podplácení.
V Libereckém kraji se bude poprvé soutěžit o knihu roku
18. 1. 2018 V Libereckém kraji se bude poprvé soutěžit o knihu roku. Ocenit chce kraj literární díla vydaná v příslušném kalendářním roce se vztahem k regionu. Novou soutěž vyhlásil kraj s cílem podpořit autory a nakladatele ve vydávání a šíření regionální literatury a přispět k propagaci těchto publikací. Novinářům to řekla krajská radní pro kulturu Květa Vinklátová (Starostové pro Liberecký kraj). Udělováno bude pět cen spojených vždy s odměnou 10.000...
Masopustní masky ze Zákup jsou zapsány do Národního seznamu kulturního dědictví
17. 1. 2018 Ojedinělá přes sto let fungující výroba masopustních masek z papíru obohatila Národní seznam nemateriálního kulturního dědictví. Návrh na zápis podalo Muzeum Českého ráje v Turnově. Vedle vánočních ozdob ze skleněných perliček a roprachtických saní rohaček jsou masky ze Zákup dalším důležitým tradičním prvkem Libereckého kraje, který figuruje na tomto seznamu.
Ze 74 milionů ukradených před 10 lety se našla jen malá část
17. 1. 2018 Před deseti lety, 17. ledna 2008, bylo oznámeno, že z dodávky agentury Fenix bylo ukradeno u čerpací stanice nedaleko Sedmihorek na Semilsku na 74 milionů korun. Vyšetřování ale ukázalo, že peníze byly z auta ukradeny už předtím, na čerpací stanici u Hořic. Pachatelé hotovost odcizili z nezamčeného vozu s vědomím jeho řidiče. Soudy potrestaly tři pachatele tresty v délce pět a dvakrát deset let, z uloupených peněz se policii podařilo nalézt jen malou část.
Liberecký kraj poprvé použije na svých silnicích barevný asfalt
16. 1. 2018 Liberecký kraj poprvé použije na svých silnicích barevný asfalt. Varovný červený povrch dostane vozovka na mostu přes Mlýnský potok na silnici 292 ze Semil na Železný Brod. Je to optické upozornění řidiče na nebezpečný úsek, jedinou nevýhodou je to, že případné výtluky se budou muset opravovat zase barevným asfaltem, řekl ČTK náměstek libereckého hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Na základě zkušeností z prvního úseku je podle něj...
Policie ani nezjistila, kdo údajné úplatky Nečesanému předával
16. 1. 2018 OPAKOVANĚ AKTUALIZOVÁNO: Dějiny tuzemského soudnictví znají jen minimum případů, kdy se před justičními orgány zpovídá ve dvou různých causách celá rodina. Bývalý ředitel nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný včera soudu v Liberci odmítl, že by přijímal úplatky. Podle obžaloby nezákonně získal přes 23 milionů korun za to, že umožnil vybraným firmám s libereckou nemocnicí obchodovat, případně zajistil, aby dodávaly zboží ve výrazně větším...
Prezident Zeman vyhrál 1. kolo ve většině obcí Libereckého kraje
14. 1. 2018 Současný prezident Miloš Zeman vyhrál první kolo prezidentských voleb ve většině z 215 měst a obcí Libereckého kraje. Na prvním místě skončil ve 177 obcích, jen ve 35 obcích zvítězil jeho soupeř pro druhé kolo akademik Jiří Drahoš. Ve třech obcích - v Radvanci na Českolipsku, Lažanech na Liberecku a Modřišicích na Semilsku dostali oba stejný podíl voličských hlasů, zjistila dnes ČTK na www.volby.cz.
Pro Zemana hlasovalo 36,27 procenta, Drahoš dostal 26,55%
14. 1. 2018 Vítězem prvního kola přímé prezidentské volby v Libereckém kraji je současný prezident Miloš Zeman, na druhém místě skončil akademik Jiří Drahoš. Pro Zemana hlasovalo v kraji 36,27 procenta voličů, Drahoš dostal 26,55 procenta hlasů. K urnám přišlo v Libereckém kraji 60,74 procenta voličů. O volby tak byl větší zájem než před pěti lety, kdy hlasovalo 59,10 procenta voličů.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Takže prokázáno je zřejmě pouze to, že LN přes svoji manželku...
A Karel je žalobce soudce a zřejmě i vykonavatel - doprčic jak málo...
Ach jo faktury se asi neztratily, ale ztratily se podklady, které nemusí...
Koukám, kolik je zde zastánců konání či nekonání Nečesaného. On...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).