reklama
Krajské události
Nová kamera s online přenosem zprostředkuje
20. 1. 2019 Pokud jste příznivci nádherných panoramatických výhledů do krajiny, pak má pro Vás Liberecký kraj dobrou zprávu. Na nejvyšším místě budovy Krajského úřadu Libereckého kraje byla nainstalována nová kamera se záběrem 360°.
Mincovna předala medaile rodinám Jana Palacha a Jana Zajíce
18. 1. 2019 Již padesát let uběhlo od výjimečného činu Jana Palacha, když vlastním upálením protestoval proti tehdejšímu komunistickému režimu. U příležitosti vzpomínkového aktu na tuto událost se jablonecká Česká mincovna rozhodla uctít Palachovu památku a darovala pozůstalé rodině pamětní medaili s jeho motivem.
Center odborného vzdělávání bude v kraji celkem osm, vyjdou na bezmála 600 milionů
18. 1. 2019 Ve Frýdlantu na Liberecku je od včerejška otevřené první z center odborného vzdělávání. Celkem jich v kraji bude osm za bezmála 600 milionů korun. Kraj získal na projekt evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). První centrum zlepší podmínky pro výuku technických oborů ve Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. Vybudování a vybavení dílen a pořízení nové techniky přišlo na 76 milionů korun. U...
Při dělení vyšších daňových příjmů pamatuje kraj i na obnovu památek, dá 4,3 milionu
16. 1. 2019 V rámci dělení vyšších daňových příjmů pamatuje Liberecký kraj i na obnovu památek. K dispozici je částka 4,3 milionů korun. Tu kraj rozdělí mezi šest ohrožených památek. „Liberecký kraj podporuje obnovu památek jak z dotačního fondu, tak i z vyšších daňových příjmů. Podporu majitelům památkových objektů na jejich obnovu považuji za důležitou. Často se jedná o rozsáhlé objekty nebo objekty, které jsou v havarijním stavu. Při...
Zástupci Koridu LK a Arrivy byli ve střetu zájmů, mají spolu firmu
16. 1. 2019 Liberecký kraj znovu vybírá dopravce, který na konci roku zajistí dopravu na železniční trati z Liberce přes Semily do Staré Paky a Lomnice nad Popelkou. Krajská společnost Korid LK sice už v závěru loňského roku vybrala společnost Arriva, kraj ale musel zakázku kvůli střetu zájmů zrušit a teď dopravce žádá o nové nabídky. Zajištění dopravy v závěru roku by to ale ohrozit nemělo, řekl ČTK hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).
Vyšší daňové příjmy kraje jdou do investic, hlavně do silnic
16. 1. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Dosažené daňové příjmy za rok 2018 byly o téměř 354 milionů vyšší, než byl předpoklad. Mimořádná schůze Rady Libereckého kraje odsouhlasila jejich zapojení do rozpočtu na letošní rok. Tyto peníze pokryjí požadavky jednotlivých resortů. Nejvíce financí, a to konkrétně 224.510.000 korun, půjde opět do oblasti dopravy. Rozhodnutí rady ještě musí schválit zastupitelstvo Libereckého kraje.
Liberecké ANO podporuje na 1. místopředsedu Faltýnka
15. 1. 2019 ANO v Libereckém kraji podporuje na předsedu hnutí kandidaturu Andreje Babiše. Na post prvního místopředsedy včera večer nominoval krajský sněm předsedu poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka. ČTK o tom informovala manažerka krajské organizace Jana Hajná. Liberecký sněm nominoval na místa dalších čtyř místopředsedů středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou, místopředsedu vlády Richarda Brabce, bývalého brněnského primátora Petra Vokřála a...
Kraj chce vyloučit střet zájmů v tendru na vlakovou obslužnost
12. 1. 2019 Kraj chce předejít případnému střetu zájmů jednatele koordinátora veřejné dopravy v kraji, rada proto na své schůzi odsouhlasila vypovězení příkazní smlouvy se společností KORID LK, která měla vyjednávat o zajištění vlakové dopravní obslužnosti po roce 2019.
Až k Turnovu
10. 1. 2019 OBSAHUJE FOTOGALERII: Jedete-li dnes do Liberce či Jablonce od Prahy po D10, zahlédnete první sníh až za odbočkou u Turnova. D10 tak lze zdolat ne suchou nohou, ale "suchou gumou"... Nebýt zpráv, které do veřejnosti celý den hustí, jak je Liberecký kraj ochromen přívaly sněhu, byla by to vcelku pohodová jízda v zimním počasí. Nejvíce sněhu kolem dálnice je paradoxně u Hodkovic, na pohled ladovská zima tu panuje už od začátku roku. D10 je prohrnutá v obou...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Když je tak Půta, tak co by ne. Jeden za 18...
S Duškem propadnou. Nevolitelná strana plná šmejdů.
To strany nemaji nikoho jineho nez turisty po soudech?
Co to Mečl plácá? ČSSD nenabízí obviněné? Rovnou obžalované! To je...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).