reklama
Jablonecko
Mincovna 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci oslavila zlatou půluncovou raritou
8. 5. 2019 I přestože už pět set let není mezi námi, ve světě je stále považován za jednoho z nejvýznamnějších umělců historie. Na počest Leonarda da Vinci proto Česká mincovna vyrazila 200 zlatých půluncových mincí, na kterých je italský malíř a inženýr vyobrazen.
Hořící tanky ze Smržovky obletěly svět. Je nám to líto, píše se na stránkách muzea
3. 5. 2019 Zpráva o hořících amerických tancích u Prahy obletěla svět, informují www.novinky.cz. Server popisuje, že tanky začaly hořet ve čtvrtek poté, co se kamion, který je převážel, střetl s vězeňským autobusem. Událost, při níž zemřel jeden z dozorců a dalších čtrnáct lidí utrpělo zranění, zaznamenala americká média včetně listů New York Times či Washington Post, ale psalo se o ní i v Rusku a dalších zemích.
České sklo Lenky Morávkové rozezní Muzejní noci Jablonci
3. 5. 2019 OBSAHUJE FOTOGALERII: Netradičně tradiční, tak by se dalo označit zaměření letošní Muzejní noci, která se koná v Jablonci, Liberci a Vratislavicích v pátek 17. května. Společným tématem je Návrat do budoucnosti a v Jablonci představí, jak moderní doba pracuje s tradicí.
Kokonín a Vrkoslavice nebudou už trápit časté výpadky proudu
3. 5. 2019 Na základě podnětu od občana Jablonce nad Nisou by se do budoucna měly snížit časté výpadky elektrické energie v městských částech Kokonín a Vrkoslavice. Primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa na jednání s ČEZ Distribuce, a. s. domluvil úpravu míst, kde opakovaně docházelo k poruchám.
Silnice kolem přehrady Souš bude od soboty průjezdná
2. 5. 2019 Silnice 290 kolem přehrady Souš v Jizerských horách bude od soboty pro motoristy opět průjezdná. Horská komunikace se vždy s prvním sněhem pro dopravu uzavírá kvůli ochraně zdroje pitné vody před znečištěním. Uzavřená byla od 20. listopadu, kontrola ale ukázala, že už je možné ji zprůjezdnit. Otevřena bude o páteční půlnoci, řekl dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Filip Trdla. Loni byla silnice průjezdná už o týden dříve.
Všímavost strážníků zřejmě zabránila dívce v sebevraždě
30. 4. 2019 Hlídku městských strážníků z Jablonce nad Nisou upoutala dívka sedící na hrázi bývalého novoveského koupaliště, která podivně gestikulovala a mluvila si sama pro sebe. Když ji oslovili, zjistili, že má v batohu velký kuchyňský nůž a pořezaná předloktí.
Jablonec přijímá žádosti o dotace ze tří programů
25. 4. 2019 Vlastníci nemovitostí v Jablonci nad Nisou mohou nyní podávat žádosti do dvou různých dotačních programů, a to na oddělení dotací do 31. října tohoto roku. Další dotační program plyne z rozpočtu Ministerstva kultury ČR a je určený na regeneraci městských památkových zón a rezervací. Ministerstvo přidělilo Jablonci nad Nisou pro rok 2019 necelé dva miliony korun.
V Jablonci nad Nisou opravují zanedbané městské byty
24. 4. 2019 V Jablonci nad Nisou opravují zanedbané městské byty. Letos jich chce radnice zrekonstruovat zhruba dvě desítky, v rozpočtu si na to vyčlenila deset milionů korun. Dokončené už byly dvě garsonky v ulici Petra Bezruče, dalších osm malometrážních bytů v ulicích Řetízkové a Skřivánčí bude hotových do konce června, řekla při dnešní prohlídce rekonstruovaných bytů ČTK mluvčí magistrátu Jana Hajná.
Kozí farma v Pěnčíně musela kvůli suchu zredukovat chov
24. 4. 2019 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně na Jablonecku musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli do jara krmení. Aktuálně farma chová zhruba 900 koz a 450 ovcí včetně mladých. Krmení z loňského roku má už jen na tři týdny, spoléhá na to, co teď na jaře naroste. Ovce v úterý poprvé vyhnali na pastvu, i když je chudá. ČTK to řekl majitel Josef Pulíček.
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).