reklama
Jablonecko
Oprava fasády radnice v Jablonci se protáhne až do příštího roku
17. 11. 2017 Oprava jižní a východní strany fasády historické radnice v Jablonci nad Nisou se protáhne do příštího roku. Práce by tam měly skončit až v závěru července. Původně mělo být hotovo už letos v říjnu, stavba se ale protáhla kvůli komplikacím při opravě západní fasády...
SKI Bižu plánuje investovat 40 mil.Kč na Tanvaldském Špičáku
16. 11. 2017 Bezmála 40 milionů korun se chystá příští rok investovat společnost SKI Bižu do rozvoje největšího jizerskohorského střediska na Tanvaldském Špičáku. V plánu je vybudování druhé čtyřsedačkové lanovky. Ta nahradí vlek a bude obsluhovat černou sjezdovku a novou sjezdovku Kostelní. Před startem zimní sezony o tom novináře informoval ředitel společnosti Pavel Bažant.
Na běžky vyrazili v Jizerských horách první nadšenci
15. 11. 2017 Na běžky do Jizerských hor vyrazili v minulých dnech první nadšenci, i když se stopy ještě neupravují. Vhodné podmínky jsou hlavně v okolí Jizerky. Se staršími běžkami se dá vyjet i od Šámalovy chaty na Nové louce.
O dostavbu muzea v Jablonci má zájem jediná firma
10. 11. 2017 Do soutěže na dostavbu muzea v Jablonci se přihlásila jediná firma. Nabídla cenu těsně pod 43 miliony bez DPH. Přístavba bude mít podobu skleněného broušeného krystalu. Pokud vyhodnocení nabídky neodhalí nedostatky, práce začnou nejspíš na konci března příštího roku. ČTK to sdělila ředitelka muzea Milada Valečková. Muzeum potřebuje přístavbu kvůli nedostatku místa.
Křižovatku v Lesní ulici v Jablonci zdobí po letech křížek
6. 11. 2017 Na křižovatku v Lesní ulici v Jablonci nad Nisou se po letech vrátil zapomenutý železný křížek z 19. století. Z původní sakrální památky se zachoval jen kamenný podstavec s iniciálami PS, což je monogram Paula Schöfela, který v roce 1822 kříž na svých pozemcích vztyčil. Samotný železný kříž se nedochoval, město proto nechalo podle dobových fotografií udělat nový, jednodušší, řekla ČTK mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
Jablonec zvyšuje kapacitu svých mateřinek, dětí přibývá
3. 11. 2017 V Jablonci nad Nisou se rozhodli zvýšit kapacitu svých mateřských škol, dětí přibývá a místa přestávají stačit. Už v lednu proto otevře město novou třídu pro předškoláky v Mateřské škole v Kokoníně. Od letošního září je předškolní vzdělávání povinné pro všechny děti, které do 31. srpna 2017 oslavily páté narozeniny, řekla ČTK mluvčí jablonecké radnice Markéta Hozová.
V Jablonci nad Nisou si na zimní údržbu připravili 21 mil.Kč
3. 11. 2017 V Jablonci nad Nisou si letos na zimní údržbu komunikací a chodníků připravili 21 milionů korun. Do úklidu města chtějí zapojit i 30 až 40 nezaměstnaných v rámci veřejně prospěšných prací. Minulá zima stála městskou kasu 20,7 milionu korun, nejdražší byl leden, který z rozpočtu odčerpal 11,6 milionu. Za zimu napadlo 187 centimetrů sněhu, z toho 143 jen za leden a město kvůli tomu muselo vyhlásit i kalamitu, řekl ČTK náměstek primátora Miloš Vele (ODS).
Stopy budou v Jizerských horách upravovat tři nové rolby
31. 10. 2017 Tři nové rolby pomohou od letošní sezony s úpravou stop pro běžkaře na české a polské části Jizerských hor. Podařilo se je získat díky přeshraničnímu projektu EU, stály zhruba 16 milionů korun. Úprava tratí bude díky nim výrazně kvalitnější, řekl ČTK místostarosta Kořenova a předseda správní rady Jizerky pro vás o.p.s. Stanislav Pelc. Na české a polské straně Jizerských hor byly podle něj dosud k dispozici jen čtyři starší rolby.
V Jablonci skončilo trienále, zájem o něj stoupl asi o pětinu
29. 10. 2017 V Jablonci nad Nisou po čtyřech měsících skončilo mezinárodní trienále skla a bižuterie. Navštívilo ho kolem 17.000 lidí. Zájem byl asi pětinu vyšší než před třemi lety, řekla ČTK ředitelka jabloneckého muzea skla a bižuterie Milada Valečková. Muzeum je hlavním organizátorem akce. Jablonecké trienále je jednou z nejreprezentativnějších nekomerčních přehlídek skla prakticky v celé Evropě.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
listopad
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).