reklama
Jablonecko
Jablonec bude v létě přispívat na pobyty pro nejmenší děti
18. 3. 2018 Jablonec nad Nisou bude opět přispívat na prázdninové pobyty nejmenších dětí na příměstských táborech. V rozpočtu na to má připraveno 210.000 korun. Příspěvek poskytuje město prostřednictvím zapsaných organizací, které péči o děti zajišťují. Na magistrátu se mohou...
V Tanvaldu začala demolice tzv. domu hrůzy, skončí v dubnu
16. 3. 2018 V Tanvaldu v Jizerských horách začala ručním rozebíráním střechy a krovů demolice takzvaného domu hrůzy, který stojí v centru města u bývalého autobusového nádraží. Bagry začnou dům strhávat od příštího týdne, řekl ČTK starosta města Vladimír Vyhnálek. "Firma má termín do konce dubna, osobně si ale myslím, že koncem března by to mohlo být hotové," uvedl.
Jablonec hostil velostátní kolo 59. ročníku Fyzikální olympiády
15. 3. 2018 Celostátní kolo 59. ročníku Fyzikální olympiády kategorie A uspořádalo v Jablonci nad Nisou Gymnázium Dr. Antona Randy spolu s Jednotou českých matematiků a fyziků. Celkem 47 studentů převážně maturitních ročníků gymnázií řešilo teoretické i praktické úlohy v laboratoři Technické univerzity v Liberci. Zástupce Libereckého kraje Jaroslav Hořák se umístil na 20. místě.
Korunky z Jablonce účinkují v Popelkově a Zlatovláskově
14. 3. 2018 Nejnovější dětský muzikál z dílny Aleny a Jana Pixových Královna Kapeska uvedlo minulý týden v premiéře pražské divadlo Hybernia. Tvůrci ke spolupráci opět přizvali jabloneckou firmu ŠENÝR Bijoux, jež po předchozích úspěšných muzikálech Sněhová královna a Alenka v kraji zázraků rozzářila svými korunkami i toto představení.
Demolice bývalého Exathermu začne v Ž. Brodě v pondělí
12. 3. 2018 V Železném Brodu na Jablonecku dnes začne sanace areálu bývalého Exathermu, který leží nedaleko řeky a autobusového nádraží. Na webu města o tom informoval Martin Řehák z městského odbor územního plánování a regionálního rozvoje. Za vyčištění území kontaminovaného rtutí zaplatí radnice 8,4 milionu korun, část nákladů zaplatí z evropské dotace.
Dopravu v Jablonci nad Nisou komplikuje led na komunikacích
6. 3. 2018 Dopravu v Jablonci nad Nisou komplikuje led na komunikacích. V mrazivých dnech zamrzly na některých místech propustky a voda, která by normálně protekla pod silnicí, se dostává na vozovky a mění je v kluziště. Některé úseky jsou kvůli tomu zcela nesjízdné. Led se z komunikací musí odstraňovat ručně. ČTK tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
Pro občany Jablonce nad Nisou jsou připraveny kompostéry
5. 3. 2018 Od 1. do 31. března 2018 mohou občané v rámci projektu „Kompostéry pro občany města Jablonec nad Nisou“ podat žádost o poskytnutí zahradního kompostéru. Kompostéry budou občanům bezplatně zapůjčeny po dobu udržitelnosti projektu, tzn. do konce roku 2023. Poté přejdou do jejich osobního vlastnictví.
Chřipková epidemie v kraji trvá, nemocných ale začíná ubývat
3. 3. 2018 Chřipková epidemie v Libereckém kraji pokračuje, i když nemocných od minulého týdne ubylo. Na 100.000 obyvatel připadá 2783 nemocných s akutními respiračními infekcemi, což je o 5,5 procenta méně než před týdnem. Ve všech okresech stále překračuje nemocnost epidemický práh, nejvyšší zůstává na Liberecku. ČTK o tom informoval zástupce ředitelky protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Liberci Jaroslav Harman. V Česku od minulého týdne...
Na rašeliništi na Jizerce naměřili rekordních minus 26,6 Celsia
3. 3. 2018 Přestože se v noci na pátek v Libereckém kraji mírně oteplilo, opět padaly teplotní rekordy. Nejchladněji bylo na rašeliništi na Jizerce, kde stanice naměřila minus 26,6 stupně. Je to sice rekord pro březen na této stanici, původní byl minus 17,5 stupně, měří se tam ale teprve pět let, řekl ČTK Martin Hynčica z pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem. Rekordy podle něj ale padly i na třech stanicích, kde se měří přes 30 let.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).