reklama
Jablonecko
V Jablonci se bude tančit po tři dny, přihlášeno je 34 škol
22. 5. 2019 Městská hala v Jablonci nad Nisou bude opět hostit otevřené mistrovství České republiky Czech Dance Championship 2019. Tančit se bude po tři dny, přihlášeno je 34 tanečních škol, mistrovství se zúčastní děti, mládež i dospělí tanečníci z celé České republiky....
Na Jabloneckých tónech vystoupí i Jaroslav Hutka
21. 5. 2019 Už za týden začíná hudební festival Jablonecké tóny. Na programu má celkem 41 koncertů na různých místech v Jablonci nad Nisou. V rámci festivalu vystoupí český folkový hudebník, skladatel a písničkář Jaroslav Hutka, jablonecká rodačka Marta Kloučková nebo americká bluegrassová skupina Rapidgrass.
150 dětí z mateřských škol předvedlo své dovednosti na Kytičce písniček
21. 5. 2019 Šestnáctý ročník festivalu Kytička písníček se uskutečnil 15. května v Jablonci nad Nisou. Přehlídky dětských pěveckých sborů mateřských škol Libereckého kraje se zúčastnilo na 150 dětí z šesti mateřských škol Jablonecka.
Dva sály jabloneckého muzea se proměnily v přístav a tržiště
14. 5. 2019 Na bižuterii vyváženou v minulosti z Jablonecka do exotické Indie je zaměřená nová výstava muzea v Jablonci. Nezvyklá je její scenérie, dva sály se pomyslně promění v přístav a tržiště koloniální Britské Indie. "Snažili jsme se výstavu koncipovat jinak, tak trochu hravou formou, aby zaujala všechny generace návštěvníků," řekla dnes ČTK kurátorka výstavy Kateřina Hrušková. Výstava Cesta do Indie slavnostně začne ve čtvrtek odpoledne.
Festival Jablonecké tóny zahájí soubor čtyř violoncellistů
11. 5. 2019 Více než čtyři desítky koncertů a dalších akcí nabídne přes léto v Jablonci nad Nisou nový festival Jablonecké tóny, který navazuje na projekty Město plné tónů a Rok české hudby. Program začne už 28. května odpoledne Klavír pod širým nebem, v němž se představí klavíristé ze základní umělecké školy. Večer pak festival zahájí koncert v Eurocentru. Téměř všechny akce festivalu budou volně přístupné, řekl dnes ČTK náměstek primátora David...
Ředitel Městské policie Jablonec dostal více pravomocí
10. 5. 2019 Ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Roman Šípek bude mít více pravomocí. Na základě rozhodnutí Rady města Jablonec nad Nisou bude moci rozhodovat i v oblasti pracovněprávních vztahů. Dosud měl tuto pravomoc primátor města Milan Kroupa.
Na zápach gumy si stěžují i lidé v jabloneckém Kokoníně
9. 5. 2019 Na zápach a hluk šířící se ze závodu společnosti CIKAUTXO CZ si dlouhodobě stěžují obyvatelé v Jablonci nad Nisou. V části Kokonín vyrábí španělská firma pryžové díly pro elektrospotřebiče a automobilový průmysl. Nápravu slibuje ještě letos, hlučný provoz přestěhuje dál od obydlí a namontuje filtry, které zápach omezí na minimum, řekl dnes novinářům jablonecký primátor Milan Kroupa (ANO). S firmou o nápravě problému jednal.
Participativní rozpočet umožní Jablonečanům ovlivnit rozvoj
9. 5. 2019 O tom, co by se mělo v Jablonci vybudovat nebo opravit mohou rozhodnout obyvatelé Jablonce z části sami. Stačí do konce června 2019 odeslat na magistrát návrh, který bude splňovat dané podmínky. Vítězné nápady magistrát v roce 2020 zrealizuje a uhradí z tzv. participativního rozpočtu.
Mincovna 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci oslavila zlatou půluncovou raritou
8. 5. 2019 I přestože už pět set let není mezi námi, ve světě je stále považován za jednoho z nejvýznamnějších umělců historie. Na počest Leonarda da Vinci proto Česká mincovna vyrazila 200 zlatých půluncových mincí, na kterých je italský malíř a inženýr vyobrazen.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).