reklama
Jablonecko
Letošní zima byla náročná na úpravu magistrály pro běžkaře
19. 3. 2019 Úprava lyžařské magistrály pro běžkaře v Jizerských horách byla v této sezoně kvůli častému sněžení a polomům komplikovanější než v předchozích letech. Na sníh bohatá zima se ale zároveň odrazila i na zvýšeném zájmu lidí o lyžování. Podle starosty Bedřichova...
Nejlepší místo pro podnikání je potřetí v řadě Jablonec nad Nisou
18. 3. 2019 Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Libereckém kraji stalo statutární město Jablonec nad Nisou. Podnikání se výborně daří také v Železném Brodě a v Turnově. Výzkum, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
Čtenář roku by těžko hledal jen jednu knihu na pustý ostrov
18. 3. 2019 Knihovny hledají v Březnu – měsíci čtenářů každý rok svého Čtenáře roku. V Jablonci se jím letos stal čtyřiasedmdesátiletý Jiří Koten. Do knihovny chodí nejen za knihami, ale také tu využívá internet a navštěvuje multimediální středisko. Čtenáře roku 2019 přijal ve své pracovně náměstek primátora David Mánek.
Jablonec získal 2,6 mil. dotaci na revitalizaci Novoveské nádrže
14. 3. 2019 Jablonec nad Nisou získal 2,6 milionu dotačních korun z EU na projekt Revitalizace Novoveské vodní nádrže v Jablonci nad Nisou. Ten se bude realizovat letos a příští rok, celkově vyjde na necelých 5 milionů korun. Výsledkem bude vodní nádrž s vhodnými podmínkami pro život chráněných živočichů a rostlin.
Jablonec bude spolupracovat s krajskou potravinovou bankou
14. 3. 2019 Rada města Jablonce na svém posledním jednání schválila uzavření Smlouvy o potravinové pomoci s Potravinovou bankou Libereckého kraje, jejímž cílem je boj proti hladu a plýtvání potravinami. Neprodejné, ale zdravotně nezávadné přebytky potravin budou bezplatně rozdělovány potřebným lidem v souladu s jejich aktuální životní nebo rodinnou situací v rámci činnosti sociální práce.
Jarní úklid může v Jablonci začít už v druhé polovině března
13. 3. 2019 Technické služby Jablonec nad Nisou k 28. únoru 2019 spotřebovaly 333 tun písku a 649 tun drtě. Aktuální počasí umožňuje hrubé ruční čištění komunikací, na kterém se podílí okolo 65 pracovníků. Pokud to počasí dovolí, jarní úklid může v Jablonci nad Nisou začít už v druhé polovině března.
Náklady na den zimní údržby činily v Jablonci až půl milionu
12. 3. 2019 Letošní zima v Jablonci nad Nisou bude patřit k těm nejdražším. Za úklid ulic a chodníků zaplatilo město do konce února 22 milionů korun, loni byly přitom náklady za celou zimu 17,6 mil. korun. Například kamenné drti bylo použito téměř 649 tun, což je dvakrát víc než loni, řekl ČTK ekonomický náměstek primátora Štěpán Matek (KDU-ČSL). Zima přitom ještě neskončila, meteorologové očekávají další sněžení, náklady tak zřejmě porostou....
Jablonecká dopravní převezme MHD nejdříve v únoru 2021
12. 3. 2019 Městská společnost Jablonecká dopravní převezme městskou hromadnou dopravu v Jablonci nad Nisou a přilehlých obcích nejdříve v únoru 2021. V tu dobu skončí současné smlouvy na zajištění dopravy, které radnice uzavřela na dva roky s firmou BusLine. Navíc zatím není jasné, jak bude po skončení smlouvy doprava ve druhém největším městě v Libereckém kraji zajištěna, o tom budou jablonečtí zastupitelé teprve rozhodovat. Jisté to městská firma nemá. ČTK...
V Jablonci se koná 19. ročník veletrhu Euroregion Tour
5. 3. 2019 Ve dnech 15. a 16. března proběhne na výstavišti v jabloneckém Eurocentru tradiční veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour. Jeho mottem bude letos „Řemeslná zážitková turistika“. Kromě turistických regionů, měst, obcí, krajů, cestovních kanceláří, agentur a dalších subjektů se představí i regionální prodejci. Nabídnou návštěvníkům nejen své tradiční výrobky, ale také možnost vyzkoušet si na vlastní kůži foukání skla, navlékání...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).