reklama
Jablonecko
Pět lidí se v Jablonci otrávilo oxidem uhelnatým, unikal z karmy
17. 2. 2019 Pět lidí se v neděli odpoledne otrávilo oxidem uhelnatým v Jablonci nad Nisou. Dva byli dospělí, tři nezletilí. V obou případech šlo zřejmě o únik plynu z plynového průtokového ohřívače. V Jablonci záchranáři ošetřili pět lidí, avizovala ČTK. Zprávu už potvrdili i...
Na historickém vybavení se lyžníci opět pronáněli Kedrem
17. 2. 2019 Lyžníci se opět předváděli na Smržovce. Klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení se opět uskutečnilo ve Ski areálu Kedr ve Smržovce. Úspěšní závodníci, kteří při vyhlašování výsledků vystoupali na stupně vítězů, se radovali z již tradiční ceny – rumového moku v různě velkém balení.
Na školách v Jablonci mají tělocvik se sportovními osobnostmi
14. 2. 2019 81 žáků a studentů ze 3 tříd dvou jabloneckých škol si zasportovalo pod vedením profesionálních sportovců a další budou mít ještě příležitost. V rámci příprav Her IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 (ODM), která se bude konat od 23. do 26. června 2019 v Libereckém kraji, se na jabloneckých školách konají tělocviky s významnými sportovními osobnostmi.
V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie
14. 2. 2019 V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie. Luboš Raisner, který ji vedl bezmála osm let, po dohodě kvůli kritice své práce na konci ledna skončil. Strážníky zatím vede primátor Milan Kroupa (ANO). Řízením městské policie pověřil Michala Švarce, který je zkušeným policistou a mimo jiné dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec. Město zároveň vypsalo výběrové řízení na ředitele. Uzávěrka přihlášek je na...
Netradiční valentýnské kousky z mincovny se dají pořídit i online
13. 2. 2019 Jako netradiční dar, například u příležitosti dne svatého Valentýna, mohou díky České mincovně posloužit investiční mince a medaile ze zlata nebo stříbra. Díky použitým drahým kovům je jejich výhodou zejména potenciál dlouhodobého zhodnocení, ale také ochrana investovaných financí v případě ekonomické krize. Z kolekce nazvané Dárky pro zamilované si mohou vybírat nejen zájemci, kteří navštíví webové stránky mincovny, ale i klienti...
Podnapilý řidič autobusu děti na lyžařský výcvik neodvezl
13. 2. 2019 Na základě telefonického oznámení učitelky, která měla s dětmi odjet na lyžařský výcvik vyjela hlídka MP na Horní náměstí v Jablonci nad Nisou. Podle oznámení řidič autobusu, který měl odvézt děti, jevil známky silné podnapilosti. Před hlídkou MP se navíc hájil tvrzením, že opilý není, protože jezdí od rána a odvezl již na výcvik školáky z Liberce.
Květy kněžny Libuše vyrobené v Jablonci zdobí novou Miss ČR
11. 2. 2019 Vítězku Miss Czech Republic 2019 zdobí jablonecká korunka. Vítězkou Miss Czech Republic 2019 se o víkendu stala Denisa Spergerová (18) z Českých Budějovic. Titul první vícemiss získala Maria Boichenko (22) z Prahy, která už v minulosti soutěžila v pěvecké soutěži SuperStar, a druhou vícemiss je Andrea Prchalová (19) z Havlíčkova Brodu. Třetí vícemiss je Miroslava Pikolová (24) z Prahy, která nejvíce zaujala diváky na sociálních sítích.
Letošní zimní údržba se v Jablonci nad Nisou prodraží
8. 2. 2019 Letošní zimní údržba se v Jablonci nad Nisou kvůli lednové kalamitě výrazně prodraží. Od počátku zimy už v podhorském městě napadly bezmála dva metry sněhu a za jeho úklid z ulic a chodníků zaplatilo město 17 milionů korun. Z toho 13 milionů stála zimní údržba jen v lednu, kdy musela radnice kvůli množství sněhu vyhlásit kalamitu. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Jana Hajná. Za celou minulou zimu stál úklid sněhu městský rozpočet jen 14 milionů.
V Jablonci nad Nisou hledají městského architekta
7. 2. 2019 V Jablonci nad Nisou hledají městského architekta. Radnice vyhlásila výběrové řízení. Městu by měl už od dubna pomoci s přípravou koncepčních dokumentů, kultivací veřejných prostranství i komunikací s investory. V tiskové zprávě o tom ČTK informovala mluvčí magistrátu Jana Hajná. Na potřebě městského architekta se shodly všechny strany vládnoucí koalice v čele s ANO.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).