reklama
Jablonec nad Nisou
Jablonec nepodpoří Český svaz bojovníků za svobodu, vadí mu člen místní organizace
13. 3. 2019 Radní v Jablonci nad Nisou odmítli podpořit Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS). Jablonecká pobočka svazu žádala 10.000 korun na úhradu režijních nákladů spojených s činností. Se žádostí ale neuspěla. Město přitom schválilo dary za 174.000 korun. Peníze jsou...
Jablonec připravil opravu osmi bytů, s tendrem se nezdržoval
13. 3. 2019 Jablonec nad Nisou připravil rekonstrukci prvních osmi městských bytů, celkem jich chce letos opravit dvacet. Práce bezmála za dva miliony korun na bytech ve Skřivánčí a Řetízkové ulici zadalo město bez veřejné soutěže firmám, které má prověřené a které už v minulosti pro město podobné rekonstrukce dělaly. Novinářům to řekl ekonomický náměstek primátora Štěpán Matek (KDU-ČSL).
Nový městský architekt bude pro Jablonec pracovat externě
12. 3. 2019 Jablonec nad Nisou bude mít od dubna městského architekta, bude jím David Pavlišta. Zvítězil ve výběrovém řízení v konkurenci dalších sedmi uchazečů. Městu by měl pomoci s přípravou koncepčních dokumentů, kultivací veřejných prostranství i komunikací s investory. Po jednání městské rady to dnes novinářům řekl náměstek primátora pro rozvoj Jakub Chuchlík (Piráti). Na potřebě městského architekta se shodly všechny strany koalice v čele s ANO.
V novém rozklikávacím rozpočtu Jablonce jsou i scany faktur
12. 3. 2019 Kam směřují peníze z městského rozpočtu? Kolik peněz půjde letos například na údržbu silnic? Od 1. března 2019 má Jablonec na svých webových stránkách rozklikávací rozpočet. Každý s přístupen na internet tak může díky interaktivnímu rozpočtu města sledovat jeho skutečné příjmy a výdaje.
Jablonec vyvrací mýty, že nechce za tramvaj č. 11 platit ani o ní s Libercem jednat
6. 3. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Jablonec odmítá platit za provoz tramvajové linky z Liberce 23,5 mil.Kč, je to dvakrát víc než loni. Radnice si proto objednala odbornou analýzu, uvedla ČTK. K tomu Jablonec na svých www stránkách uvádí: Statutární město Jablonec nad Nisou v roce 2018 zaplatilo za provoz tramvajové linky číslo jedenáct z Liberce do Jablonce a zpět bezmála 11 milionů korun. Pro rok 2019 požadoval Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) po Jablonci...
Jablonecký primátor bude s lidmi komunikovat i v pedálech
5. 3. 2019 Zatímco Liberec chystá na komunikační ose radnice - občan novinku v podobě obnoveného televizního pořadu vysílaného v místní televizi s diskutabilním dosahem, vsadil sousední Jablonec na nové formy. Z komunikační mediální osy jej zajímá i zpětná vazba, proto více vsadí na sociální sítě. Aktivní občané se s vedením města mohou potkat i na cyklojízdách. Více už tisková zpráva jablonecké radnice:
V Jablonci lze přenocovat i v hitu této zimy - v bakelitovém iglú
4. 3. 2019 V Jablonci nad Nisou je více než 350 lidí bez přístřeší, z toho 70 osob žije přímo na ulici. Nezisková organizace Naděje získala pět mobilních polyetylenových přístřešků – iglou, které pomohou lidem bez domova přečkat mrazivé noci. Dva přístřešky začal nabízet jablonecký Azylový dům Za Plynárnou. Pokud se iglou osvědčí, statutární město Jablonec nad Nisou podpoří nákup dalších mobilních přístřešků.
Stěhování
26. 2. 2019 Bouři nevole vyvolalo v Jablonci nad Nisou údajné stěhování střední uměleckoprůmyslové školy. Škola, jejímž zřizovatelem je Liberecký kraj, sídlí v městské budově v centru města. V souvislosti s rekonstrukcí Střední školy řemesel a služeb vedení kraje ale zvažovalo, zda do budovy nepřesunout i uměleckoprůmyslovou školu. Vedení města se to ale nelíbí, umělecká průmyslovka do své budovy v centru historicky patří, byla pro ni postavena, řekl ČTK...
Jablonec n. N. podpoří vznik centra se službami pro závislé
23. 2. 2019 Jablonec nad Nisou podpoří 240.000 Kč vznik multifunkčního centra se službami pro drogově závislé. Podobné zařízení ve městě, kde žije skoro 46.000 lidí, podle magistrátu zatím chybí. Podporu projektu schválili zastupitelé, řekl novinářům náměstek primátora David Mánek (ANO). Výstavbu centra za zhruba devět milionů korun plánuje spolek Most k naději, který se závislými už dlouhá léta pracuje. Nedávno otevřel v sousedním Liberci Dům humanity, kde...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Zajímavý by byl výsledek průzkumu - kolik liberečáků a kolik...
Zalez zpátky do liberecký nory :-DDD
Koukam ze pr inzenyrstvi podle mustru ano proniklo na komunalni uroven, ale...
Co třeba setkání v tramvaji, na kterou Jablonec nechce přispívat? Dokud...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).