reklama
Jablonec nad Nisou
Za projekt na terminál zaplatí Jablonec téměř 24 milionů Kč
26. 9. 2018 Za projekt na nový dopravní terminál zaplatí Jablonec nad Nisou téměř 24 milionů korun. Zpracuje ho pro město pražský ateliér DOMYJINAK, který vyhrál architektonickou soutěž. Smlouvu s ateliérem schválili jablonečtí zastupitelé. Cena je výhodná, je zhruba o čtvrtinu...
 Lídrem ODS v Jablonci pro obecní volby je Miloš Vele
31. 8. 2018 Jablonecká ODS jde do komunálních voleb s jiným lídrem než v předchozích dvou volebních obdobích. V čele kandidátky je místo primátora Petra Beitla jeho současný náměstek Miloš Vele. Po 24 letech na kandidátce chybí bývalý předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta, který je obviněn z ovlivňování dotací na sport z ministerstva školství. Prioritou programu je udržet zdravé financování města, řekl Vele novinářům při zahájení kampaně.
 V Jablonci začínají práce na obnově severní fasády radnice
12. 8. 2018 V Jablonci nad Nisou začínají práce na obnově severní fasády radnice, hotová by měla být až v příštím roce. Pokračují i práce na rekonstrukci sálu zastupitelstva. V rozpočtu na to město letos vyčlenilo 17 milionů korun. Hotová už je západní, jižní a východní část fasády a také radniční věž. Práce na severní straně začnou v nejbližších dnech, už jsou tam zábory prostranství a staví se lešení, řekl ČTK náměstek primátora Lukáš Pleticha.
Přístavba muzea v Jablonci začne krystal či kosmickou loď připomínat už na podzim
6. 8. 2018 Zatím jen jako betonová novostavba vypadá přístavba hlavní budovy muzea v Jablonci nad Nisou, která se začala stavět letos na jaře. Po dokončení bude mít tvar broušeného krystalu. Někomu to ale bude třeba připomínat kosmickou loď, řekl ČTK hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci Petr Nový. Vybudování přístavby si vyžádá včetně DPH zhruba 53 milionů korun.
Jablonec zlevní jízdné pro děti a seniory, v Liberci Změna teprve chystá
30. 7. 2018 Od 1. září bude platit nový tarif pro městskou dopravu v Jablonci nad Nisou. Mnohem levněji se v městských autobusech svezou děti, studenti i senioři. Roční časová jízdenka se zlevňuje ze současných 4660 na 3650 korun. Výměr Ministerstva financí (2/2018), který se prioritně vztahuje na železniční a meziměstskou dopravu, zavádí slevy ve výši 75 % pro cestující od 6 do 18 let, žáky a studenty od 18 do 26 let a seniory starší 65 let. Tarify městské...
Jablonec n. N. je připraven situaci ve veřejné dopravě řešit
29. 7. 2018 Společnost BusLine vypověděla smlouvu s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), pro který svými autobusy zajišťuje provoz městské hromadné dopravy. Šestiměsíční výpovědní lhůta už běží. Primátor Jablonce Petr Beitl okamžitě svolal pracovní tým k řešení mimořádné situace v oblasti veřejné dopravy. „Občanům garantujeme, že doprava v Jablonci zůstane zachována,“ ujistil Beitl.
Jablonec zatím registruje čtyři uchazeče o post senátora
27. 7. 2018 Minimálně ze sedmi kandidátů si podle zjištění ČTK budou vybírat svého senátora voliči v obvodu 35, kam patří Jablonecko a Semilsko. Na podání kandidátky mají uchazeči už jen pár hodin. Magistrát Jablonce zatím registruje čtyři přihlášky, řekla ČTK mluvčí radnice Markéta Hozová. Svého kandidáta nasadí pět z devíti parlamentních stran, jména většiny z nich jsou známá. Jen SPD ho oficiálně představí za týden. "Zatím mohu jen říci, že je...
Bazén v Jablonci se po opravě střechy otevře 1. srpna
18. 7. 2018 Plavecký bazén v Jablonci nad Nisou se pro návštěvníky otevře 1. srpna, tedy zhruba o týden později, než se plánovalo. Protáhly se totiž práce na rekonstrukci střechy a zasklení, na počátku je navíc zkomplikoval požár, který poškodil část konstrukce a bylo ji nutné vyměnit. Projekt za zhruba 40 milionů korun by to ale prodražit nemělo, opravy po požáru uhradí dodavatel z pojistky, řekl ČTK primátorův náměstek Miloš Vele (ODS).
Jablonec přispěje rodičům na děti v soukromých mateřinkách
8. 7. 2018 Jablonec nad Nisou bude i v příštím roce přispívat rodičům na umístění dětí v soukromých mateřských školách. Na děti, které 1. září dosáhnou 2,5 roku, mohou rodiče měsíčně dostat 1500 korun, na mladší tisícikorunu. Příspěvek je určen na děti, které se do městské mateřské školy nedostaly kvůli nedostatečné kapacitě zařízení, nebo tam nemohou chodit kvůli zdravotnímu handicapu. ČTK to řekl náměstek primátora Miloš Zahradník (ČSSD).
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Startovní čára byla pro LB i JN stejná. Jeden zvítězil na plné čáře...
Halt všechno vyžaduje svý. Propagandou se nepostaví nic. Věřím, že...
Tomu se říká koncepční rozvojový projekt do kterého se vyplatí...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).