reklama
Informační servis
Diakonie Českobratrské církve evangelické získala dotaci
19. 4. 2019 Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) získala dotaci v rámci projektu Podpora a rozvoj sociálních služeb pro rodiny a děti v Libereckém kraji ve výši 600 tisíc korun. Diakonie je využije k pokrytí třech druhů sociálních služeb. Poskytnutí dotace odsouhlasilo...
V noci pátrali po ženě, která nechala dopis na rozloučenou
19. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: V noci na dnešek policisté v půl čtvrté přijali oznámení o tom, že z místa svého bydliště na Železnobrodsku odešla 28letá žena a zanechala doma dopis na rozloučenou. Policisté ihned po této mladé ženě začali pátrat a na pomoc jim přiletěla i posádka s vrtulníkem s termovizí z Letecké služby Praha. Do pátrání se zapojilo několik policejních hlídek a jedné z nich se ženu ráno krátce před osmou hodinou nalézt ve srubu v lese nedaleko...
Liberec za kontejnery na textil zinkasuje bezmála 3/4 milionu
19. 4. 2019 Od roku 2008 spolupracuje statutární město Liberec se společností DIMATEX CS na zajištění sběru a následném využití nepotřebného textilu a spárované obuvi prostřednictvím 71 speciálních bílých kontejnerů, které jsou rozmístěny v ulicích města. DIMATEX zajišťuje výsyp kontejnerů a také úklid textilního nepořádku kolem kontejnerů, které jsou vybaveny čipy a při naplnění signalizují nutnost výsypu.
Finále se hraje i na velkoplošné obrazovce před radnicí
19. 4. 2019 Nevyšly na vás vstupenky na finálové zápasy? Pak nemusíte smutnit. Páteční duel i pondělní a úterní venkovní souboje si totiž můžete vychutnat na velkoplošné obrazovce před libereckou radnicí! O lístky na finále byl obrovský zájem. Majitelé permanentek a klubových karet během období přednostního nákupu vykoupili většinu Home Credit Areny, zbylé vstupenky pak zmizely jen během pár minut volného prodeje. Na čtvrteční i páteční zápas tak po...
Krása českého skla
19. 4. 2019 Návštěvníky výstaviště Fiera Rho v Miláně čekalo „osvícení“ v podobě expozice Teorie světla nachystané společností LASVIT. Česká designová a sklářská společnost koncipovala stánek v duchu objevování světla ve stínu. Pod obřími zlatými stínítky byly schované čtyři unikátní světlené instalace představující čtyři klíčové aspekty formující světlo - odraz, spektrum, příroda a vnímání samo o sobě.
Ohnivé Velikonoce si užijete jedině v liberecké iQlandii
19. 4. 2019 Velikonoce v iQLANDII jsou jedna velká experimentální jízda! Do 22. dubna si můžete v libereckém science centru zahrát speciální Velikonoční hru a akční Science show plnou ohňů a kouře, při níž budou explodovat kraslice a šlehat modré plameny. Dále vás tu čeká originální workshop pod názvem „Vyrob si baterii“, narozeninová party, bohatý program v iQPLANETÁRIU a v neposlední řadě iQCAFÉ.
Byl to zápas blbec, musíme se podívat do zrcadla, řekl Šmíd
19. 4. 2019 Hokejisté Liberce nezvládli první finálový zápas proti Třinci a po domácí prohře 1:2 byli na sebe hodně naštvaní. Sami si totiž uvědomovali, že neuspěli po zásluze a jejich výkon měl k ideálu daleko. Také obránce Ladislav Šmíd uznal, že Oceláři byli na severu Čech lepší. "Byl to z naší strany zápas blbec. Pořád je to ale jen zápas číslo jedna, panika tak rozhodně není na místě. Pár věcí jsme si ale museli po utkání v šatně mezi sebou...
V Liberci pokračuje hokejové finále, Tygři chtějí vyrovnat
19. 4. 2019 Hokejisté Liberce a Třince dnes odehrají druhý finálový zápas v play off extraligy. Ve čtvrtek si první vítězství v sérii o titul připsali hostující Oceláři, kteří využili dvě přesilové hry a vyhráli 2:1. V první třetině se prosadil tečovanou střelou Erik Hrňa, v druhé dorážkou Petr Vrána. Za domácí Bílé Tygry mezitím vyrovnal na 1:1 Tyler Redenbach. Třinec tak v play off vyhrál venku pátý z šesti zápasů.
Česká Lípa chystá modernizaci a rozšíření veřejného osvětlení
19. 4. 2019 Modernizaci a rozšíření veřejného osvětlení připravují v České Lípě. Zastaralé lampy nahradí moderní a úsporná LED technologie. Přibudou světla podél chodníku, který vede od staré sportovní haly a spojuje Sportareál s Wedrichovou ulicí, řekl dnes ČTK místostarosta Jaroslav Turnhöfer (Živá Lípa). Rozšíření osvětlení navrhli sami obyvatelé města v projektu Tvoříme město. Zakázka přijde zhruba na tři miliony Kč.
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
Hanusy, Hanusy, vy jste nedával pozor. Opět jako ve škole!!! Píšu vám...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).