reklama
Informační servis
Nenapravitelný zloděj odcházel z prodejny rychlou chůzí
21. 4. 2018 Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 23letému mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustil tento týden v úterý odpoledne krátce po půl druhé hodině v prodejně Albert v Jablonci...
Novým ředitelem jablonecké České mincovny je Michal Drtina
20. 4. 2018 Česká mincovna, tradiční výrobce oběžných a pamětních mincí a jeden z největších obchodníků s fyzickým zlatem v České republice, jmenovala nového ředitele Ing. Michala Drtinu, který převzal spolu s touto funkcí i post místopředsedy představenstva.
Ve Cvikově na Českolipsku vyroste nová květnatá louka
20. 4. 2018 V České republice dlouhodobě kvůli zemědělskému zpracování půdy a nadměrnému používání dusíkatých hnojiv a pesticidů mizí z krajiny tradiční květnaté louky. Majitelé polí raději využijí půdu pro komerční účely, než aby se starali o přírodní luční kvítí. Louky jsou přitom důležitou součástí krajiny a znamenají pestrost a biodiverzitu, která je pro přírodu životně důležitá. Kvůli úbytku luk mizí z naší přírody motýli, hmyz i...
Terénní pracovníci ZOO Liberec odhalili gang pašeráků želvích vajec v Indonésii
20. 4. 2018 V sobotu 24. března 2018 v odpoledních hodinách zadrželi pracovníci zoologické zahrady Liberec a slovenští ochranáři přírody ve spolupráci s jednotkou Indonéského námořnictva loď s šestičlennou posádkou, která pravidelně vykrádala želví snůšky v indonéském souostroví Derawan. Na lodi pytláků bylo nalezeno více než 1 200 vajec kriticky ohrožené karety pravé a ohrožené karety obrovské a pět kilogramů výbušniny pro takzvaný rybolov dynamitem.
Liberečtí hasiči získali 1. místo za likvidaci požáru Severochemy
20. 4. 2018 Sedm skleněných hasičských přileb již zná své majitele. Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku a Hasič roku. Významné profesní ocenění v anketě Hasič roku v kategorii „Zásah roku 2017" převzali z rukou generálního ředitele HZS ČR a prvního náměstka ministra vnitra i příslušníci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.
Postup na poslední chvíli. Radima Šimka čeká play-off AHL
20. 4. 2018 Bývalý liberecký obránce Radim Šimek zažívá v zámořské AHL velmi krušný rok. V úvodu sezóny to neměl vůbec jednoduché, jeho výkony šly však postupně nahoru a získal si i větší důvěru trenérů. Jeho mužstvo navíc na poslední chvíli uhrálo účast ve vyřazovacích bojích a zahraje si o Calderův pohár.
Na náměstí v Novém Boru začali osazovat atypickou kašnu
20. 4. 2018 Na hlavním náměstí v Novém Boru na Českolipsku začali instalovat atypickou mělkou kašnu. Plastika symbolizuje to, že dvanáctitisícové město je známé zejména díky sklu. Funkční by měla být kašna do týdne, řekla ČTK Lucie Chroustová, která ji navrhla společně s Gabrielou Královou.
Nová sjezdovka na Ještědu do příští sezony k dispozici nebude
20. 4. 2018 Nová páteřní sjezdovka ve skiareálu Ještěd v Liberci do příští sezony k dispozici nebude. Je nutné znovu zpracovat EIA, tedy posouzení vlivu stavby na životní prostředí. V ideálním případě by se sjezdovka Nová Skalka dělala v příštím roce, řekla novinářům marketingová ředitelka TMR Ještěd Renata Balašová. Společnost má od města skiareál pronajatý na deset let od loňského prosince. V provozu by nová sjezdovka mohla být od sezony 2019/2020.
Jablonec požádá o převod dolního nádraží určeného k demolici
20. 4. 2018 Jablonec nad Nisou má zájem o zdevastovanou budovu bývalého dolního nádraží na Brandlu. Objekt patří Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), která ho před několika měsíci dala vyklidit a připravuje jeho demolici, protože ho nepotřebuje. Stavba z konce 19. století století stojí mezi železničními a tramvajovými kolejemi a zpevňuje svah. Jablonec požádá o převod budovy, rozhodli zastupitelé města.
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).