reklama
Informační servis
Lidé si zítra budou moci projít obřím tlustým střevem
25. 9. 2018 Tématu nádorových onemocnění se věnuje středeční akce v OC Fórum Liberec, kde se od 11 do 17 hodin koná akce Onkologická prevence blíže lidem v rámci projektu Střevo Tour 2018. Lidé se budou moci blíže seznámit s tím, jak zblízka vypadají polypy v tlustém střevě či...
Na rekonstrukci varhan přispělo Nokturno pro 2 862 hlasů
25. 9. 2018 Benefiční koncert Nokturno pro 2 862 hlasů konaný v sobotu 22. 9. v kostele sv. Anny přispěl k záchraně největších jabloneckých varhan. Výtěžek z dobrovolného vstupného je věnován na adopci píšťaly na památku Ernsta Tschakerta, regenschoriho v kostele sv. Anny a po dostavění nového farního kostela také v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.
Zápas v Rennes nás nakopl, řekl Trávník po výhře nad Plzní
25. 9. 2018 Jablonecký záložník Michal Trávník se výrazně podepsal pod výhru 3:0 nad Plzní, když obhájci titulu v dohrávce 9. ligového kola vstřelil dva góly a třetí připravil pro Jana Chramostu. Podle čtyřiadvacetiletého fotbalisty Severočechy nakopl čtvrteční zápas Evropské ligy v Rennes, který prohráli 1:2 až gólem z penalty v nastavení. "Už v Rennes jsme hráli slušně. Sice jsme prohráli penaltou z poslední minuty, ale vůbec nás to nezlomilo. Spíš...
Teplárny v Libereckém kraji zahájily topnou sezonu
25. 9. 2018 Teplárny v Libereckém kraji zahájily topnou sezonu. Topí se už v Liberci, Jablonci nad Nisou i v České Lípě. Chladné podzimní počasí s sebou přineslo noční teploty pod deset stupňů Celsia a průměrná teplota nevystoupala nad 13 stupňů. Nastaly tak podmínky pro zahájení topné sezony, řekl ČTK mluvčí Teplárny Liberec Lukáš Jankovský. Na další dny hlásí meteorologové další pokles teplot, v noci se mohou objevit i přízemní mrazíky.
Hasiči v Libereckém kraji měli 50 výjezdů, vlak narazil do větví
25. 9. 2018 Hasiči v Libereckém kraji měli kvůli silnému větru a dešti v neděli a v průběhu pondělí bezmála 50 výjezdů, převážně k popadaným stromům. Energetici ráno evidovali tři poruchy na vedení vysokého napětí, už odpoledne byly ale dodávky obnoveny. Ve Skalici u České Lípy narazil vlak v noci do popadaných větví v kolejišti, řekla dnes ČTK krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková. "Ve vlaku se tou dobou nacházel pouze strojvedoucí. Událost se obešla...
Plzeň prohrála v Jablonci 0:3 a klesla na třetí místo tabulky
25. 9. 2018 Fotbalisté Plzně v dohrávce devátého kola první ligy prohráli v Jablonci 0:3 a klesli na třetí místo tabulky. Obhájci titulu ztrácí tři body na Slavii a dva na Spartu, kterou přivítají v pátek. V souboji pohárových účastníků se v úvodním poločase dvakrát trefil Michal Trávník a domácí záložník po změně stran připravil i třetí gól pro Jana Chramostu. Severočeši v nejvyšší soutěži zabrali po dvou prohrách bez vstřelené branky a poskočili na...
Stezka korunami stromů je seniorům příznivě nakloněna
25. 9. 2018 Mezinárodní den seniorů připadá každoročně na 1. října a Stezka korunami stromů Krkonoše ho oslaví speciální akcí na vstupné pro seniory nad 65 let věku. Při zakoupení vstupenky na Stezku obdrží druhou zcela zdarma. Vedení krkonošské atrakce chce k návštěvě Stezky navíc přilákat ty nejstarší občany České republiky pomocí soutěže.
Svijanská aréna patřila dětem Týden hokeje měl úspěch
24. 9. 2018 V sobotu odpoledne zavítala do Svijanské arény stále oblíbenější akce Týden hokeje. Ta se v rámci projektu Pojď hrát hokej uskutečňuje po celé České republice a v Liberci se, jako už tradičně, těšila skutečně velkému zájmu. Spokojenost neskrýval ani Daniel Stehno, vedoucí trenér základny. "V našem skvělém zázemí Sport Parku Liberec to bylo velice příjemné odpoledne," glosoval.
Evropský urologický týden: Naše mise, vaše kvalita života
24. 9. 2018 Seznámit veřejnost s nejčastějšími nemocemi z oboru urologie, jež mohou zkrátit život nebo výrazně snížit jeho kvalitu a úroveň. To je cíl, který si klade kampaň „Naše mise, Vaše kvalita života“. Tu pořádá Evropská urologická asociace v rámci každoročně vyhlašovaného tematického období – Evropského urologického týdne. Letos se koná do do 28. září.
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).