reklama

Na Frýdlant opět dorazí vévoda Albrecht z Valdštejna

12. 9. 2017
Zářijové Dny evropského dědictví pokračují – na Liberecku se chystají stavebně historické prohlídky na Hrubém Rohozci a také na Zákupech, kde si návštěvníci prohlédnou zázemí císařského výtahu a zámecké půdy před plánovanou generální rekonstrukcí, na Frýdlant dorazí vévoda Albrecht z Valdštejna.
Na Frýdlant opět dorazí vévoda Albrecht z Valdštejna
ilustrační foto

S koncem prázdnin u nás sezóna nekončí, naopak – již tradičně chystáme na září netypické prohlídky, které oslovují hlavně milovníky historie, architektury, ale i třeba netradiční výzdoby interiérů. Všechny tyto prohlídky přidáváme navíc k prohlídkám standartním, abychom dali návštěvníkovi na výběr. Sám jsem překvapen, s jakým ohlasem se setkávají třeba stavebně historické prohlídky. Je vidět, že je to způsob, jak na naše objekty přivést další návštěvnickou skupinu. Typickým příkladem je třeba Hrádek u Nechanic, kde pan kastelán v loňském roce zpřístupnil za velkého zájmu sklepení, letos premiérově předvede i elektrickou rozvodnu. Nicméně, i na konec září plánujeme zajímavé akce – na Sychrově proběhne Knížecí lov pro malé i velké v zámeckém parku, v Ratibořicích budou Dožínky, zámek Litomyšl se zapojí do Mezinárodního dne srdce a návštěvník, který v určené dny bude mít na sobě alespoň dva kusy červeného oblečení, může požádat o vstup zdarma“, vypočítává nabídku hradů a zámků ředitel územní památkové správy na Sychrově  Miloš Kadlec.

Dalším objektem, který zavedl novou vstupenku s historickým vyobrazením, je hrad Bezděz. Na Liberecku se s novou edicí vstupenek setkají návštěvníci již na zmiňovaném Bezdězu, Grabštejně, Hrubém Rohozci, Troskách a Zákupech. Na Sychrově, Lemberku a Frýdlantu se zatím vydávají vstupenky ze zásob, ale nové jsou již natištěny.

 Liberecký kraj

 • 16. září: hrad a zámek Frýdlant – Audience Albrechta z Valdštejna. Vévoda bude opět pobývat na svém frýdlantském sídle, kde se s ním mohou návštěvníci setkat, osobně s ním pohovořit a dozvědět se více o době, kdy žil a vedl boje na evropských kolbištích třicetileté války. Jedná se o součást I. prohlídkové trasy. Od 9 do 16 hod. (www.zamek-frydlant.cz)

 • 16. září: státní zámek Sychrov – Krajské dožínkové slavnosti. Pro naše předky dožínky představovaly oslavu dobré sklizně obilovin, plodin nezbytných pro jejich živobytí. Letos se tato starodávná tradice po několikaleté přestávce vrací na zámek Sychrov. Návštěvníky čeká akce plná hudby a zajímavého programu. (www.zamek-sychrov.cz)

 • 16. září: státní zámek Zákupy - XX. ročník O pohár Lužických hor - slavnostní zahájení zkoušek ohařů a ostatních plemen. XX. ročník O pohár Lužických hor - tradiční slavnostní zahájení všestranných zkoušek ohařů a ostatních plemen na 2. nádvoří zámku v 9.00 hodin. (www.zamek-zakupy.cz)

 • 16. - 17. září: státní hrad Bezděz – Jedna země, jeden král... Hra pro děti. Připravili jsme pro děti víkendová představení s názvem Jedna země, jeden král... Účinkuje historická skupina Pancharti. Přijďte se pobavit na Bezděz v sobotu nebo v neděli a prožijte se svými dětmi šermířský den na hradě. Začátky vystoupení: 11,00 - 12,30 - 14,00 hod. V sobotu bude ještě vystoupení v 15,30. Občerstvení pro vás i vaše dítka zajištěno. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč. (www.hrad-bezdez.eu)

 • 16. - 17. září: státní zámek Hrubý Rohozec – Dny evropského dědictví - Putování za renesancí. Prohlídky zaměřené na stavební vývoj objektu. Společně se projdeme po nejstarších částech původního krajířovského pozdně gotického zámku. Mimo jiné uvidíte také běžně nepřístupné prostory, jako je východní sklep, místnost ve věži nebo zámecká půda. Prohlídky odcházejí v 10:00, 11:30, 13:00 a 14:30. (www.hruby-rohozec.eu)

 • 16. - 17. září: státní zámek Zákupy - Mimořádné prohlídky zázemí císařova osobního výtahu na zámku Zákupy - Dny evropského dědictví. Mimořádné prohlídky zázemí císařova osobního výtahu z roku 1870 a zámecké půdy naposledy před několikaletou generální rekonstrukcí krovů. Srdečně vás zveme ke speciálním prohlídkám císařova osobního výtahu z roku 1870. Prohlídka vás zavede nejen k vlastní výtahové kabině s luxusním vybavením, ale také do běžně nepřístupného technického zázemí v podobě stanic výtahu ve všech třech podlažích a strojoven včetně té nejdůležitější na zámecké půdě. Délka prohlídky: 20 minut.Od 9 do 16 hod. Vstupné jednotné 30 Kč. (www.zamek-zakupy.cz)

 • 23. září: státní zámek Sychrov - Knížecí lov. „Svátek luku a nože“ Luky a lukostřelba.
  Základní instruktáž pro střelbu z luku pro děti. Pro všechny příchozí děti možnost 30 výstřelů na makety zvířat na dětském okruhu v ceně vstupného. Pro dospělé střelba pod dohledem instruktorů v ceně vstupného (ve vymezených prostorách také možnost střelby z vlastního luku). Opakovaná vystoupení profesionálů s ukázkami středověké, japonské, indiánské a bojové lukostřelby. Tři typy lukostřeleckých závodů k vidění v zajištěném prostoru (3D lukostřelba, olympijská lukostřelba a střelba ATL – Lukostřelec.cz). Prodejní výstava nožů. Účast 15 vynikajících nožířů z celé ČR, ukázky práce kovářů a studentů ze SUPŠ a VOŠ Turnov. Od 10 do 16 hod. (
  www.zamek-sychrov.cz)

 • 28. září: státní zámek Lemberk – Zpřístupnění středověké věže. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku Lemberk. Věž bude otevřena po celý den od 9.00 do 16.00 hodin. Vstupné jednotné 20 Kč a rodinné 60 Kč. (www.zamek-lemberk.cz)

 • 30. září: státní zámek Sychrov - „Obrazy a hudba“ v zámecké oranžerii. Jules Armand Louis de Rohan a hudba doby pozdního klasicismu a romantismu. Komponovaný program o bratru prvního rohanského majitele zámku Sychrov, který byl manželem známé kněžny z „Babičky“ B. Němcové. Účinkují: Zdena Kloubová – soprán, David Švec – klavírní doprovod, Miloš Kadlec – průvodní slovo. Od 18 hod. (www.zamek-sychrov.cz)

NPÚ/Lucie Bidlasová
jn varhany
25. 9. 2018 14:05 Jablonec nad Nisou přispěje milionem korun na obnovu varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Generální oprava nástroje přijde na šest milionů Kč.
večerka vrah
25. 9. 2018 14:03 Soud v Liberci začal projednávat vraždu prodavačky (42) z vietnamské večerky ve Vratislavicích. Vrah jí zasadil dvěma noži 14 ran, z toho 6 do krku.
oldřichov
25. 9. 2018 06:11 Škodu za 2,2 milionu korun způsobil víkendový požár rodinného domu v Oldřichově na Hranicích u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Příčina požáru se stále vyšetřuje.
fioJNplz
25. 9. 2018 05:55 Fotbalová liga: Jablonec - Plzeň 3:0 (27. a 39. Trávník, 56. Chramosta). Viktoria klesla na třetí místo, v Jablonci nebodovala poprvé od roku 2009.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).