reklama

RunCzech borce zavede do překrásné přírody Jizerek

11. 6. 2018
Běžci se už mohou zaregistrovat na zbrusu nový závod RunCzech, který borce zavede do překrásné přírody Jizerských hor. Liberec Nature Run se poprvé rozeběhne v neděli 7. října na tratích 22 a 12 kilometrů. Liberec Nature Run nabídne běžcům stejný servis, jaký znají z ostatních závodů RunCzech.
RunCzech borce zavede do překrásné přírody Jizerek
Ilustrační foto
Startovat se bude z centra města a poté se vyběhne do přírody. Běžce čeká pestrá terenní trať s převýšením, která jim nabídne novou běžeckou výzvu a skvělý běžecký zážitek. „Lesy a kopce Jizerských hor u Liberce jsou nádherné. Běhání v terénu se navíc těší stále větší oblibě a my jsme chtěli běžcům dát šanci zažít na našich závodech zase něco nového. Do Liberce se už teď hodně těšíme a doufám, že se nový závod bude účastníkům líbit,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech a předseda komise silničních běhů IAAF.

Kapacita nového závodu je stanovena na 2 000 závodníků (tisíc pro každou trasu) a kratší vzdálenosti se mohou zúčastnit běžci už od 15 let. Dvanáctikilometrová trasa je dostupná od 300 korun, dvaadvacetikilometrová od 400 korun, přičemž platí stejný systém, jako na dalších RunCzech závodech – kdo se zaregistruje dříve, má výhodu. „Sport ve všech podobách podporuji a některé druhy aktivně provozuji. Nejsem přímo vyznavačem běhání, i přesto jsem upřímně rád, že také Liberec se zařadí mezi další místa v České republice, kde se uskuteční závod RunCzech. Přeji všem, kdo přijmou 12kilometrovou a 22kilometrovou trať jako výzvu, radost z pohybu a inspiraci do dalšího sportování v přírodě. Kde jinde by se měl pořádat horský závod, než ve městě obklopeném tak lákavými terény, jaké liberecké okolí poskytuje! Organizátorům a pořadatelům za všechny závodníky předem děkuji,“ říká k premiérovému ročníku primátor Liberce Tibor Batthyány.

Nový závod podporuje výrazně rovněž Liberecký kraj. „Liberecký kraj nabízí aktivně založeným lidem mnoho vyžití v létě i v zimě. Jsem rád za každý další sportovní podnik, do kterého se mohou přihlásit amatérští sportovci, rodiny, děti. Závodů v běhu, které vedou současně městem i přírodou, příliš mnoho není. O to více mne těší první ročník závodu Liberec Nature Run, který jsme z rozpočtu kraje podpořili částkou půl milionu korun. Věřím, že si své příznivce, jako řada dalších závodů tohoto typu, najde nejen u obyvatel Libereckého kraje,“ uvádí hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Liberec Nature Run odstartuje z centra města v pravé poledne. Běžci se poté vydají směrem k ZOO, kolem lesního koupaliště a proběhnou skrz žulový lom Ligranit. U Mlynářova kříže se trasy rozdělí, 12kilometrový závod se vrací do Liberce, zatímco 22 kilometrová trasa pokračuje po zelené skrz Rudolfov až k Bedřichovské přehradě. Po přeběhnutí ikonické hráze začíná trasa klesat na Maliník, kde se běžci napojí na červenou značku a přes Rudolfov a pod Libereckou výšinou doběhnou opět k ZOO a zpět do centra, kde je cíl závodu.

Registrace na nový závod jsou dostupné na webové stránce www.runczech.com.
TZ
tramvaj
22. 4. 2019 19:04 DPMLJ zahájí 23. dubna výluku na tramvajové trati do Lidových sadů. Až do 31. května se bude opravovat. Trať se významnější opravy dočkala naposledy roku 1992.
vítr
22. 4. 2019 17:42 Česko v úterý zasáhne silný vítr, který bude v nárazech dosahovat až 70 km/h. Foukat bude až do noci na středu, kdy by měl vítr pomalu slábnout. Výstraha platí i pro Liberecký kraj.
černá nisa
22. 4. 2019 16:17 Turistům se před letní sezonou uzavře cesta přes hráz jizerskohorské přehrady na Černé Nise v Bedřichově. Důvodem je oprava hráze, která potrvá do podzimu příštího roku.
ještěd
22. 4. 2019 16:16 Zatímco v Harrachově teprve končí sezona zimní, na libereckém Ještědu už zahájili sezonu letní. Čtyřsedačková lanovka Skalka u konečné tramvaje bude do konce dubna v provozu jen o víkendech.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).