reklama

Roman Will si odbude premiéru v reprezentaci, do Švédska neletí Birner

6. 2. 2019
Už ve čvrtek odstartují Beijer Hockey Games ve Švédsku a Tygři budou na tomto podniku Euro Hockey Tour mít hned čtyři zástupce. Původně nominované Tomáše Filippiho, Marka Kvapila a Radana Lence doplnil nově Roman Will. Naopak z nominace vypadl Michal Birner.
Roman Will si odbude premiéru v reprezentaci, do Švédska neletí Birner
Foto: zdroj: www.hcbilitygri.cz

Trenér Miloš Říha musel před startem švédského turnaje počítat ztráty, mezi něž se zařadil také brankář Patrik Bartošák. Toho na Beijer Hockey Games nahradí liberecký gólman Roman Will. Opora Bílých Tygrů už sice několik zkušeností v reprezentačním A-týmu má například díky absolvování letního kempu, ovšem dosud nikdy nenaskočil do utkání.

To by se mělo na švédském turnaji změnit. Roman Will vytvoří brankářskou dvojici s Šimonem Hrubcem, gólmanem Třince. Trenér Říha předem avizoval, že chce dát oběma šanci v jednom utkání s tím, že se následně trenérský tým rozhodne, kdo dostane prostor ve zbylém nedělním souboji.

Na turnaj naopak neodcestuje Michal Birner, který figuroval v původní nominaci. Trenérovi Říhovi se omluvil ze zdravotních důvodů. V sestavě tak zůstává tygří kvarteto. Kromě Romana Willa vyrazí do Švédska také útočníci Marek Kvapil, Tomáš Filippi a Radan Lenc.

Reprezentace se ve čtvrtek utká ve Stockholmu od 19 hodin s domácími Švédy, v sobotu vyzve Finsko a turnaj tradičně uzavře v neděli utkáním s Ruskem. Jak si český národní tým i s čtveřicí Tygrů povede?

Nominace na Beijer Hockey Games

Brankáři:
Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec), Roman Will (Bílí Tygři Liberec).

Obránci:
Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Marek Hrbas (Chabarovsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Jan Štencel (HC Kometa Brno), Milan Doudera, David Musil (oba HC Oceláři Třinec), Petr Zámorský (Mountfield HK), Jakub Galvas (HC Olomouc).

Útočníci:
Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Jan Kovář, Milan Gulaš (oba HC Škoda Plzeň), Marek Kvapil, Tomáš Filippi, Radan Lenc (všichni Bílí Tygři Liberec), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Petr Holík, Martin Zaťovič (oba HC Kometa Brno), Patrik Zdráhal (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Stránský (Mora, Švédsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha).

www.hcbilitygri.cz
jn bohemka
21. 4. 2019 20:33 Nelehký zápas s posledním týmem tabulky mají za sebou jablonečtí fotbalisté. Proti Dukle Praha museli otáčet nepříznivý vývoj, obrat zařídili Chramosta a kapitán Hübschman.
doksy
21. 4. 2019 17:28 Bezmála jedním milionem korun podpořil v posledních letech Liberecký kraj obnovu zámku v Doksech. Od roku 2015 patří zámek městu, které se snaží celý areál objektu zpřístupnit veřejnosti.
skalka
21. 4. 2019 16:21 Ještěd v Liberci na Velký pátek zahájil letní sezonu. Čtyřsedačková lanovka Skalka bude v dubnu v provozu o víkendech a svátcích, v květnu a červnu od středy do neděle. O prázdninách denně.
czocha
21. 4. 2019 15:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).