reklama

Pešán: Dva zápasy ve 2 dnech? Na naší přípravě to nic nemění

4. 10. 2018
Bílí Tygři za sebou mají sedm zápasů, v nichž vybojovali dvanáct bodů. Nyní je před nimi náročný dvojzápas - v pátek se představí v Karlových Varech a v sobotu doma přivítají Olomouc. "Musíme tomu samozřejmě přizpůsobit program. Ale jinak se na naší přípravě nic nemění," hlásí kouč Filip Pešán.
Pešán: Dva zápasy ve 2 dnech? Na naší přípravě to nic nemění
Foto: www.hcbilitygri.cz

Po čtyřech výhrách v řadě vám poslední duel v Pardubicích nevyšel, přestože jste soupeře přestříleli. Je to pro vás kaňkou na jinak povedené sérii zápasů?
V první řadě nemůžeme mluvit o tom, že bychom byli nějak extrémně spokojení. Prohráli jsme tři zápasy ze sedmi, což je skoro polovina. To neznamená zrovna ideální start. Měli jsme dobrou sérii, která pramenila z toho, že jsme šli brankám naproti. A také v Pardubicích jsme byli aktivnější, než domácí, akorát nám možná v zakončení chyběla trocha důrazu. Proto se ten zápas nepovedl.

Když jste ve dvou úvodních utkáních prohráli a navíc nevstřelili ani gól, mluvil jste o tom, že musíte zjednodušit hru. Povedlo se to?
My jsme si na začátku mysleli, že můžeme kombinovat do prázdné brány. To se sice dá, ale musíte tomu jít naproti. Sezonu jsme začali takovým vlažným hokejem, chyběl tam důraz a právě ta jednoduchost. Něco jsme si k tomu řekli a myslím, že jsme to začali plnit. Koneckonců, i v Pardubicích se nám to poměrně dařilo, byť jsme tam nebodovali.

Hlavním tahounem ofenzivy se v posledních týdnech stal Michal Bulíř. Dělá vám jeho forma radost?
Michal se potkal s vynikající formou. Jsem přesvědčen o tom, že potřebujeme především střelce, který rozhodne těsný zápas, jenž skončí o gól, spíš než kanonýra, který bude sázet spoustu gólů v utkáních, která vyhrajeme o sedm branek. Doufám, že Michal na své dosavadní výkony naváže a pomůže nám v klíčových momentech sezony.

Do týmu zapracováváte mladíky, pravidelně nastupují třeba Michal Teplý nebo Jan Jeník. Je to tedy důkaz pokračování Tygří cesty?
S mladými hráči se mi velmi dobře pracuje. Dělá mi radost, když vidím, jak se postupně zlepšují, a samozřejmě je skvělé, když se pak některému z nich podaří vybojovat si kontrakt v zahraničí, nejlépe v zámoří.

A z Liberce skutečně do Ameriky spousta hráčů v posledních letech zamířila. Z Bílých Tygrů se tak postupně stává líheň skvělých hokejistů.
Nechtěl bych to přeceňovat. Ještě se ani zdaleka nepodobáme tradičním historickým líhním, jako byly třeba Kladno, Litvínov či Pardubice. Ale pracujeme na tom, aby se o nás v podobném duchu za pár let klidně mohlo mluvit.

V poslední době na sebe hodně upozorňují především již zmínění Michal Teplý a Jan Jeník. Jste s jejich výkony spokojeni?
Oba jsou skvělými hokejisty a je před nimi velká budoucnost. Zároveň však ještě mají před sebou i mnoho práce. Postupně je namáčíme do extraligového kolotoče, další mladíci pak dostávají šanci na farmě v Benátkách, která sídlí pár metrů od naší kabiny. Zatím to vše funguje na jedničku.

Plánujete před pátečním zápasem v Karlových Varech po úterní prohře v Pardubicích činit v týmu nějaké změny?
Nebudu nic měnit z hlediska taktiky či skládání týmu, k tomu nemám důvod. Ale potkalo nás pár zranění, takže sestava bude o něco jiná.

Hned v sobotu pak nastoupíte proti Olomouci. Je příprava na takový dvojzápas jiná oproti tradičnímu rytmu, kdy hrajete v pátek a v neděli?
Ani moc ne. Nejsme v extralize jediní, takové back-to-back zápasy se hrají každý týden. Musíme tomu samozřejmě přizpůsobit program, protože z Karlových Varů přijedeme pozdě v noci a znovu hrajeme už ve čtyři hodiny. Jinak se ale budeme připravovat stejně, jako by šlo o jakýkoli další zápas.

www.hcbilitygri.cz
nečesaný
18. 4. 2019 12:29

Pod titulkem "Jinde by důkazy k odsouzení stačily, plyne z rozsudku nad Nečesaným. Roli sehrály i dluhy z večírku" rozebírá irozhlas.cz rozsudek nad Lukášem Nečesaným. Tamtéž je i kompletní Usnesení VS.

honička
18. 4. 2019 11:31 Divoká honička s policejními auty a namířené střelné zbraně ukončily neúspěšný pokus o převoz kradeného BMW z Německa do Polska přes Českou republiku.
hokej finále
18. 4. 2019 09:16 Liberec fandí Bílým tygrům ve finále play-off hokejové extraligy na náměstí Dr. E. Beneše. V pátek 19.4. v 17:00 h., v pondělí 22.4. v 17:00 h., v úterý 23.4. v 17:00 h.
mendoza
18. 4. 2019 07:17 Jablonecký Klub Na Rampě přivítá v sobotu 20. dubna Marco Mendozu, amerického hardrockového hudebníka a Doctora Victora na společném turné po České republice.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).