reklama

Opět doma a v halloweenském! Do Liberce připlují Růžičkovi Piráti

1. 11. 2018
V rámci 16. kola se svěřenci Filipa Pešána utkají s Chomutovem. Ačkoliv se Piráti spíše než nad vodou nachází u dna, nečeká na Bílé Tygry nic jednoduchého. Vždyť lodivodem pirátské kocábky je známý stratég Vladimír Růžička. Co na šelmy vymyslí, uvidíme v pátek. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.
Opět doma a v halloweenském! Do Liberce připlují Růžičkovi Piráti
Foto: zdroj: www.hcbilitygri.cz

Bílí Tygři Liberec versus Piráti Chomutov

Počet zápasů: 21
Bilance: 9 – 3 – 0 – 5 – 4
Skóre: 58:43

Našlapaná tabulka

V letošním extraligovém ročníku se opět ukazuje, jak dovede být česká hokejová špička vyrovnaná. V našlapané tabulce žádný tým nijak nevyčnívá. Bílí Tygři se zatím ve vyrovnaném zápolení drží na druhém místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Spartu, která však odehrála o dva zápasy více. Šelmy se ale musí dívat i pod sebe. Například jedenáctá Olomouc ztrácí na Severočechy pouhých osm bodů.

Minulý víkend vytěžili svěřenci Filipa Pešán slušný počet čtyř bodů z těžkého dvojutkání se Spartou a Plzní. Právě utkání se Západočechy, které bylo doprovázeno svátečním programem k oslavám výročí sta let od vzniku Československa, ozdobili Liberečtí plným bodovým ziskem a čistým kontem Romana Willa.

Léčba Dudou

V chomutovském táboře tak veselá atmosféra zdaleka nepanuje. Piráti počínaje úvodním extraligovým kolem prohráli hned osmkrát za sebou, což v tabulce soutěže nemohlo znamenat nic jiného než poslední místo. Právě na něm svěřenci Vladimíra Růžička dosud setrvávají, ačkoliv body konečně začaly naskakovat.

V reakci na neoslnivý vstup do soutěže muselo vedení Chomutova sáhnout k několika změnám. Do extraligy se vrátil ostřílený matador Radek Duda, který poslední léta celkem úspěšně působil v německé druhé nejvyšší soutěži DEL2 a nedávno také v Benátkách nad Jizerou. I díky jeho příspěvku začali Piráti konečně vítězit.

Nejproduktivnější útok ligy versus NHL

Vůbec nejčerstvější posilou celku z Ústeckého kraje je brankář Justin Peters. Dvaatřicetiletý majitel bronzu z loňské olympiády se může pochlubit i několika starty v kanadsko-americké NHL. Drtivou většinu z nich nasbíral v dresu Caroliny, objevil se však i ve Washingtonu a své poslední tři zápasy v nejlepší zámořské lize odchytal v sezóně 2016/2017 za Arizonu Coyotes.

Pokud Peters nastoupí už v pátek, čekala by ho konfrontace s nejúdernější formací ligy. Po odchodu Michala Bulíře do ruského Magnitogorsku zaujal pozici vedle lídra ligové produktivity Marka Kvapila (8+17) a Radana Lence (7+8) Libor Hudáček (5+7) a zdá se, že i tato spolupráce v tygřím kabátu bude klapat.

Jestli bude tato trojka úspěšná i proti Chomutovu, uvidíme v pátek. Utkání, které se ponese v duchu Halloweenu, začíná v 18 hodin. Vytvořme společně v ochozech pravou strašidelnou atmosféru! Dorazte na zápas v masce, ty nejlepší budou odměněny!

www.hcbilitygri.cz
jn byty
25. 4. 2019 12:33 V Jablonci nad Nisou opravují zanedbané městské byty. Letos jich chce radnice zrekonstruovat zhruba dvě desítky, v rozpočtu si na to vyčlenila deset milionů.
cyklo
25. 4. 2019 12:16 Lékárničku a reflexní nepromokavý potah na batoh bude moci získat každý cyklista, který dnes odpoledne na liberecké cyklostezce U Nisy přibrzdí u stánku PČR, LK a Týmu silniční bezpečnosti.
rampa
25. 4. 2019 08:59

Stylově nesvázané trio minus123minut míří po roce opět do Jablonce nad Nisou. Skupina složená z tria uznávaných muzikantů zahraje v pátek 26. dubna ve 20 hodin v Klubu Na Rampě.

sedmihorky
25. 4. 2019 08:26 Divokel Bill, Arakain s Lucií Bílou, Karel Plíhal i Anna K. vystoupí na tradičním Sedmihorském létě. Připravena jsou i divadlení představení či Joga camp v Českém ráji. Začíná se 30.6.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).