Noční Jizerky do Bedřichova přilákaly necelých tisíc běžkařů

7. 1. 2018
Letošní ročník Bedřichovského Night Light Marathonu byl výjimečný hned z několika důvodů. Poprvé se jelo klasickou technikou, poprvé se jelo na desetikilometrové trati a vůbec poprvé počet účastníků atakoval číslo 1 000.

"Jsme moc rádi, že o první závody sezóny byl takový zájem. 961 závodníků je skvělé číslo. Navíc dorazilo i přes 130 dětí. Právě přivádět do stopy i začátečníky a rodiny s dětmi bychom chtěli v dalších závodech seriálu," řekl David Douša z organizačního týmu.

I proto pořadatelé do programu přidali běhy na 10 kilometrů, které se konají pod patronací TV Nova. Vítězem druhého dne byl však opět Jiří Ročárek, který vyhrál nejdelší závod na 30 km. "Sezóna mi začala dobře," smál se spokojeně v cíli. "Vyhrát ve dvou dnech dva závody, to je fajn."

To má pravdu, každopádně uspěli i další, dá se říct, že všichni, kteří dorazili do cíle. Velký obdiv se dostal například Kláře Moravcové, ta vyhrála novou trať na 10 km dokonce mezi všemi účastníky, tedy i mezi muži.

TZ
frydlant
18. 7. 2018 10:21 Ve Frýdlantu skončila dvouletá rekonstrukce školní tělocvičny v Bělíkově ulici. Má mimo jiné nové sociální zázemí a může sloužit i veřejnosti.
bt
18. 7. 2018 07:28

Hokejoví Bílí Tygři zahájí prodej vstupenek na domácí přípravné zápasy už ve středu 18. července. První mač se hraje vtvrtek 26. července s Pardubicemi od 17:00.

města
18. 7. 2018 07:05 Města v Libereckém kraji stále více komunikují s obyvateli. Na internetu zveřejňují rozpočty a smlouvy, lidé mají možnost rozhodovat i o projektech.
SOPKA
18. 7. 2018 06:12 Turnovské muzeum připravilo výstavu o vyhaslých sopkách v Libereckém kraji, k vidění na ní budou fotky, modely i počítačové animace. Začne v úterý.