reklama

Další zkouška ohněm. Bílí Tygři míří do Hradce Králové

14. 1. 2018
Tipsport extraliga otvírá brány poslední čtvrtiny základní části. V rámci 40. kola čeká liberecké hokejisty další těžká prověrka - zápas na ledě Hradce. Vzhledem k tabulkovému postavení však Tygři potřebují bodovat i se soupeři z nejvyšších pozic! Jak zápas dopadne?
Další zkouška ohněm. Bílí Tygři míří do Hradce Králové
Foto: www.hcbilitygri.cz
Bílí Tygři Liberec versus Mountfield HK

Počet zápasů: 19
Bilance: 8 – 3 – 0 – 2 – 6
Skóre: 53:52

Minulé kolo? Oboustranné zklamání

Obě mužstva do utkání vstoupí se zklamáním z posledního představení v zádech. Tygři v domácím prostředí podlehli Vítkovicím 1:4, ačkoliv byli jasně nebezpečnějším týmem. Srazila je ale mizerná produktivita, a také pořádná porce smůly, hned několikrát totiž orazítkovali brankovou konstrukci.

"Je to těžké... Tlačili jsme je více než dvě třetiny, a prostě to ne a ne obrátit na naši stranu. Soupeř poté využil našich chyb a rázem jsme prohrávali", vrací se k zápasu s Riderou obránce Lukáš Derner. Trenér Filip Pešán zase vystihl výkon brankáře Patrika Bartošáka, jenž šelmy doslova deptal. „Z mého pohledu to byl souboj našeho týmu s Patrikem Bartošákem a jeho brankovou konstrukcí. Ten souboj jsme bohužel prohráli."

Můj dům - můj hrad!

Zápasy Liberce s Hradcem mají jednoznačný trend. Ve většině utkání těchto týmů totiž vítězí celek, jenž hraje doma. Od doby, co se Mountfield přesunul z Českých Budějovic do Hradce, se odehrálo 19 vzájemných zápasů. A věřte nebo ne, hostující mužstvo ani jednou nezískalo tři body! Liberec dvakrát ukořistil dvoubodový zisk, lvům se to povedlo jednou. Bylo by skvělé, kdyby šelmy tuto statistiku dokázaly prolomit.

Domácí prostředí hrálo roli a v probíhající sezóně, naši hokejisté tedy nad Mountfieldem vedou 2:1 na zápasy.

Klíčová bude discipína

Při pohledu to ligových statistik je zřejmé, že pokud chtějí Liberečtí pomýšlet na body, budou muset hrát co možná nejdisciplinovaněji. Tygři totiž mají vůbec nejhorší procentuální úspěšnost při hře v oslabení (necelých 80%). Naopak Mountfield září v početních výhodách. Doposud využil téměř 20% z nich. Tygři jsou v tomto ohledu s úspěšností 19% hned v závěsu. Před oběma týmy už je v přesilovkové úspěšnosti pouze Sparta.

Jak utkání třetího proti jedenáctému dopadne? Počkejme si do nedělních 17 hodin, kdy duel na ledě ČPP areny započne. Držte palce!

Martin Bakoš o vyhlídkách na další zápasy

"Jednoduše musíme v dalších zápasech bezpodmínečně zabrat. Stále věřím, že se od nějakého utkání odrazíme, uděláme nějakou šňůru a sezona se ještě obrátí v dobré. To střelecké prokletí už musíme zlomit!"

Mountfield nastoupil rovněž doma. Nečekalo jej nic menšího, než prestižní východočeské derby! Ačkoliv ve třetí třetině hradečtí hokejisté stáhli soupeřovo manko, nakonec se po prohře 2:3 museli před velkým rivalem z Pardubic sklonit.

www.hcbilitygri.cz
el
15. 7. 2018 20:05 Fotbalisté Liberce ve druhé sezoně po sobě nebudou startovat na evropské scéně, v nadcházejícím ročníku ligy se tak chtějí vrátit na pohárové příčky.
fotbal
15. 7. 2018 17:05 Fotbalisté Liberce remizovali v generálce na start nové sezony s polským Slaskem Vratislav 1:1. Za Slovan se trefila posila Martin Koscelník.
silnice
15. 7. 2018 15:05 O týden dříve skončila v Liberci oprava frekventované křižovatky ulic Švermova a Uralská. Lidem to zjednoduší cestu za prací do průmyslové zóny.
mzdy
15. 7. 2018 13:01 Mzdy v průmyslových podnicích v Libereckém kraji patří k nejvyšším v zemi. V prvním čtvrtletí vyplácely v průměru 32.550 Kč, přesto jim chybí lidé.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).