reklama

Další zkouška ohněm. Bílí Tygři míří do Hradce Králové

14. 1. 2018
Tipsport extraliga otvírá brány poslední čtvrtiny základní části. V rámci 40. kola čeká liberecké hokejisty další těžká prověrka - zápas na ledě Hradce. Vzhledem k tabulkovému postavení však Tygři potřebují bodovat i se soupeři z nejvyšších pozic! Jak zápas dopadne?
Další zkouška ohněm. Bílí Tygři míří do Hradce Králové
Foto: www.hcbilitygri.cz
Bílí Tygři Liberec versus Mountfield HK

Počet zápasů: 19
Bilance: 8 – 3 – 0 – 2 – 6
Skóre: 53:52

Minulé kolo? Oboustranné zklamání

Obě mužstva do utkání vstoupí se zklamáním z posledního představení v zádech. Tygři v domácím prostředí podlehli Vítkovicím 1:4, ačkoliv byli jasně nebezpečnějším týmem. Srazila je ale mizerná produktivita, a také pořádná porce smůly, hned několikrát totiž orazítkovali brankovou konstrukci.

"Je to těžké... Tlačili jsme je více než dvě třetiny, a prostě to ne a ne obrátit na naši stranu. Soupeř poté využil našich chyb a rázem jsme prohrávali", vrací se k zápasu s Riderou obránce Lukáš Derner. Trenér Filip Pešán zase vystihl výkon brankáře Patrika Bartošáka, jenž šelmy doslova deptal. „Z mého pohledu to byl souboj našeho týmu s Patrikem Bartošákem a jeho brankovou konstrukcí. Ten souboj jsme bohužel prohráli."

Můj dům - můj hrad!

Zápasy Liberce s Hradcem mají jednoznačný trend. Ve většině utkání těchto týmů totiž vítězí celek, jenž hraje doma. Od doby, co se Mountfield přesunul z Českých Budějovic do Hradce, se odehrálo 19 vzájemných zápasů. A věřte nebo ne, hostující mužstvo ani jednou nezískalo tři body! Liberec dvakrát ukořistil dvoubodový zisk, lvům se to povedlo jednou. Bylo by skvělé, kdyby šelmy tuto statistiku dokázaly prolomit.

Domácí prostředí hrálo roli a v probíhající sezóně, naši hokejisté tedy nad Mountfieldem vedou 2:1 na zápasy.

Klíčová bude discipína

Při pohledu to ligových statistik je zřejmé, že pokud chtějí Liberečtí pomýšlet na body, budou muset hrát co možná nejdisciplinovaněji. Tygři totiž mají vůbec nejhorší procentuální úspěšnost při hře v oslabení (necelých 80%). Naopak Mountfield září v početních výhodách. Doposud využil téměř 20% z nich. Tygři jsou v tomto ohledu s úspěšností 19% hned v závěsu. Před oběma týmy už je v přesilovkové úspěšnosti pouze Sparta.

Jak utkání třetího proti jedenáctému dopadne? Počkejme si do nedělních 17 hodin, kdy duel na ledě ČPP areny započne. Držte palce!

Martin Bakoš o vyhlídkách na další zápasy

"Jednoduše musíme v dalších zápasech bezpodmínečně zabrat. Stále věřím, že se od nějakého utkání odrazíme, uděláme nějakou šňůru a sezona se ještě obrátí v dobré. To střelecké prokletí už musíme zlomit!"

Mountfield nastoupil rovněž doma. Nečekalo jej nic menšího, než prestižní východočeské derby! Ačkoliv ve třetí třetině hradečtí hokejisté stáhli soupeřovo manko, nakonec se po prohře 2:3 museli před velkým rivalem z Pardubic sklonit.

www.hcbilitygri.cz
daně
21. 1. 2018 06:19 Přiznání k dani z nemovitých věcí je potřeba podat nejpozději do 31. ledna. Přiznání podávají poplatníci, kteří v roce 2017 nově nabyli pozemek, bytovou či nebytovou jednotku.
lipa
21. 1. 2018 06:08 Organizátoři hudebního festivalu Lípa Musica zahájí příští týden nový komorní cyklus v České Lípě. Do června bude šest koncertů, první bude v úterý.
atletika
21. 1. 2018 06:07 Překážkář Petr Svoboda na halovém mítinku v Jablonci splnil limit na HMS, běžel rychleji než při bronzu na HME. Národní limit splnil i dálkař Juška.
litvinov
20. 1. 2018 08:51 41. kolo hokejové extraligy: Liberec - Litvínov 5:1. Bílí Tygři zabrali po třech zápasech bez bodu, Litvínov prohrál posedmé za sebou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).