reklama

Zdrogovaný zloděj BMW byl po divoké honičce zadržen v Č. Lípě

17. 4. 2019
OBSAHUJE VIDEO Z POLICEJNÍ AKCE: V sobotu v 6:30 hodin zjistil obyvatel bavorského městečka Obernburg am Main, že mu před domem chybí zaparkovaný luxusní vůz tovární značky BMW 520 D v hodnotě přesahující jeden milion korun. Auto zmizelo v čase mezi páteční třiadvacátou hodinou a sobotním ránem. Krádež okamžitě nahlásil tamním policistům s tím, že ho má zabezpečené GPS lokátorem, a tudíž je jeho pohyb možné sledovat.
Zdrogovaný zloděj BMW byl po divoké honičce zadržen v Č. Lípě
Foto: PČR

Téhož dne ve 14:44 hodin jsme přijali od ústeckých kolegů informaci o tom, že se odcizené BMW objevilo na hranicích ústeckého a libereckého kraje a směřuje na Českolipsko.

Liberecké operační středisko proto okamžitě zmobilizovalo nejbližší motorizované hlídky, které na BMW nemusely dlouho čekat. Do několika minut se objevilo v Zákupech a odtud ve směru na Českou Lípu ho začalo pronásledovat jedno z našich vozidel se zapnutými světelnými i zvukovými signály, na které reagoval zvýšením rychlosti a bezohlednou jízdou, při níž předjížděl vozidla přes plnou čáru a vytlačoval je v protisměru ze silnice. Jen šťastnou náhodou přitom nikoho nezranil.

Od České Lípy mu vyjely „naproti“ další policejní vozy, kterým se snažil vyhnout. Ve vysoké rychlosti přitom zavadil kolem o okraj kruhového objezdu, vozidlo rozkolísal, řízení už nesrovnal a naboural do zdi prodejny. Po havárii se snažil z místa uprchnout, ale to mu policisté nedovolili a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi. Bylo to přesně osm hodin potom, co majitel ohlásil krádež svého vozidla bavorské policii.

Zjistili jsme, že se jedná o 31letého muže polské státní příslušnosti, kterého si neznámí lidé najali k tomu, aby odcizené vozidlo převezl ze Spolkové republiky Německo do Polska. O tom, že je BMW kradené nebylo pochyb, protože mu ho předali nastartované bez klíče nebo jiného prvku k jeho ovládání s tím, že po cestě nesmí vypnout motor, protože by ho už nenastartoval. Za to mu přislíbili finanční odměnu. V době zadržení byl pod vlivem drog, což prokázal orientační test.

Státní zástupce v Bavorsku na něj ještě v sobotu vydal evropský zatykací rozkaz za účelem jeho předání k trestnímu stíhání do Spolkové republiky Německo. Včera rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem o jeho vzetí do předběžné vazby. Poté,  co český krajský státní zástupce prověří a zdokumentuje právní podmínky jeho předání do ciziny, bude Krajský soud v Ústí nad Labem o tomto muži rozhodovat znovu, a to konkrétně o tom, zda  jeho předběžnou vazbu promění ve vazbu předávací. Teprve v případě, že na něj předávací vazbu uvalí, může být 30letý Polák předán německé straně. Tamní státní zástupce v Bavorsku  je připraven ho obžalovat ze zvlášť závažného případu krádeže, za který mu v Německu  hrozí desetiletý trest odnětí svobody.

Záběry ze zadržení šoféra kradeného BMW v České Lípě můžete zhlédnout na přiloženém videu.

PČR/Ivana Baláková
čižip
24. 5. 2019 05:50 Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) loni provedli v Libereckém kraji rekordní počet kontrol, rovných 900. V roce 2017 jich bylo o 112 méně.
hejtman
24. 5. 2019 05:49

V pátek 31. května 2019 zavítá hejtman Libereckého kraje Martin Půta do Hejnic. Hejtmanský den začne setkáním se starostou města Jaroslavem Demčákem.

sklo
24. 5. 2019 05:47 Liberecký kraj získal od sklářské firmy Preciosa ochranné známky Crystal Valley a Křišťálové údolí, které chce využít k rozvoji turistiky v atraktivních lokalitách.
phm
23. 5. 2019 16:14 Pohonné hmoty v Libereckém kraji dál zdražují. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 už u čerpacích stanic prodávají za 33,26 Kč, před týdnem byl o devět haléřů levnější.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).