reklama

Zatímco matka spala, házelo dítě věci z okna paneláku

11. 4. 2018
Ze třetího patra panelového domu na sídlišti Slovanka létaly na chodník různé předměty, kromě jiného také dětské hračky. Oznamovatel proto zavolal na linku 156, aby strážníci prověřili, co se děje, protože v padající věci mohly někoho zasáhnout, anebo mohl být v ohrožení někdo v bytě.
Zatímco matka spala, házelo dítě věci z okna paneláku
ilustrační foto

Strážníci na chodníku našli střepy, hračky a další předměty. Dotazem u sousedů zjistili, odkud věci padaly. Na zvonění nejprve nikdo nereagoval, pak bylo slyšet malé, asi tříleté dítě. Hlídka s ním komunikovala, aby zůstalo u dveří a nepřibližovalo se už k oknu. Po asi dvaceti minutách otevřela rozespalá matka dítěte. Vůbec netušila, co se v bytě dělo. Okno bylo otevřené a u něj stála sedací souprava, takže pro malé dítě nebyl problém vylézt na okno a házet dolů věci. Naštěstí zůstalo jen u toho, protože při neopatrném pohybu mohlo batole vypadnout. V bytě byl nepořádek, na zemi ležely vysypané prášky, jídlo, cigarety, sirky,… Podle matky se ráno pohádala s otcem dítěte a stěhuje se jinam. Sousedé potvrdili, že hádky tam nejsou rozhodně ojedinělé. Strážníci případ postoupí orgánu péče o dítě.

Včera v noci krátce po půl jedenácté se v katastru Rádla na silnici první třídy číslo 65 u odbočky na Dobrou Vodu stala dopravní nehoda. Řidič s vozidlem Škoda Superb jel po vedlejší silnici ve směru od Dobré Vody, kde v prostoru křižovatky nedal přednost v jízdě řidič s motocyklem Wangye jedoucímu po hlavní silnici ve směru od Rychnova u Jablonce nad Nisou a došlo tak k jejich střetu, po kterém motocykl dosmýkal vlevo mimo komunikaci. Motocyklista utrpěl zranění, jehož charakter a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Předběžná výše způsobené škody činí částku 90.000,- Kč.

Deset dní nesmí domů 47letý muž ze Semilska, který utiskuje svého otce. V tomto týdnu vykázali policisté z rodinného domu na Semilsku 47letého muže, který dělá ze života peklo svému otci. Ten se obrátil na policisty poté, co o něj v jeho domě jeho vlastní syn rozbil prosklené dveře. Senior se s ním přišel ve večerních hodinách původně domluvit na tom, aby se trochu ztišil, protože ho jeho hlučné chování obtěžovalo. Alkoholem rozkurážený muž ho ale vyhodil z místnosti, kterou momentálně obývá, takovým způsobem, že  ho přibouchl mezi dveře.  Seniora navíc urážel  vulgárními nadávkami. Vzhledem k tomu, že to nebylo poprvé, kdy se 47letý agresor takto choval ke svému otci, rozhodli se ho policisté vykázat z domu. Nyní nesmí nejméně po dobu 10 dnů pobývat v tomto domě a ani se k seniorovi přibližovat nebo ho jakkoliv kontaktovat. Paradoxní je, že vzal muž svého agresivního syna pod svou střechu jen proto, aby mu pomohl, když neměl kde bydlet. Přitom mu syn na chod domácnosti ničím nepřispěl  a "odvděčil" se mu tím, že ho opakovaně fyzicky napadal a zastrašoval. Policisté se uvedenému případu domácího násilí i nadále velmi intenzivně věnují.

V neděli kolem 20.35 projížděl 27letý řidič osobního vozidla značky Renault Clio od Mladé Boleslavi na Jestřebí, kde chtěl na křižovatce odbočit na Dubou. Přitom ale nedal přednost po hlavní silnici od České Lípy jedoucímu osobnímu vozidlu značky Škoda Rapid a čelně se s ním střetl. Při nebezpečně vyhlížející nehodě se zranilo celkem 6 osob. Jednalo se o viníka nehody a jeho spolujezdkyni a o řidiče rapidu a jeho tři pasažéry. Všichni skončili na ošetření v nemocničním zařízení. Hmotnou škodu odhadli policisté na místě na 140 000 korun. Mimo jiné zjistili, že viník nehody neměl za volantem co dělat, protože  má blokovaný řidičský průkaz kvůli předchozímu takzvanému "vybodování".

V sobotu zhruba hodinu po půlnoci kontrolovali dopravní policisté v Bavlnářské ulici v Semilech 35letou řidičku osobního vozidla značky Škoda Fabia. Ta nejspíš s něčím podobným v tuto noční hodinu nepočítala, poněvadž před jízdou konzumovala alkohol. To na ni prozradila dechová zkouška.  V průběhu tří kontrolních měření se její hodnoty zvedly z 0,90 promile až na 1,23 promile, což znamená, že alkohol požila bezprostředně před jízdou. Policisté jí proto na místě další jízdu zakázali a navíc jí zadrželi řidičský průkaz. Kromě těchto nepříjemností ji ještě nemine trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

TZ MP CL + mluvčí PČR
busy
26. 3. 2019 18:13 Liberecký kraj zvýší úpisem nových akcií svou majetkovou účast v dopravní společnosti ČSAD Liberec, kde loni na podzim získala krajská společnost Autobusy LK majoritní podíl.
andersen
26. 3. 2019 16:56

Do projektu Noc s Andersenem se 2. dubna zapojí KVK v Liberci a její pobočky Kunratická, Vesec a Machnín. Knihovna ve Svijanech akci spojila s vítáním jara. 

zzs
26. 3. 2019 14:32

Nová výjezdová základna ZZS v Rokytnici nad Jizerou se začne stavět v dubnu, nebude-li sníh. Předpokládaná hodnota činí 15.825.002 korun včetně DPH. Hotovo má být v srpnu roku 2020.

 

kraj zastup
26. 3. 2019 14:09 O týden dříve, už 23. dubna, se uskuteční následující jednání krajského zastupitelstva. Jedná se o úterý po velikonočních svátcích. Na březnovém jednání zastupitelů to oznámil hejtman.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).