reklama

Žádný z kontrolovaných objektů nebyl narušen, chaty netáhnou

1. 3. 2019
Policisté z obvodních oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeně a ve Smržovce společně s policisty z oddělení hlídkové služby i psovodem se služebním psem kontrolovali rekreační objekty v oblasti Bedřichova a Černostudničního hřebenu. Během celého dne zkontrolovali bezmála padesát rekreačních chat a chalup.
Žádný z kontrolovaných objektů nebyl narušen, chaty netáhnou
Foto: PČR
Pozitivním zjištěním zcela jistě bylo to, že žádný z kontrolovaných objektů nebyl nijak narušen. U některých obydlí se také hlídky setkaly i s jejich přítomnými majiteli, se kterými pak hovořily o důležitosti vhodného zabezpečení takových rekreačních objektu a informovaly je o právě probíhajícím projektu „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům.“ Takto oslovení rekreanti od policistů navíc obdrželi drobné upomínkové předměty s logem uvedeného celorepublikového projektu, který má za cíl zvýšit povědomí lidí o nutnosti a možnostech zabezpečení domů, bytů i rekreačních objektů, a to například i prostřednictvím mobilní aplikace.

Policisté navíc majitelům zkontrolovaných objektů nechávali zpravidla u vchodových dveří kontrolní lístek s informacemi o provedené kontrole. Policisté se během zimního období snaží kontrolovat v horských oblastech především rekreační chaty, které jsou obtížně s ohledem na množství sněhu obtížně přístupné a někteří jejich majitelé nemají ani možnost se k nim dostat. Policisté v takovém nepřístupném terénu k pohybu využívají čtyřkolky upravené se speciálními pásovými koly, které jim kontroly ve sněhem zaváté krajině usnadňují. Samozřejmě i dnes v okolí Bedřichova takto upravenou čtyřkolku policisté při uvedených kontrolách plně využili. Vzhledem k tomu, že sníh v horských oblastech Jablonecka ubývá velmi pomalu, budou policisté v kontrolách rekreačních objektů pokračovat i v následujícím období.
PČR/Dagmar Sochorová
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
obří sud
20. 4. 2019 16:31 Velmi rušno je nyní u Obřího sudu nad Lázněmi Libverda. Cyklisté a výletníci mají restauraci mají za cíl svých výletů. Objekt je ale stále na prodej. Realitní kancelář jej nabízí za 17,9 milionu.

 

hospoda
20. 4. 2019 16:00 Stylová Hospoda Na Růžku je nově otevřená na rohu liberecké ulice Gutenbergovy a Zámeckého náměstí. To je hned vedle známé futuristické sochy Koule.
sm
20. 4. 2019 12:04 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).