reklama

Za nehodu na přechodu v Jablonci mohlo ostré slunce

3. 3. 2019
Během čtvrtka se na Jablonecku staly tři nehody s účastí chodců. Dvě nehody řešili policisté přímo v Jablonci a jednu v obci Zásada. K první nehodě vyjížděli dopravní policisté hned ráno, krátce po půl osmé, na Horní náměstí v Jablonci nad Nisou. Řidič osobního vozidla Smart jel ulicí Palackého ve směru od Mšena do centra města. Ve chvíli, kdy se blížil k přechodu pro chodce poblíž Střední uměleckoprůmylsové školy, byl pravděpodobně oslněn sluncem a přitom přehlédl nezletilou chodkyni, která právě přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce z levé strany.
Za nehodu na přechodu v Jablonci mohlo ostré slunce
Ilustrační foto
Ta přecházela ještě spolu s dalšíma dvěma osobami. Řidič narazil levou přední částí svého vozidla do pravého boku chodkyně, která následně upadla na vozovku. Dívka utrpěla blíže nespecifické zranění, se kterým byla hospitalizována v jablonecké nemocnici. 

Další nehoda s účastí chodce se stala krátce po dvanácté hodině, tentokrát v obci Zásada. Zde došlo ke střetu nákladního vozidla s nezletilým chlapcem. Chlapec šel po chodníku ve směru od základní školy do centra obce a pravděpodobně chtěl přeběhnout vozovku, aniž by se řádně rozhlédl. Vběhl tak do jízdní dráhy nákladního vozidla, přímo pod pravý zadní bok. Řidič již nestačil na sitauci nijak zareagovat a došlo tak k najetí pravým zadním kolem na nohu chlapce. Chlapec byl se zatím blíže neuvedeným zraněním letecky transportován na ošetření do pražské nemocnice. 

O chvíli později, krátce před jednou hodinou odpoledne došlo ke střetu osobního vozidla s chodkyní v Jablonci nad Nisou, ulici Palackého. Ve směru od Mšena do centra města jela řidička vozidla Hyundai. Na křižovatce s ulicí U Rybníka odbočovala vpravo, kdy měla být pravděpodobně oslněna sluncem a přitom přehlédla chodkyni, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce. Přední částí vozidla narazila řidička do chodkyně, která utrpěla blíže nespecifikované zranění. 

U všech třech dopravních nehod podrobili policisté řidiče a u poslední nehody i chodkyni orientačním dechovým zkouškám na alkohol přístrojem Dräger, jejichž výsledky byly negativní.

 

Šofér mazdy se ze zákazu řízení moc nepoučil

Osobní vozidlo tovární značky mazda zaujalo v úterý v podvečer v České Lípě policisty hlídkové služby svou rychlou jízdou,  a proto vyjeli za ním. Jakmile je šofér zaregistroval za sebou, přidal plyn a snažil se jim zmizet z dohledu. Za tímto účelem zamířil na parkoviště pod nemocnicí v Liberecké ulici v České Lípě, kde chtěl auto odstavit a opustit. To už ale nestihl. Policisté  ho na parkovišti zastavili a zkontrolovali. Protože pojali podezření, že je pod vlivem drog, podrobili ho na místě orientačnímu testu na návykové látky. Ten potvrdil přítomnost amfetaminu v jeho těle, na otázku kolik přesně ho v sobě měl, odpoví výsledek vyšetření krve, kterému se podrobil. 

Navíc u něj hlídka našla narkosáček s pervitinem, který měl u sebe do zásoby pro svoji potřebu.  Prověrkou v databázi řidičů přitom policisté zjistili, že mu úřady vrátily řidičský průkaz teprve před týdnem. V loňském roce mu ho odebraly právě pro řízení pod vlivem návykových látek. O tom, jak  dlouhý trest zákazu řízení bude mít tentokrát, rozhodnou výsledky jeho krevního testu, na které čekáme. Pokud by množství drogy, kterou v sobě měl,  zakládalo skutkovou podstatu přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, mohl by ho soud poslat až na  rok do vězení.

 

Vodárenskou stavbu navštívil zloděj

V pátek 1. března, krátce po osmé hodině, obdrželi policisté oznámení o vloupání do vodojemu na Frýdlantsku.

Policisté z obvodního oddělení ve Frýdlantu okamžitě vyrazili na místo události a spolu s odpovědným pracovníkem jedné z poškozených společností na místě provedli  neodkladné úkony sloužící pro potřeby trestního řízení. Stejně jako v prvním případu, který se stal ve druhé polovině února, pachatel odcizil část zařízení stavby a poškodil zabezpečení objektu. Předběžná výše škody byla vyčíslena na více jak dvacet tisíc korun.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež, za což pachateli, v případě dopadení a následného odsouzení, může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

mluvčí PČR
knihovna
21. 3. 2019 06:21 Dnes v 17 hodin v cyklu Knihovníci a přátelé knihovny cestují vystoupí v knihovně se svým pořadem Barma  David Hainall. Přednáška bude tlumočena do znakového jazyka.
1, gól
21. 3. 2019 05:38 Úplně 1. gól v sérii hokejové play-off, v níž hraje Liberec s Ml. Boleslaví, přivezl od modré do soupeřovy branky v 6. minutě Šmíd po nahrávce Valského. Bílí Tygři porazili soupeře 5:1. Skvělý začátek!
trhy
20. 3. 2019 13:01 Farmářské trhy v centru Liberce budou poprvé už dnes. Vracejí se před OD Plaza. Trhy mají v Liberci několikasetletou tradici. Právo pořádat je má město od roku 1577.
čokoláda
20. 3. 2019 11:28 Od 22. do 24. března 2019 se v Kulturním centru Turnov uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou a stánky s delikatesami.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).