reklama

Policie varuje před množícími se kapesními krádežemi

1. 1. 2019
Za uplynulý víkend vyšetřují policisté čtyři případy krádeží peněženek s doklady a finanční hotovostí. S povánočními slevami a akcemi se roztrhl pytel. Lákavé možnosti pořízení levnějšího zboží dokáží oslovit velké množství lidí. To má za následek, že se v krátké době seskupí na relativně malém prostoru masa lačných nakupujících. Nevyhnutelně tak dochází k tlačenicím, frontám, ztrátě pozornosti a neopatrnosti.
Policie varuje před množícími se kapesními krádežemi
ilustrační foto: PČR
Toho využívají různí asociálové, kteří do přeplněných obchoďáků rozhodně za nákupem nemíří. Jejich cílem je využít nepozornosti slevami ošáleného kupujícího a připravit jej v mžiku o peněženku a cennosti. Nejsou to ale jen nákupní centra, jsou to také různé kulturní a společenské akce či kdejaká sportovní klání, ale i prostředky pro hromadnou přepravu osob.

Čtyři případy krádeží, ke kterým došlo během uplynulého víkendu, vyšetřují policisté v Liberci.

Scénář u všech skutků je v podstatě stále stejný. Batoh nesený na zádech nebo kabela zavěšená na rameni, uvnitř kterých má majitel peněženku s doklady a finanční hotovostí. Nepozornost, tlačenice v prostředku hromadné přepravy osob nebo v obchodním či zábavním centru, a poté již jen nemilé překvapení, když po nějaké chvilce majitel zjistí, že úložný prostor onoho zavazadla je otevřený a prázdný.

V těchto čtyřech případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. U jednoho ze skutků pak zahájili úkony z přečinu zatajení nálezu. V případě dopadení a uznání viny tak pachateli může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Celková škoda přesáhla 12 tisíc korun.

Policisté radí:
Nemáte-li možnost vyhnout se tlačenicím v obchodech, nákupních centrech, dopravních prostředcích, ale také na kulturních akcích, mějte cenné věci u sebe vždy tak, že je budete mít neustále pod kontrolou. Batohy, tašky a kabelky nenechávejte ledabyle zavěšené na rameni nebo na zádech bez toho, aniž byste je uzavřeli. Přesuňte si je na přední část těla tak, aby pro vás byly vždy viditelné. Uzavírejte si svá příruční zavazadla. Zámečky, zipy, přezky – věnujte několik vteřin zajištění vnitřních prostor vašich příručních zavazadel. Několik takových vteřin vám ušetří hodiny strávené běháním po úřadech, bankách a pojišťovnách.

PČR/Vojtěch Robovský
bezděz
25. 3. 2019 11:49

Na hradě Bezděz bude od května doplněna expozice v Templářském paláci. Kromě archeologických exponátů přibude i středověký model hradu zachycující jeho podobu z 13. století.

rozjezdy
25. 3. 2019 11:47 Skoro šest stovek nápadů přihlásili začínající podnikatelé do devátého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy. Na severu Čech bojuje o podporu 32 nápadů.
turistika
25. 3. 2019 10:17

Osm individuálních žádostí za celkem 2 850 000 Kč pro cestovní ruch budou schvalovat krajští zastupitelé. Peníze dostanou geoparky, horské spolky i KČT na obnovení značení.

olej
25. 3. 2019 08:01 www.dopravniinfo.cz: Hasiči ráno zasahovali v Tanvaldské ulici v libereckém obvodě Vratislavice nd Nisou, kde odstraňovali olej vylitý na vozovku. Místo už je průjezdné bez omezení.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).