reklama

Muž, který týral svoji matku, skončil ve vazbě, hrozí mu 8 let

31. 5. 2017
Minulý týden komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil trestní stíhání 51letého muže jako obviněného ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společné domácnosti, kterého se dopustil tím, že v době od července loňského roku do letošního května v bytě na Jablonecku slovně a i fyzicky napadal svoji matku, se kterou žil ve společné domácnosti.
Muž, který týral svoji matku, skončil ve vazbě, hrozí mu 8 let
Ilustrační foto

Obviněný své matce opakovaně vulgárně nadával a fyzicky ji napadal, což se v průběhu doby stupňovalo a stávalo se častěji. Naposledy se tak stalo letos v květnu, kdy matka seděla v křesle a obviněný po ní požadoval, aby mu došla pro cigarety, což ona odmítla. Následně k ní nečekaně přiběhl a přes křeslo jí přehodil na zem. Při tomto seniorka utrpěla zranění, se kterým se dle lékařské zprávy bude léčit více jak šest týdnů. Zraněná žena i přes bolestivé zranění vyhledala lékařské ošetření až po dvou dnech, a to na radu své známé. Seniorka dosud o tom, jak jí její syn ubližuje, nikomu nic neříkala, protože se za jeho jednání styděla. Své známé se svěřila až, když jí syn začal ubližovat více a denně.

Muže týrajícího svoji matku policisté zadrželi a komisař po zahájení jeho trestního stíhání jako obviněného předložil státnímu zástupci podnět na podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Následně podaný návrh státního zástupce soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou akceptoval a obviněný byl vzat do vazby. Obviněnému nyní za spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společné domácnosti hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

V souvislosti s tímto případem připomínáme všem, kteří jsou v podobné situaci jako uvedená seniorka, že domácí násilí samo od sebe nepřestane a jeho skrývání před okolním světem není řešení. Takové psychické a fyzické násilí má naopak v případě, kdy se oběť rozhodne nikomu se nesvěřit a svoji tíživou situaci neřešit, tendenci eskalovat, být kruté a velmi bolestné. Oběť pak může být ohrožena nejen na zdraví, ale i na životě. Z těchto důvodů je důležité nenechat si od nikoho ze svých blízkých jakýmkoliv způsobem ubližovat a věc řešit na samém počátku už jenom tím, že se s tím svěříte například svým dobrým přátelům, kteří vám mohou pomoci celou nepříjemnou záležitost oznámit i policistům na kterékoliv policejní služebně.
PČR/Dagmar Sochorová
dárky
24. 9. 2018 12:01 Liberec na odměny učitelů základních škol přidá dva miliony korun. Na jednoho učitele v průměru vychází 4000 korun, rozhodnutí je na řediteli školy.
cl
24. 9. 2018 11:54 Liberecký kraj připravuje na Českolipsku dvě rekonstrukce silnic druhé třídy, jež si vyžádají skoro 415 mil. Kč. Opravovat se bude přes 17 km vozovek.
kvk
24. 9. 2018 10:01 Den evrospkých jazyků se koná ve středu 26.9. od 8.00 v krajské knihovně. Čekají vás přednášky, kvízy, speak-dating s rodilými mluvčími, zkoušky tlumočení a kurzy mluvených i znakových jazyků.

 

vichr
24. 9. 2018 08:10 Hasiči v Libereckém kraji měli kvůli silnému větru a dešti v noci na dnešek asi 25 výjezdů. Ve Skalici u České Lípy narazil vlak do spadlého stromu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).