reklama

Pro trať do Semil a Staré Paky vybral kraj společnost ARRIVA

5. 2. 2019
Rada Libereckého kraje dnes rozhodla o záměru uzavřít smlouvu na zajištění železniční dopravy na trase Liberec – Turnov – Semily – Stará Paka, a to přímým zadáním společnosti ARRIVA vlaky s. r. o. Smlouva by měla platit od prosince 2019 po dobu deseti let. Cestující by se mohli vozit v moderních nízkopodlažních vlacích 642 Siemens Desiro.
Pro trať do Semil a Staré Paky vybral kraj společnost ARRIVA
Foto: LK

O zlepšování kvality v železniční dopravě usilujeme dlouhodobě. Rada kraje projednávala obdržené nabídky na zajištění vlakové dopravy mezi Libercem a Starou Pakou opakovaně. Společnost Arriva vlaky nabídla moderní nízkopodlažní vozy za nejvýhodnější nabídkovou cenu, a to na celý požadovaný soubor tratí,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Se společností ARRIVA vlaky zahájil přednostní jednání již koncem loňského roku KORID LK. Aby kraj předešel možnému střetu zájmů jednatele společnosti KORID LK a Ing. Petra Prokeše ze společnosti ARRIVA vlaky, rozhodl se vypovědět příkazní smlouvu s KORIDEM LK. Poté pověřil dalším jednáním odbor dopravy krajského úřadu, který vyzval všechny aktivní dopravce na trhu v České republice k podání nabídek.

Rada kraje rozhodla o opětovném oslovení dopravců Die Länderbahn GmbH DLB, Leo Express s. r. o., České dráhy, a. s., RegioJet, a. s. a GW Train Regio a. s. k podání nabídky v termínu do 21. ledna 2019.

Liberecký kraj obdržel do stanoveného termínu nabídky tří dopravců. Společnosti České dráhy a ARRIVA vlaky podaly nabídku na celý provozní soubor Liberec – Turnov – Semily – Stará Paka. Dopravce GW TR nabídl jedno vozidlo na železnobrodskou železnici.

Společnost ARRIVA vlaky nabídla oproti ostatním zájemcům vozidla moderní nízkopodlažní konstrukce na celý provozní soubor za nižší cenu. Již v poptávce jsme upozornili oslovené dopravce, že preferujeme právě užití moderních nízkopodlažních vozidel, podobně jako tomu je od roku 2009 na Jizerskohorské železnici,“ dodal Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

S vybraným dopravcem nyní začne konkrétní jednání o znění smlouvy. Kraj ji může uzavřít přímým zadáním bez povinnosti nabídkového či výběrového řízení. Umožňuje mu to zákon o veřejných službách v přepravě cestujících.

LK/Filip Trdla
jn bohemka
21. 4. 2019 20:33 Nelehký zápas s posledním týmem tabulky mají za sebou jablonečtí fotbalisté. Proti Dukle Praha museli otáčet nepříznivý vývoj, obrat zařídili Chramosta a kapitán Hübschman.
doksy
21. 4. 2019 17:28 Bezmála jedním milionem korun podpořil v posledních letech Liberecký kraj obnovu zámku v Doksech. Od roku 2015 patří zámek městu, které se snaží celý areál objektu zpřístupnit veřejnosti.
skalka
21. 4. 2019 16:21 Ještěd v Liberci na Velký pátek zahájil letní sezonu. Čtyřsedačková lanovka Skalka bude v dubnu v provozu o víkendech a svátcích, v květnu a červnu od středy do neděle. O prázdninách denně.
czocha
21. 4. 2019 15:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).