reklama

Čtyři nové sanity rozšíří vozový park nemocniční dopravy KNL

12. 10. 2017
Vozový park Zdravotně dopravní služby KNL, a.s. se 12. října 2017 rozšířil o další čtyři nové sanitky. Sanitní vozy používá liberecká a turnovská nemocnice k převozu raněných a nemocných. Dvě vozidla jsou upravena pro přepravu pacientů neodkladné péče (sekundární převozy). Tato vozidla mají výhodu variability v možnosti přestavby vozidla z režimu „převozové sanitky“ ZDS (A2) do režimu „převoz pacientů se záchranářem“ RZP (B). Celkem tak KNL, a.s. disponuje 21 sanitními vozy.
Čtyři nové sanity rozšíří vozový park nemocniční dopravy KNL
Foto: Ford Club

„Čtyři nové převozní sanitky Ford Transit Custom se zvýšenou střechou a sanitní zástavbou nám výrazně pomohou zkvalitnit naše dopravní služby. Výhodou nových vozů je větší vnitřní prostor, což nabídne pacientům větší komfort. Předností je také sklopná rampa pro snadnější a bezpečnější naložení imobilních pacientů,“ popsal vedoucí oddělení dopravy Krajské nemocnice Liberec Aleš Pěnička.

Zdravotně dopravní služba KNL ročně přepraví téměř 55 tisíc pacientů. Jejich převoz do nemocnice nebo z nemocnice předpisují lékaři jak z nemocnice, tak praktičtí i odborní lékaři v terénu. Pohyb každé sanitky KNL sleduje GPS modul, který je propojen s navigací pro jednodušší komunikaci s dispečinkem, který má tudíž dokonalý přehled o pohybu všech svých sanitek. „Vozidla jsou vybavena nejnovější transportní technikou, transportními nosítky a infarktovým křeslem od firmy MEDIROL, která patří v současné době mezi nejkomfortnější a nejbezpečnější prostředky pro přepravu pacientů ve zdravotnictví,“ pochvaluje si vedoucí střediska Zdravotně dopravní služby KNL Michal Vondráček. Ve výčtu předností nových vozů uvádí i klimatizaci pro letní měsíce a naopak samostatnou topnou jednotku v pacientském prostoru pro mrazivé zimní měsíce. „Nové sanitky mají změněný vzhled pacientského prostoru s nádechem modré barvy. Ten nahradil standardní bílou nemocniční „sterilní“ barvu. Jsem zvědavý, jak se to našim pacientům bude líbit,“ doplnil Michal Vondráček.

„Liberecká a turnovská nemocnice každý rok investuje cca 150 milionů Kč z vlastních zdrojů a bez úvěrů.

Drtivá většina těchto peněz jde na zdravotnické přístroje, nové stavby, havárie a opravy… Každoročně také počítáme s obnovou 2-3 sanitek s cílem zvýšit bezpečí a komfort pacientů,“ říká Luděk Nečesaný, generální ředitel KNL, a.s.  „Díky tomu, že se letos KNL a.s. skvěle daří, máme do září přebytek hospodaření 70 milionů Kč, můžeme nad rámec odměn zaměstnancům v částce 35 milionů Kč nakoupit hned 4 nové sanitky. Věřím že to naši pacienti při převozu do nemocnice nebo z nemocnice ocení,“ dodal generální ředitel.

 "Pro Ford Motor Company s.r.o. je to již třetí dodávka sanitek do Liberecké nemocnice a je pro nás opravdu velkou ctí, že vozy Ford Custom Ambulance v Libereckém kraji spolehlivě slouží. Zároveň je to pro nás závazek, předáním vozů vše začíná. O vozy se bude starat autorizovaný servis Auto In Liberec, a tyto sanitní vozy mají pro servis při pravidelné údržbě vždy nejvyšší prioritu,“ říká Petr Šimůnek, CV Field Manager společnosti FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. 

Čtyři nejnovější sanitní vozy dostaly zcela nové moderní motory o objemu 2,0l Ford ECOBLUE, které oproti předchozím sanitkám vynikají vyšším výkonem a točivým momentem, zároveň však až o 15% nižší spotřebou paliva. Sanitní přestavba od firmy KOV Velim byla také dále vylepšena. K variabilnímu provedení speciálně pro nemocnici v Liberci, které umožňuje sanitku rychle přeměnit na dvoulůžkové provedení přibyl interiér z modře probarvených plastů a celkové zlepšení osvětlení a barevné sladění pacientského prostoru. Tím sanitka vytváří příjemné a pohodlné prostředí pro přepravované pacienty,“
dodalPetr Šimůnek.

 Zdravotní dopravní služba má v současné době celkem 25 řidičů a ročně najede zhruba přes 1,2 miliónu kilometrů. Obnova vozového parku je proto naplánována průběžně i na další roky. Cena jedné sanitky se pohybuje okolo jednoho milionu korun a Krajská nemocnice Liberec je hradí ze svého vlastního rozpočtu.

TZ KNL/Václav Řičář
oldřichov
25. 9. 2018 06:11 Škodu za 2,2 milionu korun způsobil víkendový požár rodinného domu v Oldřichově na Hranicích u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Příčina požáru se stále vyšetřuje.
fioJNplz
25. 9. 2018 05:55 Fotbalová liga: Jablonec - Plzeň 3:0 (27. a 39. Trávník, 56. Chramosta). Viktoria klesla na třetí místo, v Jablonci nebodovala poprvé od roku 2009.
teplo
24. 9. 2018 12:48 Včera zahájila Teplárna Liberec letošní topnou sezónu. V loňském roce producent tepla a TUV zahájil topnou sezónu už 4. září, tedy o 19 dní dříve.

 

dárky
24. 9. 2018 12:01 Liberec na odměny učitelů základních škol přidá dva miliony korun. Na jednoho učitele v průměru vychází 4000 korun, rozhodnutí je na řediteli školy.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).