reklama

Autokemp Kristýna poblíž Hrádku dokončuje nové chaty

17. 4. 2017
Oblíbený autokemp Kristýna u stejnojmenné rekreační nádrže nedaleko Hrádku nad Nisou na Liberecku před letošní turistickou sezonou výrazně investoval. Přes zimu bylo kompletně rekonstruováno sedm chat a opraveny byly také pokoje místního penzionu. Na jaře pak začala výstavba dalších 12 nových chat, které kapacitu kempu zvýší o 60 lůžek. Devět chat už stojí, celkem to přijde zhruba na 2,5 milionu korun, řekl ČTK předseda představenstva společnosti Kristýna Radek Petr.
Autokemp Kristýna poblíž Hrádku dokončuje nové chaty
http://www.autocampkristyna.cz

"Zaznamenali jsme obrovský nárůst zájmu, proto jsme se rozhodli postavit 12 nových chat, takže už jich budeme mít 66. Nové chaty jsou kompletně vybavené, s vlastní koupelnou a kuchyní," řekl Petr. Stavební práce v areálu tím ale podle něj nekončí. Do zahájení letní sezony chtějí ještě na hlavní pláži postavit nové zděné toalety. Vyšší komfort čeká podle Petra i hosty ubytované v penzionu. Většina pokojů dostala vlastní sociální zařízení, dřív bylo společné na chodbě. Kemp Kristýna je oblíbeným místem k rekreaci nejen pro rodiny z Česka. "Mnozí si místa rezervují už když odjíždějí, na sezonu máme už z velké části obsazeno," dodal Petr. Ceny v kempu se podle něj několik let nezměnily.

Stavět se bude také například v Rekreačním středisku Preciosa u Máchova jezera, které se už druhý rok otevírá i veřejnosti. Původně podniková chatová osada nabízí teď prostor i pro stanování. Přibyly služby jako půjčovna stále oblíbenějších paddleboardů, koloběžek a také kol. "Část chatek chceme předělávat, aby byly vyššího standardu, největší změna čeká zázemí, chceme investovat do modernizace bufetu s letní terasou a klubovnou. Stihnout to chceme do letních prázdnin," řekl ČTK Martin Bauer ml. ze společnosti Sundisk, která kemp provozuje.

U Máchova jezera je ještě možné sehnat na léto ubytování, to v oblíbeném Autocampu Sedmihorky v Českém ráji je to horší. "Kromě pár termínů na konci srpna máme chatky obsazené, místo je jen pro stany a karavany," řekl dnes ČTK vedoucí kempu Pavel Staffen. V kempu, do něhož míří každoročně v létě tisíce návštěvníků, připravují na léto hlavně nové programy. I v Sedmihorkách se sice staví, jde ale o projekt, který bude dokončen zřejmě až pro příští turistickou sezonu. "Do léta to nestihneme, stavíme novou klubovnu a horolezeckou stěnu," doplnil vedoucí kempu.

Liberecký kraj je oblíbenou turistickou oblastí. Zatímco v zimě míří návštěvníci hlavně do Jizerských hor a Krkonoš, v létě jsou hlavními cíli oblasti Českého ráje a Máchova jezera. Podle webu www.dokempu.cz je v kraji 73 kempů, nejvíce jich je v oblasti Máchova Jezera na Českolipsku. Dohromady nabízejí kempy v kraji více než 1700 lůžek v chatkách a bezmála 3000 míst pro stany a karavany. Ročně se v nich podle informací z Českého statistického úřadu (ČSÚ) ubytuje kolem 85.000 turistů.

čtk
obvinění
21. 4. 2018 20:05 Všech 9 obviněných v korupční kauze, jež se týká libereckého dopravního podniku, bude stíháno na svobodě. Soud návrh na vazbu pro tři obviněné zamítl.
teplota
21. 4. 2018 18:03 Na severu Čech bylo dnes nejtepleji v Doksanech, 28,2 st. Celsia. Rekord pro dnešní den byl překonán na 8 z 23 stanic v Libereckém a Ústeckém kraji.
sychrov
21. 4. 2018 16:05 Nablýskané staré vozy americké výroby dnes zlákaly tisíce lidí k návštěvě parku na zámku Sychrov. Podél cest bylo zaparkovaných skoro sto automobilů.
kola
21. 4. 2018 12:05 Zájem o sdílená růžová kola předčil v Liberci očekávání. K dispozici je 60 kol a magistrát eviduje v průměru 270 výpůjček denně. To je víc než v Brně.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).