reklama

Škoda na opravované střeše bazénu je odhadem půl milionu

24. 5. 2018
Už od nás víte, že včera ráno v Jablonci nad Nisou hořela opravovaná střecha městského bazénu. Hasiči evakuovali osm lidí. Požár se obešel bez zranění a zřejmě vznikl při svařování lepenky na střeše. Škodu hasiči odhadli na půl milionu korun. Bazén byl uzavřen. ČTK to řekli mluvčí hasičů a provozovatel areálu. Požár byl hasičům nahlášen ve středu v 6:38. "V době příjezdu hasičů se ze střechy budovy valil černý kouř a viditelné byly i plameny," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková.
Škoda na opravované střeše bazénu je odhadem půl milionu
Foto: HZS

Uvnitř se nacházelo osm lidí, kteří museli budovu z preventivních důvodů opustit. "Bylo tady sedm návštěvníků, ale v té chvíli v bazénové hale nějaké známky o požáru nebyly," řekl ČTK Milan Matura z městské společnosti Sport Jablonec, která plavecký stadion z roku 1987 provozuje.

Požár zasáhl střešní konstrukci o rozloze 30 krát 30 metrů a část bočního opláštění budovy. Požár likvidovalo šest hasičských jednotek, které měly k dispozici i výškovou techniku a velkoobjemovou cisternu. "Požár se podařilo lokalizovat rychle, zhruba půl hodiny od zahájení zásahu," dodala Bílková. Hasiči poté ještě museli konstrukci střechy částečně rozebrat. "Abychom odhalili případná skrytá ohniska. Protože je sucho, a když foukne, aby se to nerozhořelo znovu," dodala.

Výše škody je podle odhadu hasičů bude půl milionu korun. Zásahem se podařilo uchránit majetek za 100 milionů korun. "Pravděpodobnou příčinou požáru byla práce s otevřeným ohněm při rekonstrukci střechy," řekla Bílková. Podle Matury zřejmě požár vznikl při svařování lepenky. Bazén musel být uzavřen. "Protože jsou porušené střešní konstrukce a došlo ke spadu popílku do bazénové vody," řekl Matura. Plánovaná odstávka bazénu měla začít 1. června, podle Matury ale do té doby zcela jistě neotevřou. Nemělo by smysl na několik dnů otevírat. "Musí se vypustit bazénová voda a jen ohřátí vody by trvalo čtyři dny. Odstávka tak začne už teď," dodal.

V jabloneckém městském bazénu s návštěvností přes 150.000 lidí se pracuje od dubna a hotovo by mělo být v říjnu. Veřejnosti by ale měl být bazén znovu přístupný ještě před dokončením rekonstrukce. Pokud nenastanou komplikace, provozovatel ho chce znovu otevřít na konci července. Zlepšit by se měl komfort pro návštěvníky. "Bazén patří k nejnavštěvovanějším městským sportovištím a na nízkou teplotu uvnitř bazénové haly návštěvníci často poukazují. Rekonstrukcí střechy včetně nové izolace, zastřešením terasy, kterou zároveň necháme zasklít, a také celkovou výměnou tepelných rozvodů a doplněním radiátorů, by se tepelné úniky měly vyřešit," řekl náměstek primátora Miloš Vele (ODS). Město letos do bazénu investuje 44 milionů korun. Rekonstrukce střechy a zasklení terasy vyjde na 40 milionů, výměna topení včetně doplnění radiátorů bude stát 3,7 milionu a výměna kabin v sauně 275.000 Kč.

čtk
jíra
23. 3. 2019 19:25 Josef Jíra, jeden z nejznámějších a nejžádanějších českých malířů, by se letos dožil 90 let. Od 5. dubna je část jeho díla k vidění v Jablonci nad Nisou.
cyklostezka
23. 3. 2019 19:00 Cyklostezka, která se staví s evropskou dotací kolem Nisy v Liberci, bude o milion Kč dražší. Hotová měla být loni, dokončovat se ale bude až letos.
trh
23. 3. 2019 06:17 Farmářské trhy v Turnově se konají každou sobotu dopoledne na náměstí Českého ráje. Letos začínají v sobotu 30. března. Více informací na www.trhyfarmarske.cz.
varhany
23. 3. 2019 06:15 Liberecký kraj přispěje půl milionem korun na obnovu cenných varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. Vzácná památka nutně potřebuje renovaci.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).