reklama
Informační servis
Multimediální sál Libereckého kraje opět rozzáří Velikonoční trhy
31. 3. 2017 Pestrou přehlídku kraslic, pomlázek, proutěného zboží, zajíčků, květin a dalších originálních velikonočních ozdob, vytvořených klienty sociálních organizací, nabídnou znovu po roce návštěvníkům v multimediálním sále ve 3. patře budovy C Krajského úřadu LK...
Na podobě náměstí se podílejí studenti fakulty architektury
30. 3. 2017 V loňském roce vzešel od Spolku rodáků a přátel města Semily návrh na pojmenování prostoru Nádražní ulice mezi křižovatkami s Luční a Bořkovskou ulicí po významném českém politikovi na Náměstí Pavla Tigrida. Politik, publicista a spisovatel Pavel Tigrid pocházel ze starého semilského rodu Schönfeldů, k městu Semily měl velmi blízký vztah a v roce 2014 se stal jeho čestným občanem.
Krajská nemocnice získala 280 mil. na psychiatrii a rezonanci
30. 3. 2017 Krajská nemocnice Liberec získala z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) více než 280 milionů korun na modernizaci liberecké psychiatrie a pořízení druhé magnetické rezonance a dalších přístrojů pro nemocnice v Liberci a v Turnově. Investice by měla zkvalitnit péči o pacienty a v případě rezonance také zkrátit čekací doby na vyšetření. Novinářům to řekl generální ředitel nemocnice Luděk Nečesaný.
Příkladná píseň o mordu a jiné sběratelské zajímavosti
30. 3. 2017 Karikatury, svaté obrázky, hrací karty, mapy, tovaryšské listy, ale i tehdejší pouliční plakáty nebo jarmareční písně… To vše sbíral a uchovával pro další generace Josef Scheybal starší. Ukázky z jeho sbírek jsou nyní k vidění v Domě manželů Scheybalových v Jablonci nad Nisou na výstavě s názvem Příkladná píseň o mordu.
Ve výukové kuchyňce vzplál tuk, 290 školáků museli evakuovat
30. 3. 2017 Dnes v 10:57 hodin byl hasičům ohlášen požár ve výukové školní kuchyňce v ZŠ Turnov, v ulici 28. října. U události zasahovali profesionální hasiči z Turnova a jejich dobrovolní kolegové z Turnova, Karlovic, Všeně. Požár vznikl ve 3. nadzemním podlaží, evakuace žáků z části školy byla provedena ještě před příjezdem hasičů.
Krpálek s trenérem prohrál, Vítková měla pomalé lyže
30. 3. 2017 Olympijský vítěz Lukáš Krpálek byl ve vzájemném souboji v obřím slalomu pomalejší než jeho trenér Petr Lacina. "Pěkně mě to štve," utrousil nejlepší český judista po exhibičním závodu v Harrachově, ale na druhou stranu přiznal, že na sjezdových lyžích stál naposledy před třemi lety. To biatlonistka Veronika Vítková si postěžovala na pomalé lyže. "Nikdo se jim několik let asi nevěnoval, příště si beru svoje skialpinistické lyže," komentovala to...
Hokejky Tygři a Piráti zkříží zítra, v repríze loňského čtvrtfinále
30. 3. 2017 Semifinálový soupeř není pro Bílé Tygry žádnou neznámou. Na chomutovské Piráty narazil liberecký hokejový tým už v minulém play-off, kdy se svěřenci kouče Růžičky změřil síly už ve čtvrtfinále. A právě v semifinále na sebe Bílí Tygři Liberec a Piráti Chomutov narazí i letos. Soupeř má týmu trenéra Pešána co oplácet. Jak se bude série vyvíjet? To se dozvíme poprvé již v pátek od 17:20, kdy začne první utkání na ledě Home credit Areny!
Cílem památkářů je pokořit letos milionovou hranici návštěvnosti
30. 3. 2017 Návštěvnost pamětihodností rok od roku stoupá. Češi se už zřejmě nabažili role "paštikářů" u Jadranu a poznávají raději svou domovinu. Nejsou tu za "chudé příbuzné" a domluví se. V sobotu 1. dubna začíná oficiálně sezóna na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu. Řada kastelánů si k tomuto datu přichystala doplňující program pro první návštěvníky.
Kabinová lanovka na Ještěd nebude kvůli revizi týden jezdit
30. 3. 2017 Celý příští týden nebude kvůli pravidelné revizi před letní sezonou jezdit kabinová lanovka na Ještěd. Mimo provoz bude od 3. do 9. dubna. ČTK to sdělila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. "Znovu se rozjede v pondělí 10. dubna, a to podle jízdního řádu," uvedla. Opravy a revize se na lanovce dělají dvakrát do roka, vždy před začátkem letní a zimní sezony.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ajo 7500 a zbytek se o to zajímá. Určitě více než sedí pod stromy v...
Určitě...koliklidí chodí na hokej? tři tisíce? pět tisíc?
Idioty jako jsi ty ne, ale lepsi a normalni pulku liberce ano.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
březen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).