reklama
Informační servis
Vzpomínka na válečného hrdinu Františka Truhláře bude v říjnu
28. 5. 2017 V listopadu letošního roku uplyne 100 let od narození plukovníka Františka Truhláře, letce britské RAF, veterána bojů II. světové války a čestného občana města. Rádi bychom si připomněli jeho osobní statečnost, a proto Město Lomnice nad Popelkou k uctění jeho památky...
Obě nové jizerskohorské stezky si už vyzkoušely tisíce dětí
28. 5. 2017 Již druhou sezonu se otevřou dvě dětské stezky v Bedřichově. Přilákat do Jizerských hor nové návštěvníky a nabídnout těm stávajícím další možnosti, jak v Jizerkách strávit volný čas. To je důvod, proč v Bedřichově vznikly dvě nové stezky pro děti. „Mravenčí stezka“ a stezka „Najdi bedřichovský viklan“. Od čtvrtka 1. června si budou moci dětští návštěvníci opět vyzvednout svoje odměny za absolvování těchto stezek.
Sedmihorské léto má program pro každého a na celé prázdniny
28. 5. 2017 Hudební a divadelní Sedmihorské léto 2017 startuje 30. června. Do začátku osmého ročníku hudebního a divadelního Sedmihorského léta tak zbývá už jen pár týdnů. Co letos organizátoři tohoto kulturního celoletního pásma akcí připravili pro diváky a příznivce dobré kultury?
Výstava chce bořit předsudky a stereotypy ve společnosti
27. 5. 2017 Originální, plná fascinujících příběhů – to je výstava pod názvem „Tady jsem doma“, kterou bude hostit od 1. června ve svých prostorách liberecká iQLANDIA. „Patnáct panelů, jež nainstalujeme hned u vchodu do centra, zachycuje životní „story“ dvanácti významných osobnostní z řad menšin a cizinců žijících na území Libereckého kraje,“ říká Martina Kutíková, marketingová specialistka science centra.
Adoptivní rodiče se v ZOO starají o mládě supa hnědého
27. 5. 2017 Chov supů hnědých je v lidské péči poměrně náročný, proto se chovatelé těší z každého vylíhnutého mláděte. V ostravské zoologické zahradě byla velká šance na odchov v pořadí již pátého mláděte tohoto největšího evropského supa. Mládě vylíhnuté v Ostravě ale nakonec odchovávají adoptivní rodiče v ZOO Liberec. Zatím není jisté, zda bude v rámci mezinárodního záchranného projektu vypuštěno do volné přírody, nebo posílí chovatelskou...
Nový fond podpoří kulturu, sport i hendikepované občany
27. 5. 2017 Celkem 1.268 000 Kč z nového fondu rozdělili na svém včerejším jednání zastupitelé města. Podpoří tak různorodé akce konané pro Českolipany. Fond zastupitelstva města slouží k podpoře celoročních aktivit i jednorázových akcí a projektů, které se svou jedinečností vymykají dotačním programům a nelze je zařadit mezi oprávněné žadatele v dotační soutěži.
Ve zrekonstruovaném zámku ve Svijanech otevřou hotel a šenk
27. 5. 2017 Zámek Svijany na Liberecku nabídne od června vedle historických expozic také ubytování v hotelu a služby restaurace Zámecký šenk. ČTK o tom informovala Kristýna Čermáková, mluvčí Pivovaru Svijany, který zchátralý areál koupil a do jeho rekonstrukce investoval od roku 2015 zhruba sto milionů korun. Liberecký kraj je turistickou oblastí s nejvyšším počtem ubytovacích zařízení v zemi. Okolí Svijan je zajímavou lokalitou, která ale zatím mnoho možností k...
Dědička rodu Walderode je blíž vrácení pozemků na Jablonecku
27. 5. 2017 Dědička rodu Walderode se přiblížila vrácení pozemků na Jablonecku. Odvolací soud sice případ vrátil k novému projednání do Jablonce, zároveň ale potvrdil, že restituční podmínky pro jejich navrácení jsou splněné. Pro ČTK to uvedl soudce Okresního soudu v Jablonci Jaroslav Kneř, který má případ na starost. Jablonecký soud takzvaným částečným rozsudkem uznal nároky dědičky rodu v roce 2015, proti tomu se odvolaly Úřad pro zastupování státu ve...
 Policie obvinila sprejera, že v Č. Lípě poškodil 58 objektů
27. 5. 2017 Sedmadvacetiletý muž podle policie v České Lípě nastříkal barvu ze spreje na 58 objektů a způsobil škodu 287.000 korun. Policie muže obvinila z poškození cizí věci formou sprejerství, za což mu hrozí až rok vězení. ČTK o tom informovala mluvčí policie Ivana Baláková. Obviněný muž podle ní při výpovědi uvedl, že svého činu lituje a chce škody napravit.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Borec nakonec. Kouknul jsem na vysledky, samy kometaci a chomutov.
Velka gratulace. Je to borec. Snad zade sestavi uspesny tym. skoda ze Lasak...
Když vidí že se tam nevejde má vycouvat. Takhle přivedla chudáka do...
Kometě jde o 12. titul v historii, aby dohnala Duklu Liberec. Takže to bude...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
květen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).