reklama
Informační servis
Breite po Coufalovi převzal pásku a bude poprvé kapitánem
16. 7. 2018 Po odchodu obránce Vladimíra Coufala do pražské Slavie povede do nové sezony fotbalisty Liberce jako kapitán záložník Radim Breite. Osmadvacetiletý středopolař už si tuto roli v minulosti vyzkoušel v předchozích působištích, ale ještě nikdy v nejvyšší soutěži. "Býval...
Fourcrossařům v Jablonci kralovali Slavík a Labounková
16. 7. 2018 Český biker Tomáš Slavík opět vyhrál domácí závod Světové série ve fourcrossu. Jeden z nejlepších světových jezdců prodloužil skvělou osobní sérii - na severu Čech se JBC 4X Revelations jel pošesté v historii a Slavík při něm ještě nenašel přemožitele. Mezi ženami se vedlo nejlépe Romaně Labounkové.
Liberec v generálce na sezonu remizoval s Vratislaví 1:1
16. 7. 2018 Fotbalisté Liberce remizovali v generálce na start nové sezony s polským Slaskem Vratislav 1:1. Za Slovan čtyři minuty po pauze srovnala jedna z letních posil Slovák Martin Koscelník. Přípravným zápasem s desátým celkem uplynulé sezony polské ligy vyvrcholily dnešní oslavy 60 let od založení libereckého klubu.
Ve Skalici u České Lípy oslaví o víkendu patronku obce sv. Annu
16. 7. 2018 Obec Skalice u České Lípy a Sbor dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy pořádají Tradiční slavnost svaté Anny u příležitosti svátku patronky obce Skalice u České Lípy. Akce se koná v sobotu 21. července 2018 v centru obce a součástí je doprovodný program, kterému předchází mše svatá.
Na Slavnostech svijanského piva se letos vypilo 63 tisíc půllitrů
15. 7. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Tradiční jednodenní Slavnosti svijanského piva přitáhly včera do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě téměř devět a půl tisíce návštěvníků. Hudební produkci více než dvaceti skupin a interpretů, včetně kapel UDG, Walda Gang a Wohnout, či zpěvačky Jitky Zelenkové, si mohli až do pozdních nočních hodin vychutnávat na třech kvalitně ozvučených pódiích. Pohodovou sobotu jim vedle  na akci již tradičně příznivého ...
Turnovské muzeum připravilo výstavu Liberecko ve stínu sopek
15. 7. 2018 Ač to nemusí být na první pohled patrné, v minulosti patřilo Liberecko opakovaně k velmi aktivním vulkanickým oblastem. Nenajdeme zde sice žádný supervulkán, ale po zhlédnutí výstavy Liberecko ve stínu sopek zjistíte, že tu občas mohlo být pořádně „horko“. Po krajině od Lužických hor až k Českému ráji najdeme totiž rozeseto nespočet drobných vulkánů.
Na nádraží v Černousích shořelo čtrnáct balíků sena
15. 7. 2018 Ve čtvrtek 12. července 2018 oznámil na tísňovou linku kolem páté hodiny ranní řidič linkového autobusu, který projížděl obcí Černousy, že na vlakovém nádraží jsou v manipulačním prostoru složené balíky sena, přičemž čtyři z nich hoří. Operační důstojník neprodleně na místo vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení Frýdlant. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Liberce včetně jejich vyšetřovatele.
Připomeňte si v liberecké galerii dálkovou cestu T. Liebiega
15. 7. 2018 V pondělí, 16. července 2018, uplyne přesně 124 let ode dne, kdy Theodor von Liebieg mladší vyjel z Liberce na první automobilovou dálkovou cestu do Gondorfu nad Moselou. Trasa dlouhá 939 kilometrů trvala 69 hodin. Vůz Victoria Benz si můžete prohlédnout netradičně v liberecké Oblastní galerii.
Tomáš Slavík už popáté ovládl závod ve fourcrossu v Jablonci
15. 7. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Prestižní závod světové fourcrossové série JBC 4X Revelations založil Tomáš Slavík v Jablonci před čtyřmi lety. Před domácím publikem v sobotu opět triumfoval a vyhrál už popáté. Jablonec není letos poslední zastávkou seriálu, jak tomu bylo v minulém roce, kdy se v severních Čechách rozhodovalo o celkovém vítězi.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).