reklama
Informační servis
Libereckou iQLANDII pohltil Nanosvět
22. 7. 2017 Nanotechnologie hýbou světem a propadli jim i v liberecké iQLANDII. Místní lektoři si pro své návštěvníky nachystali speciální letní nanoworkshop pod názvem Nanosvět. Práce s vynálezy přímo z výzkumného centra NASA, objevování a porovnávání okem neviditelných...
Manželka se mu probourala do pošty a četla emaily
22. 7. 2017 Policisté přijali trestní oznámení 34letého muže z Českolipska, který si stěžuje na svou manželku. Ta si měla podle jeho výpovědi zjistit přístupové heslo do jeho emailové schránky, vstoupit do ní a kontrolovat mu poštu. Pokud by se vyšetřováním jeho podezření potvrdilo, zodpovídala by se žena z přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a také z opatření a přechovávání přístupového zařízení a hesla k...
Poptávka po sirupech firmy Kitl roste, nestačí vyrábět
22. 7. 2017 Poptávka po sirupech, medicinálních vínech a medovinách z jablonecké společnosti Kitl rok od roku stoupá. Hlavně v horkých dnech malý podnik sotva stačí plnit objednávky. Největší zájem je nyní o jednu z letošních novinek - Syrob Malinový. Jeho výrobu mohli sledovat návštěvníci dne otevřených dveří, který uspořádala firma u příležitosti desátého výročí svého založení. Do pondělí musí být paleta sirupu pro zákazníka hotová, řekl ČTK majitel...
Liberecká zoo má mravenečníka, v expozici ho dosud neměla
22. 7. 2017 Liberecká zoologická zahrada získala z jedné maďarské zoo samce mravenečníka velkého. Očekává, že se u návštěvníků zařadí mezi nejoblíbenější zvířata. Do budoucna se chce zoo pokusit o jeho odchov. ČTK to řekl ředitel liberecké zoo David Nejedlo. "Samici už máme přidělenou. Je ale ještě mladá, takže tu bychom měli dovézt ke konci letošního roku," řekl.
Ve Frýdlantu skončila nákladná rekonstrukce Lužické ulice
22. 7. 2017 Ve Frýdlantu na Liberecku skončila více než rok trvající rekonstrukce Lužické ulice, která vede od gymnázia k nemocnici. Frekventovaná komunikace obnovu nutně potřebovala. Přestože je už pro motoristy otevřená, čekají ji ještě dokončovací práce. Doplnit na ní zbývá dopravní značení, speciální povrchovou úpravu před přejezdem a v křižovatkách a část zeleně, řekla ČTK vedoucí investičního oddělení města Zdena Ubiasová.
Pohonné hmoty v Libereckém kraji zlevnily o devět haléřů
22. 7. 2017 Pohonné hmoty v Libereckém kraji dál zlevňují, od minulého týdne klesly ceny benzinu a nafty shodně o devět haléřů na litru. Za litr nejprodávanějšího Natural 95 platí aktuálně motoristé v průměru 29,34 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, byl před rokem benzin o 34 haléřů na litru dražší. Nafta zlevnila na 28,24 Kč za litr, před rokem ji ale měly čerpací stanice v kraji ještě o 27 haléřů levnější.
Tygří farma pořádně omladila! Kdo bude na soupisce Benátek?
21. 7. 2017 S Bílými Tygry je dlouhodobě spjata také farma z Benátek nad Jizerou. V uzavřené WSM lize bude od nové sezony sázet na dravé mládí, vždyť věkový průměr čerstvě zveřejněné soupisky dosahuje pouhých 21 let.
Některé hrady a zámky vydávají návštěvníkům nové vstupenky
21. 7. 2017 Na Hrubém Rohozci, Zákupech, Troskách a Slatiňanech dostávají návštěvníci nové vstupenky s historickým vyobrazením objektu. Do roku 2019 na nové vstupenky přejdou všechny objekty ve správě Národního památkového ústavu a vznikne tak unikátní sběratelský artikl. Pro návštěvníky bude vydán i deník, kam se budou vstupenky vlepovat.
Ženu velmi brutálně napadl její manžel a tchýně
21. 7. 2017 Velmi nepříjemný incident mezi manžely vyšetřují policisté na Semilsku. Kuriózní je, že konflikt měla vyprovokovat matka 38letého podezřelého a svou snachu slovně i fyzicky napadnout. Podle výpovědi oznamovatelky ji nejprve starší žena urážela a potom jí začala fackovat. Důvodem je fakt, že se oznamovatelka od svého muže nedávno odstěhovala a jejich manželství spěje k rozvodu. Navíc spolu mají dvě nezletilé děti, které rozchod rodičů snášejí...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).