reklama
Informační servis
Za opravu podchodu směrem k areně dá Liberec 16,5 milionu
23. 5. 2019 Rada města projednala záměr spolufinancování připravované rekonstrukce podchodu pod železniční tratí Stará Paka - Liberec z důvodu požadovaného rozšíření a zajištění bezbariérovosti (pěší propojení ulic 28. října a Doubská k Home Credit aréně) z rozpočtu města...
Pohonné hmoty dál zdražují, loni byly o korunu lavnější
23. 5. 2019 Pohonné hmoty v Libereckém kraji dál zdražují. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 už u čerpacích stanic prodávají za 33,26 Kč, před týdnem byl o devět haléřů levnější. O dalších šest haléřů na litru zdražila nafta, aktuálně za litr řidiči dají v průměru 32,51 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, byla před rokem paliva v Libereckém kraji zhruba o korunu na litru levnější.
Dobrovolným hasičům kraj přispěje více než 14 milionů
23. 5. 2019 Rada Libereckého kraje rozhodla o poskytnutí dotace jednotkám požární ochrany. Částka 14.231.528 korun půjde zejména na nákup, opravu a úpravu mobilní požární techniky, jako jsou cisternové automobilové stříkačky či dopravní automobil, nebo na pořízení ochranných prostředků.
Soukromé památky uvítají návštěvníky. I na Housce
23. 5. 2019 Otevření hradů a zámků, jež jsou v soukromých rukou, uchystala Asociace majitelů hradů a zámků, jejímž cílem je záchrana historických památek v České republice. Již podruhé budou moci lidé soukromé hrady, zámky a parky navštívit o nadcházejícím víkendu 24. až 26. května.
Po roce do kopaček! Tygry čeká fotbalová exhibice v Rozstání
22. 5. 2019 Hokejová sezona je sice minulostí, ani léto však neznamená, že by Bílí Tygři zaháleli. Naopak, už v pátek 7. června po roce opět nazují kopačky a nastoupí k tradiční fotbalové exhibici v nedalekém Rozstání! Každoroční oblíbená fotbalová exhibice v Rozstání vypukne v pátek 7. června a bude součástí velmi bohatého programu. Od 15:30 proběhne turnaj přípravek, v němž se nejmenší Bílí Tygři střetnou se svými fotbalovými vrstevníky. Po nich bude...
Tygři hlásí další posilu. Přichází obránce Roman Graborenko
22. 5. 2019 Šestadvacetiletý obránce Roman Graborenko bude vůbec prvním Bělorusem, který oblékne dres Bílých Tygrů. Mnohonásobný reprezentant své země a účastník čtyř světových šampionátů se s vedením libereckého klubu dohodnul na ročním kontraktu s případnou jednoletou opcí. Bek se zkušenostmi z NHL i KHL do Liberce přichází po krátkém angažmá v Litvínově. V české nejvyšší soutěži si Graborenko doposud připsal 22 startů.
Mečoun, bizon, holoubátka. Festival oslaví dobré jídlo
22. 5. 2019 Svěží trendy a novinky v gastronomii, známé osobnosti, ochutnávky a pestrý program plný zážitků – to je třetí ročník gurmánské akce Beko FreshFestival, která se koná v Liberci v areálu Vesec v pátek 24. a v sobotu 25. května. Tradiční tvář festivalu, Zdeňka Pohlreicha, tu doplní další hvězdy kuchařského nebe – Roman Vaněk a Radek David a také herec a autor blogu Gastromapa Lukáš Hejlík.
Z Liberce do Drážďan a Žitavy budou dál jezdit vlaky Trilex
22. 5. 2019 Z Liberce do Drážďan a přes Německo do Ústeckého kraje budou dál jezdit vlaky Trilex. Společnost Die Länderbahn (dříve Vogtlandbahn) získala ve společné německo-české veřejné soutěži zakázku až do roku 2031. ČTK o tom dnes informoval náměstek hejtmana Jan Sviták (SLK). Dopravce zachová současný komfort poskytovaných služeb a na některých úsecích ho i zvýší, mimo jiné vybaví soupravy plochými obrazovkami a bezplatným přístupem na internet.
Policie objasnila krádež invalidních vozíků a speciálních matrací
22. 5. 2019 Liberečtí kriminalisté spolu s policisty z Obvodního oddělení ve Frýdlantu objasnili případy majetkové trestné činnosti, při níž bylo mimo jiné poškozeno železniční zařízení. Na sklonku dubna letošního roku policisté přijali i oznámení o možném vloupání do skladu použitého zdravotnického zařízení na Frýdlantsku. Pachatelé tam v posledním dubnovém týdnu odcizili několik invalidních vozíků a matrace na zdravotnická lůžka. Celková škoda,...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
Hanusy, Hanusy, vy jste nedával pozor. Opět jako ve škole!!! Píšu vám...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).