reklama
Informační servis
Místo Staročeských trhů budou letos na statku u Dlasků Letnice
20. 5. 2018 Spolek přátel Muzea Českého ráje v Turnově v letošním roce připraví na místo tradičních Staročeských řemeslnických trhů májovou slavnost řemesla, hudba a divadla Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova s názvem Letnice na statku u Dlasků. Setkání téměř stovky...
Další falešný vnuk útočil na seniorku, tentokrát v Chrastavě
20. 5. 2018 Chrastavští policisté ve spolupráci s libereckými kriminalisty řeší další případ podvodného vylákání peněz na osobě seniorského věku. Tentokrát se obětí stala 82letá žena z Chrastavy. Byl pátek 11. května 2018 a v dopoledních hodinách zazvonil telefon pevné telefonní linky v bydlišti u 82leté ženy. "Ahoj babi" ozvalo se na druhém konci telefonního drátu. Mužský hlas, který seniorce volal, byl velmi podobný hlasu jejího vnuka. "Falešný vnuk"...
Jablonec uspěl na hřišti Slavie 3:1 a je na třetí příčce
20. 5. 2018 Deset dní po finále MOL Cupu na sebe znovu narazily týmy Slavie a Jablonce, tentokrát ve vypjatém předposledním kole HET ligy. Sešívaní nastoupili do zápasu v sestavě bez většího překvapení, jablonecký kouč Petr Rada vyslal na trávník Eden arény ofenzivně poskládanou jedenáctku v útoku se zajímavým trojzubcem.
Liberecký Severáček slaví 60 let, na podzim pojede do Koreje
20. 5. 2018 Vydání vlastního CD, cesta do Jižní Koreje i první společné vystoupení s Českou filharmonií čeká letos liberecký dětský sbor Severáček. ČTK to řekla sbormistryně Silvie Pálková. Známý pěvecký soubor letos slaví 60 let od založení, radnice po jeho zakladatelích v neděli pojmenuje park v Přemyslově ulici v Ruprechticích. Dosud bezejmenné místo ponese název Park Jiřiny a Milana Uherkových. Severáček si výročí připomíná mimo jiné i dnešním...
Slož písničku, natoč video a vyhraj prohlídku v ZOO Liberec
20. 5. 2018 Zoologické zahrady zapojené do ochranářské kampaně Silent Forest (Ztichlý les) vyhlašují pěveckou soutěž na záchranu kriticky ohrožených ptáků Indonésie. Komentovanou prohlídku liberecké zoologické zahrady s návštěvou neveřejných prostor zázemí pro exotická zvířata mohou vyhrát účastníci pěvecké soutěže Silent Forest, která je součástí stejnojmenné světové ochranářské kampaně na záchranu kriticky ohrožených zpěvných ptáků v Indonésii.
O prázdninách bude Krajská vědecká knihovna otevřena
20. 5. 2018 V minulých dnech jsme vás informovali o možném uzavření knihovny během prázdnin. Vzhledem k vývoji výsledků výběrových řízení budou v letošním roce realizovány pouze aktivity, které návštěvníky knihovny neomezí ve velké míře.
Liberec porazil Bohemians 1:0 a slaví výhru po šesti zápasech
20. 5. 2018 Fotbalisté Slovanu Liberec zvítězili ve 29. kole první ligy nad Bohemians Praha 1905 1:0 gólem Matěje Pulkraba z 62. minuty utkání. Končící trenér Slovanu David Holoubek se tak s domácím publikem rozloučil vítězně, své svěřence dovedl ke třem bodům po šesti zápasech bez vítězství.
Mužoreti i večerní prohlídky, to byla Muzejní noci v Jablonci
20. 5. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Lampionky, historické vozy a tramvaje, swingová hudba, step a k tomu pivo českých letců…. Není divu, že se k programu Muzejní noci v prvorepublikovém duchu nechali zlákat i ti, kdo běžně návštěvu muzea nevyhledávají.
Oběti trestných činů potřebují probační a mediační služby
20. 5. 2018 Obětem trestných činů poskytují pomoc pracovníci Probační a mediační služby, policejní krizoví interventi a pracovníci neziskového sektoru. Od poloviny roku 2016 funguje na Českolipsku poradna pro oběti trestných činů zřízená v rámci projektu "Proč právě já ?". V ní pracuje poradce specializovaný pro tuto oblast, který pomáhá oběti vyrovnat se s následky na ní spáchaného trestného činu.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).