reklama

Ideový otec stále uzavřeného libereckého Lesního koupaliště ulovil bobříka trapnosti

7. 7. 2018
INVENTURA: Kdyby nebyla nynější liberecká vláda totálně rozklížena, čili "ve při", mohla by začít prezentovat výsledky své čtyřleté práce. Léto před nadcházejícími komunálními volbami je k tomu příhodným obdobím a vedení města má k dispozici dostatek kapacit – finančních i odborně-mediálních. Jinými slovy - může z městských peněz zaplatit jakoukoli prezentaci. Současná radniční vláda by mohla lidem rvát za jejich peníze do hlavy, jak byla dobrá. Šikovnou mediální prací by mohla dát lidu na vědomí, co všechno dokázala, protože papír a internet snesou všechno.
Ideový otec stále uzavřeného libereckého Lesního koupaliště ulovil bobříka trapnosti
Ilustrační foto

Nic z toho se zřejmě nestane. Strany městské koalice se už ani nezdraví. Statutární náměstek libereckého primátora a lídr zpustošené Změny pro Liberec Jan Korytář se o jakousi bilanci pokusil nejen na posledním předprázdninovém jednání zastupitelstva ZDE, ale zejména na propagandistickém webu svých „neziskových“ aktivit. Sepsal článek s titulkem Jak Změna znovu rozjela rozvoj města. Kromě písmenek do něj shromáždil i údaje o dotačních projektech. Jako velký, standardní mediální praxí nepolíbený amatér, sestrojil „důkazní“ excellovou tabulku, v níž se snaží prezentovat, co všechno on a jeho nevýkonná svita dotačních úředníků během jednoho volebního období spáchali. Kdo má čas a chuť, nechť se tou změtí čísel, zkratek a zmateně prezentovaných jednotlivostí probírá.

Předešlu, že je to ztráta času, protože se tu chaoticky prolínají dotační a bezdotační záležitosti, investice do majetku, které město musí dělat tak jako tak a věci, které se plánují, že někdy budou. Kdyby totiž autor dal do jedné tabulky souměřitelné „tvrdé“ projekty, které se už skutečně a s přispěním dotací zrealizovaly a fungují, byl by to seznam velice hubený. Kromě zateplování městských budov by tam už byla jen ta radniční okna za pár milionů. Měkké tzv. setkávací projekty nic nového do města nepřinesly a nejrůznější studie placené z dotačních peněz jsou jen ukázkovou „malou domů“ pro věrnou družinu.

Lesní koupaliště by na seznamu chybělo úplně, protože vana a trávník se nakonec realizují bez dotace. Stále není otevřeno, byť je už třetím měsícem v Liberci léto a prázdniny začaly před týdnem. Nahonem se vysévala tráva a v tomto týdnu ještě vyšel najevo problém s migrujícími žábami. Což už je opravdu neuvěřitelné, neboť "ideový otec" Lesáku Korytář je vzděláním ekolog a původní profesí ekologický aktivista. Řečeno s filmovou klasikou - ulovil bobříka trapnosti.

Stejně tak bylo tento týden veřejně pojmenováno, že Technické služby nepracují na údržbě městské zeleně tak, jak by bylo potřeba. Ovšem proto, že si u nich potřebné práce nikdo neobjednal. A to je zase vizitka náměstkyně Hrbkové, vystudované zahradní architektky.

Na vvýše zmíněném seznamu dokončených projektů by například nemohlo být ani Kino Varšava, které má postupně pozřít sedmdesát milionů. To se teprve plánuje. Stejně jako cyklostezky. Ta páteřní skrz Liberec patrně nebude nikdy, protože stále nejsou vykoupeny všechny pozemky. Přehled v tabulce obsahuje hodně balastu, resp. plánů a výhledů, v reále je tomu jinak. Chlubit se, že město pomohlo sehnat dotaci na sanaci skládky soukromého subjektu, to už je vrchol. Stejně nesmyslné jsou i projekty, které slouží jen jako radniční cestovka.

Píši o tom už čtvrtý rok. Teď mi to Jan Korytář pomocí svého článku a tabulek potvrdil. Žongluje s čísly a projekty jako klaun a s jediným cílem: Zamaskovat, že se po dobu jeho "služby", tedy v éře jeho spoluvládnutí v krajském Liberci "nic zvláštního nestalo". Rozvoj města byl prokazatelně zabržděn. Byť Korytář městské kase a rozvoji vládl v době vzestupu tuzemské ekonomiky a astronomických příjmů ze sdílených daní. Titulek Jak Změna znovu rozjela rozvoj města, pokud neobsahuje otazník na konci, je tudíž lživý. Pokud by tam otazník byl, následovala by jednoznačná odpověď: Nijak.

Zlaté časy ve funkci, kdy mohl cokoli ovlivnit, se mu nemilosrdně krátí a skutek mu už skutečně utek. A to si přisvojuje všechny kladnější výsledky společné vlády, jež právem vejde do dějin Liberce jako ZPLANO. Sdruženou zkratku dvou vládnoucích partají lze už nyní, při prvním letmém hodnocení, chápat jako období planých řečí, jež město nikam nedovedly ani neposunuly. Čtyři planá, trestuhodně promarněná léta.

Tím ovšem netvrdím, že by toto vedení města neudělalo za čtyři roky vůbec nic. To by bylo nespravedlivé, protože největší nuda je nedělat v práci nic. A tak se, zejména pantem, makalo jako o život. Bohužel jen s nepatrnými viditelnými efekty. Nebo mi něco uniklo?

Armáda úředníků ale fungovala standardně, vznikla městská pohřební služba a podařilo se zachránit Ještěd tím, že se propachtoval firmě, která si s ním snad bude vědět rady. Lehce se zadařilo i v městské zeleni, i když – opravdu jen trochu. Vlastně nic moc, vzhledem k tomu, že na to byla vyčleněna jedna celá náměstkyně. To byl hodně zbytečný luxus. Těch pár kytek mohly vysadit komunitní služby. Stejně se to nesoutěžilo, ale přidělovalo.

Červencové svátky letos vyšly parádně před víkend a čtyři dny volna hned na začátku léta jsou hodně sympatické. Tak si jich užívejte, jak je vám milé.

 

Alena Roubalová
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
Odpovídáte na:
8. 7. 2018 17:53
Tečka
Bobřík trapnosti se povedl.
7. 7. 2018 06:50
hmmmm
Slušná práce
8. 7. 2018 17:53
Tečka
Bobřík trapnosti se povedl.
7. 7. 2018 07:21
dupro
Ano, i já jsem si povšiml přerostlé neposekané trávy v zeleném pruhu podél ulice Krejčího, kde zjara kvetly narcisy.
8. 7. 2018 08:05
jj
Cena za zeleň byla udělená, tak už se o to nikdo nestará
7. 7. 2018 06:52
Pavel
Neuniklo vám nic, pan K. se usvědčil z neschopnosti sám
7. 7. 2018 16:57
Howg
Pan K. je zosobnena neschopnost
8. 7. 2018 14:42
Jozef
Vidim to stejne. Neschopnost sepsana do excelove tabulky.
7. 7. 2018 08:24
?
Co by měli bilancovat, když nic neudělali? Snad jen pronajmutý Ještěd, ale to byla spíše práce pro právníky.
8. 7. 2018 08:04
klasika
Báječná léta pod psa
8. 7. 2018 14:33
suny
Nu co čekat od mizerného hokynáře, který se chlubí na videu svými dostatečným i nedostatečným na vysvědčení. . Dobrý obchodník by svůj obchodní talent rozšiřoval a cizeloval. JK raději utekl k ekoteroristům. Tam se makat nemusí.
8. 7. 2018 08:06
Sergej
Žongluje s čísly a projekty jako klaun
8. 7. 2018 14:41
Lid
Vy s tema pulcema nadelate. Aspon nebudou kvakat u lesaku a jan bude mit klid na praci.
8. 7. 2018 14:45
:-)
To je ale nemozna trubka
8. 7. 2018 17:52
můj názor
Ten člověk by se měl léčit. Stavět koupaliště začali v jeho režii loni v červenci, letos v červenci to ještě moc nefunguje. Asi si z nás všech dělá psinu nebo netuší, že v červenci je i v Liberci léto.
8. 7. 2018 17:56
Zuzana
Patlal a břídil - to nejlíp vystihuje osobnost pana náměstka.
8. 7. 2018 18:08
fakt
To sedí! Ideový otec stále uzavřeného libereckého Lesního koupaliště ulovil bobříka trapnosti. Dodávám - ubožák.
čižip
24. 5. 2019 05:50 Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) loni provedli v Libereckém kraji rekordní počet kontrol, rovných 900. V roce 2017 jich bylo o 112 méně.
hejtman
24. 5. 2019 05:49

V pátek 31. května 2019 zavítá hejtman Libereckého kraje Martin Půta do Hejnic. Hejtmanský den začne setkáním se starostou města Jaroslavem Demčákem.

sklo
24. 5. 2019 05:47 Liberecký kraj získal od sklářské firmy Preciosa ochranné známky Crystal Valley a Křišťálové údolí, které chce využít k rozvoji turistiky v atraktivních lokalitách.
phm
23. 5. 2019 16:14 Pohonné hmoty v Libereckém kraji dál zdražují. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 už u čerpacích stanic prodávají za 33,26 Kč, před týdnem byl o devět haléřů levnější.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).