reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Korytář chtěl, aby za něj kraj svými penězi řešil nezvládané ekonomické potíže Liberce
25. 4. 2018 KOMENTÁŘ: Větší diskuse se na včerejším jednání krajských zastupitelů rozhořela jen u bodu, kdy se rozdělovaly krajské peníze. Očekávaná kontroverze kolem darovaných akcií dopravní firmy se nekonala, protože bod byl z jednání stažen s tím, že bude ještě vypracován...
Primátorský kandidát za ANO umí opravit víc než historickou tramvaj, což se může hodit
21. 4. 2018 INVENURA: Končící týden byl výživný, o tom žádná. Kvas v krajském městě ze všeho nejvíc evokuje vousatý žert o Němcích, partyzánech a hajném. Připomněl mi ho jeden z našich diskutujících, já jej osvěžím vám: První den vyhnali Němci partyzány, druhý den partyzáni Němce a třetí den přišel hajný a vyhnal je z lesa všechny. Tak podobně si v Liberci žijem. Máme totiž ve vedení města dvě partičky, které si jdou ukázkově po krku. Jen ten hajný,...
Dvě obce platily kilometry cyklostezky ze svého, Liberec se nezmohl ani na milimetr
14. 4. 2018 INVENTURA: To vedle na snímku je cyklostezka. Tříkilometrový, mimochodem velice vydařený úsek bezpečné komunikace pro cyklisty, inlajnisty i chodce, je k dispozici mezi Chrastavou a Bílým Kostelem nad Nisou. Jmenuje se Paradýz a má jednu velkou výhodu: Mnoho lidí o její existenci dosud neví, takže tam není žádný Václavák.
Nový kus cyklostezky najdete mezi Bílým Kostelem a Chrastavou, vede pod lázněmi
7. 4. 2018 INVENTURA: Doprava čtyřikrát jinak. V končícím týdnu se téma stalo ústředním. Kvůli zajištění budoucí autobusové dopravy po kraji, jejíž podoba je ale soustavně ve hvězdách, v budově krajského úřadu ve čtvrtek zaúřadovala protikorupční policie. Vnikla do úřadu a zajímala se o, cit.: „dokumenty související se zajištěním dopravní obslužnosti“. Policisté si některé dokumenty vyžádali i v ČSAD Liberec.
Každý má míru vkusu evidentně posazenou někde jinde, i když jde o
3. 4. 2018 KOMENTÁŘ, AKTUALIZOVÁNO: Když je někdo statutárem v neziskovce, která je živa z čerpání dotací od města, a náměstkem primátora k tomu, dostane se logicky do nevídaného střetu zájmů. Má pak tři možnosti: Nebýt předsedou a místopředsedou rady zapsaného spolku, nebýt náměstkem primátora nebo nečerpat městské peníze. C je správně, A a B je privátní věcí níže jmenovaných.
Šéf spolku se stará dobře. S rukou v městské kase
31. 3. 2018 INVENTURA: Věděli jste, že na liberecké radnici existuje pozice koordinátora úklidu organizovaného radnicí nebo post specialistky pro zapojování veřejnosti do rozhodování zařazená do odboru strategického rozvoje a dotací? Vyšlo to najevo v jediné tiskové zprávě, kterou v končícím týdnu rozeslal magistrát a týkala se akce Ukliďme Liberec, ukliďme svět. Kdybyste se chtěli zapojit, uklízí se až za týden - v sobotu 7. dubna.
Kopcovitému městu bez cykloinfrastruktury je třeba bikesharing ušít na míru a doladit
25. 3. 2018 INVENTURA, AKTUALIZOVÁNO: Počasí předvelikonočního týdne je pro naše pravidelné ohlédnutí se za uplynulými dny důležité. Nesmyslně a předčasně byla ukončena zimní sezona ve sportovním areálu Ještěd. I když jsou tamní sjezdovky stále příkladně vysněžené a sněhu v týdnu ještě připadlo. Byl i dostatek mrazu na výrobu umělého sněhu. Ještěd ale sezonu utnul s vyšším datem v kalendáři, byť se sousedící areály snaží jezdit až do Velikonoc.
Stále platí, že jak se z Hradu volá, tak se z podhradí ozývá. Nebo je tomu obráceně?
17. 3. 2018 INVENTURA: Končící týden patří mozku. Funkce lidského mozku s miliardami neuronů je základem tělesných i duševních pochodů, osobnosti, myšlenek a pocitů. Jeho složitá a dosud ne zcela probádaná struktura může být ale i původcem mnoha onemocnění. K popularizaci tématu byl roku 1988 vyhlášen Evropský den mozku, který letos připadl na 11. března. Následující dny pak na půdě Akademie věd ČR patřily 20. ročníku jedinečného cyklu přednášek o...
Hejtman se dostal na hradní blacklist, poslanec Bláha by raději neměl myslet nahlas
10. 3. 2018 INVENTURA: Celostátní události, které v končícím týdnu hýbaly tuzemskou politikou, mají i nepřehlédnutelnou krajskou stopu. Na prezidentskou inauguraci na pražský Hrad nebyl pozván hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN). Patří k těm hejtmanům, kteří začátkem roku veřejně sdělili, že Miloš Zeman není jejich favoritem v prezidentské volbě. A tím se dostal na blacklist spolu s dalšími kolegy hejtmany a představiteli akademické obce. Ani ti nepatří k...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jako ze to za lineho a neschopneho namestka vymysli, aby to kraj mohl...
Byl jsem uprimne zdesen co v liberci dela ekonomickyho namestka. Vybiram...
Ja teda vcera l slysel jak si jenda s martinem vymenovali nazory. Asi umite...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).