reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Senzační odhalení: Vyšlo najevo, že stavební firma chce na svých pozemcích stavět!
16. 2. 2019 INVENTURA: Zatímco česká města, včetně toho hlavního, řeší, kde a jak přijít k nedostatkovým novým bytům a učinit tak přítrž růstu cen této komodity, má Liberec docela jiné starosti. Během probíhající „inventury“ kroků, resp. „nekroků“, předchozího vedení...
Koalice, vědoma si síly v zastupitelstvu, má snahu věci posunovat, nejen plánovat
9. 2. 2019 INVENTURA: Nepopulisticky ale realisticky řeší nové vedení Liberce paseku, kterou po sobě zanechali jeho předchůdci. Nepořádá mediální hony na představitele bývalé vládnoucí garnitury, nesvádí na ně všechna zděděná negativa, snaží se nalézt řešení vlastními cestami. Prozatím nepodléhá laciným, politické body přinášejícím metodám.
Nač petice? Kromě peněz nalitých do opravy nevzkřísí zpustlé liberecké bazény nic
2. 2. 2019 INVENTURA: Přiživovaná hysterie kolem františkovského školního bazénu není na místě. Bazén je deset let mimo provoz, a kromě peněz, nalitých do opravy, ho nevzkřísí nic. Ani povyk z opozičních lavic, ani ohnivé projevy, ani blíže nespecifikovaná pirátská buňka, která o sobě tento týden dala, v souvislosti s bazénem, vědět. Bohužel v kombinaci s někdejším halasným příznivcem Změny Pavlem Felgrem, jenž de facto pirátské iniciativě vlepil...
V podnapilém stavu se mi to tam motá, to je horší než zvěř, perlil poslanec Pávek
31. 1. 2019 Není nad to, když ve sněmovně diskutuje poslanec za Liberecký kraj a našince dokonce pobaví. A leckoho potěší i vcelku rozumným názorem. I když… Debata o tom, jestli povolit vodákům legálně popíjet, se místy zvrhla ve frašku. Například poslanec Petr Pávek (STAN) by nulovou toleranci prolomil. Argumentoval tím, že po silnicích chodí opilí lidé, kteří jsou tím pádem účastníky silničního provozu, a nikdo jim alkohol nezakazuje, popsaly novinky.cz.
Jsou-li špatně nastaveny smluvní vztahy, hledá se náprava u stolu, ne propagandou
26. 1. 2019 INVENTURA: Od soboty městskou hromadnou dopravu v Jablonci nad Nisou zajišťuje v režii města soukromý dopravce jménem BusLine. Prakticky tím skončila éra společného dopravního podniku, který měl Jablonec se sousedním Libercem. Nyní obě města v oblasti hromadné dopravy spojuje už jen tramvajová trať, a kolem té bude dusno až později.
Zimní příběhy mají mnoho podob, třeba Krakonoš teď sedí na náměstí bez kalhot
19. 1. 2019 INVENTURA: Téma sníh a mráz v zimě ustoupilo v polovině ledna lehce do pozadí a otevřel se prostor i pro jiné události. Například na jilemnickém náměstí už zase panuje Krakonoš. Letos bez kalhot a bez kabátu. Kraj tento týden rozděloval miliony ze zvýšených daňových příjmů a vedení Liberce se postupně dostává do tempa. Uvádí do reálu některé novinky. Nijak kontroverzní, snad i užitečné, ale jen do chvíle, než je okusíte na vlastní kůži.
Když všichni jedou na lyže autem, nastane samozřejmě kolaps. Zdaleka ne poslední
12. 1. 2019 INVENTURA: Druhý lednový týden dal Libereckému kraji velké množství sněhu i odpověď na otázku, kdo ve funkci nahradí končícího krajského náměstka pro dopravu, investice a veřejné zakázky. Jablonec byl se svou kalamitou půl týdne hvězdou celostátního zpravodajství, alespoň se republika podívala, jak to vypadá, když ve městě opravdu napadne sníh.
V lednu do kraje vtrhla zima. Nikoho by tudíž nemělo zaskočit, že je sníh a mráz
5. 1. 2019 INVENTURA: Pro řadu lidí školou povinných byl první lednový týden ještě prázdninový, ostatní už odkrojili první pracovní dny z roku 2019. Nový rok začal překvapivým oznámením z Libereckého kraje, že na konci ledna ve funkci ze zdravotních důvodů skončí náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek Marek Pieter ze SLK.
Voliči karty rozdali tak, že do Liberce s Novým rokem možná přicházejí lepší časy
1. 1. 2019 INVENTURA: Starý rok zamával novému, je čas na rychlou Inventuru právě skončené éry. Uplynulý rok přinesl především změny na radnicích měst a obcí kraje, komunální volby znovu rozdaly karty. Začaly nové čtyřletky. Jaké budou? Takové, jaké je noví vládcové lidem udělají. Ve všech čtyřech největších městech Libereckého kraje se v nejrůznějších koalicích podílí na radničních vládách ANO, v Liberci a Semilech ale dominují Starostové pro...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Taky by mě zajímaly fakta jak to tm může vypadat. Zrovna včera jsem tam...
Konečně to někdo pojmenoval. Nejsou noty. Co se tam tedy může stavět?...
Nestálo by za to ten projekt s výškovými stavbami na Papíráku...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).