reklama
Glosy, poznámky, komenáře
21. 7. 2018 INVENTURA: Zasažena dávkou „libercentrismu“ (lokální obdoba pragocentrismu, jen je akcent kladen na Liberec) vnímám poněkud okrajově, co se děje za hranicemi krajského města. Moje chyba. A přitom se mimo Liberec staví, investuje i projektuje o sto šest. Tam se neplká, tam se...
Standardní média Korytářovi s Lesákem a propagandou nepomohla, vystačil si sám
16. 7. 2018 KOMENTÁŘ: Dost vtipnou fotografii umístil na náš facebookový profil pan Petr Dudáš z Liberce. Děkujeme. Zdařilou koláž doprovodil následujícím textem: „Tatra kapacitně nestačila, a tak Jan přiložil ruku k dílu na svém rekole! Osobně naváží vodu do Lesáku. Fekologicky". A jsme opět u libereckého Lesního koupaliště, které se v pátek třináctého, po plejádě neuvěřitelných peripetií, se zpožděním dočkalo otevření. S jakým mediálním ohlasem den a...
Nad všemi tragikomickými příhodami se v pátek třináctého zavřela voda Lesáku
14. 7. 2018 INVENTURA: Upřímně? Jsem v jižní krajině a víc než liberecká politika, v tomto týdnu směšně žabo-cisternová, mě zajímá, bude-li zítra stejné vedro jako dnes. A řeším, vydáme-li se na výlet, nebo se raději koukneme pod hladinu. Mám ale práci v mediální oblasti a tam se na dovolenou nehraje. Proto potím pravidelnou rubriku i v době, kdy před ostatními účastníky našeho zájezdu vypadám jako blázen nebo šprt.
Nejde o travní koberce, o mrtvé žáby ani o navážení vody, ale zase jenom o peníze
13. 7. 2018 Tráva z koberců v lese, mrtví obojživelníci, ani voda dovážená do přírodního průtokového koupaliště nejsou tím, co nejlépe vystihuje změnu, kterou prošel Jan Korytář ve funkci náměstka, jakkoli dobře dokládají jeho ryzí pragmatismus, který bývá někdy (úmyslně) zaměňován idealismem. Mnohem podstatnější je ale podívat se na administraci celé zakázky.
Průtokové Lesní koupaliště plní cisterny s pitnou vodou. Asi šturm před otevřením
12. 7. 2018 GLOSA, AKTUALIZOVÁNO: Ve středu 11.7. jsme dostali fotografie libereckého Lesního koupaliště, jež je aktuálně napájeno údajně pitnou vodou. „Prý se tam cisterna otočila nejméně pětkrát. Předpokládám, že je to proto, že v pátek se má otvírat,“ napsal mi do e-mailu nejmenovaný liberecký zastupitel. Díky za to, zajímavé...
Ideový otec stále uzavřeného libereckého Lesního koupaliště ulovil bobříka trapnosti
7. 7. 2018 INVENTURA: Kdyby nebyla nynější liberecká vláda totálně rozklížena, čili "ve při", mohla by začít prezentovat výsledky své čtyřleté práce. Léto před nadcházejícími komunálními volbami je k tomu příhodným obdobím a vedení města má k dispozici dostatek kapacit – finančních i odborně-mediálních. Jinými slovy - může z městských peněz zaplatit jakoukoli prezentaci. Současná radniční vláda by mohla lidem rvát za jejich peníze do hlavy, jak byla...
Nápad pořídit do majetku města zámek už libereckým zastupitelům nestál ani za hovor
30. 6. 2018 INVENTURA: Záměr na odkoupení a revitalizaci libereckého zámku a přilehlého parku nestál zastupitelům ani za hovor. Zamítli jej bez jediného slova diskuse, za což si posléze vysloužili slovní vyfackování od exponentů Změny pro Liberec. Výchovné políčky byly naštěstí jen slovní, ale místy to vypadalo, že ani k opravdovým nebylo na posledním předprázdninovým jednání zastupitelstva daleko.
Korytář lže, jako když Rudé právo tiskne, platí za nečinnost, nikoli za svou rozhodnost
25. 6. 2018 GLOSA: Jan Korytář byl odsouzen za to, že městu Liberci způsobil škodu. Zaplatit má čtvrt milionu korun. Jak se dalo čekat, brání se zuby nehty. Jenže ve své sebeobraně lže, jako když komunistický president Zápotocký tak vehementně tvrdil, že měnová reforma nebude, až druhý den ožebračil národ.
Když bude Liberec provozovat krematorium, měly by se teoreticky pohřby zlevnit všem
23. 6. 2018 INVENTURA: Podá-li opravdu pohřební firma Likrem k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže podnět a antimonopolní úřad se začne zabývat situací v libereckém pohřebnictví, bude mít metropole na severovýchodě Čech o publicitu postaráno. Velmi letmo jsem projela výroční zprávy ÚOHS a nenašla případ, kdy by měl úřad „v prádle“ pohřby. Liberec se tak zaslouží o svou další poněkud smutnou premiéru.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Mily Stando, minulé období u vesla opravdu Starostové nebyli. To jen...
I tak se opravilo hodne hrist u skol. Nevyhazovali za zbytecnosti typu...
Z půl miliardy na iprm museli kvůli vlastní neschopnosti vracet půlku. To...
Napište, jakou dotaci vraceli. Aspoň jednu, ju?
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).