reklama
Diskusní fórum
ODS přichází s prodloužením otevírací doby ve školkách
21. 9. 2018 O prodloužení otevírací doby ve školkách přemýšlím už dlouho. Zatím jsem o praxi vyzvedávání v městských školkách jen slyšela, sama zkušenost nemám. Prý je to zkušenost nepřenositelná. Pro syna jsem využila služeb nejprve soukromé školky, poté krajské školky....
Málo podpisů, otázky bez souvislostí, velký účet pro město a diskutabilní plnění
21. 9. 2018 Jak už to bývá, dělá-li něco Jan Korytář se svým politicko-mocenským uskupením, které již dávno dosáhlo standardu běžné politické strany ve všech aspektech, vzbuzuje to kontroverzi. Jednak proto, že je v tom vždy kus šlendriánu. A také proto, že Korytář se rád pohybuje na hraně (ať již zákona, morálky, dobrých mravů či prostě jen provokace). S veřejným míněním a politickým marketingem to ale umí. Jenže v případě referenda, které by se mělo...
Vesecký areál paradoxně zahálí hlavně přes zimu
20. 9. 2018 Sportovní a rekreační areál Vesec vznikl nákladem více než 300 milionů korun pro běžeckou část mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009. Měla to být chlouba Liberce a po skončení šampionátu idylická sportovní a volnočasová oáza. Jak už je v posledních letech tradicí, zůstalo jen u planých slibů a mnoha prázdných slov.
Areál bývalé Textilany změnil majitele, nový vlastník je propojen s majitelem zámku
20. 9. 2018 Politický handl, který se měl uskutečnit na minulém jednání libereckých zastupitelů, totiž, že Změna Starostům podpoří koupi pozemků v lokalitě Textilana výměnou za podporu nákupu libereckého zámku, dostává jasnější kontury. Jak vyplývá z níže zveřejněné zprávy ČTK, pozemky koupila firma propojená s majitelem zpustošeného zámku. Zastupitelstvo koupi strategických pozemků v krajském městě neodsouhlasilo i díky hlasům ZPL.
Liberec podá kvůli referendu kasační stížnost, šibeniční termín to ale neposune
19. 9. 2018 Liberec podá kasační stížnost na postup krajského soudu, který rozhodl o konání místního referenda v Liberci spolu s komunálními volbami 5. a 6. října. Na termín hlasování to ale zřejmě nebude mít vliv. Kasační stížnost nemá odkladný účinek, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Kodymová. V referendu budou voliči v Liberci odpovídat na pět otázek, které se týkají například koupě zámku či MHD zdarma pro děti a seniory.
Je čas ulehčit lidem a snížit daň z nemovitosti o 40 procent
19. 9. 2018 V současné době, kdy spolu s růstem ekonomiky výrazně rostou i daňové příjmy města, je načase ulehčit občanům a vylepšit podmínky pro bydlení v Liberci. Snížení daně z nemovitosti je jedním z nástrojů. Daň z nemovitosti je jediná daň, jejíž výši může město ovlivnit. Tvoří ji 2 koeficienty, základní a místní. Ty se vzájemně násobí a vzniká tak výsledný koeficient pro výpočet daně.
ODS oprašuje svůj nápad, jak udělat okolí z přehrady „Zelené srdce Liberce
18. 9. 2018 Asi se shodneme na tom, že liberecká přehrada nemůže a nikdy nedostihne svou větší sestru v Jablonci nad Nisou. Je to dáno mnoha faktory, mj. sevřením na konci Harcovského údolí i omezením historickou zástavbou ulic Chelčického a Blahoslavovou. Brzdou rozvoje je i složitá situace s Povodím Labe, vlastníkem přehrady.
Energie nechybí. Máme co nabídnout, hlásí energetik
18. 9. 2018 Dvaapadesátiletý energetik Zdeněk Flekna vede v letošních komunálních volbách kandidátku Hnutí SPOLU. V Semilech, kde hnutí kandiduje, by rádi konečně dostali prostor ve městě něco změnit. Sám lídr by se chtěl podívat na zoubek městskému rozpočtu a zarazit předražené investice.
Schopnosti tváří LOL! se mohou hodit při evakuaci. I s břemeny jsou rychlí jako šíp
17. 9. 2018 TO VÍKEND DAL: Díky sobotním oslavám Ještědu víme, k čemu a v čem jsou dobří a do budoucna užiteční lokální politici, kteří se od Změny přeskupili do LOL. Díky závodu ve vynášení pivních sudů na dominantu nad Libercem už také víme, jak to Zuzana Kocumová a Jaromír Baxa, odpadlíci od party Jana Korytáře, míní s tím otevíráním města občanům. Jsou borci ve vynášení břemen na Ještěd, a to se může hodit. Třeba při evakuaci.
Aktuální diskuze
Startovní čára byla pro LB i JN stejná. Jeden zvítězil na plné čáře...
Takže na banální operace budou čekat všichni. Píšu o specializované...
Přesně proto, že tu máme špitály na každém rohu, tak zdravotnictví...
Halt všechno vyžaduje svý. Propagandou se nepostaví nic. Věřím, že...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).