reklama

Není-li plán A, nelze očekávat nouzový přechod na plán B

18. 4. 2017
Na konci cyklu se, myslím, sluší bilancovat. Pak tedy bilancujme: Jaká byla liberecká koalice ustanovená po komunálních volbách na podzim roku 2014? Byla úspěšná či nikoliv? Prospěla městu změnami, jak před volbami slibovala? Prostě to udělala? Já mám neodvratný pocit, že se jí nepovedlo prosadit nic z avizovaných změn, ani převratných plánů z předvolebních mítinků. Prostě to neudělala.
Není-li plán A, nelze očekávat nouzový přechod na plán B
Ilustrační foto

Sliby chyby, chtělo by se říct, ale ono to není tak jednoduché. Po volbách přichází období těžké práce dohadů kolem koalice. Je důležité si uvědomit, že není jednoduché takovou koalici domluvit a že nejtěžší je ji do konce volebního období i udržet. Chápejme to ovšem ve smyslu udržet funkční koalici důležitou pro fungování města, pro jeho rozvoj.

 Vraťme se do roku 2014 a připomeňme si, jak vypadala předvolební kampaň. Hnutí ANO a Změna pro Liberec vylepovaly své plakáty napříč městem, mnohdy na místa ne k tomu určená, bez povolení. Co na nich bylo? ANO používalo fráze jako: Prostě to uděláme, Liberec má budoucnost a podobně. ZpL zase útočila na všechny soupeře napříč politickým spektrem a nebrala si servítky. Dehonestovala městské úřednice, napadala za používání služebního vozu, pohoršovala se nad tím, že je někdo schopen při vykonávání úřadu studovat. A divadlo kolem již zmíněných plakátů a jejich nelegálního vylepování, kam se ZpL zrovna zamanulo, bylo až ostudné.

 Myslím, že dle všeho výše zmíněného je jasné, že obě strany jaksi opomněly, co je pro politiku a vedení úřadu nejdůležitější. Tedy program! Teď už je myslím všem jasné, jak toto prázdné mlácení slámy, bezostyšné napadání politických soupeřů a naprostá programová absence, skončily: Agónií města a nekonečným napadáním jednoho koaličního partnera druhým. Prostě se udělalo to, co bylo na plakátech, nic navíc. Je očividné, že koalice nefunguje již od samého počátku a jednotliví politici se spolu dohadují jako děti na pověstném pískovišti před radnicí. Stahují město do letargie, a byť to díky setrvačnosti nastavených systémů není naštěstí fatální, provoz města je na tom nejhůř v moderních dějinách, myšleno po komunismu. Máme tohle vážně zapotřebí?

 Když už někdo něco sliboval a nabízel, byla to Změna pro Liberec. Když zrovna neplnila pilnou podpásovou agitku proti soupeřům na sociálních sítích a vlastních webových stránkách, avizovala tzv. Plán pro Liberec. Takové kladivo na čarodějnice a zároveň kouzelné fazole, které udělají z Liberce nejzelenější město ve střední Evropě. Dovolte mi tedy, abych se zeptal, kde je těch několik desítek parků a míst pro kulturu a oddech občanů? Kde jsou ty natolik potřebné investice do infrastruktury? Kam se poděla ta křišťálově transparentní radnice? Jak je to s nejdůležitějším dokumentem dneška, tedy územním plánem? Kolikrát jste se prošli po městském "singltreku"? Jak se to má s efektivním řízením města? S těmito otázkami, na které není kladná odpověď, bych mohl pokračovat hodiny.

 Jediné, co zbylo je totální roztříštěnost. Dvě strany, ze kterých sálá nenávist k té druhé, a nefunkční aparát krajského města. Jaká ostuda, dalo by se konstatovat. Inu, kde není plán A, nedá se v žádném případě očekávat nouzový přechod na plán B. Neboli, bez programu město neuřídíš a uřídíš-li, nedojedeš. To by podle mne mělo být hlavní sdělení pro voliče.

 

Daniel Ragín, ODS Liberec
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
18. 4. 2017 07:19
Igor
Autor je trochu mimoň: Změna měla jeden z nejlepších předvolebních programů vůbec (rozhodně nešlo o nějaké všeobecná hesla jako u většiny jinejch stran). To, že si pak nevšimla, že už není v opozici a nezačala ho aspoň v nějakých znatelných dílčích částech plnit je věc druhá ...
18. 4. 2017 09:14
Pavel
Jistě. Papír snese všechno. Ale skutek utek.
18. 4. 2017 09:21
TH
Jenže Plán a jeho realizace jsou dvě propojené věci, které nelze u koaliční strany posuzovat odděleně - máte určitě pravdu v tom, že Plán pro Liberec byl asi asi nejlépe zpracovaným uceleným programem (koneckonců je na něm vidět letitá zkušenost ve vytváření prezentací pro dotační žádosti), bohužel je třeba si uvědomit, že za tímto propagačním katalogem snů nestojí desítky a stovky lidí mnoha odborností, ale velice úzká skupinka aktivistů bez schopnosti praktické realizace
A nyní se jen ukazuje jak neschopná Změna je - absolutně nekoncepční práce, realizují se prakticky jen podřadné dotační projekty, které nikdo nepotřebuje (krom kamarádů z neziskovek) a Liberec skomírá
18. 4. 2017 09:56
Igor
Já rozporuju pojetí článku, který staví hlavně chybějícím programu Změny, což je evidetní lež a přitom zrovna u Změny se nabízí tolik pravdivných témat, kde se lze do ní navážet podobně a přitom nelhat. Jinak Změna je (či byla) v koalici, takže by se spíše než její volební program, měla posuzovat koaliční dohoda, ale výsledek je +- podobný. Jinak v tom, co píšete, s Váma souhlasím.
18. 4. 2017 09:39
dupro
Si děláte prču? Hodnotí se výsledky, ne cár papíru, kterým program Změn pro cokoli je.
18. 4. 2017 10:42
jenda
Ale to byla dosud každá "vláda" předtím, i ta s ODS.
18. 4. 2017 14:57
Liberečák
Změna měla nejlepší program pro Korytáře - vyrabuju z městské kasy, co se dá, a s ostatními ekoparazity si za vaše prachy budu žít, jako pán!

Je mi z toho hnusa zle...
18. 4. 2017 20:30
Jiří
Ano, možná ten program měla fakt skvělý, ale proč ho neplní????
18. 4. 2017 08:00
Olda
Jestli někdo měl Plán , byla to Změna . Nikdo podobnou ucelenou vizi nepředložil. Druhá věc je zda plány byly realistické a tedy uskutečnitelné. Daniel Ragin to vidí příliš jednostranně. Jsem zvědav s čím přijde ODS po programové konferenci. Poslední velký Program Modrá šance dopadl ještě hůř než Plán pro Lbc
18. 4. 2017 09:42
dupro
K čemu je "Plán", když výsledkem je naprostý rozkol? Po ODS zbyly hmatatelné výsledky, co zbyde po Změně?
18. 4. 2017 08:27
Vojtano
Autora znám, je to fakt mimoň
18. 4. 2017 08:37
jj
Jasně,když nejsou argumenty, začne se pomlouvat autor. Jak příznačné pro nemehla ze Změny a okolí.
18. 4. 2017 09:45
dupro
Já autora neznám, proto ho nehodnotím. Zato vidím "výsledky" práce Změny, a ty jsou opravdu, ale opravdu tristní, v minulosti s ničím srovnatelné.
18. 4. 2017 20:32
Jiří
Naprostý souhlas.
18. 4. 2017 09:13
hmmmm
Ano, na konci cyklu se sluší bilancovat, ne balancovat nad propastí. Kam to Zplano dotáhlo,vidí,kdo vidět chce. Totálně nefunkční vláda, dotace, mantra Změny, v ohrožení, pár hloupých projektů, které nic nepřinesou. To je všechno.
18. 4. 2017 09:48
Romana
Priznacna fotka. Liberec se topi ve tme a problemech.
18. 4. 2017 10:41
jenda
Mimochodem, za tu "tmu", myšleno vypovězením smlouvy a následnými tahanicemi s Eltodem, mohl kdo?
18. 4. 2017 19:32
Tak nejak
Ovsem obklopen zeleni. Vzdycky, i bez pricineni zelenych bezmozku
18. 4. 2017 09:41
frigo
Kdyby se panáčci z ODS místo podvráťáckýho poštěkávání raději zamysleli sami nad sebou, proč ODS v Liberci odchází od voleb s takovým výpraskem.

Nástupci to neměli jednoduché, ODS po létech své vlády zanechala město ve velmi špatném stavu, rozprodaný majetek, vše zastavěno betonem, pro město nevýhodné a nevypověditelné smlouvy, pro městskou kasu devastující rozhodnutí (aréna, mistrovství), prodej spalovny a tím potopení vize levného tepla pro liberečany atd. Vláda pí Rosenbergové to tady jen látala a ve spoustě věcí jen udržovala status quo, bohužel současná koalice se utopila ve vlastních problémech, takže opět nic. Liberec je asi zakleté město.
18. 4. 2017 10:30
Otto
Jedním z důvodů neobliby ODS je kromě jiného tvrdošíjná demagogie , kromě jiného odražená v příspěvku frigo, které se ODS neumí bránit. Pravda je, že pokud město dokáže fungovat, tak je to pro velmi slušný základ, který založili právě vměstaské vlády v čele s ODS. Sorry , ale fakta jsou fakta.
Město nebylo ve špatném stavu hodnocení auditorů nadprůměrné. Majetek města se zvýšil. Můžeme diskutovat, zda město v lůně přírody má být prošpikováno zelení. U nevýhodných a nevypověditelných smluv samozřejmě chybí konkretní údaje, takže je to jako vždy taková štěkací fráze. Městskou kasu arena nedevastuje (nájmy kryjí finanční náklady) a sama Arena je chloubou Liberce, kterou nám závidí. Mistrovství (lyžařské) bylo akcí která přinesla městu efekt ve stovkách milionů korun a jeho organizační a sportovní část byla špičková. To, že bylo liberečákům ukradené tehdejší klikou kolem Kuchtové strany zelených (ano té strany za kterou kope Brouk Šedlbauer Pytlík) je pravda a tam nechť si domluvené peníze hledají věřitelé Organizačního výboru. Spalovnu město nemohlo prodat, možná proto, že ji nikdy nemělo, ale nucené připojování na CZT je dílem ODS a tam je kritika správně. Toto se za těch sedm let mohlo nástupci mnohokrát napravit, ale naopak závislost se prohlubuje, navíc do byznysu byli zapojeni iostatní spoluobčané díky převodům městského majetku na teplárnu handlem za slevu pro menšinu.
ČSSD rozumně a díky panu Šolcovi i fundovaně udržela status quo pro přípravu dalšího rozvoje, který čmeláci zazdili. Město není zakleté, ale jen uhranuté. Nicméně se zdá, že většině padají z očí klapky nasazené Změnou a tak to nevidím tak zle.
18. 4. 2017 14:53
frigo
- U nevýhodných a nevypověditelných smluv samozřejmě chybí konkretní údaje, takže je to jako vždy taková štěkací fráze.

Já myslím, že dobře víte o co jde. Pokud někdo chce podumat nad výhodností smluv uzavíraných vedením města za Kittnera, nechť si zadá do vyhledávače klíčová slova jako namátkou třeba: eltodo, dpmlj busline, odpadky asa, aréna smlouva, dluhopisy liberec.

- Mistrovství

Zde vám dávám částečně za pravdu, to co se semlelo není úplně vinou vedení města.

- Spalovnu město nemohlo prodat, možná proto, že ji nikdy nemělo

Spalovnu město nikdy nevlastnilo. Ovšem, jenže ji vlastnit mohlo, a za výhodnou cenu, jenže to by tehdy nesměl primátor Liberce Drda podpořit prodej spalovny Kellnerovi.
18. 4. 2017 21:06
Jiří
Pane Otto, Naprosto krásně napsené. prostě fakta. Naprosto souhlasím. Žijeme v nejkrásnějším městě v ČR, vím to a fakt mě nebaví neustále poslouchat keci Změnařů.
18. 4. 2017 10:17
Dan
Tak moment, vezmeme to postupně:

- Liberec si vede ekonomicky nejlépe v historii, a to za neekonoma Korytáře, který lepí dluhy z dob ekonoma Kittnera, který město mále ekonomicky odrovnal skrze zadlužení
-tohle vedení v čele s Korytářem poprvé jedná a bojuje za nižší ceny tepla pro občany, předtím byly nejvyší v ČR
-ZOO, divadlo atd dostaly přidáno jako nikdy předtím
-fondy města dostaly přidáno jako nikdy předtím (nebo aspoň pěkných pár let dozadu)
-město se stará a postará o přehradu, na kterou se od 80.let kašlalo
- město zprovozní tržnici v Kostelní
-město spolupracuje na záchraně kina Varšava, kterou vlády ODS nechaly skoro zbourat (je na to dotace asi 50 milionů)
-opraví se (už jsou na to peníze) Lesní koupaliště
-bude nový autobusák (ta papundeklová ostuda nikomu přes dvacet let nevadila)
-investuje se více do zeleně a jeto ve městě vidět
- staví se hrací prvky
-dělají se konečně konkrétní kroy (stavebí rozhodnutí, dotace z EU) na tramvaj do Rochlice
-město skutečně vyhnalo herny z města
-město účinně bojuje proti šmejdům
-ve spolupráci s památkáři město zachrňuje Liebigovo městečko
-pomáhá se sociálně slabým (byty atd)

Asi jsem nevyčerpal všechno, jen co mě takhle od boku napadlo...ale podle mě je to za půlku volebního období dost z toho, co některé vlády nestihly za dlouhé roky a celá období.

Myslím, že účelem článku páně Ragina je jen vzbudit dojem, že se nic neudělalo, omyl. Udělalo se toho mnohokrát víc , než za dlouhých vlád jeho strany.
18. 4. 2017 12:10
Jan
Vedení před Korytářem stabilizovalo město a vrátilo městu renomé a dobré jméno i u obchodních partnerů.
Vedení před Korytářem bojovalo s teplárnou a jejich boj skončil neúspěšně, nikoliv však u soudu, jako za Korytáře
ZOO a ostatní městské organizace dostaly přidáno, a to díky daleko vyšším daňovým příjmům, cca až o 140 milionů.
Totéž platí i pro fondy.
Za vlády předpředminulého vedení se vybudovala první revitalizace okolí přehrady, tzv. " Zelené srdce". od té doby se čeká, co Povodí Labe.
V Kostelní tržnice? Na hřbitově moc fajn. Spíše by tam měla být historická zóna. Co na to památkáři?
Koni Varšava? Pomoc současného vedení? Tak to už je demagogie, jak vyšitá.
Lesní koupaliště se mohlo opravit již dávno, nebýt destrukční politiky Korytářovy Změny.
Investuje se víc do zeleně? Kde? Vy nevidíte to kácení kol dokola a neuvěřitelný bordel, který v Liberci nikdy nebyl?
Herní prvky se stavěly vždy.Běžná údržba města.
Tramvaj do Rochlice? Snílku!!!
Změna chce herny opět povolit, viz jednání Zastupitelstva!!!
šmejdi jsou jenom ve Změně. Účinnost boje nulová !!!
Ostatní je blábol!!!!
Změnaři jsou sekta. Jejich lidé jen sedí u počítačů a mají vytvářet ! dobrý obraz" Změny. Proto se nikde nedočtete o vydírání civilkářů, uplácení hlavními sponzory, či figurování v tabukách Metrostavu! Změna je žumpa.


18. 4. 2017 13:13
Igor
:D pobavil jste, tolik polopravd na jednom místě jsem už dlouho neviděl. Ale musím uznat, že talent jak udělat z prdu kuličku rozhodně máte a to možná víc jak celá Změna. Komentovat to nebudu, ty jednotlivé body jsou věsmes na samostaný ostavec a rozhodně vetšina z nich nespadá do kategorie splněno (např. tech heren máme ve mětste pořád stejně).
18. 4. 2017 14:00
TH
tedy na Vás je vidět účinnost čmeláčí propagandy, protože většina toho, co prezentujete jako úspěchy, je spíše jen záměrem nebo něčím, co tvrdí Změna, ale je to neprůkazné:
- podle čeho toto soudíte? Chtělo by to uvést alespoň nějaké ukazatele
- to že jedná neznamená, že vyjedná - co ovšem udělat mohli a neudělali je zrušení moratoria, takže žádný přínos
- přidávání příspěvkovým organizacícm nevidím jako něco přínosného, lepší by bylo jejich funkci optimalizovat
- opět, přidání samo o sobě nic neřeší
- za dva roky na přehradě přibyly dvoje schůdky a pár cvičícich prvků, vše ostatní jsou jen sliby
- tržnice v Kostelní smysl určitě má, tak snad alespoň toto se povede dotáhnout
- kino Varšava je relikt starých dob, nikomu nechybí, pokud jej někdo chce udržovat, tak je to jeho věc, ale nemělo by to být z našich kapes
- oprava Lesního koupaliště bude super, ale nechvalme dne před večerem
- oprava autobusáku smysl má, ale očividně jí Změna nedotáhne
- jo, zeleň byla vidět hlavně vloni v létě, to se kolikrát ani nedalo v Liberci chodit :-D
- hrací prvky - taková volovinka pro hipstery, která nikomu nechyběla
- kroků už se dělalo spoustu, dokud se tou tramvají nesvezu tak není co chválit
- města zatím nevyhnalo nic a nikoho
- boj proti šmejdům se daří, ale to je celorepublikový trend
- ještě před cca dvěma měsíci Změna o městečku ani nevěděla že existuje a najednou je zachraňuje? Vážně komické, ale faktem je, že zatím se teprve začla snažit o něco
- podpora sociálně slabých se zvýšila, ale jestli je to dobře, to je věc jiná

Jen takhle od boku jste napsal typickou sebechválu a prezentaci Změny - minimum výsledků, ale nůše plná slibů a polopravd
18. 4. 2017 15:33
frigo
Dane, máte samozřejmě pravdu, že současná koalice pár dobrých věcí již udělala, kdo tvrdí že ne, tak jednoduše lže, škoda jen, že často je k realizaci spíše jen nakročíno. Otázkou je, zda se toho nedalo stihnout více, připadá mi, že vše jde hrozně pomalu. Bohužel to často drhne a některé věci se vyloženě nedaří (ÚP). Ale snad se ještě podaří s věcmi pohnout, třeba na lesní koupaliště jsem chodíval moc rád, krásné místo, mrzí mě, že se tam zatím ani nekoplo.
18. 4. 2017 16:15
Jan
Neekonom korytar vede mesto v dobe,kdy prijmy z RUD jsou astronomicke, ekonom Kittner uz fungoval za krize. To na okraj vasi ukazkove demagogie. A mimochodem. Hybnou silou jsou urednici na ekonomickem odboru. Bez nich by korytar vubec netusil, co ma delat. Nevim to jiste, ale urednici tam jsou uz z dob p. Kittnera, prezili vladu p. Rosenbergove a vymenit si je netroufl ani ten umelec co tam zaclani ted.
18. 4. 2017 20:51
Jiří
Jen bych se rád zeptal. Co město dělá, né to to, co se chystá udělat.
- město hospodaří s deficitem, který navrhl náměstek Korytář.
- divadlo a ZOO dostali přidáno díky kraji
- fondy možná něco dostali, ale na akcích ve městě to znát není
- město pro záchranu kina Varšava nedělá nic, kdyby dělalo, balo by dávno zachráněné.
- až město opraví lesní koupaliště, bude to fajn. Uvidíme v létě.
- nový autobusák? Zřejmě nevíte co plánuje kraj a jejich nápad je o dost lepší. Nicméně jsme asi každý zaregistroval, jak umí město zorganizovat archytektonickou soutěž. :-)
- a to ostatní ani nebudu komentovat. Herny zůstaly, město nic nedělá pro sport a pro děti. Jen keci. Už aby byly volby.

- tržnice v Kostelní je fajn,.
-
- město se o přehradu nestará. Zatím vůbec nic neudělalo.
-
18. 4. 2017 12:33
jen počkej
Dane Dane,já jen zírám,že Vám to otiskli.Tady,kde jen náznak ůspěchu Změny se okamžitě maže.Teď se tady chválí neschopné exANO,jako nejlepší koaliční partner pro SLK.
18. 4. 2017 13:04
Čmelda
Danieli Ragíne, v kontextu toho, že jsem tě znal jako chytrého, šikovného a pracovitého kluka, je pro mě tvůj článek smutným zklamáním. Změnit se ale můžeme všichni a ty toho schopný jistě jsi.
18. 4. 2017 19:01
Carlos
Podepsáno! Zelení jdou na republikové úrovni do voleb do PS se Změnou.Takže obyvatelé Libereckého kraje už tím pádem vědí koho na podzim po zkušenostech volit nebudou: ANO a ZMĚNU se ZELENÝMI.
18. 4. 2017 20:37
Jiří
Po přečtení zdejších příspěvků bych velmi rád zeptal všech, máte nějaký pocit, že Změna něco udělala? A i celá parta, která na radnici seděla. Plán? No, možná by se mi to i líbilo, ale realizace? A práce? Někdo ze Změny pracuje? Potřebuje město náměstkyni pro veřejnou zeleň? :-)
18. 4. 2017 21:48
Dag
Pro Jiřího: Změna pro město neudělala nic a funkce náměstkyně pro zeleň je velký komfort a hlavně zbytečný.
20. 4. 2017 11:40
Otto
Nejsem z těch , kteří by chtěli diskutovat za každou cenu, ale jsem zastáncem nutnosti reagovat na nepravdy. Absence reakcí vyvolávají vytváření bludů a zkratek, které si pak žijí vlastním životem.
eltodo - již to, že smlouva byla vypovězena či změněna vyvrcí tvrzení o nevypověditelnosti smluv. Nakolik byl změněn obsah a část peněz přesměrována na TS by nám mohli vysvětliz ti, co to vědí. Podmínky Změna nezveřejnila.
dpmlj - busline - klíčem k byznysu je poskytování dotace . Tady nová vrchnost navýšila dotace ročně o více než stovku M ročně. To umožnilo DP uzavírat smlouvy o jejichž nichž též pochybuji. Ale vše začíná ve vedení města. Pokud by dokázalo udržet dotace na úrovni ODS tj. cca 115 M. ročně tak by byl klid. O důvodech se mohu jen dohadovat při pohledu na logo Busline na webu Čmeláka.
asa - smlouva je velmi komfortní pro asa , protože odvoz se platí formou poplatku, kdy veškerou administraci a riziko nevýběru nese město. Na to zaměstnává úředníky. Správně by si to asi měli dělat sami.Zbytečná práce pro město -
nevýhodné. Zrušení poplatků je v pravomoci zastupitelů a žádná smlouva jim v tom nemůže zabránit. Takže vypověditelné, ale to by někdo musel chtít.
arena - kromě samotného tvrzení o nevýhodosti ještě nijdo nepublikoval čísla. Pokud se podíváme do rozpočtu města, tak město inkasuje částku odpovídající minimálně dluhové službě (splátky a úroky). K tomu bezplatné hodiny využití haly pro město . Jakýsi pan Tauchman tvrdí, že na Areně lze vydělávat stovky milionů. Určitě by se našla cesta jak se ze stávající smlouvy vymanit a pronajmout to Tauchmanovi. Takové inkaso od něj by jistě pokrylo penále a škody z odstoupení.
- dluhopisy , přiznám se , že tady bych potřeboval pošťouchnout v čem je nevýhodnost či nevypověditelnost

Spalovna , teplárna - frigo se již obrací správným směrem, ale stále ještě tápe. Spalovna se Kellnerovi neprodávala.
tramvaj
24. 4. 2018 18:00 Další etapa plánované modernizace tramvajové trati z Liberce do Jablonce nad Nisou letos nezačne. V plánu jsou jenom demolice a přípravné práce.
jn nem
24. 4. 2018 17:01 V nemocnici v Jablonci nad Nisou začaly přípravné práce na stavbě pavilonu intenzivní péče. Projekt za 200 milionů Kč má být hotov do dvou let.
podpora
24. 4. 2018 16:05 Liberecký kraj rozhodování o přijetí daru 200 akcií ČSAD Liberec odložil na květen. Nechává si zpracovat posudek, zda nejde o veřejnou podporu.
bazen
24. 4. 2018 15:01 Liberec začal připravovat obnovu bazénu v ZŠ Švermova. Měl by sloužit k výuce v době rekonstrukce městského bazénu, jež by měla začít v roce 2020.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).