reklama

Dana Lysáková: Lesk a bída Změny pro Liberec aneb „Dojení“ rozpočtu města

9. 8. 2018
Několik posledních měsíců se veškeré konání placených náměstků Změny pro Liberec koná pod rouškou volební kampaně za finance města. Proč dospěly tyto hlavy pomazané k poznání, že je např. neúměrně drahé jízdné MHD až po čtyřech letech? Je to nabíledni. Stejně tak, jako jejich kotrmelce kolem hazardu. J. Korytář upřednostnil finance před slibovanými prioritami. Ale volby jsou za dveřmi, tak zase slibuje, ohlupuje a „dojí“ rozpočet města.
Dana Lysáková: Lesk a bída Změny pro Liberec aneb „Dojení“ rozpočtu města
archivní foto

Mělo by jít o priority řešení problémů města, a to rozhodně není Lesní koupaliště, počínaje problematickou nákladnou opravou, kolem kterého se nyní vede zarputilý nesmyslný boj. Proti plýtvání pitnou vodou v době extrémního sucha a opakované nákladné plnění děravé vany koupaliště, ale i poškozování životního prostředí lesa, neb túrování cisteren opravdu do lesa nepatří, se ozývá čím dál více rozhořčených Liberečanů. Žádají dopisy, telefonicky i ústně zastupitele o nápravu. Požadují ukončení drahého populistického spektáklu, označují jej za nehorázný počin. Požadavek je oprávněný. I ekologie v rukách Změny tak dostává na frak, byť právě radní K. Hrbková za Změnu má tento rezort na starosti. Slovy T. G. Masaryka „Cit a vůle nejsou argument, chybí-li rozum“.

J. Korytářovi nevadí poslední dobou ani opakované porušování Zákoníku práce ze strany vedení společnosti Komunitní práce Liberec, o. p. s. v neprospěch zaměstnanců. Nevadí ani to, že když se o problematických pracovních podmínkách někdo z nich zmíní, tak je jim vyhrožováno porušením kázně ředitelem společnosti s tím, že se jedná o interní informace společnosti. Pojem Oblastní inspektorát práce, který tu je právě pro takovéto případy obrany zaměstnanců, je mu pravděpodobně cizí. Výsledky práce těchto zaměstnanců však využívá na svoji osobní volební kampaň, co na tom, že jsou nuceni v tomto vedru dělat i 15 hodin, není zajištěna bezpečnost práce, či základní hygienické podmínky.

Změna ukusuje i dalších 2,5 mil. Kč z rozpočtu na náklady jejího předvolebního referenda. To jak získávala podpisy na jeho vypsání, také stojí za zmínku. Najatí placení sběrači podpisů uváděli často lidi v omyl. Počínaje vysvětlením, že jde o vypsané předjímané referendum města, kdy město chce znát názor na… (o Změně ani slovo), někteří sběrači upláceli podpisy za 10,- Kč a řadu dalších nekorektních výmyslů. K obsahu populistických otázek typu, chcete jízdné dětí a seniorů zadarmo? Opět kladu otázku, proč toto nerealizovala Změna již v době své nynější čtyřleté vlády? Jistě by podporu u levicového spektra našla. Otázka na koupení Libereckého zámku pro potřeby kasina a muzea ke sblížení se sudetskými Němci, s níž vyšel J. Korytář již po návštěvě sudetoněmeckého lansmanšaftu, když se honosil na svém facebooku fotkou po boku Bernda Posselta je velmi rozporuplná. Pro mne je to zavrženíhodná myšlenka, kterou však Hanz Korytar vnímá jako jednu z priorit. Tím, zač se moudrý stydí, tím se drzoun, či hlupák chlubí.

Děkuji, pro tyto účely rozhodně zámek kupovat nechci, mám jiné priority. V dezolátním stavu je řada městských budov, městské komunikace, chodníky, chybí zastřešení zastávek, lavičky, na opravy a vybavení čekají mateřské i základní školy…

Populismus kampaně je nejen neférový, ale i vědomě lživý, což musí vědět i sám ekonomický náměstek a šéf Změny J. Korytář.

Aktuální výše dlouhodobého dluhu SML (směnečný program) je 1,7 mld. Kč. Aktuální výše čerpaného RVG úvěru je 32 mil. Kč. Kontokorentní limit 250 mil. Kč není aktuálně čerpán. Skrytý dluh (do majetku SML) se těžko odhaduje, ale mluví se o částce cca 3 mld. Kč.

Někteří radní jsou natolik ponořeni do svých specifických ambiciózních zájmů a problémů, že jim uniká nejen celkový obraz potřeb města, ale i jejich vlastní zastupitelské sliby.

A tak i volební kampaň nejen Změny bude o financích a dalším balamucení na úkor reality.

 

Dana Lysáková, liberecká zastupitelka za KSČM
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
Odpovídáte na:
9. 8. 2018 19:06
Oto
Vychovávat v jednom bytě tucet koček, na to už je třeba speciální pedagogiky, z obou stran tedy
9. 8. 2018 06:28
Jan
Proti Změně i komunista dobrej
9. 8. 2018 10:31
Bingo
Proti parazitum ze zmeny jsou uz uplne vsichni
9. 8. 2018 07:18
Hanka
Ma pravdu, predsedo
9. 8. 2018 06:29
jj
Mělo by jít o priority řešení problémů města, a to rozhodně není Lesní koupaliště, v tom má soudružka pravdu
9. 8. 2018 07:21
Postreh
Kolik vlastne je tech placenych namestku zmeny? To u nas v kocourkove ani nevime.
9. 8. 2018 08:15
Jiří
Kde jinde by se soudružka kočičková uchytila než v politice. Sedí, blbě kecá a bere nadstandartní plat. Tu by nezaměstnali snad ani na veřejném WC
9. 8. 2018 08:19
zorro
Pracuje jako specialni pedagog ty chytrej. Ze s ni nesouhlasis neznamena ze ji muzes urazet. Ale v tvych hulvatskych radach je to standard, cemu se divit
9. 8. 2018 08:35
Jiří
To asi speciálně "vychovává" své spolusoudruhy, jinak si to nedokážu představit :)))
9. 8. 2018 10:30
Ne
Narusene jedince. Neco jako vy.
9. 8. 2018 11:17
zdar soudruhu
Myslím, že extrémně narušení jedinci jsou jednoznačně politici za KSČM, pokud teda nejsou jen extrémně vyčůraní a extrémně drzí.
Můžete nás seznámit, kde soudružka Lysáková pedagogicky pracuje
9. 8. 2018 11:32
antizměnař
Jiří, a co Vám brání život se politikou? Zkuste to, když jste tak chytrej.
Paní Lysáková je komunální političkou dvacet, třicet let. Vyjádřit svůj postoj k neschopnému ZpLexANU je téměř její povinností. Sedí v opozici, tak co.
Asi se strefila do černého, když ji tady tolik lidí dehonestuje. Typická metoda Změny. Když nemají argumenty, aspoň pošpiní toho, kdo je kritizuje. Fujtajbl.
9. 8. 2018 12:43
Jiří
Děkuji, tyto ambice nemám, zásadně zrůdné je, že tyto "politiky"-příživníky tady 20-30 let živíme !!!
9. 8. 2018 15:48
Olda
Protiprávnost komunistického režimu je zákon. Strana, která to chce vrátit nemá co dělat na politické scéně
9. 8. 2018 19:06
Oto
Vychovávat v jednom bytě tucet koček, na to už je třeba speciální pedagogiky, z obou stran tedy
9. 8. 2018 08:46
Olda
Hrozný článek, ani Masaryka se komunisti nestydí citovat. Komunisté v Liberci by měli raději mlčet
9. 8. 2018 09:39
Standa
Lysáková nikdy pro lidi v Liberci neudělala nic, jen brala peníze z politiky, kde to šlo. Skončí na smetišti dějin a právem, jako všichni komouši
9. 8. 2018 09:40
mmm
Tak zdá se, že paní Lysáková udeřila hřebíček na hlavičku. Má pravdu ve všem. Mohla toho napsat daleko víc, protože tohle je pouze "špička ledovce". Pro různé nactiutrhačné přispěvovatele, je členkou strany která je demokratická. A navíc je chytrá.
9. 8. 2018 10:39
Cecil
Lysáková je vychytralá, chytrá ne
9. 8. 2018 12:18
Olda
KSčm je demokratická strana ? To tvrdíte Vy a Babiš . A je to lež. Strana je to nedemokratická zejména svými cíli, kterými je opět socialismus a realizace Marxových myšlenek. Podívejte se do Programu, než podobné pitomosti budete tvrdit a v čele má agenta STB , dnes vykutáleného právníka .
9. 8. 2018 21:57
mmm
Kdyby nebyla.dsmokratickou stranou, nemohla by v demokratickém zařízení existovat. Pokud s tim máte problém, je to váš problém. Je to také problém pana Havla, který se k moci dostal diky KSČ. A právě proto nechal komanče být. On měl možnost je postavit mimo zakon. Ale jeho přítel, soudruh Adamec, Čalfa a další ho podporovali a tak je nemohl zradit. Ten čestný Václav byl prodlouženou rukou komančů pro další roky. Tak si to srovnejte v hlavě. Dnes je KSČM diky Havlovi, Klausovi, Čálfovi, Rumlovi, Stráskému a mnoha dalším stále ve hře, jako.demokratická strana. Mate jiný nazor?
10. 8. 2018 13:32
Olda
KSČm není demokratická strana - hlásí se k odkazů zločinné KSČ , hlásí se k Marxovi a za cíl má socialismus - tj opět konec soukromého vlastnictví . Dávno už měla být zakázána .
9. 8. 2018 10:48
Zuzana
Nevim proc se pro pravdivy popis tolik lidi zlobi a napadaji pisatelku. Dusevni mrzactvi.
9. 8. 2018 11:42
protože
Ostatně soudím, že komunistická strana má býti zrušena
9. 8. 2018 12:12
Jiří
Duševní mrzáctví je hlásit se ke straně, která tady ČR po desetiletí devastovala
9. 8. 2018 12:20
Olda
Pravdivý popis to není. Komunisti jen parazitují na problémech, přitom jsou jejich součástí a podstatou a prapříginou
9. 8. 2018 15:43
tomas
smutný souhrn, alespoň "Hanz Korytar" pobavil .....
9. 8. 2018 14:31
dupro
Rudoši, táhněte už konečně v háj, nejlépe urnový.
A proč takto tvrdě?
Protože si o to sami říkáte:
„Kdysi dávno, na počátku osmdesátých let, byla krásná doba. Pivo za dvě padesát, hranice zavřené a Havel též.“ Tak zní celý text, který se 2. srpna objevil na Facebooku libereckých komunistů.
Zdroj: https://liberec.idnes.cz/komuniste-kscm-liberec-vaclav-havel-zavreny-hranice-pivo-pzn-/liberec-zpravy.aspx?c=A180809_131235_liberec-zpravy_jape
9. 8. 2018 17:02
Jan Korytář
Kdo nekrade s námi, krade proti nám!
9. 8. 2018 23:23
Dana
To je opět nějaký výrok z cesty? Nic nového. Škoda, že se p. Korytář nevěnuje více opakovanému porušování Zákoníku práce ze strany vedení společnosti Komunitní práce Liberec, o. p. s. v neprospěch zaměstnanců. Ale možná, že již učinil opatření, alespoň za to vyhrožování zaměstnancům... Má však přehršel práce s volební kampaní, celé dny a tak mu uniká řešení problémů, za které je placen! Skvělý to manažer, na první upozornění o porušování Zákoníku práce mi mimo jiné doporučil, nechť se obrátím na pana ředitele společnosti, s jakým mandátem, však již chybělo... Nemá čas asi věci řešit, no jasně, má kampaň, omlouvám se, že jsem zapomněla :-D
9. 8. 2018 18:13
A ježíš
Lysakova ještě žije? Kolik ji už proboha je. Asi se bude zase cpát do zastupitelstva že splacala tuhle srandu.
9. 8. 2018 23:11
Ježíšek
Zdravíme do Jablonce, že by "a ježíška" již ukončila několikaletý pobyt na pracáku a začala konečně něco dělat? Lepší byla asi dobře placená funkce od starostky Žatecké - správce web. str. na českolipské radnici v době nezaměstnanosti, že? Však to řešilo i naše zastupitelstvo na základě požadavku pana Vlčka. Dávky snad již doplatila....
9. 8. 2018 20:07
Jarin
Kritika kohokoli a čehokoli z úst bolševického pohlavára (ice) je stejná úroveň, jako kdyby to bylo z úst nacisty. Změna je jistě zavrženíhodná, ale poslouchat to z úst Lysákové ??!!
9. 8. 2018 20:45
Hajný
Lysáková se nedostane, nikdy nepracovala pro lidi, zajímaly ji jen kočky a vlastní koryto
10. 8. 2018 00:31
Danuška
Budu na Priměeeeee :)))
26. 9. 2018 19:43
Petr
neurážejte!!! a řešte problémy!!!
27. 9. 2018 14:08
Petr
proč to neřešíte Pane Korytáří? , na dotazy nereagujete
hospic
24. 4. 2019 20:34 Liberečtí zastupitelé mají rozhodnout o poskytnutí dotace ve výši 479 425 Kč pro Hospic sv. Zdislavy. Peníze půjdou na úhradu části nákladů vzniklých při provozu lůžkového hospice v roce 2019.
tramvaj
24. 4. 2019 19:04 DPMLJ zahájila výluku na tramvajové trati z centra Liberce do Lidových sadů. Až do 31. května zde budou jezdit autobusy. Trať se významnější opravy dočkala naposledy roku 1992.
kozy
24. 4. 2019 17:39 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli krmení.
silnice LK
24. 4. 2019 13:55

Kraj měl získat od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ve výši cca 80 milionů. Oproti původnímu slibu ale kraje získají o polovinu méně prostředků.

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).