reklama

Teplárnu sleduje už i německá ambasáda, schůzku iniciovalo MVV, Korytář tvrdí opak

8. 12. 2017
AKTUALIZOVÁNO: Postup plný protimluvů, jak dál jednat s místní teplárnou, schválili liberečtí radní. Souběžně chtějí podíl ve firmě, kde má město 30 procent, prodávat a zároveň tlačit na snížení ceny tepla. Město rovněž, jako minoritní akcionář, požaduje modernizaci rozvodů, aniž by vložilo nezbytný majetek. To jsou ale tři věci, které si navzájem odporují. Prodejem podílu by se Liberec každopádně zbavil vší kontroly i vlivu nad systémem centrálního zásobování teplem v krajském městě. Na něj je napojeno 14 tisíc domácností, desítky firem a stovky institucí, včetně škol či úřadů.
Teplárnu sleduje už i německá ambasáda, schůzku iniciovalo MVV, Korytář tvrdí opak
Ilustrační foto

Liberec začal připravovat možný prodej podílu

Liberec se začal připravovat na možný prodej svého podílu v teplárně, s většinovým akcionářem je dlouhodobě ve sporu. Podle náměstka primátora Jana Korytáře (Změna pro Liberec) to ale zatím neznamená, že by město chtělo podíl v Teplárně Liberec prodat. "Jen se chceme připravit na budoucí situaci, která může přijít za několik měsíců," uvedl Korytář. Záměr přípravy prodeje zatím schválili radní města, souhlas s ním musejí vyslovit ještě zastupitelé.

Společnost patří do skupiny MVV Energie CZ, město je s 30 procenty minoritním vlastníkem. Akcionáři se zatím nebyli schopni domluvit na společném postupu modernizace rozvodů tepla. Spory jsou i ohledně vkladů majetku či přístupu ke smlouvám.Představitelé  teplárny výtky odmítají a nedávno se veřejně ohradili i proti tónu Korytářova dopisu, v němž upozornil na možné trestní stíhání. "Je nebývalé a pro nás zcela neakceptovatelné, aby člen rady SML a zástupce primátora řadou pohrůžek civilním i trestním řízením činil nátlak na vedení teplárny. Pokoušel se bez opory v právu udělovat představenstvu pokyny do obchodního vedení, a prosazoval tak potenciálně ke škodě naší společnosti své politické zájmy," uvedl v prohlášení místopředseda představenstva teplárny Vladimir Kravjansky.Spory mezi akcionáři se řeší i u soudu, zatím bez výsledku.

Zdroj: ČTK

Cena tepla se ale dá ještě snížit až ve chvíli, kdy město splní závazek a vloží do společného podniku majetek, za který mu už teplárna nebude muset platit nájemné. Sníží si tím provozní náklady. A modernizace rozvodů je reálná v situaci, kdy oba akcionáři budou mít společný perspektivní zájem a budou táhnout za jeden provaz. Nebudou se tahat po soudech a budou spolu mluvit.

Zda průlom nastane v německém Mannheimu, kam byl liberecký primátor a jeho statutární náměstek pozváni ke konzultacím k primátorovi německého města, jež je většinovým vlastníkem řady evropských spaloven a tepláren, včetně té problémové - liberecké, teprve poznáme. Liberec je ale v každém případě  zase o něco "slavnější". Díky vyjednávací „taktice“ zástupců města se o problémech v liberecké teplárně ví nejen na mannheimské radnici, ale i na německé ambasádě v Praze.

Už v lednu mateřská MVV, většinový akcionář liberecké teplárny, chtěl přes německou ambasádu v Praze řešit situaci, kdy Liberec jako jeho obchodní partner nesplnil slib, kvůli kterému teplárna, bohužel jen „na dobré slovo“, přistoupila k razantnímu snížení ceny tepla. Zda se schůzka na ambasádě uskutečnila není úplně jasné, faktem ale je, že se diplomatické zastoupení na začátku roku opakovaně domáhalo, aby jí Liberec alespoň sdělil jméno osoby, která je za vývoj v místním teplárenství odpovědná.

Kontakty s ambasádou potvrdila Jitka Tůmová, manažerka komunikace a marketingu MVV Energie CZ a.s.: „Mateřská společnost MVV Energie AG kontaktovala v první polovině roku 2017 německou ambasádu v ČR z důvodu obav o další budoucnost společnosti Teplárna Liberec. Reagovala tím především na postup zvolený ze strany minoritního akcionáře města Liberec, a to zejména neplnění dohody o vkladu majetku z prosince 2015. Ambasáda s oběma stranami jednala a podle našich informací situaci i nadále pozorně sleduje. S ohledem na vážnost aktuální situace požádalo vedení MVV Energie AG zástupce města Liberce o osobní jednání. Společnému podniku v Liberci totiž hrozí významné škody včetně propadnutí více než sedmdesátimiliónové dotace na modernizaci sítě. Hlavním důvodem schůzky je tak vyjasnění postojů obou stran a diskuse nad dalším postupem, jenž by rozhodně neměl ohrožovat ekonomickou podstatu společného podniku Teplárny Liberec. MVV Energie AG vítá, že vedení města Liberec slíbilo na posledním zastupitelstvu uskutečnit schůzku co nejdříve, tedy ještě před příštím jednáním zastupitelstva. Podle našich informací se aktuálně jedná o konkrétním termínu schůzky,“ uvedla pro náš web Jitka Tůmová.

Od ledna se situace každopádně vyhrotila, zástupci Liberce v představenstvu teplárny ze Změny a z exANO posléze raději vzali nohy na ramena a město aktuálně nemá zastoupení v představenstvu. Ještě předtím se do komplikující se situace vložil se svými politickými ambicemi a nulovou zkušeností z většího byznysu Jan Korytář (ZPL). Ten si ale pomocí silných proklamací, jež imponují převážně jeho „krevní skupině“, soustavně počíná jako slon v porcelánu. Domáhá se například dokumentace, po které jemu ani Liberci, podle mínění MVV, nic není. Korytář si totiž vytýčil za svůj politický cíl zlevnit Liberečanům a institucím závislým na CZT gigajoul tepla na líbivých 550 korun. Ovšem bez ohledu na to, že by se teplárna díky tomuto kroku dostala do ztráty. I proto už Liberec nemá zástupce v představenstvu, protože tam by si oba zástupci města museli počínat tak, aby se teplárna do ztráty nedostala. Korytář jedná z pozice emisara menšinového akcionáře, jeho soukromý majetek, na rozdíl od členů statutárních orgánů, v ohrožení není.

Teplárna se v první řadě potřebuje zbavit placení nájemného za majetek města. Snížení ceny tepla pro konečné odběratele na nynější úroveň pro ni už znamená takovou zátěž, že je nebytné, aby byl výpadek kompenzován dohodnutým způsobem. Teplárna svou část dohody splnila, město nikoli. Přesto, navzdory všem komplikacích, producent tepla zlevnil cenu za gigajoul i nyní, když do cenové politiky na příští rok promítl cenu médií na světových trzích. ZDE.

A v této situaci radnice vydala tiskovou zprávu, kterou uveřejňujeme v plném znění. Toto nelze parafrázovat:

TZ SML: Rada města odsouhlasila dlouhodobé cíle, kterých chce město Liberec jako akcionář dosáhnout při jednání s Teplárnou Liberec a skupinou MVV. Radní také souhlasí se záměrem přípravy prodeje podílu města v teplárně. Hlavním cílem zůstává snižování ceny tepla pro občany Liberce a modernizace zastaralých a ztrátových parovodů.

„Po letech, kdy si teplárna dělala s Liberečany, co chtěla (cena až 900 Kč/GJ, největší v republice) se nám podařilo cenu snížit na 660 Kč/GJ a teplárna potvrdila, že cena může být po modernizaci rozvodů i 550 Kč/GJ, což je cíl, ke kterému směřujeme. Je to jeden z výsledků dosavadních náročných jednání a našeho vytrvalého tlaku,“ zdůraznil náměstek primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Hlavní cíle vyjadřuje projekt GreenNet, jehož hlavním přínosem má být výměna starých parovodů za nové horkovody, a tím i snížení enormních ztrát tepla na jeho přenosu z teplárny ke spotřebitelům, což by mělo mít pozitivní dopad na cenu tepla. Teplárna Liberec již získala na modernizaci první větve parovodů dotaci 70 mil. Kč.

O záměru prodeje podílu města v Teplárně budou příští týden rozhodovat liberečtí zastupitelé. Nejde ještě o samotný prodej, ale pouze přípravu potřebných podkladů a informací, pokud by se město rozhodlo svůj podíl 30 % skutečně prodat. „Osobně podpořím prodej podílu v Teplárně, pokud se nerozeběhne modernizace rozvodů. Nemá cenu, aby si město nechávalo podíl v podniku, který provozuje ztrátové parovody a není schopen zajistit jejich modernizaci. Bez modernizace parovodů nemá systém CZT v Liberci budoucnost,“ říká Korytář.

Město chce dosáhnout také toho, aby už nemělo postavení druhořadého akcionáře, který se musí domáhat základních práv, zejména informací o smlouvách mezi Teplárnou Liberec a dalšími firmami ze skupiny MVV. Jsem rád, že se nám podařilo domluvit setkání přímo se zástupci vedení koncernu MVV z německého Mannheimu, které by se mělo uskutečnit ještě do konce roku. Věřím, že pokud s nimi budeme moci komunikovat napřímo a nebudou dostávat jen zprostředkované informace, že se podaří v brzké době dosáhnout komplexní dohody mezi městem Liberec, MVV a Teplárnou Liberec o vyřešení sporných záležitostí a celkové budoucnosti systému CZT v našem městě,“ uvedl Jan Korytář.

Konec citace.

Jan Korytář se nyní staví do pozice zachránce tepla tisíců libereckých domovů. S většinovým akcionářem teplárny se ale neshodne ani na tom, zda schůzku v Mannheimu iniciovalo MVV nebo on. Výroky jsou uvedeny tučně.

 

Alena Roubalová
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
Odpovídáte na:
7. 12. 2017 07:07
LOL
Prekérní diplomatická situace. MVV má českou pobočku MVV CZ a TLIB a.s. Přesto se o to musí starat až v Mannheimu, protože je v Liberci jeden aktivistický politik, neřízená střela, kterému nejde o nic jiného než aby zabodoval u voličů slibem. Jde přes mrtvoly, až vše dotáhne zu grunt, tak se podíl prodá. Komu? Co bude s těma tisícema lidí v panelácích? Na to nemyslí, chce se jeom příští rok udržet v kurzu. Sympatie už prošustroval, tak to zkouší přes levnější teplo.
7. 12. 2017 06:24
MUDr. Chocholoušek
To je známá diagnóza - chronická lhavost. Úspěchy jsou moje zásluha i když všichni ví, že to bylo jinak, za problémy může někdo jiný
7. 12. 2017 08:22
Jan
tak to se ví všeobecně, že ten pán není úplně normální.
7. 12. 2017 09:14
jakub
On si uz vymysli tak, ze tomu sam veri
7. 12. 2017 06:46
ale, ale
Začátkem roku žádá MVV o schůzku, na zastupitelstvu v Liberci 30. listopadu JK oznamuje, že dohnal MVV k tomu, aby se uskutečnila schůzka! Vydává to za svůj majstrštyk Něco je špatně. Chápu to tak, že se MVV chtěla s odpovědnou osobou z Liberce sejít už v lednu, únoru březnu... MVV používá "začátek" roku, pan Korytář si to za 3/4 roku vysvětlil tak, že se mu podařilo domluvit setkání přímo se zástupci vedení koncernu MVV z německého Mannheimu. Neuvěřitelné.
7. 12. 2017 06:59
dotaz
Nic o tom nevím takže se nebudu ztrapňovat komentářem, ale jen tak technicky: Co si MVV myslelo, že ambasáda udělá? Obsadí Reichenberg?
7. 12. 2017 07:07
LOL
Prekérní diplomatická situace. MVV má českou pobočku MVV CZ a TLIB a.s. Přesto se o to musí starat až v Mannheimu, protože je v Liberci jeden aktivistický politik, neřízená střela, kterému nejde o nic jiného než aby zabodoval u voličů slibem. Jde přes mrtvoly, až vše dotáhne zu grunt, tak se podíl prodá. Komu? Co bude s těma tisícema lidí v panelácích? Na to nemyslí, chce se jeom příští rok udržet v kurzu. Sympatie už prošustroval, tak to zkouší přes levnější teplo.
7. 12. 2017 07:59
Vít
Kdy už nepomohl ani zastupující říšský protektor (ambasáda), tak je situace vážná.
Střet neschopnosti - Liberec, zastoupený Korytářem a dalšími - s koloniální mocností - zde reprezentovanou Mannheimem a jeho MVV, která vylepšuje život obyvatelům Mannheimu za peníze Čechů z Liberce, Děčíně, České Lípě, Vsetíně, Uhersském Hradišti ...
7. 12. 2017 08:06
na okraj
Nemecko koloniální mocnost nebyla, přišlo pozdě, už byo rozděleno.
7. 12. 2017 09:53
Jan
A vypukla svetova valka
7. 12. 2017 11:23
Vít
Máte pravdu, že přišli pozdě a bylo již (většinově) rozděleno. Proto také (jedna z příčin) vypukla Velká válka. Ale nemuseli úplně banovat: Německá jihozápadní Afrika, východní Afrika, Kamerun, Guinea ... no, bylo jim to málo.
Nic to nemění na tom, že Liberec (a další města) jsou ekonomickou kolonií Mannheimu ...
7. 12. 2017 08:22
Jan
Já bych neřešil co kdy kdo inicioval, ptal bych se co bude až Liberec z teplárny vypadne. Kdo si myslí, že si každý barák, každá škola, každá fabrika udělá vlastí kotelnu, ten se zbláznil. Komunista věděl, proč systém centrálního vytápění alias dálkové topení vybudoval.
7. 12. 2017 11:37
jj
to si právě ty naivové mysl
7. 12. 2017 08:28
Igor
Jestli Korytář umí něco dobře, tak je to schopnost kecat druhejm do toho, co a jak by to měli dělat. A jak je tenhle přístup ve většině případů blbej, tak se zdá, že v případě teplárny by mohl platit.
7. 12. 2017 09:13
Michal
To je strachu s jednou schuzkou. Normalni by bylo, kdyby se vsechno doladilo na predstavenstvu tlib, ono je zodpovedne za obchodni rizeni spolecnosti. Toto jsiu dusledky neschopnosti a absence vyjednavacich schopnosti
7. 12. 2017 09:55
míšánku
Kdepak, všechno je důsledkem prodeje spalovny !!! Člověka již zvyklého na leccos stejně stále šokuje drzost tohoto webu !!!
7. 12. 2017 10:03
cest praci
Tak sem nelezte, vy stejne nepotrebujete znat pravdu. Vam staci, ze mate chronickeho lhare jako vzor. S tou spalovnou se samozrejme mylite a moc dobre to vite. teplarnu liberec nikdy nevlastnil proto ji nemohl ani prodat. Sla do velke privatizace
7. 12. 2017 10:10
volič
SPALOVNU město prodalo!!! (existuje i záznam, kdo pro její prodej zvedl ruku-většina ODS) , o TEPLÁRNĚ jsem se ani nezmínil.
Nepoužívejte slovo "pravda", když nevíte co znamená, pravda se nedá "znásilnit"
7. 12. 2017 10:12
aha
Skoda ze je cely clanek o teplarne
7. 12. 2017 11:38
jj
no právě, když to nevyjde s teplárnou, šup sem spalovnu. demagogie
7. 12. 2017 12:07
haha
A teplárna nakupuje teplo u marťanů, viď. Zkus kandidovat na českou hlavu :)
7. 12. 2017 09:17
volič
No co čekat od Roubalové, vždy se neomylně postaví na stranu predátorů.
7. 12. 2017 09:22
Romana
Tady je objektivni, s tim nic nenadelate
7. 12. 2017 09:52
volič
Tak pro vás určitě Romanko, o tom žádná, nejen tady, určitě máte její podobiznu na ploše PC (jako symbol objektivity)
7. 12. 2017 22:08
Jiří
Ano, Romanka má pravdu, ale Vám zřejmě došli argumenty. Přesně ten totalitní a dnes se dá říct i Korytářovský přístup. Nemám argument, napadám a pomlouvám. Fakt super.
7. 12. 2017 09:52
Petr
Kdyz nekdo nechce aby sel kvuli populismu mistniho politika do ztraty je predator? Zvracene mysleni
7. 12. 2017 09:59
volič
Zkus zformulovat větu tak, aby měla logickou stavbu, ať nemáme pocit, že píšeš z Bohnic
7. 12. 2017 10:06
mirek
Tam je plno, tam ma svuj hlavni stan zmena a jeji kapo
7. 12. 2017 22:10
Jiří
Opět, napadání a urážky, argumenty nějak chybějí. Že?
7. 12. 2017 10:11
buddy
Ono je dost těžké se stavět na druhou stranu, která je reprezentována duševně nemocným chronickým lhářem, kterému se nedá věřit skoro ani pozdrav.
Pokud nemáte IQ tykve nebo dokonale vymytý mozek propagandou, tak i při letmém zamyšlení narazíte na zásadní rozpory téměř v každém prohlášení JK - ale skalním ovečkám Změny prostě stačí jednoduchá hesla typu teplo za 550 a víc kytiček v Liberci :-)
Mimochodem, byl jsem se podívat u Lesáku a je docela zajímavé, jak pomalu se napouští - v létě tam bude ten průtok asi dost slušnej problém.
7. 12. 2017 09:31
novak
Idealni by bylo aby mvv prodalo svuj podil
Liberci a mistni kaspari predvedli co umi, jak budou prodavat gj za 550 czk. Bez investic zlaty voci a uver nikdo neda. Dopadlo by to jak s jestedem. Roky pokusu a omylu, megadluhy a pak pronajem na 25 let nekomu, kdo si s tim bude vedet rady.
7. 12. 2017 11:40
jj
předvedli by zase jen velký kulový. Na idnesu je článek o korytářovi, přes veškerou snahu ho vykreslit v pěkném světle je jasný, že má za sebou jenom Lesní koupaliště, nehotové, o ceně tepla jedná a ostatní bude někdy.
7. 12. 2017 12:32
Chocholoušková
ale to není docela tak pravda , má za sebou a hlavně před sebou do komunálních voleb spoustu projektů - papírů Retailing, Air Czechia a spoustu nepotřebných úředníků na odboru strategického rozvoje, se kterými se bude muset nové vedení vypřádai
7. 12. 2017 11:35
Liberečák
"Borci" z radnice působí dojmem, že Cimrmanova hra Ztráta třídní knihy byla psána o nich:

"Debil, bobeček. Debil, blbeček. Až na ty dva blbečky v poslední lavici..."
7. 12. 2017 12:03
ach jo
To je síla, esenciální neschopnost exportovaná přes hranice. V EU musí čumět. Mysleli si, že je něco takového možné tak v Rumunsku či Bulharsku a vida, v Liberci také. Zajímalo by mne, jak tam s nima ty dva experti budou mluvit.
7. 12. 2017 22:14
Jiří
Korytář bude mluvit pře německy. Pamatujete, ja žil v Žitavě??? A sliboval partnerské projekty??? Kolik se jich uskutečnilo??? Zase jen keci a populismus.
7. 12. 2017 12:46
Otto
V celém tom humbuku kolem ceny tepla se stále ztrácí to podstatné. Zlevnění pro část obyvatel nebylo dosaženo nijakým vyjednáváním, ale prostě tím, že město se vzdalo části svých příjmů z nájmu . Tedy na úkor ostatních obyvatel. Stejně tak to další snižování jde na úkor toho, že město odevzdá svůj majetek do firmy kde má menšinu a na výnos zapomene. Z takto "ušetřených" nákladů se zase zlevní pro část obyvatel. A to všechno pro nějaké politické hrátky. Mylíte si , že by zastupitelé byli ochotni rozhodnout, že se části obyvatel bude dotovat teplo z městské kasy. To si jen Korytářovci takhle chtějí přihřát vyhazování peněz oknem za zády ostatních zastupitelů.
7. 12. 2017 14:00
netopýr
A že vám vážený pane nevadila situace, kdy domácnosti připojené na teplárnu dlouhá léta dotovali rozpočet města tím, že byli nuceni platit za teplo absurdně vysoké ceny.
7. 12. 2017 14:14
fuj
Platily za svoje teplo, nic nedotovali, max. vytvářeli zisky teplárně. Toto už je vrchol demagogie
7. 12. 2017 14:34
netopýr
Zkuste si poposednout a já to zkusím vysvětlit jak pro dítě z první třídy. Teplárna má velké zisky díky extrémně vysoké ceně za teplo. Město má v teplárně podíl 30%, čili mu náleží i třetina zisku. A teď soutěžní otázka: na co se tyto peníze použijí?
7. 12. 2017 13:46
POZOR NA NĚ
Chudáci lidi co jsou na ústředním topení závislí. Mráz přijde z radnice, kde svou roli ABSOLUTNĚ nezvládají.
7. 12. 2017 13:24
jen počkej
Někde je něco špatně!Město vloží kapitál a Mvv sníží cenu.To je ovšem dotace města pro 14tis domácností a pár desítek škola a úřadů.Co dostane zbytek občanů? Buď je špatný článek,nebo lže Mvv a nebo o tom nevíme skoro nic a jen se dohadujem.TAK KDO MA' PRAVDU?
7. 12. 2017 13:48
netopýr
Tento web se opět neomylně postavil na stranu šmejdů, které Liberec zajímá jen z pohledu, jak zde narýžovat co nejvíce peněz. Nadáváte na Korytáře, že je na chudáčky z MVV příliš tvrdý, že je neschopný vyjednavač... přitom hlavně díky němu skončila zlodějna 900 Kč/GJ. Kdepak jste byli, když nám MVV naordinoval tuto naprosto nehorázně zlodějskou cenu a nikdo z města se nás nezastal? To byla paní Roubalová asi dlouhodobě ve stavu nemocných, jinak by se přece tato spravedlivá redaktorka, které leží na srdci blaho nás občanů, musela ozvat.
7. 12. 2017 13:57
Marek
Ale kdepak. Vyměnil to za slib, že dá teplárně majetek všech Liberečanů a pak cuknul. Proto TLIB zlevnila, protože si myslela, že splní slib. Což se nestalo, podrazák slovo nedodržel, proto je takový opruz. Na to v byznyse nikdo není zyklý, tam dohody platí. Kdyby nesliboval co pak nesplnil, nikdy by cena neklesla, max, v závislosti na ceně vstupního média. Myslíte že to za vás vyřeší p. Roubalová? Snažte se, odstěhujte se, budete mít klid. U nás doma cena za vytápění + ohřev TUV klesla meziročně o 30%. Voják se stará, voják má.
7. 12. 2017 14:15
netopýr
Máte nepřesné informace, zmíněný vklad majetku byl jen součástí vícero opatření, která v součtu umožnila MVV kývnout na zlevnění, aniž by to nějak dramaticky ovlivnilo jejich zisky. Dalšímu snižování svých nemalých zisků se ovšem brání zuby nehty.

Ještě takový dodatek, který jsem psal i jinému diskutérovi, když tedy máte tak na srdci spravedlnost pro všechny. Vám nevadil stav, kdy domácnosti připojené na teplárnu dlouhá léta dotovali rozpočet města tím, že byli nuceni platit za teplo absurdně vysoké ceny?

Jo a děkuji za radu. Abych to správně pochopil, problémy do kterých jsem se ne vlastní vinou dostal si musím i za cenu velkých ztrát řešit sám, protože naši volení zastupitelé jsou na radnici jen na ozdobu, tak jste to myslel?
7. 12. 2017 22:18
Jiří
Trošku zapomínáte na to, že snížení ceny za teplo, dostali jen Ti, kteří podepsali smlouvu na pět let. Dost dlouho dělám obchod a tak vím, že když ode mě budete odebírat zboží a zaručíte se na pět let, klidně Vám tu slevu 30% dám. I bez Korytáře. To je totiž obchod.
8. 12. 2017 08:04
sorry jako
Jiřík, makléř na bleším trhu
8. 12. 2017 08:27
volič
To nebyl obchod, to byla nebetyčná drzost, pohrdavý výsměch, nabídnout "slevu" 14% (po předchozím vyšroubování ceny k nejvyšší v ČR) s upsáním se na 5 let, kdy při změně vytápění na plyn bych dosáhl na "slevu 60%" bez potřeby se k něčemu zavázat.
Něco takového může obhajovat jen ODS, strana která to vše tak krásně z....la, ústy Roubalové
7. 12. 2017 13:49
poklona uctivá
Vrták kotyrářovic rozvrtá co může. Rozvrtat systém dálkového vytápění pro stotisícové město, to už je veliké umění
7. 12. 2017 14:16
tomas
ISIS do Liberce nemusí, už tady má na radnici svého zástupce ....
7. 12. 2017 14:25
jen počkej
S topením je to jak na houpačce.Před "dávnými" časy jsme za plyn platili 3x více než "dálkaři"! TI spali při -10ti při otevřených oknech a nám se smáli.Po r 89 se to srovnalo a teď? Než nám RADNICE pomohla s aukcí plynu tak jsem platil 2500 a teď 1600. Fandím vám všem,ať se s toho srabu dostanete.
7. 12. 2017 19:49
zuzurka
díky za vzpomínku ... to bylo bývalé vedení radnice, které organizovalo aukce pro občany s cílem snížit cenu. Ty aukce se měly opakovat, ale toto vedení na to se.e
alexandrovci
19. 5. 2019 17:06 Slavný ruský armádní soubor ALEXANDROVCI vystoupí na 17 exkluzivních koncertech v ČR. V pondělí 20. května v 19:00 se představí v Home Credit Areně v Liberci.
fotbal
19. 5. 2019 13:23 Fotbalová liga míří do svého finiše. Jablonec odcestuje v posledním výjezdu sezony na pražskou Spartu a Slovan Liberec vyzve na stadionu U Nisy Viktorku.
sychrov
19. 5. 2019 11:48 Příští víkend se zámecký park na Sychrově promění v pohádkový, kde se děti vyřádí při plnění soutěžních úkolů. Na každého dětského účastníka čeká dárek.
mariánský sloup
19. 5. 2019 09:31 Slavnostní otevření zahrady se zrestaurovaným mariánským sloupem a kostela Nalezení svatého Kříže v Liberci se uskuteční 1. června 2019 od 16:00 hodin.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).