reklama

Radnice líčí na nové strážníky stotisícovým bonusem, u krematoria se bude platit

6. 2. 2019
Radní krajského Liberce schválili následující: Městská policie Liberec zavádí náborový příspěvek. Důvodem vstupního bonusu pro nové strážníky ve výši až 100 000 tisíc korun je zatraktivnit nábor pro obsazení volných pracovních míst u městské policie. V Liberci potřebujeme navýšit počet strážníků a náborový příspěvek je prvkem, který městské policii pomůže lákat zájemce o práci v situaci, kdy je v zemi rekordně nízká nezaměstnanost.
Radnice líčí na nové strážníky stotisícovým bonusem, u krematoria se bude platit
Foto: MML

Vedle pěti týdnů dovolené a příspěvků na stravu se výhody pro strážníky rozšířily v roce 2019 i o čtyři dny sociálního volna. Pokud bude zájemci o práci strážníka poskytnut náborový příspěvek, bude vázán na smluvní povinnost setrvat u zaměstnavatele na dobu pěti let.

Prodloužení doby platnosti nájemní smlouvy

8.ledna 2019 obdržel liberecký magistrát od společnosti LIVINGSTONE, s. r. o., žádost o prodloužení nájemní smlouvy nebytového prostoru pavilonu I v areálu bývalých LVT. Původní smlouva byla uzavřena 25. ledna 2018 a platila od 1. 3. 2018 do 28. 2. 2019. Nájemce užívá prostory za účelem realizace výstavy Magický Himálaj o výměře 918,69 m2, nájemné činí 15,- Kč/m2/rok, to je tedy 13 780 Kč ročně. Rada města Liberce schválila prodloužení smlouvy do 31. 10. 2019.

 

Schválení otevírací doby LVT

 Radní schválili otevírací dobu areálu bývalých libereckých výstavních trhů v Masarykově ulice. Tento areál je klasifikován jako veřejný prostor. Obyvatelům města je umožněn pohyb po areálu a průchod z Masarykovy ulice na Tržní náměstí. Na noc se areál zamyká, především z důvodu častého výskytů osob bez domova, kteří prostor znečišťují a dále z důvodu pobytu vandalů.

 Otevírací doba:

Zimní období – listopad, prosinec, leden, únor – otevírací doba 7:00 – 17:00

Období jaro-podzim – březen, duben, září, říjen – otevírací doba 7:00 – 18:00

Letní období – květen, červen, červenec, srpen – otevírací doba 7:00 – 20:00.

Regulace populací holubů prostřednictvím odchytu do klecí a plašení dravců

 Statutární město Liberec se i v letošním roce rozhodlo přistoupit ke snižování počtu holubů ve městě. Metodou je kombinace plašení a odchytu do klecí.  Tuto službu bude pro město i nadále vykonávat Alexandr Vrága, protože má několikaleté zkušenosti a disponuje patřičnými povoleními a certifikacemi. Odchyt a plašení bude primárně probíhat na sídlišti Rochlice, Na Rybníčku, v centru města i v dalších lokalitách. Výhodou je i fakt, že plašení bude probíhat i v koordinaci s dalšími subjekty, jako je KNL nebo městský obvod Vratislavice nad Nisou.

Alexandr Vrága měsíčně vyhodnocuje svoji práci ve zprávě, kde je uveden i počet odchycených holubů v jednotlivých místech. V roce 2018 bylo v Liberci odchyceno 620 holubů. Cena za tyto služby je 19 636 Kč měsíčně, bez DPH. Uvedené činnosti budou probíhat od února do prosince 2019. 

Zřízení zóny placeného stání v ul. U Krematoria a rozšíření v lokalitě Tržní nám.

 Liberečtí radní schválili záměr zřízení zóny placeného stání v ulici U Krematoria s tím, že prvních 90 minut bude zdarma a další stání bude zpoplatněno v režimu "žluté zóny", tedy 10 Kč/hod. Rovněž souhlasili se záměrem rozšíření parkovacích ploch v zóně placeného stání v lokalitě Tržního náměstí, a to na komunikaci k areálu výstaviště mezi plaveckým bazénem a areálem školského zařízení. Nová plocha pro stání bude ve stejném zpoplatněném režimu jako stávající plocha, a tou je  "oranžová zóna" za 10 Kč na 30 minut, 1 hodina za 20 Kč a každá další hodina 20 Kč.

Rozšíření Zoologické zahrady Liberec o Údolí ohrožení divočiny

ZOO Liberec v letošním roce oslaví 100 let od zahájení éry koncepčního budování expozic a návštěvnické infrastruktury v uceleném areálu zoologické zahrady. Je tak nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa. Nejstarší zoologická zahrada v České republice se dostává na pomyslné rozcestí a je nutné velmi pečlivě rozvážit, jakou cestou se vydat dál. Zda cestou dalšího snižování počtu zvířat, především těch větších, prostorově náročnějších, zároveň ale návštěvnicky atraktivních. Nebo cestou rozprostření chovaných druhů a návštěvnické infrastruktury na větší plochu. Rada města Liberce projednala a schválila záměr rozšíření areálu zoologické zahrady o nové území, vhodné k vybudování relativně levných, prostorných a přírodních expozic pro ohrožená a atraktivní zvířata a moderní infrastruktury pro návštěvníky zahrady.

Vyhlášení oblasti se zvýšenou intenzitou rizikových jevů

Vojanova ulice na Františkově a dům v ulici U Kolory ve Vesci patří dlouhodobě mezi místa s výrazným sociálním zatížením, kde jsou sice dlouhodobě poskytovány sociální intervence (státní správa, samospráva, neziskový sektor), ale více méně s nulovou efektivitou. Rada města po projednání schvaluje podat k správnímu orgánu žádost statutárního města Liberec o vydání opatření obecné povahy dle §33d zákona č. 111/2006 Sb. o pomoci v hmotné nouzi, v platném znění, jímž se vyhlašuje oblast se zvýšenou intenzitou rizikových jevů a narušování veřejného pořádku.

 

MML/Jana Kodymová
jn bohemka
21. 4. 2019 20:33 Nelehký zápas s posledním týmem tabulky mají za sebou jablonečtí fotbalisté. Proti Dukle Praha museli otáčet nepříznivý vývoj, obrat zařídili Chramosta a kapitán Hübschman.
doksy
21. 4. 2019 17:28 Bezmála jedním milionem korun podpořil v posledních letech Liberecký kraj obnovu zámku v Doksech. Od roku 2015 patří zámek městu, které se snaží celý areál objektu zpřístupnit veřejnosti.
skalka
21. 4. 2019 16:21 Ještěd v Liberci na Velký pátek zahájil letní sezonu. Čtyřsedačková lanovka Skalka bude v dubnu v provozu o víkendech a svátcích, v květnu a červnu od středy do neděle. O prázdninách denně.
czocha
21. 4. 2019 15:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).