reklama

Na radnici se zatím přepřahat nebude, koalice si prý jen rozklíčovala rozpory

20. 3. 2017
První výstup z koaličního jednání mezi zastupiteli zvolenými za ANO a zastupiteli Změny pro Liberec rozeslal včera večer do médií Petr Neuhäuser, vedoucí kanceláře libereckého primátora. Vyplývá z něj, že koalice bude v mezích dohody nadále pokračovat a že na personální otázky vůbec nedošlo. To potvrzuje, že mediální harašení Změny, které mělo vést k odvolání primátora z funkce, vyšlo naprázdno. O tom ale ZPL neměla potřebu informovat. Dosud se na jejích partajních webových stránkách neobjevila ani řádka a na jejím propagandistickém webu, kde se jindy tiskové zprávy Změny objevují bleskem, se ještě naplno naváží do primátora. Levá evidentně neví, co dělá pravá.
Na radnici se zatím přepřahat nebude, koalice si prý jen rozklíčovala rozpory
Ilustrační foto: Mad

Tiskovou zprávu exANO přetiskujeme: V pátek 17. března 2017 se od 15 hodin konala plánovaná koaliční schůzka na úrovni členů rady města. Klub zastupitelů, zvolených za hnutí ANO, šel na jednání s jasnou představou a cílem ukončit politické šarvátky a nastavit jasná pravidla pro další spolupráci. V první řadě důrazně zazněl jednotný postoj všech členů klubu a rezolutní požadavek na ukončení diskuzí o změnách ve vedení města.

 „Na jednání jsme šli s jasným postojem, že jediná cesta, jak dále v koalici spolupracovat, je zodpovědně pracovat na dohodnutých prioritách ve prospěch rozvoje města. Politikaření městu nepomůže. Námitky, že my blokujeme projekty Změny, se nám snad podařilo vysvětlit. Projekty, které s námi nejsou předem projednány a jsou připravovány bez našeho vědomí, namísto těch, které jsme společně stanovili jako prioritní, pak pochopitelně mnohdy nenajdou naši podporu. Proto vidíme řešení v širší informovanosti již od samé přípravy projektu a pak průběžně v jeho postupných krocích,“ zhodnotil primátor Tibor Batthyány.

 Na diskuzi o personálních změnách tedy vůbec nedošlo. Hlavním tématem jednání bylo definování klíčových problémů, které vyústily ve vzájemnou nedůvěru a snaha najít cestu k lepší komunikaci a vzájemné spolupráci.

 „Je zřejmé, že obě strany mají poněkud rozdílný pohled na svět. To bohužel někdy přináší nedorozumění a konflikty. Je důležité, aby si obě strany přiznaly, že patent na rozum nemají jen ony. Je třeba si lépe naslouchat, a to se vzájemným respektem, pak i rozdílný pohled na věc může být přínosem. Budu opakovat již řečené… Nejdůležitější je pracovat a dotáhnout projekty, které jsou důležité pro rozvoj Liberce a dodržovat stanovená pravidla,“ doplnil Filip Galnor. 

 Potřeba soustředit se na prioritní projekty pro rozvoj města, a systematická, průběžná informovanost o vývoji projektů, to je závěr, na kterém se nakonec obě strany shodly.

 

Prohlášení klubu zastupitelů, zvolených za hnutí ANO

 Všech 9 zastupitelů našeho klubu stojí jednotně za primátorem Tiborem Batthyánym. Ani jeden z nás nevidí argumenty Změny pro Liberec, jako opodstatněné, a jejich současné jednání odsuzujeme, jako destabilizující a poškozující město Liberec. Snaha získat podporu pro své záměry uplácením přísliby placených funkcí v různých organizacích, je pro nás naprosto nepřijatelné a odsouzeníhodné. Vyzýváme zástupce Změny pro Liberec k ukončení tohoto ostudného jednání, které nadále nejsme ochotni tolerovat a doufáme, že se připojí ke smysluplné práci pro Liberec.

Podepsáni: Tibor Batthyány, Tomáš Kysela, Filip Galnor. Martin Čulík, Pavel Šulc, Libuše Vítová, Eva Karhanová Horynová, Jakub Zobín, Zbyněk Šrámek

 

 

TZ, uba
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
20. 3. 2017 06:44
petr
Jinými slovy - agonie pokračuje, jako ve vládě. Tady se musí rozhodnout ještěd a pak už raději nic.
20. 3. 2017 11:46
Liberečák
Ještěd tato parta stejně nerozhodne. Nemůže. Aby z něj vzniklo použitelné středisko, musely by být sjezdovky v nejužším místě široké alespoň 40-50 metrů. Česky řečeno - je třeba liberecké straně kopce vykácet mnoho stromů.

Dovedete si představit nemyslící Korytářovy ekoteroristy, jak souhlasí s vykácením části hospodářského lesa? To je fantazie stejné kategorie, jako že Korytář nevykrádá veřejné peníze, Batthyany pracuje a Kocumová je schopná manažerka :-)
21. 3. 2017 09:06
koryta
Jo, jo, koryta jsou nade vše! Ještěže tyhle nýmandi umí počítat do 39 a vyšlo jim, že ani jedna ani druhá strana trapáků novou koalici nepostaví. ZpLANO je nejhrůznější vláda Liberce v jeho dějinách, takové škodiče snad nikdy město v minulosti nemělo.
20. 3. 2017 06:58
Romana
Když si to přeložím - budou si vycházet vstříc a schvalovat si navzájem svoje vylomeniny. Snad nenapáchají moc škody, volby jsou až 2018. Vyhodnotili si, že bez sebe nemůžou existovat a dobře placený flek je nade vše. Doufám že to volič konečně pochopí.
20. 3. 2017 07:22
Hans
To fakt měli v tiskové zprávě tolik hrubek? To je ostuda!
20. 3. 2017 07:27
hmmmm
Asi se nakazili od toichmana.
21. 3. 2017 09:10
xx
A proč by mělo exANO umět gramatiku, neumí nic, takže ani česky. A na učňáku se ji mohli těžko naučit.
21. 3. 2017 09:18
petr
Hajzlmana to nenaucili ani na univerzite. Jake tam jsiu hrubky? Asi taky neumim cesky ale ja zadny nenasel. Poucte nas prosim.
20. 3. 2017 07:31
Igor
Jo správně, jen ať to v téhle sestavě i dokopou, koneckonců tem mandát na to z voleb maj a nemusej se na konci vymlouvat na nějaké obstrkukce a podobně. A jsem celkem zvědavěj, zda se ZPLANO dokáže přepnout do nějakého konstruktivního módu, prototože nějaké rozumné výsledky práce za nimi až na nějaké drobné vyjímky opravdu nejsou.
20. 3. 2017 08:38
Vlad Tepes
Igore, jste hrozně pesimistický! Víte, co už dokázali? Asi 20 účast na úžasných projektech, 2ks nerezových schůdků do vody na přehradě, několik studií a analýz... :-)
20. 3. 2017 09:03
ja
A taky jedno logo urovne zaka zvlastni skoly.
20. 3. 2017 09:31
Luboš
Změna si zaštěkala jako ratlík a karavana jde dál. Proč se tak ztrapňuje, když nemá sílu ani koule primátora odvolat? To je záhada. Stojí na peróně, kolem prosviští vlak a ona svým ovcím tvrdí, že řídí lokomotivu toho vlaku, co jí minul. Srandovní až smutné.
20. 3. 2017 10:01
Igor
Pochopte, že pernamentní volební kampaní Změny je negativistické očerňování všech okolo. Něco jako když čtete dětem pohádky před spaním, potřebujete v nich hodného hrdinu a k němu nějakého padoucha ... A voliči Změny se od těch dětí zas až tolik neliší.
20. 3. 2017 09:45
Karel
Podle toho, jak na facebooku Maďar leze Korytářovi do zadku, tak si ho Korytář pěkně srovnal. Maďar teď bude vyšlapovat, jak bude Honzík pískat.
20. 3. 2017 09:53
Pavel
Umí loutka vodit loutku? Nikdo nikoho nesrovnal, jen si kluci řekli, že takový šolich za nic hned tak neseženou. Zvítězilo korytářství. Víc za tím nehledejte.
20. 3. 2017 10:51
Karel
Korytář loutka rozhodně není.
20. 3. 2017 11:25
JD
Pravda, je to kašpar.
20. 3. 2017 16:58
fanous
Depresivni klaun
20. 3. 2017 11:40
Liberečák
Pokud po těchto šaškárnách, nicnedělání a vykrádání městské kasy bude příští rok někdo vládnoucí ano-čmeláčí tlupu volit, měl by od volební urny pokračovat přímou cestou rovnou do blázince....
20. 3. 2017 15:01
Vasja t.s.
TO se TB probudil po 2,5 roce?On a jeho exparta začne pracovat?On snad začne chodit do špitální DR?JO takhle kdyby sypalo 20litrů jako v krajské ščvak VODĚ,tak by tamsnad dorazil.A u'zemní plán?NO ještě že tam jsou docela shopní,tak se tam aspoň nemotá.To prohlášení není snad ani alibismus,ale trapný pokus o sebereflekci?
20. 3. 2017 16:59
Igor
Tohle je závěr z pátečního jednání, podle toho jak to pochopilo ANO. Teď se čeká ještě na Změnu, pro kterou je to trochu tužší strava (strašně rádi TB poslali min. do Uher, ale nemůžou, protože jinej vhodnej koaliční partner tu pro ně prostě není) a vůbec nevědí, jak se z bídy ve které jsou až po uši, se dostat ven ...
20. 3. 2017 19:12
Vil
Koalice si konecne promluvila a shodla se ze to spolu vydrzi az do horkeho konce. Koryta jsou halt koryta. Slecna namestkyne muze vypravet.
20. 3. 2017 23:38
tomas
Něco tu opět nesouhlasí:
A/ "..Nejdůležitější je pracovat a dotáhnout projekty, které jsou důležité pro rozvoj Liberce .."
B/ "..Soutěž o podobu nádraží nebude. Liberci se nepodařilo dohodnout s Českou komorou architektů.. "

Co je tedy pro pány na radnici důležité? Dozvíme se to do příštích voleb? Lže snad komora architektů? A co na to Jan Tleskač? (pardon, ale nemohl jsem si pomoc)
21. 3. 2017 09:20
ZPLANO ven!
Měli by se vzít za ruce a svorně opustit radnici i Liberec. To by bylo to nejlepší, co by mohli pro město udělat.
Všechno ostatní je jenom šaškárna a křečovité zviditelňování. Kobyla v posledním tažení kolem sebe kope a dělá aspoň ten rámus, když už se na nic jiného nezmůže.
Baťoh je politická mrtvola, zavře se nad ním voda a už o něm, naštěstí, neuslyšíme. A Korytáře nebude volit nikdo než jeho sekta, za rok bude moct počítat mandáty na prstech jedné ruky. Koho ještě zajímá, co obě tyhle party vypouštějí do mediálního éteru, vždyť to nemá žádnou váhu.
nehoda
20. 5. 2018 17:01 Dvě zranění si vyžádala dnes odpoledne nehoda tří motocyklů a osobního auta na Českolipsku. Jeden z motorkářů zřejmě nezvládl řízení.
voda
20. 5. 2018 15:05 Obyvatelé Libereckého kraje mají nejdražší vodu v Česku. Za metr krychlový platili loni na vodném a stočném 84,90 Kč. Celostátní průměr je 70 korun.
festival
20. 5. 2018 11:01 Prakticky každý víkend se v létě v Libereckém kraji bude konat hudební či divadelní festival. Z nejnavštěvovanějších akcí minulých let nechybí žádná.
knihovna
20. 5. 2018 10:35 V pondělí 21. května od 18.00 hodin se koná v liberecké knihovně autorské čtení básníka a prozaika Martina Reinera z jeho nejvíce oceňovaného románu Básník...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).